Ogólnie o polskim rynku

Dział do rozmów na tematy wszelakie, nawet (a raczej głównie) te niezwiązane z mangą i anime.
Awatar użytkownika
Canis
nołlife
Posty: 2877
Rejestracja: pt sty 14, 2011 10:11 am
Lokalizacja: Rzeszów
Gender:
Status: Offline

Ogólnie o polskim rynku

Post autor: Canis » pn sie 24, 2020 8:29 pm

Bardzo treściwy wywiad, czytało się nadzwyczaj przyjemnie. :)
Btw, było tam zdjęcie stosiku mang z Claymorem na wierzchu, pochodzące z twittera Dybały-senseia ( XD ). Czy JPF puścił w końcu parę z ust odnośnie zapowiedzi? (nie śledziłem ostatnio wydarzeń) Bo temat wiedźminek przewija się już od nie wiem kiedy.

Awatar użytkownika
Meliona
nołlife
Posty: 3925
Rejestracja: wt sty 01, 2013 2:10 pm
Gender:
Kontakt:
Status: Offline

Ogólnie o polskim rynku

Post autor: Meliona » pn sie 24, 2020 8:45 pm

Canis pisze:
pn sie 24, 2020 8:29 pm
Czy JPF puścił w końcu parę z ust odnośnie zapowiedzi?
Nie, nie było zapowiedzi Claymore'a i nie liczyłabym na to. Może za dwa lata, jak dogonią Berserka...
Obrazek

Archerito
Weteran
Posty: 1045
Rejestracja: ndz cze 16, 2019 9:41 am
Gender:
Status: Offline

Ogólnie o polskim rynku

Post autor: Archerito » pn sie 24, 2020 8:49 pm

Meliona pisze:
pn sie 24, 2020 8:45 pm
Nie, nie było zapowiedzi Claymore'a i nie liczyłabym na to.
Też mi się tak wydaje. Nawet endriu ostatnio wspominał, że nie będą się ładować w następnego tasiemca. Może jak się Marchewa skończy.

Awatar użytkownika
Mormicc
Weteran
Posty: 1277
Rejestracja: pn kwie 25, 2016 12:58 pm
Gender:
Status: Offline

Ogólnie o polskim rynku

Post autor: Mormicc » sob sie 29, 2020 3:45 am

Było o upadku CD-Action, to teraz o powrocie:
https://m.facebook.com/story.php?story_ ... 9210736041

Ujmę to tak - wątpię, że będą jeszcze wstanie zwojować rynek. Papierowe magazyny to anachronizm.
Mają skupić się teraz mocniej na rozwoju w internecie, ale tutaj tak na prawdę muszą walczyć na nowo o czytelnika, którego już dawno zgarneły serwisy w stylu Gry Online, mnóstwo kanałów na youtube, o źródłach anglojęzycznych nie wspominając. Ich dawna renoma, no właśnie - była dawno. Żeby teraz się wybić to muszą zaoferować coś czego nie ma konkurencja, a ona tak właściwie ma już wszystko. No, może po za słabymi recenzjami The Binding of Isaac: Rebirth :lol:
Mój profil MAL <- przyjmuję do znajomych :v
Chcem: Houseki no Kuni, K no Souretsu :v
...Marzenia o zmierzchu - Dango<3, Beastars - SJG <3

Awatar użytkownika
Kakaladze
Fanatyk
Posty: 1893
Rejestracja: ndz kwie 26, 2015 7:09 pm
Lokalizacja: Szczecin
Gender:
Status: Offline

Ogólnie o polskim rynku

Post autor: Kakaladze » sob sie 29, 2020 9:46 am

W zasadzie jeżeli chodzi o Polskie strony internetowe na temat gier oraz kanały ytbowe to ciężko mi docenić takie twory jak GryOnline czy nie wiem PPE, głównie dlatego że żerują na clickbaitach, materiały często mają mało rzetelne lub robione mocno na siłę (np TVgry). A ile to razy GryOnline na Facebooku stworzyły wojenkę PC vs Konsole sztucznie dla kliknięć i zasięgów to masakra.

A to jeden z ciekawszych przykładów jakim śmieciem bywa GryOnline i ich "news odnośnie RDR2 przed premierą na pc"
Ptaszki ćwierkają, że Epic położył na stole 500 milionów dolarów za wyłączność Red Dead Redemption 2 na Epic Games Store i ta oferta została przyjęta. Brzmi to absolutnie nieprawdopodobnie, ale z drugiej strony przestało nas już cokolwiek dziwić w tej kwestii.
Źródła nie mogli podać bo nie, ale mamy wierzyć bo jest zaufane i się już nie raz sprawdziło. Oczywiście news okazał się nieprawdziwy, ale co sobie nabili zasięgów nienawiścią do Epica to ich, potem każdy zapomniał.

Więc wydaje mi się że jest miejsce na kolejny portal tego typu internetowy, ale może być ciężko. Na pewno działalność na YT dala by CDAction więcej rozgłosu i popularności.


Ja osobiście do teraz najbardziej sobie cenię z Polskiego "rynku" dwa kanały na Youtube: Arhn.eu i Nrgeek ten drugi być może mało obiektywny, ale chociaż nie rzuca fakenewsami jak GryOnline.
Obrazek

Awatar użytkownika
deffik
Adept
Posty: 273
Rejestracja: pn mar 14, 2016 1:16 am
Kontakt:
Status: Offline

Ogólnie o polskim rynku

Post autor: deffik » sob sie 29, 2020 11:52 am

PPE to dno przykryte metrem gówna. Szkoda czasu na ich portal, razem z komentującymi te ich newsy.

Awatar użytkownika
Mormicc
Weteran
Posty: 1277
Rejestracja: pn kwie 25, 2016 12:58 pm
Gender:
Status: Offline

Ogólnie o polskim rynku

Post autor: Mormicc » sob sie 29, 2020 2:05 pm

GryOnline podałem ze względu na ich popularność
Z danych ZKDP wynika, że sprzedaż ogółem "CD-Action" w lipcu 2019 roku wyniosła 34 tys. egz. (spadek o 37 proc. względem lipca 2018 roku)..
https://www.press.pl/tresc/58916,michal ... _cd-action_
W przypadku liczby odsłon ich strony nie znalazłem żadnych nowszych danych, ale wątpię, żeby w kolejnych latach tendencja się zmieniła: Na Facebooku mają sporo polubień, więcej niż GryOnline, więc może tutaj jest klucz do sukcesu.

Wkrótce ma ruszyć zbiórka crowdfundingowa:
https://beesfund.com/wkrotce/cdaction

Jeśli mówimy o poziomie, to ja kojarzę CD-A głównie z części redakcji nie będącej w stanie przyjąć jakiejkolwiek krytyki i obrażającej czytelników oraz już wspomnianej recenzji Isaaca :P
Mój profil MAL <- przyjmuję do znajomych :v
Chcem: Houseki no Kuni, K no Souretsu :v
...Marzenia o zmierzchu - Dango<3, Beastars - SJG <3

Awatar użytkownika
Kakaladze
Fanatyk
Posty: 1893
Rejestracja: ndz kwie 26, 2015 7:09 pm
Lokalizacja: Szczecin
Gender:
Status: Offline

Ogólnie o polskim rynku

Post autor: Kakaladze » sob sie 29, 2020 2:57 pm

Mormicc pisze:
sob sie 29, 2020 2:05 pm
GryOnline podałem ze względu na ich popularność
Bez wątpienia są popularni i rozumiem czemu ich podałeś, w zasadzie postanowiłem ich trochę skrytykować głównie dlatego że uważam że ich poziom jest bardzo skokowy (Zarówno GryOnline jak i TvGry). Oraz generalnie poziom Polskich redakcji growych według mnie jest bardzo przeciętny.

Dlatego też sądzę że jest miejsce na kolejny portal tego typu, gdyby podeszli do tego w jakiś interesujący sposób, aczkolwiek nie chce mi się wierzyć w CD-Action głównie dlatego że oni sami wcale nie mieli jakiegoś niesamowitego poziomu, no i przespali długi okres przemian który mogli wykorzystać na wzmocnienie swojej siły w internecie / na yt. Dlatego też uważam że wyciąganie pieniędzy teraz od "zapatrzonych" fanów, w formie jakiś zbiórek jest mocno niesmaczne zbiórki w internecie są od jakiegoś czasu nadużywane ogólnie..

A co do ich redakcji to kojarzę dwie osoby, mianowicie Smuglera i 9kier, pierwszy kojarzy mi się z bucem i osobą która nie potrafiła przyjąć dobrze krytyki na magazyn, a ta druga z tragicznym poziomem recenzji które nie raz były obśmiewane w necie. Ona chyba odpowiadała za recenzję Isaaca.

Ale no ciekawe co z tego wyjdzie... Chociaż przeczuwam powtórkę Secret Service.
Obrazek

Awatar użytkownika
Okularnik
Adept
Posty: 163
Rejestracja: ndz gru 27, 2015 12:46 am
Gender:
Status: Offline

Ogólnie o polskim rynku

Post autor: Okularnik » sob sie 29, 2020 4:51 pm

Ma ktoś może zdjęcie legendarnej recenzji isaaca :lol:?
W sumie ciekawe jak im się uda, z jednej strony pozbywają się pełniaków, z drugiej korekta + wydanie elektroniczne.
CDaction śledzę już głównie dla ich "nadgodzin" cotygodniowych, bo zabawne growe obrazki zawsze chętnie obejrzę xD

Awatar użytkownika
Mormicc
Weteran
Posty: 1277
Rejestracja: pn kwie 25, 2016 12:58 pm
Gender:
Status: Offline

Ogólnie o polskim rynku

Post autor: Mormicc » wt wrz 01, 2020 1:06 pm

Ruszyła zbiórka CD-Action skierowana do inwestorów:
https://nowecdaction.pl
Naprawdę dobrze im idzie. Po jakichś dwóch dniach mają zebrane 45% wymaganej kwoty, aż jestem w szoku :o
Mój profil MAL <- przyjmuję do znajomych :v
Chcem: Houseki no Kuni, K no Souretsu :v
...Marzenia o zmierzchu - Dango<3, Beastars - SJG <3

Awatar użytkownika
Bukafo
Fanatyk
Posty: 1781
Rejestracja: ndz gru 27, 2015 7:30 pm
Lokalizacja: Kasztankowy zagajnik
Gender:
Status: Offline

Jujutsu Kaisen

Post autor: Bukafo » ndz paź 25, 2020 10:09 pm

kanibalizm pisze:
ndz paź 25, 2020 8:51 pm
to się aż prosi samo o wydanie w polsce
Niestety Waneko orzekło jasno i wyraźnie, że nie mają w planach tego tytułu, tak więc nikt tego raczej nie wyda w Poslce.
Obrazek
¯\_( ͡° ͜ʖ ͡°)_/¯ ¯\_( ͡° ͜ʖ ͡°)_/¯ ¯\_( ͡° ͜ʖ ͡°)_/¯ ¯\_( ͡° ͜ʖ ͡°)_/¯ ¯\_( ͡° ͜ʖ ͡°)_/¯

Awatar użytkownika
Alexandrus888
nołlife
Posty: 3301
Rejestracja: wt lip 12, 2016 10:16 pm
Gender:
Status: Offline

Jujutsu Kaisen

Post autor: Alexandrus888 » ndz paź 25, 2020 10:21 pm

Jakby słowo waneko cokolwiec znaczyło :roll:

Awatar użytkownika
yikkimy
Wtajemniczony
Posty: 607
Rejestracja: pt cze 19, 2020 3:16 pm
Status: Offline

Jujutsu Kaisen

Post autor: yikkimy » ndz paź 25, 2020 10:29 pm

Bukafo pisze:
ndz paź 25, 2020 10:09 pm
kanibalizm pisze:
ndz paź 25, 2020 8:51 pm
to się aż prosi samo o wydanie w polsce
Niestety Waneko orzekło jasno i wyraźnie, że nie mają w planach tego tytułu, tak więc nikt tego raczej nie wyda w Poslce.
Ale mamy studio JG, więc wciąż jest nadzieja :)

Xenonn123
Adept
Posty: 266
Rejestracja: pt lut 07, 2020 7:56 pm
Status: Offline

Jujutsu Kaisen

Post autor: Xenonn123 » ndz paź 25, 2020 10:45 pm

Bukafo pisze:
ndz paź 25, 2020 10:09 pm
kanibalizm pisze:
ndz paź 25, 2020 8:51 pm
to się aż prosi samo o wydanie w polsce
Niestety Waneko orzekło jasno i wyraźnie, że nie mają w planach tego tytułu, tak więc nikt tego raczej nie wyda w Poslce.
yikkimy pisze:
ndz paź 25, 2020 10:29 pm
Bukafo pisze:
ndz paź 25, 2020 10:09 pm
kanibalizm pisze:
ndz paź 25, 2020 8:51 pm
to się aż prosi samo o wydanie w polsce
Niestety Waneko orzekło jasno i wyraźnie, że nie mają w planach tego tytułu, tak więc nikt tego raczej nie wyda w Poslce.
Ale mamy studio JG, więc wciąż jest nadzieja :)
Ale co to ma do rzeczy że Waneko tak orzekło? Z CSM podobnie było i co?

Poza tym na SJG bym nie liczył, oni wzięli teraz dużo długich serii + obecne które mają, sam powiedzieli jakiś czas temu że nie planują kolejnej długiej serii.
Zresztą nawet jeśli teraz Waneko nie ma w planach to równie dobrze po kilku tygodniach mogą zmienić zdanie. Wy chyba zapominacie jak to było z ostatnimi Shounenami z Jumpa i nie tylko jak Fire Force, Kimetsu i Dr.Stone.

Mogę nawet postawić pieniądze że oni to wydadzą w przyszłym roku, Mangi z Jumpa wydawane przez Waneko mają nawet na stronie Shueishy czyli MangaPlus reklamę polskiego wydania.

Ja tylko zacytuję słowa Waneko z Twittera: " Do ogłoszenia tytułu nie możemy o nim mówić (nawet, czy jesteśmy nim zainteresowani). Z chęcią przyjmiemy propozycje, ale nie odpowiemy: wydamy/nie wydamy. Może odpowiemy: Nie mamy tego w planach–co nie oznacza nie wydamy nigdy, ale nie oznacza też, że tytuł zostanie wydany. "

Awatar użytkownika
Yuriko
nołlife
Posty: 5411
Rejestracja: wt sie 14, 2012 4:50 pm
Gender:
Status: Offline

Jujutsu Kaisen

Post autor: Yuriko » pn paź 26, 2020 1:04 am

Xenonn123 pisze:
ndz paź 25, 2020 10:45 pm
Poza tym na SJG bym nie liczył, oni wzięli teraz dużo długich serii + obecne które mają, sam powiedzieli jakiś czas temu że nie planują kolejnej długiej serii.
Tak mówili przy zapowiedziach na Pyrkon i przy zapowiedziach na jesienne nowości, a przy obu były serie, które miały ponad 15 tomów.

I dalej się dziwię, że ludzie wierzą w "nie mamy tego w planach" :roll: Przecież zawsze wydawnictwa piszą, że nie mogą ogłosić jakiejś serii, jeśli nie mają licencji.

Xenonn123
Adept
Posty: 266
Rejestracja: pt lut 07, 2020 7:56 pm
Status: Offline

Jujutsu Kaisen

Post autor: Xenonn123 » wt paź 27, 2020 9:10 pm

Yuriko pisze:
pn paź 26, 2020 1:04 am
Xenonn123 pisze:
ndz paź 25, 2020 10:45 pm
Poza tym na SJG bym nie liczył, oni wzięli teraz dużo długich serii + obecne które mają, sam powiedzieli jakiś czas temu że nie planują kolejnej długiej serii.
Tak mówili przy zapowiedziach na Pyrkon i przy zapowiedziach na jesienne nowości, a przy obu były serie, które miały ponad 15 tomów.

I dalej się dziwię, że ludzie wierzą w "nie mamy tego w planach" :roll: Przecież zawsze wydawnictwa piszą, że nie mogą ogłosić jakiejś serii, jeśli nie mają licencji.
Ja również się mega dziwię że ludzie w to wierzą wciąż. Ci którzy w to wierzą, niech sobie przypomną kiedy zapowiedzieli Fire Force i przede wszystkim Kimetsu no Yaibe.

Oczywiste że jeszcze w planach nie mają, anime dopiero wystartowało, trzeba poczekać na efekty, niech wyjdzie trochę odcinków.
Zobaczyć czy jakość animacji nie spadnie, poziom fabuły ( dla tych co nie czytają ) itd.

Awatar użytkownika
kesah
Adept
Posty: 447
Rejestracja: śr wrz 28, 2011 6:57 pm
Status: Offline

Jujutsu Kaisen

Post autor: kesah » czw lis 19, 2020 10:48 pm

Też liczę na wydanie tej serii w Polsce, zdecydowanie jeden z ciekawszych shounenowych tytułów jakie ostatnio się pojawiły. Wierzę, że jakieś wydawnictwo podejmie się wydania u nas tej serii i jeśli nie Waneko, to wierzę w Studio JG, JPF (chociaż Ci i tak obecnie mają problem z terminowością) lub Kotori
Lista życzeń : Kengan Ashura/Omega, Gantz, Claymore, Slam Dunk, Ashita no Joe, Holyland, Yu Yu Hakusho, Sun-Ken Rock, Im a Hero

Awatar użytkownika
MarcinManga
Wtajemniczony
Posty: 611
Rejestracja: śr lip 26, 2017 9:46 pm
Gender:
Status: Offline

Jujutsu Kaisen

Post autor: MarcinManga » pt lis 20, 2020 9:09 am

kesah pisze:
czw lis 19, 2020 10:48 pm
Studio JG, JPF (chociaż Ci i tak obecnie mają problem z terminowością) lub Kotori
A kto tych problemów nie ma? :P
Studio JG nawet przed pandemią co chwile łapało jakieś opóźnienia, u Kotori zresztą też nierzadko nowe tomy wychodziły nieregularnie.

Awatar użytkownika
Yuriko
nołlife
Posty: 5411
Rejestracja: wt sie 14, 2012 4:50 pm
Gender:
Status: Offline

Jujutsu Kaisen

Post autor: Yuriko » pt lis 20, 2020 11:33 am

MarcinManga pisze:
pt lis 20, 2020 9:09 am
A kto tych problemów nie ma?
Waneko. Dango daje też rade. Bardzo rzadko mają opóźnienia.

BBoyVoldemort
Posty: 16
Rejestracja: pn paź 21, 2019 9:52 pm
Lokalizacja: Warszawa
Gender:
Kontakt:
Status: Offline

Jujutsu Kaisen

Post autor: BBoyVoldemort » śr lis 25, 2020 11:02 pm

Kwestia opóźnień to chyba już jest codzienność JPFu, o SJG nie można powiedzieć, że mają opóźnienia, bo oni informują, kiedy zamkną się na coś preordery, a nie kiedy będzie premiera. Praktycznie na naszym rynku opóźnienia ma bardzo nieznaczna liczba tytułów. Wyjątkiem jest właśnie JPF, który krótko mówiąc ma siedzibę na jakimś zadupiu przy Szczecinie bodajże, korzystają od chyba już 6 lat tylko i wyłącznie z jednej drukarni i wciąż się dziwię, że tej samej skoro rzekomo to właśnie drukarnia ma "opóźnienia i dużo innych zleceń". Myślę, że wina jednak leży po drugiej stronie, gdzie JPF się jakimś cudem nie wyrabia z materiałem z niewiadomych powodów, pomimo, że wcale jakoś wiele serii nie mają, mają problemy żeby zachować stały plan wydawniczy i za późno wszystko wysyłają drukarni i przede wszystkim prawie wszystko na jeden termin (wyjątki to One Piece i JoJo). Kolejna sprawa to to, że nie uwierzę, że drukarnia tak bardzo przestawia ich premiery z powodu innych zleceń XD chyba JPF powinien mieć tu priorytet skoro robią im co miesiąc już od kilku lat stale kilkanaście zleceń. Naprawdę nie wiem jak można się tak zaniedbać, połowę premier listopadowych przełożyli już na grudzień, a taki One-Punch Man ma być w ogóle w środku lub na końcu grudnia XD, dodatkowo Dragon Ball, który też ma u nich ostry popyt - ostatni tomik był na początku roku jeszcze przed zerwaniem współpracy z Empikiem, w ramach rekompensaty miało być tak:
1. Wrzesień - Animanga o Brolym, rezultat - ledwo się wyrobili do końca października i wszystkie inne tytuły również przełożyli, oczywiście z winy drukarni, bo czyjej XD
2. Październik - 10 tom Dragon Ball Super
3. Listopad - 11 tom Dragon Ball Super
I co z tego wyszło? Nic XD Broly tak jak wyżej opisane, tom 10 DBS przełożony z dupy na grudzień i to jeszcze na koniec, więc nie wiadomo, czy w ogóle wyjdzie w tym grudniu, no a co z tomem 11 to nie wiadomo i raczej za szybko nie będzie wiadomo, bo poza Pyrkonem to JPF jeszcze żadnych tytułów ani na ten ani na kolejny rok nie ogłosił, w grudniu mają mało tomików, a planu na przyszły rok jak nie było, tak nie ma i pewnie do końca grudnia nie będzie. Dodatkowo nie przyznali się do błędu, tylko stwierdzili, że "nie chcą JEDNAK wydawać 2 DB na raz" XDD, wielkie nieba, odechciało im się. Wszystkie pytania o opóźnienia i nowe serie zwalają na pandemię i Covida. No tak, bo przecież materiały i korespondencje, które robią i przesyłają w większości elektronicznie blokuje wirus XD, tak samo z przesyłkami do Japonii, z tego co wiem, to wszystko już normalnie działa a takiego Akiry nie ma i raczej już w tym roku nie będzie, bo od 2 miesięcy poprawiają obwolutę, podczas gdy mieli ją już gotową kilka miesięcy temu, bo się tym chwalili i pewnie żadnej większej poprawki nie trzeba tam robić. Nie wiem jak to jest, że oni czasem nie potrafią wyrobić się z 3 tytułami miesięcznie, jeden tytuł ma przerwę 10 miesięczną oczywiście z powodu drukarni, bo czego innego XD, no i nowych tytułów brak albo takich na które jest mocne parcie, wszystko bierze Waneko i SJG, które się normalnie wyrabia z ~20 tytułami na miesiąc albo JPF celowo strzela sobie w stopę wydając nagle jakieś joseie i shojo, które kupi może 80 osób, co już nie raz im udowodniono będąc jednocześnie wydawnictwem typowo Shonenowym/Seinenowym, ewentualnie biorą tytuły pokroju InuYasha i te projekty z mangami Rumiko robiąc z tego nie wiadomo jak wielką akcję, 3 serie na raz w tym projekcie chcą wydawać i to w cyklu 3 miesięcznym, zamiast np szybko skończyć jednej i wziąć drugą i pewnie spowoduje to, że znowu nie będą się wyrabiać. Na koniec jako fan Dragon Balla chciałem dodać, że zapowiedzieli jakiś czas temu kolorową edycję, która jest powiększona (format ok. 2 w 1). Znając ich to przez ten niezmierny nakład pracy albo zrezygnują, bo "nie chcą wydawać 2 Dragon Ballów na raz", albo wydadzą tylko jeden arc, czyli może jakieś 3 tomiki i powiedzą, że następny wydadzą za rok XD, zapowiedzieli jeszcze wszystkie animangi ze świata DB, a jak na razie to wyszły 3 z odstępem prawie rocznym, o tamtych zapowiedzianych informacji brak, a jeszcze w 2017 albo 2018 zapowiedzieli Guide Booka, którego unikają jak ognia od tamtego czasu. Tyle z mojej strony, powodzenia jak ktoś to całe przeczyta.

ODPOWIEDZ

Wróć do „Po Godzinach czyli luźne ga(d/t)ki”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 18 gości