Ogólnie o polskim rynku

Dział do rozmów na tematy wszelakie, nawet (a raczej głównie) te niezwiązane z mangą i anime.
Awatar użytkownika
Fani
nołlife
Posty: 2353
Rejestracja: sob cze 21, 2014 10:59 pm
Lokalizacja: Konstantynów Łódzki
Gender:
Status: Offline

Ogólnie o polskim rynku

Post autor: Fani » pt gru 29, 2017 1:16 am

No proszę, nie wiedziałem, że ||||| pracujesz w Okami :D. W ten sposób jestem jakoś spokojniejszy o mangi jak i samo wydawnictwo.

Awatar użytkownika
engrisz
Wtajemniczony
Posty: 577
Rejestracja: ndz sie 17, 2014 11:25 am
Status: Offline

Ogólnie o polskim rynku

Post autor: engrisz » pt gru 29, 2017 10:05 am

Jeśli to będzie Kiseijuu to pozytywne zaskoczenie. W końcu jakaś zapowiedź, która mi przypadnie do gustu. :D

Awatar użytkownika
usagisensei
Wtajemniczony
Posty: 750
Rejestracja: śr sie 15, 2012 4:20 pm
Lokalizacja: Koszalin
Gender:
Status: Offline

Ogólnie o polskim rynku

Post autor: usagisensei » pt gru 29, 2017 10:55 am

A ja mam cichą nadzieje, że tym tytułem B okaże się Chrno Crusade. Tomiki naprawdę ciężko dostać, bo z tego co pamiętam wydawnictwo amerykańskie, które ten tytuł wydało już nie istnieje i brak dodruków. Jak ktoś chce kupić (jak ja) to albo trzeba polować z drugiej ręki (narazie inne priorytety zakupowe) albo czekać na cud, że ktoś u nas to wyda. :P
Wishlist:
PSME, Hana-Kimi, Kimi wa Pet, Aishiteruze Baby, W-Juliet, Dragon Half

Kirion
Adept
Posty: 188
Rejestracja: ndz lip 30, 2017 5:28 pm
Status: Offline

Ogólnie o polskim rynku

Post autor: Kirion » pt gru 29, 2017 11:04 am

Pierwszą nowością, jaką dla Was dzisiaj przygotowaliśmy jest nietypowa manga dziejąca się w czasach II Wojny światowej - Kutsuzure Sensen! Jest to tytuł może i mało znany, ale z pewnością godny polecenia, głównie z racji na zręczne połączenie akcji i humoru oraz liczne nawiązania do mitologii słowiańskiej. Premiera naszego wydania "2w1" planowana jest na maj 2018.

Informacje o mandze:

Tytuł japoński: Kutsuzure Sensen
Roboczy tytuł polski: Boso na front
Autor: Rasenjin Hayami

Ilość tomów: 1 (wydanie 2w1)
Forma wydania: format A5, okładka ze skrzydełkami (czyli brak obwoluty)
Data premiery: 05.2018
Cena: 29,99 zł

Krótki opis fabuły: Trwa II Wojna Światowa, niemieckie wojska wdzierają się coraz głębiej na terytorium Związku Radzieckiego. Jedną z desperackich prób zatrzymania naporu Wermachtu jest wysłanie Nadii, młodej pani oficer, z misją powołania do wojska samej... Baby Jagi?! Ta jednak nie pali się do wyruszania na wojnę, więc zamiast niej na front rusza jej młoda uczennica - wiedźma Wasieńka. Jak pewnie łatwo się domyślić, nasz nietypowy duet bohaterek czeka naprawdę wiele przygód. W ich trakcie pomogą pewnym zombie znaleźć nowy cel w życiu; przekonają się, że wiedźmy walczą po obu stronach konfliktu oraz staną do walki ze... Śmiercią?

Co sądzicie o tym tytule? Czekamy na Wasze opinie w komentarzach!

Kolejną nowość ogłaszamy już dzisiaj o 12:00!
► Pokaż Spoiler
Ktoś odgadł ten tytuł wczoraj. :P Druga zapowiedź za godzinę.

Awatar użytkownika
Meliona
nołlife
Posty: 3925
Rejestracja: wt sty 01, 2013 2:10 pm
Gender:
Kontakt:
Status: Offline

Ogólnie o polskim rynku

Post autor: Meliona » pt gru 29, 2017 11:12 am

Badziewna manga, serio? A miałam nadzieję na coś historycznego.
Obrazek

Awatar użytkownika
DarkNighty
nołlife
Posty: 2045
Rejestracja: ndz maja 25, 2014 1:25 pm
Lokalizacja: Warszawa/Łódź
Gender:
Kontakt:
Status: Offline

Ogólnie o polskim rynku

Post autor: DarkNighty » pt gru 29, 2017 11:39 am

Duży plus za samo wydanie - format A5 i wydanie 2w1. Okami, jeśli dalej będziecie nas rozpieszczać formatem A5, to łatwo się do tego przyzwyczaję :D
Niestety jakoś opis zupełnie mnie nie zainteresował. Wojna i wiedźmy? No nie wiem. Przejrzę pewnie serię w internecie, ale wstępnie jestem za nie. Mam nadzieję, że o 12 ogłosicie Kiseijuu w wersji A5, 8 tomów xD
Skip Beat!, Love so Life, Hikaru no Go, Lovely Complex, Great Pretender
Saiunkoku Monogatari (LN), Oregairu (LN), Classroom of the Elite (LN), One Outs, Taiyou no ie
Obrazek
> MY ANIME / DRAMA LIST <

Kirion
Adept
Posty: 188
Rejestracja: ndz lip 30, 2017 5:28 pm
Status: Offline

Ogólnie o polskim rynku

Post autor: Kirion » pt gru 29, 2017 12:03 pm

Po pierwszym ogłoszeniu (Kutsuzure Sensen) przyszła pora na kolejne! Jest to tytuł, który na pewno wielu z Was mile wspomina (choć może pod delikatnie innym tytułem :) ) - Chrono Crusade! Ta pełna akcji, dramatu i elementów komediowych historia o walce dwójki głównych bohaterów, siostry Rosette i jej tajemniczego pomocnika Chrono, z demonami na pewno powinna przypaść do gustu wielu z Was. :)

Jeszcze słowo wyjaśnienia odnośnie grafik z okładek: manga w Japonii została przejęta przez inne wydawnictwo, co skutkowało zmianą wyglądu loga oraz grafik na okładkach. Najpewniej będziemy korzystać z tych pochodzących z drugiego wydania, ale potwierdzimy to lub nie gdy już ustalimy szczegóły ze stroną japońską.

Informacje o mandze:

Tytuł japoński: Chrono Crusade
Autor: Daisuke Moriyama

Ilość tomów: 4 (wydanie 2w1)
Forma wydania: format A5, okładka ze skrzydełkami (czyli brak obwoluty)
Data premiery: 05.2018
Cena: 29,99 zł

Krótki opis fabuły:
Stany Zjednoczone w latach 20-tych XX wieku. Aby poradzić sobie z coraz większym zagrożeniem ze strony demonów, do życia powołana zostaje organizacja. Należą do niej siostra Rosette i jej niepozorny pomocnik Chrono. Ta dwójka doskonale radzi sobie z demonami atakującymi niewinnych mieszkańców amerykańskich miast, ale gdy podczas jednej z misji spotykają pewną tajemniczą dziewczynę, wplątują się w sytuację, która szybko może zacząć ich przerastać. Jedno jest pewne - ich wspólne przygody będą pełne akcji, tajemnic, śmiechu i łez!

I jak? Jakie są Wasze wrażenia? Czekamy na Wasze opinie w komentarzach.
► Pokaż Spoiler
Ostatnio zmieniony sob gru 23, 2023 10:07 pm przez Kirion, łącznie zmieniany 1 raz.

Ramsey Ka
Wtajemniczony
Posty: 556
Rejestracja: pn mar 30, 2015 11:08 am
Status: Offline

Ogólnie o polskim rynku

Post autor: Ramsey Ka » pt gru 29, 2017 12:04 pm

Nawet się nie zdążyłem napalić na Kiseijuu i klops xd
Obrazek

Awatar użytkownika
DarkNighty
nołlife
Posty: 2045
Rejestracja: ndz maja 25, 2014 1:25 pm
Lokalizacja: Warszawa/Łódź
Gender:
Kontakt:
Status: Offline

Ogólnie o polskim rynku

Post autor: DarkNighty » pt gru 29, 2017 12:06 pm

Wyglądała na to, że zgadłam... A szkoda. Bo wolałabym nie zgadnąć i dowiedzieć się, że to Kiseijuu :P
A tak odnośnie Chrono Crusade... Mangę znam tylko z tytułu. Miałam kiedyś obejrzeć anime, ale ciągle było mi nie po drodze. Na pewno pomyślę i przyjrzę się bliżej temu tytułowi. Szczególnie, że bardzo podoba mi się forma wydania od Okami. I chciałabym ich jednak wesprzeć :D
Skip Beat!, Love so Life, Hikaru no Go, Lovely Complex, Great Pretender
Saiunkoku Monogatari (LN), Oregairu (LN), Classroom of the Elite (LN), One Outs, Taiyou no ie
Obrazek
> MY ANIME / DRAMA LIST <

Awatar użytkownika
miaka88
nołlife
Posty: 3831
Rejestracja: śr wrz 24, 2008 8:51 pm
Status: Offline

Ogólnie o polskim rynku

Post autor: miaka88 » pt gru 29, 2017 12:07 pm

Dobrze, że dali 2w1, wtedy jest szansa że szybciej i do końca wydadzą. Anime Chrono jest lużną czy wierną adaptacją?
Obrazek

Awatar użytkownika
Akiho
nołlife
Posty: 2305
Rejestracja: ndz sie 22, 2010 11:49 pm
Lokalizacja: W-wa
Gender:
Status: Offline

Ogólnie o polskim rynku

Post autor: Akiho » pt gru 29, 2017 12:10 pm

Pierwszy tytuł nie dla mnie, ale ten drugi chętnie przygarnę <3 Słyszałam sporo dobrego o tym tytule i chętnie sama się o tym przekonam. Mam nadzieję, że okładki będą jednak z tego drugiego wydania, są zwyczajnie ładniejsze
Obrazek

Awatar użytkownika
usagisensei
Wtajemniczony
Posty: 750
Rejestracja: śr sie 15, 2012 4:20 pm
Lokalizacja: Koszalin
Gender:
Status: Offline

Ogólnie o polskim rynku

Post autor: usagisensei » pt gru 29, 2017 12:11 pm

Normalnie aż musiałam się wypiszczeć i wyskakać jak zobaczyłam, że wydadzą Chrono Crusade! Grudzień okazuję się łaskawy dla mnie (Pieta od JPF a teraz to). Weeeeeeeeeeeeeee :D
DarkNighty jeśli chcesz kupować mangę Chrono Crusade trzymaj się od anime z daleka. To jedna z najgorszych moim zdaniem animowana wersja mangi jaką dane mi było zobaczyć. Od połowy serii jedna i druga wersja idą w zupełnie inną stronę jeśli idzie o zakończenie i manga w porównaniu ich obu rządzi a anime ssie.
Wishlist:
PSME, Hana-Kimi, Kimi wa Pet, Aishiteruze Baby, W-Juliet, Dragon Half

Awatar użytkownika
DarkNighty
nołlife
Posty: 2045
Rejestracja: ndz maja 25, 2014 1:25 pm
Lokalizacja: Warszawa/Łódź
Gender:
Kontakt:
Status: Offline

Ogólnie o polskim rynku

Post autor: DarkNighty » pt gru 29, 2017 12:15 pm

usagisensei pisze:
pt gru 29, 2017 12:11 pm
DarkNighty jeśli chcesz kupować mangę Chrono Crusade trzymaj się od anime z daleka. To jedna z najgorszych moim zdaniem animowana wersja mangi jaką dane mi było zobaczyć. Od połowy serii jedna i druga wersja idą w zupełnie inną stronę jeśli idzie o zakończenie i manga w porównaniu ich obu rządzi a anime ssie.
Dzięki za ostrzeżenie :D W takim razie nie sięgam po anime.
Wygrałam pierwszy tomik w rabatem 75%, więc na pewno będę miała okazję, by zapoznać się z mangową wersją. Mam nadzieję, że mi się spodoba i kupię również pozostałe trzy tomy. Dopytałam również Okami i planują wydawać mangi 2w1 w trybie trzymiesięcznym. Czyli tak jak u Waneko. Jak dla mnie to bardzo dobra informacja :D
Skip Beat!, Love so Life, Hikaru no Go, Lovely Complex, Great Pretender
Saiunkoku Monogatari (LN), Oregairu (LN), Classroom of the Elite (LN), One Outs, Taiyou no ie
Obrazek
> MY ANIME / DRAMA LIST <

Awatar użytkownika
Itachi Uchiha
nołlife
Posty: 3785
Rejestracja: pn paź 20, 2014 9:10 pm
Status: Offline

Ogólnie o polskim rynku

Post autor: Itachi Uchiha » pt gru 29, 2017 12:16 pm

W końcu się doczekałem CC; Oł yeaaaah :twisted: :twisted: :D
Anime było średnie, ale manga to zupełnie inna liga. Zdecydowanie biorę.

Awatar użytkownika
Fani
nołlife
Posty: 2353
Rejestracja: sob cze 21, 2014 10:59 pm
Lokalizacja: Konstantynów Łódzki
Gender:
Status: Offline

Ogólnie o polskim rynku

Post autor: Fani » pt gru 29, 2017 12:25 pm

Pierwsza zapowiedź na pewno nie. Z drugą już lepiej, ale i tak daleko do zachwytów. Styczności nie miałem, tylko o niej słyszałem. Jako, że wygląda to na klasycznego shounena raczej podziękuje. Zbyt dużo kupuję już tego typu mang. Może kiedyś tam.

Awatar użytkownika
Meliona
nołlife
Posty: 3925
Rejestracja: wt sty 01, 2013 2:10 pm
Gender:
Kontakt:
Status: Offline

Ogólnie o polskim rynku

Post autor: Meliona » pt gru 29, 2017 12:30 pm

Nie jestem zainteresowana Chrno Crusade. Nie moje klimaty + jeszcze przeczytałam, że smutno się kończy, to już w ogóle odpada.

Coś tanie to wydanie, ciekawe czy na tym zarobią. Teraz pojedyncze tomiki okładkowo są po 24-25zł (a u Hanami nawet 35zł :lol:), a oni chcą za 30zł dwa i to jeszcze w A5? Wiem, że Cykady, ale Waneko to inna liga, lepsza reklama, nakład w Empiku, popularniejszy tytuł. Powodzenia w każdym razie.
Obrazek

Awatar użytkownika
ociesek
nołlife
Posty: 2281
Rejestracja: pn lip 09, 2007 9:55 pm
Status: Offline

Ogólnie o polskim rynku

Post autor: ociesek » pt gru 29, 2017 1:19 pm

Tak! Chrono!

Awatar użytkownika
SallyCzarownica
nołlife
Posty: 2041
Rejestracja: pn wrz 16, 2013 5:39 pm
Status: Offline

Ogólnie o polskim rynku

Post autor: SallyCzarownica » pt gru 29, 2017 1:21 pm

||||| pisze:
pt gru 29, 2017 1:05 am
tłumaczenie powinno Was zadowolić, odpowiadać będzie za nie doświadczony (mający w swoim sivi takie tytuły jak Ao no Exorcist, Silver Spoon i inne) zespół - Aleksandra Kulińska i Jan Świderski
Jonas? Kiedyś wspominał na asku Waneko, że nie znam japońskiego, więc co on będzie tłumaczył? No chyba, że będzie robił redakcję.

Tytułów nie znam i żaden mnie nie zainteresował, ale przyjrzę im się na Pyrkonie. Może się skuszę na tę drugą mangę.
Obrazek

Awatar użytkownika
Lunatyczka
Adept
Posty: 476
Rejestracja: pt kwie 22, 2016 9:20 pm
Gender:
Status: Offline

Ogólnie o polskim rynku

Post autor: Lunatyczka » pt gru 29, 2017 2:00 pm

Wojna światowa w formie komediowej mnie nie interesuje, Chrono Crusade kojarzę tylko z nazwy, ale nigdy mnie nie kusiło by się tym zainteresować. Pomimo to cieszę się, że nie ma nic dla mnie, bo i tak ostatnio mam za dużo serii do kupowania ^^

Awatar użytkownika
pittegawll
Wtajemniczony
Posty: 942
Rejestracja: czw sty 24, 2013 12:49 am
Lokalizacja: Kraków
Status: Offline

Ogólnie o polskim rynku

Post autor: pittegawll » pt gru 29, 2017 2:04 pm

Byłem zaskoczony, że w ogóle miały być jakieś zapowiedzi od Okami. Do tej pory nie miałem jeszcze nic od tego wydawnictwa i nie spodziewałem się cudów. Liczyłem na coś totalnie nie z mojej bajki, bo to przecież nowy gracz na rynku mangi, a Radiant wychodzi w trybie wiadomo jakim. Dzisiaj dostaję 2 tytuły, które znam i z uśmiechem przyjąłem ich ogłoszenie. Nie są to moje wymarzone mangi, ale bardzo zdziwił mnie fakt sięgnięcia po takie pozycje. Starsze tytuły (jeden z lat 90tych) z niekoniecznie lubianą obecnie kreską. Jestem pozytywnie zaskoczony. Do tego format i wydanie 2w1, naprawdę super. W tym roku wesprę Okami i na pewno zakupię oba tytuły. Teraz z dużą nadzieją patrzę na to wydawnictwo. Cieszę się i trzymam kciuki żeby wszystko poszło sprawnie ;)

ODPOWIEDZ

Wróć do „Po Godzinach czyli luźne ga(d/t)ki”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 6 gości