Ogólnie o polskim rynku

Dział do rozmów na tematy wszelakie, nawet (a raczej głównie) te niezwiązane z mangą i anime.
Awatar użytkownika
Angu
nołlife
Posty: 2694
Rejestracja: pt sty 07, 2011 1:38 pm
Lokalizacja: Wejherowo
Gender:
Kontakt:
Status: Offline

Ogólnie o polskim rynku

Post autor: Angu » ndz maja 20, 2018 2:16 pm

Gagantous pisze:
sob maja 19, 2018 12:14 am
Myślałem, że licencję na Amagi posiada Anime Eden, chyba że na streaming online jest osobna. Istnieje też możliwość że to po prostu ich kolejny projekt, ale po co się z tym kryć.
Z komentarzy na pewnym portalu wyczytałam
Ok, sprawdziłem, jest sub i dub,
dub jest z 2x2tv
a sub na ich własnym tłumaczeniu.
Czyli... chyba możliwe, że to ich kolejny projekt?
Obrazek

Awatar użytkownika
Alexandrus888
nołlife
Posty: 3291
Rejestracja: wt lip 12, 2016 10:16 pm
Gender:
Status: Offline

Ogólnie o polskim rynku

Post autor: Alexandrus888 » pn maja 21, 2018 4:30 pm

eNeS pisze:
pt maja 18, 2018 11:55 am
Akurat streaming ma większą szansę wypalić niż gdyby mieli się brać za płyty dvd/blu ray.
Streaming też będzie, ale w trosce o jak najlepszą jakość i dostępność wszystkie materiały będą ściągalne na dysk bez DRM i bez ograniczeń.
Gagantous pisze:
sob maja 19, 2018 12:14 am
Myślałem, że licencję na Amagi posiada Anime Eden
Z tego co zrozumiałem oni mieli licencję na emisję tv, animagia prowadzi dalszą dystrybucję. Wersja lektorska jest ta sama, napisy są te same z naniesionymi poprawkami (bodaj w granicach 1/3 tekstów się zmieniło).

Jakby kogoś interesowało niedługo w temacie Pyrkon 2018 powinienem dać radę wrzucić ich panel. Na razie najważniejsze informacje z niego:
- Na początek planowane są do wprowadzenia kinówki. Serie na rok przyszły. Prawdopodobnie będą to filmy z Kyoto Animation. Może nawet się uda Koe no katachi.
- W tłumaczeniach zostają -sany, -chany i inne, ale poza większością imion żeńskich powoduje to nieodnienialność imienia, które musi występować w formie mianownika. Dlatego też tłumacz będzie musiał kombinować jak to zapisać by było krótkie, w odpowiedniej formie i jeszcze zgodne z oryginałem.

Awatar użytkownika
deffik
Adept
Posty: 273
Rejestracja: pn mar 14, 2016 1:16 am
Kontakt:
Status: Offline

Ogólnie o polskim rynku

Post autor: deffik » wt maja 22, 2018 6:12 pm

Wróg publiczny anime, Daiz, poświęcił Animagii trochę swojego czasu i na Twitterze mocno ich chwalił, a jest to osoba, która nie boi się wieszać psów np. na CR za to co robią źle, albo nie do końca tak jak powinni i ma bardzo wysokie standardy jakości jeśli chodzi o cyfrową zawartość.

Największe pochwały Animagia zebrała za udostępnianie plików bez ograniczeń/drm, przy jednoczesnym wykorzystaniu softsubów (napisy nie są 'wypalone' w obrazie, tylko można je dowolnie włączać i wyłączać) - polski serwis jest chyba obecnie jedynym takim na świecie. Wakanim dla przykładu pozwala na ściąganie wideo na dysk, ale korzysta z hardsubów.

Dodatkowo pochwalił wybór 10-bitowego VP9 (przestrzeń tonalna obrazu oraz kodek, w tym pierwszym chodzi np o to, że gradienty/przejscia kolorów są zauważalnie lepsze dzięki zwiększone palecie barw oraz to, że 10-bitowe przetwarzanie obrazu jest bardziej efektywne od 8-bitowego, co również odbija się na mniejszym rozmiarze plików).

Jedyne zastrzeżenia jakie przedstawił w swoim temacie tyczą się troszkę niskiego bitrate'u (główny element wpływający na jakość obrazu) oraz braku tłumaczeń openingów i endingów, jednocześnie stwierdzając, że poprawienie tego pierwszego postawiłoby Animagię na pierszym miejscu jeśli chodzi o ogólną jakość dostarczonej usługi, ale i tak jest całkiem dobrze pisząc, że jest pod wrażeniem, i że inne serwisy powinny brać z Animagii przykład.

Link do nitki, gdzie Daiz trochę wchodzi w szczegóły: https://twitter.com/Daiz42/status/998911069329543168

Sam czekam na kolejne projekty Animagii. Myślę, że znajdę trochę drobnych by ich wspierać regularnie.

Awatar użytkownika
mayhay
Adept
Posty: 285
Rejestracja: śr gru 16, 2015 11:35 pm
Status: Offline

Ogólnie o polskim rynku

Post autor: mayhay » czw lip 12, 2018 6:23 pm

Nowy film [Chuunibyo demo Koi ga Shitai! Take on me] wydajemy na równi z japońską premierą DVD/BD – szybciej się nie da! Właściwie to będziemy dwa dni za Japonią, ale na Animatsuri warto poczekać. 🙂
https://www.facebook.com/WydawnictwoAni ... =3&theater

Awatar użytkownika
amsterdream
Wtajemniczony
Posty: 814
Rejestracja: pt sty 27, 2012 11:56 pm
Status: Offline

Ogólnie o polskim rynku

Post autor: amsterdream » śr lip 18, 2018 2:23 pm

KAWAII RESTART!!!

No i stało się. Sam nie mogę w to jeszcze uwierzyć, ale fakty mówią same za siebie: najnowsze, 46. z kolei wydanie główne Kawaii, trafiło wczoraj do druku. Może to zabrzmi dziwnie, ale po 21 latach udało nam się stworzyć raz jeszcze "pierwszy historyczny numer" tego samego magazynu. I mamy nadzieję, że będzie on pierwszym z wielu.

Oto przed Wami nowe i jednocześnie klasyczne Kawaii, które trzeszczy w szwach od nawału fantastycznych materiałów. Teksty stworzyli doświadczeni i zaangażowani autorzy, dysponujący niesamowitym warsztatem i wiedzą, a do tego jego oprawa graficzna jest chyba jedną z najlepszych w historii magazynu. To naprawdę udany numer. Owszem, nie doskonały, bo doskonałość jest nie do osiągnięcia, ale mogę Was zapewnić, że znajdziecie w nim masę arcyciekawych tekstów i to bez względu na to, czy należycie do grupy młodych, początkujących lub okazjonalnych miłośników japońskiej popkultury, czy też do tych bardziej doświadczonych. Nikt nie powinien się rozczarować. Cała ekipa biorąca udział w tworzeniu tego numeru była niezwykle zaangażowana i to naprawdę widać. Dzięki temu nowe Kawaii ma w sobie to, co zawsze było w nim najcenniejsze: PASJĘ. Ten magazyn zawsze był tworzony przez fanów i dla fanów i to się nie zmieniło. Ba, wspomniani fani, często "wychowani na Kawaii", przez te wszystkie lata zyskali niezbędną wiedzę o temacie oraz doświadczenie redaktorskie, co w połączeniu z autentycznym zaangażowaniem pozwoliło nam odtworzyć to zjawisko w swojej esencjonalnej formie: periodyku wypełnionego masą niesamowitych informacji i szczerych emocji. I tak oto po trzech miesiącach planowania i ciężkiej pracy powstał ten niesamowity fanowski twór na myśl o którym pojawiają się na naszych twarzach kawaii-uśmiechy; mamy nadzieję, że już wkrótce - gdy magazyn trafi do sprzedaży - te same uśmiechy rozjaśnią również Wasze fanowskie twarzyczki. Pamiętajcie bowiem, że fani są tu po obu stronach i bez nich - bez NAS - ten magazyn nie mógłby być tym, czym jest.

Startujemy jako wydanie specjalne CD-Action. Taki zabieg ma na celu m.in. zbadanie rynku. Jeśli uznacie, że nowe Kawaii jest magazynem spełniającym Wasze oczekiwania, po ok. 2-3 "numerach testowych" przejdziemy w "tryb regularnika". A zatem tak naprawdę ostatecznie wszystko zależy od Was. Oddajemy więc naszego "słodziaka" raz jeszcze w Wasze fanowskie łapki mając nadzieję, że spodoba Wam się to, co w nim ujrzycie. Zapewniam, że włożyliśmy w niego nie tylko całą naszą wiedzę i umiejętności, ale i fanowskie serca.

Kawaii 46 będzie dostępne w Empikach i kioskach w całym kraju od 25 lipca 2018. 100 stron w pełnym kolorze, cena: tylko 6.99 zł. Dodruków oczywiście nie będzie, więc - podobnie jak w przypadku pierwszego numeru z czerwca 1997 - podejście jest tylko jedno. Nie przegapcie. Bądźcie z nami, a my przyrzekamy, że będziemy dostarczać Wam magazyn na najwyższym poziomie edytorskim i fanowskim.

Witajcie ponownie, Kochani.

Do zobaczenia w nowiutkim numerze Kawaii. ^___^

--------
Tak swoją drogą, spoglądając przez okno doznaję dziwnego déja vu. Padające od tygodnia obfite deszcze bliźniaczo podobne są do tych z czerwca 1997, które zaraz potem zamieniły się w wielką powódź, która z kolei zatopiła nie tylko połowę redakcji, ale i nakładu pierwszego numeru Kawaii. Dziwne to doznanie.
Obrazek

Jestem w szoku :shock:

Awatar użytkownika
KubciO
Fanatyk
Posty: 1930
Rejestracja: pn lip 18, 2016 12:36 am
Lokalizacja: Nowy Sącz
Gender:
Status: Offline

Ogólnie o polskim rynku

Post autor: KubciO » śr lip 18, 2018 2:36 pm

amsterdream pisze:
śr lip 18, 2018 2:23 pm
Jestem w szoku
Nie tylko Ty. Ale się cieszę. Zobaczymy, czy jest zapotrzebowanie na Kawaii. Oby się dobrze sprzedał ten numer.
Last Man 6 - +4/5
Ragna Crimson 2 - 4/5
Chainsaw Man 11 - +4/5
Chainsaw Man 10 - 4/5
One-Punch Man 23 - +4/5

Awatar użytkownika
pittegawll
Wtajemniczony
Posty: 942
Rejestracja: czw sty 24, 2013 12:49 am
Lokalizacja: Kraków
Status: Offline

Ogólnie o polskim rynku

Post autor: pittegawll » śr lip 18, 2018 2:39 pm

amsterdream pisze:
śr lip 18, 2018 2:23 pm
Jestem w szoku
dokładnie to samo. Człowiek wraca z pracy. Otwiera fejsa, a tu taki news! Powiem tak. Ten magazyn spowodował, że dzisiaj manga i anime są jedną z moich największych życiowych pasji. Tak, to wina Kawaii :D Oczywiście muszę kupić i prawdopodobnie będę kupował, jak długo tylko zdołają się utrzymać. Trzymam kciuki, aby to wypaliło ;)

Awatar użytkownika
Angu
nołlife
Posty: 2694
Rejestracja: pt sty 07, 2011 1:38 pm
Lokalizacja: Wejherowo
Gender:
Kontakt:
Status: Offline

Ogólnie o polskim rynku

Post autor: Angu » śr lip 18, 2018 2:56 pm

Ja tylko pomyślałam - to się opłaca? xD

Moje zainteresowanie M&A też się zaczęło od Kawaii i wyrosłam w tym czasie ze zbierania gazetek i tym podobnych. Zero zainteresowania z mojej strony.
Obrazek

Awatar użytkownika
Akiho
nołlife
Posty: 2302
Rejestracja: ndz sie 22, 2010 11:49 pm
Lokalizacja: W-wa
Gender:
Status: Offline

Ogólnie o polskim rynku

Post autor: Akiho » śr lip 18, 2018 3:00 pm

O matko dzięki tej gazecie lata temu zaczęłam swoją przygodę z mangą. Nie kupuje gazet mangowych, ale dla niej zrobię wyjątek <3
Obrazek

Awatar użytkownika
gg gonia
nołlife
Posty: 2598
Rejestracja: pn sty 25, 2010 3:46 pm
Gender:
Status: Offline

Ogólnie o polskim rynku

Post autor: gg gonia » śr lip 18, 2018 3:20 pm

Ja z "oryginałem" nie miałam do czynienia, bo u nas w miasto-wsi bida była jeśli chodzi o tego typu szmery-bajery, więc na numer będę patrzeć bez różowych szkieł nostalgii.
Ciekawi mnie czy pójdą w styl Arigato (mało znane serie, często nie dostępne nawet po angielsku), czy Otaku (polski ryneczek, i felietonejro).
Co do okładki, jak dla mnie ten dziwny prostokąt z Yuri on Ice, jest mylący, bo od razu założyłam że to z nimi jest plakat w środku, tym bardziej że napis plakat jest w tym samym kolorze XD...
A i czy netflixie powinno się pisać przez X czy KS ? W sumie zwykle widziałam pisane przez X więc jestem ciekawa.

Awatar użytkownika
Dembol
Wtajemniczony
Posty: 947
Rejestracja: śr lut 04, 2009 10:46 am
Lokalizacja: Kraków
Kontakt:
Status: Offline

Ogólnie o polskim rynku

Post autor: Dembol » śr lip 18, 2018 4:05 pm

In b4,"Shitty polish fans" oraz "Dżedaj oddaj kasę za prenumeraty!" :twisted:

Awatar użytkownika
Alexandrus888
nołlife
Posty: 3291
Rejestracja: wt lip 12, 2016 10:16 pm
Gender:
Status: Offline

Ogólnie o polskim rynku

Post autor: Alexandrus888 » śr lip 18, 2018 5:03 pm

Nigdy nie kupowałem gazet mangowych, ale po raz pierwszy mam ochotę spróbować :D

Awatar użytkownika
ninna
nołlife
Posty: 2959
Rejestracja: pt wrz 15, 2006 6:19 pm
Lokalizacja: Kutno
Status: Offline

Ogólnie o polskim rynku

Post autor: ninna » śr lip 18, 2018 5:07 pm

Najpierw myślałam, że to żart. Potem przyszło mi do głowy pytanie: PO CO? Po co odkopywać trupa?

Nie zaprzeczę - jak wiele osób zaczynałam przygodę z mangą od tej gazety i nawet trzymam trochę numerów z sentymentu w szufladzie. Ale to było lata temu! Teraz są inne czasy, jest internet. Już od dawna nie kupuję prasy mangowej. Od wymieniania opinii mam forum (ktoś pamięta burzliwe dyskusje w listach do Kawaii? :wink:), recenzji czytam mało. Jedyne, czym mogliby mnie przyciągnąć są felietony. Tylko one trzymały mnie przy takim "Otaku". Ale ostatecznie nawet z niego zrezygnowałam. Było coraz mniej ciekawych tematów do poruszenia.

W pewnym sensie "wyrosłam" z tego typu czasopism. A swego czasu bardzo je lubiłam. "Otaku" zbierałam bardzo długo, niemal od samego początku chyba do zeszłego roku. Teraz wolę blogi i fora. Tam przynajmniej mogę na bieżąco wymieniać opinie z piszącymi.

Ale pierwszy numer kupię. Z ciekawości co im z tego wyszło. Ale nie spodziewam się wiele i na nim poprzestanę.

edit: Ale nie powiem - szata graficzna bardzo retro. Jakbym cofnęła się o tych paręnaście lat :wink:.

Awatar użytkownika
Reviolli
nołlife
Posty: 2121
Rejestracja: pn gru 29, 2014 7:58 am
Status: Offline

Ogólnie o polskim rynku

Post autor: Reviolli » śr lip 18, 2018 5:15 pm

Wolałbym całkowicie nowy magazyn, dla mnie taka reanimacja/wykorzystanie nazwy to żerowanie na nostalgii.

Co nie zmienia tego że i tak kupię bo brak mi Arigato i może nowe Kawaii się mi spodoba.
Muzyczne, Yuri, sportowe +2
Przygodowe, gender bender, komedie +1
Horrory, SF, Kryminały -1

Awatar użytkownika
Lou
Weteran
Posty: 1282
Rejestracja: sob lip 05, 2014 11:50 am
Lokalizacja: Pabianice
Gender:
Kontakt:
Status: Offline

Ogólnie o polskim rynku

Post autor: Lou » śr lip 18, 2018 5:39 pm

Dembol pisze:
śr lip 18, 2018 4:05 pm
In b4,"Shitty polish fans" oraz "Dżedaj oddaj kasę za prenumeraty!" :twisted:

Młodzież nie kojarzy sprawy ;) więc w nich nadzieja na potencjalnego czytelnika. Poczekam na spis treści i zobaczymy. Sentyment do Kawaii u mnie nie zadziałał.
Obrazek

Awatar użytkownika
Dembol
Wtajemniczony
Posty: 947
Rejestracja: śr lut 04, 2009 10:46 am
Lokalizacja: Kraków
Kontakt:
Status: Offline

Ogólnie o polskim rynku

Post autor: Dembol » śr lip 18, 2018 6:10 pm

Lou pisze:
śr lip 18, 2018 5:39 pm
Młodzież nie kojarzy sprawy ;) więc w nich nadzieja na potencjalnego czytelnika. Poczekam na spis treści i zobaczymy. Sentyment do Kawaii u mnie nie zadziałał.
Patrząc na komentarze nostalgia też działa. Żeby mnie zachęcić do kupna musieliby mieć naprawdę świetne materiały. Bo recenzje nowych anime/mangi to sobie mogę sam napisać.

Awatar użytkownika
ociesek
nołlife
Posty: 2281
Rejestracja: pn lip 09, 2007 9:55 pm
Status: Offline

Ogólnie o polskim rynku

Post autor: ociesek » śr lip 18, 2018 8:02 pm

pittegawll pisze:
śr lip 18, 2018 2:39 pm
amsterdream pisze:
śr lip 18, 2018 2:23 pm
Jestem w szoku
dokładnie to samo. Człowiek wraca z pracy. Otwiera fejsa, a tu taki news!
Miałem lepiej - wracałem od dentysty, potrzebowałem czegoś pozytywnego :D

Awatar użytkownika
Meliona
nołlife
Posty: 3925
Rejestracja: wt sty 01, 2013 2:10 pm
Gender:
Kontakt:
Status: Offline

Ogólnie o polskim rynku

Post autor: Meliona » śr lip 18, 2018 9:56 pm

Więcej słowa "fan" nie dało się wcisnąć do tej krótkiej notki? Doliczyłam się 9 razy. Jak będę przy laptopie, to chyba podejmę wyzwanie :lol:
Gdyby dali plakat z Yurków, to bym wzięła...
Obrazek

Dastame
Status: Offline

Ogólnie o polskim rynku

Post autor: Dastame » śr lip 18, 2018 10:17 pm

Kupie dla plakatu z tytanów :P

Awatar użytkownika
eNeS
Posty: 60
Rejestracja: śr sty 31, 2018 10:21 am
Gender:
Status: Offline

Ogólnie o polskim rynku

Post autor: eNeS » śr lip 18, 2018 10:58 pm

Mocno nijaka okładka, akurat szatę graficzną mogliby odświeżyć. Odważnie jest startować z takim magazynem w 2018 roku, bo na samej nostalgii aż tak długo nie pojadą, życzę szczęścia.

ODPOWIEDZ

Wróć do „Po Godzinach czyli luźne ga(d/t)ki”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 12 gości