Ogólnie o polskim rynku

Dział do rozmów na tematy wszelakie, nawet (a raczej głównie) te niezwiązane z mangą i anime.
Awatar użytkownika
SallyCzarownica
nołlife
Posty: 2041
Rejestracja: pn wrz 16, 2013 5:39 pm
Status: Offline

Ogólnie o polskim rynku

Post autor: SallyCzarownica » czw gru 28, 2017 4:03 pm

Z jednej strony chciałabym, aby ta ośmiotomowa manga była dla mnie, bo fajnie by było ich weprzeć, ale z drugiej strony bałabym się o tłumaczenie i to, czy wydadzą mangę do końca. Nie chcę już nigdy więcej zostać z niedokończoną serią. :(
Obrazek

Awatar użytkownika
DarkNighty
nołlife
Posty: 2045
Rejestracja: ndz maja 25, 2014 1:25 pm
Lokalizacja: Warszawa/Łódź
Gender:
Kontakt:
Status: Offline

Ogólnie o polskim rynku

Post autor: DarkNighty » czw gru 28, 2017 4:07 pm

Czyli Cat Street i Aoi Hana odpadają. Kuzu no Honkai nadal możliwe.
Sama dodałam jeszcze Chrono Crusade - spełnia kryteria, chociaż serii nie znam xD Saraiya Goyou też możliwe, ale też nie znam :D

Chyba nie znam żadnej dwutomowej mangi, gdzie akcja dzieje się w trakcie II Wojny Światowej...
Ostatnio zmieniony pt gru 29, 2017 12:21 pm przez DarkNighty, łącznie zmieniany 1 raz.
Skip Beat!, Love so Life, Hikaru no Go, Lovely Complex, Great Pretender
Saiunkoku Monogatari (LN), Oregairu (LN), Classroom of the Elite (LN), One Outs, Taiyou no ie
Obrazek
> MY ANIME / DRAMA LIST <

Awatar użytkownika
Meliona
nołlife
Posty: 3925
Rejestracja: wt sty 01, 2013 2:10 pm
Gender:
Kontakt:
Status: Offline

Ogólnie o polskim rynku

Post autor: Meliona » czw gru 28, 2017 4:09 pm

DarkNighty pisze:
czw gru 28, 2017 4:07 pm
Aoi Hana odpadają
Aoi Hana nadal w grze - ma anime.
Obrazek

Awatar użytkownika
miaka88
nołlife
Posty: 3831
Rejestracja: śr wrz 24, 2008 8:51 pm
Status: Offline

Ogólnie o polskim rynku

Post autor: miaka88 » czw gru 28, 2017 4:17 pm

Tytuł A mnie tą podpowiedzią zachęcił z racji tematyki II wojny.
Obrazek

Awatar użytkownika
DarkNighty
nołlife
Posty: 2045
Rejestracja: ndz maja 25, 2014 1:25 pm
Lokalizacja: Warszawa/Łódź
Gender:
Kontakt:
Status: Offline

Ogólnie o polskim rynku

Post autor: DarkNighty » czw gru 28, 2017 4:19 pm

Meliona pisze:
czw gru 28, 2017 4:09 pm
DarkNighty pisze:
czw gru 28, 2017 4:07 pm
Aoi Hana odpadają
Aoi Hana nadal w grze - ma anime.
Faktycznie, mój błąd. Dzięki za poprawienie :D
Skip Beat!, Love so Life, Hikaru no Go, Lovely Complex, Great Pretender
Saiunkoku Monogatari (LN), Oregairu (LN), Classroom of the Elite (LN), One Outs, Taiyou no ie
Obrazek
> MY ANIME / DRAMA LIST <

Awatar użytkownika
Fani
nołlife
Posty: 2353
Rejestracja: sob cze 21, 2014 10:59 pm
Lokalizacja: Konstantynów Łódzki
Gender:
Status: Offline

Ogólnie o polskim rynku

Post autor: Fani » czw gru 28, 2017 4:49 pm

Prawie o nich zapomniałem xD. A tu nagle wyskakują z zapowiedziami, fajna niespodzianka.
Chętnie człowiek wsparłby wydawnictwo, ale ja też ma obawy co do dłuższy mang od początkujących. Szczególnie jak przejrzałem co to mogłoby być (bez wcześniej wymienionych):
► Pokaż Spoiler
Druga pozycja już mniej mnie interesuje gdyż nie lubię tematyki wojennej :/

Awatar użytkownika
Meliona
nołlife
Posty: 3925
Rejestracja: wt sty 01, 2013 2:10 pm
Gender:
Kontakt:
Status: Offline

Ogólnie o polskim rynku

Post autor: Meliona » czw gru 28, 2017 5:06 pm

To już ostatnia tura podpowiedzi do naszych dwóch mang (które ogłosimy już jutro), przyszła pora na kolejne! Tym razem zrobi się trochę... ciekawie. :)

Tytuł A: w mandze jest jedna strona o... Fiacie 126p
Tytuł B: wydanie angielskie jest dosyć ekskluzywnym towarem

Dotychczasowe podpowiedzi:

Tytuł A: 2 tomy, czasy II Wojny Światowej
Tytuł B: 8 tomów, ma anime

Obie serie są zakończone

Zgadywać możecie do godziny 23.59. Wszelkie szczegóły dotyczące konkursu znajdziecie w przypiętym wpisie na naszym FB.
Eem, to z tego, co podał Fani wynika, że tytuł B to: Parasyte, Chrno Crusade, DearS lub Rozen Maiden? Może coś jeszcze, nie chce mi się wszystkiego sprawdzać. Nic mnie z tego nie interesuje, więc... hurra?
Obrazek

Awatar użytkownika
DarkNighty
nołlife
Posty: 2045
Rejestracja: ndz maja 25, 2014 1:25 pm
Lokalizacja: Warszawa/Łódź
Gender:
Kontakt:
Status: Offline

Ogólnie o polskim rynku

Post autor: DarkNighty » czw gru 28, 2017 5:38 pm

Nie wiem niestety, jak wyglądają wydania angielskie tych mang. Kiseijuu jest jakieś specjalne? Uwielbiam tę mangę i chętnie zobaczyłabym ją na naszym rynku. Chociaż nie wiem, czy od Okami... Co nie zmienia faktu, że jak ją wydadzą, to i tak kupię.
Skip Beat!, Love so Life, Hikaru no Go, Lovely Complex, Great Pretender
Saiunkoku Monogatari (LN), Oregairu (LN), Classroom of the Elite (LN), One Outs, Taiyou no ie
Obrazek
> MY ANIME / DRAMA LIST <

Awatar użytkownika
Gagantous
Adept
Posty: 266
Rejestracja: pn mar 23, 2015 2:42 pm
Status: Offline

Ogólnie o polskim rynku

Post autor: Gagantous » czw gru 28, 2017 5:48 pm

DarkNighty pisze:
czw gru 28, 2017 5:38 pm
Nie wiem niestety, jak wyglądają wydania angielskie tych mang. Kiseijuu jest jakieś specjalne? Uwielbiam tę mangę i chętnie zobaczyłabym ją na naszym rynku. Chociaż nie wiem, czy od Okami... Co nie zmienia faktu, że jak ją wydadzą, to i tak kupię.
Manga była out of print, ale z okazji powstania anime zrobili dodruki, więc raczej odpada
Obrazek Obrazek

Awatar użytkownika
Ajsza
Fanatyk
Posty: 1732
Rejestracja: pt maja 25, 2012 10:30 pm
Kontakt:
Status: Offline

Ogólnie o polskim rynku

Post autor: Ajsza » czw gru 28, 2017 5:49 pm

Wydaje mi się, że zwrot "dość eksluzywne wydanie" oznacza, że jest trudno dostępna i aby ją obecnie kupić, trzeba wyłożyć nieco więcej pieniążków. Chyba z tego najbardziej pasuje Rozen Maiden...?
Obrazek

Nyuu Manga - nowe mangi, manhwy, manhuy, animangi, light novele, artbooki, guidebooki i inne dobrocie od naszych wspaniałych polskich i amerykańskich wydawców

Awatar użytkownika
Meliona
nołlife
Posty: 3925
Rejestracja: wt sty 01, 2013 2:10 pm
Gender:
Kontakt:
Status: Offline

Ogólnie o polskim rynku

Post autor: Meliona » czw gru 28, 2017 5:56 pm

Skoro Parasyte odpada, to zostają trochę takie no-name'y. Niby coś tam kiedyś znane, ale wątpliwe, czy mają szansę się sprzedać. Chyba że to będzie tytuł, który tutaj nie padł. Zobaczymy jutro.
Tą dwutomówką jestem wstępnie zainteresowana.
Ajsza pisze:
czw gru 28, 2017 5:49 pm
Chyba z tego najbardziej pasuje Rozen Maiden...?
Bardzo pasuje, bo jest z Gentoshy, co oznacza też prawdopodobnie problemy z regularnym wydawaniem kolejnych tomów :lol:
Obrazek

Awatar użytkownika
ninna
nołlife
Posty: 2961
Rejestracja: pt wrz 15, 2006 6:19 pm
Lokalizacja: Kutno
Status: Offline

Ogólnie o polskim rynku

Post autor: ninna » czw gru 28, 2017 5:59 pm

Ja to bym chciała, żeby nowościami okazały się "In This Corner Of The World" (nie wiem, czy występuje tam Fiat) i "Parasyte". Aczkolwiek co do tego drugiego miałabym obawy, czy wydadzą do końca.

Od Okami mam tylko "Hexenberg" ale do wydania przyczepić się nie można.

Awatar użytkownika
Skolopendrokot
Adept
Posty: 383
Rejestracja: ndz sie 27, 2017 8:38 am
Status: Offline

Ogólnie o polskim rynku

Post autor: Skolopendrokot » czw gru 28, 2017 6:04 pm

Z tego, co pamiętam, Okami wspominało, że winę za wolne wydawanie Radianta ponosi strona francuska (niech mnie ktoś poprawi, jeśli się mylę). W sumie sama dawno temu kupiłam pierwszy tom, żeby sprawdzić, z czym to się je, i jaka jest jakość wydania, ale nie miałam jeszcze czasu ani ochoty, żeby po to sięgnąć. Co do powodu wybrania tego, a nie innego tytułu, to imho jest to kwestia małych finansów (szukali prawdopodobnie możliwie jak najtańszej licencji, jaką mogliby dostać) i braku odpowiednich znajomości w Japonii. Jednak o samym Radiancie czytałam całkiem fajne opinie, więc moim zdaniem nie warto go skreślać.

Co do nowych tytułów, to oczywiście życzę wydawnictwu jak najlepiej, ale wydaje mi się, że będzie u nich bardzo ciężko z terminowością. Mam nadzieję pozytywnie się zaskoczyć.

Awatar użytkownika
ociesek
nołlife
Posty: 2281
Rejestracja: pn lip 09, 2007 9:55 pm
Status: Offline

Ogólnie o polskim rynku

Post autor: ociesek » czw gru 28, 2017 7:22 pm

DarkNighty pisze:
czw gru 28, 2017 5:38 pm
Nie wiem niestety, jak wyglądają wydania angielskie tych mang. Kiseijuu jest jakieś specjalne? Uwielbiam tę mangę i chętnie zobaczyłabym ją na naszym rynku. Chociaż nie wiem, czy od Okami... Co nie zmienia faktu, że jak ją wydadzą, to i tak kupię.
Wrzucałem gdzieś na forum zdjęcia niedawno. Większy format niż nasze standardy, 8 grubych tomów. Warto kupić, zwłaszcza, że historia jest przednia :)
Skolopendrokot pisze:
czw gru 28, 2017 6:04 pm
Co do nowych tytułów, to oczywiście życzę wydawnictwu jak najlepiej, ale wydaje mi się, że będzie u nich bardzo ciężko z terminowością.
Czemu?

Awatar użytkownika
KubciO
Fanatyk
Posty: 1930
Rejestracja: pn lip 18, 2016 12:36 am
Lokalizacja: Nowy Sącz
Gender:
Status: Offline

Ogólnie o polskim rynku

Post autor: KubciO » czw gru 28, 2017 8:08 pm

DarkNighty pisze:
czw gru 28, 2017 5:38 pm
Kiseijuu jest jakieś specjalne? Uwielbiam tę mangę i chętnie zobaczyłabym ją na naszym rynku. Chociaż nie wiem, czy od Okami... Co nie zmienia faktu, że jak ją wydadzą, to i tak kupię.
Jeśli to będzie Kiseijuu, to biorę bez namysłu! Jutro sie okaże, co i jak. Niech Okami się postara to ich wesprę (nawet, gdy to nie będzie Kiseijuu). :angel:
Last Man 6 - +4/5
Ragna Crimson 2 - 4/5
Chainsaw Man 11 - +4/5
Chainsaw Man 10 - 4/5
One-Punch Man 23 - +4/5

Awatar użytkownika
DarkNighty
nołlife
Posty: 2045
Rejestracja: ndz maja 25, 2014 1:25 pm
Lokalizacja: Warszawa/Łódź
Gender:
Kontakt:
Status: Offline

Ogólnie o polskim rynku

Post autor: DarkNighty » czw gru 28, 2017 8:20 pm

ociesek pisze:
czw gru 28, 2017 7:22 pm
DarkNighty pisze:
czw gru 28, 2017 5:38 pm
Nie wiem niestety, jak wyglądają wydania angielskie tych mang. Kiseijuu jest jakieś specjalne? Uwielbiam tę mangę i chętnie zobaczyłabym ją na naszym rynku. Chociaż nie wiem, czy od Okami... Co nie zmienia faktu, że jak ją wydadzą, to i tak kupię.
Wrzucałem gdzieś na forum zdjęcia niedawno. Większy format niż nasze standardy, 8 grubych tomów. Warto kupić, zwłaszcza, że historia jest przednia :)
Znalazłam zdjęcie z angielską wersją tomików Kiseijuu z twojej kolekcji <3 Tomiki wyglądają mega i mają przepiękne grzbiety. Bardzo bym chciała postawić tę mangę u siebie na półce :D
Skip Beat!, Love so Life, Hikaru no Go, Lovely Complex, Great Pretender
Saiunkoku Monogatari (LN), Oregairu (LN), Classroom of the Elite (LN), One Outs, Taiyou no ie
Obrazek
> MY ANIME / DRAMA LIST <

Awatar użytkownika
ociesek
nołlife
Posty: 2281
Rejestracja: pn lip 09, 2007 9:55 pm
Status: Offline

Ogólnie o polskim rynku

Post autor: ociesek » czw gru 28, 2017 9:20 pm

No, dokładnie o to zdjęcie mi chodziło :)
Teraz jeszcze dokupiłem Neo Parasyte :)

Awatar użytkownika
Akiho
nołlife
Posty: 2305
Rejestracja: ndz sie 22, 2010 11:49 pm
Lokalizacja: W-wa
Gender:
Status: Offline

Ogólnie o polskim rynku

Post autor: Akiho » czw gru 28, 2017 9:23 pm

Radiant miał już dodruk, więc chyba nie sprzedaje się tak źle. Z tego co pamiętam problemem była strona francuska, która coś tam zrobiła z materiałami do tej mangi, ale nie pamiętam co dokładnie. Jestem bardzo ciekawa tych tytułów, bo tak naprawdę nawet nie wiem czego się spodziewać ^^
Obrazek

Awatar użytkownika
Skolopendrokot
Adept
Posty: 383
Rejestracja: ndz sie 27, 2017 8:38 am
Status: Offline

Ogólnie o polskim rynku

Post autor: Skolopendrokot » czw gru 28, 2017 9:34 pm

Czemu?
Powodów jest kilka:
1. Nietrzymanie się terminów w przypadku wydawania Radianta.
2. Wydawnictwo mangowe, które istnieje od paru lat, a wydało do tej pory tylko jeden tytuł, nie wróży dobrze.
3. To małe wydawnictwo, podejrzewam, że złożone z zaledwie paru osób-hobbystów, które dzielą się zadaniami (a to nie sprzyja szybkiej i efektywnej pracy).
4. Warunki pracy w wydawnictwie mogą mieć wpływ na szybkość wydawanych tytułów i ich jakość. Nie wiem, jak jest teraz, ale kiedy Okami poszukiwało ludzi do pracy, to stawiało wobec potencjalnych pracowników bardzo wysokie wymagania (ze statusem ucznia lub studenta włącznie, bo taniej), oferując jednocześnie dosyć niskie stawki.
Radiant miał już dodruk, więc chyba nie sprzedaje się tak źle
To zależy od tego, jaki był nakład.

|||||
Status: Offline

Ogólnie o polskim rynku

Post autor: ||||| » pt gru 29, 2017 1:05 am

Może uda mi się rozwiać choć część Waszych wątpliwości:

- tłumaczenie powinno Was zadowolić, odpowiadać będzie za nie doświadczony (mający w swoim sivi takie tytuły jak Ao no Exorcist, Silver Spoon i inne) zespół - Aleksandra Kulińska i Jan Świderski.

- co do długości serii (i niepewności, czy damy radę je wydać) to rzecz jasna samo powiedzenie "na 100% nam się uda" raczej przekonać nie przekona, ale biorąc pod uwagę popularność i rozpoznawalność naszych dłuższych tytułów (tych, które mamy i tych, o które nadal się staramy) wygląda to naprawdę nieźle. Pomoże też sposób wydania, ale o tym jutro.

- tak, terminowość to coś, nad czym trzeba mocno pracować (choć czasami wcześniejsze obsuwy były spowodowane czynnikami niezależnymi). Ze stroną japońską kontakt jest ponoć b. dobry, więc akcepty i licencje na dalsze tomy nie powinny być problemem. Z drugiej strony różnie to bywa, choć jesteśmy dobrej myśli.

ODPOWIEDZ

Wróć do „Po Godzinach czyli luźne ga(d/t)ki”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 13 gości