Ogólnie o polskim rynku

Dział do rozmów na tematy wszelakie, nawet (a raczej głównie) te niezwiązane z mangą i anime.
Awatar użytkownika
ociesek
nołlife
Posty: 2281
Rejestracja: pn lip 09, 2007 9:55 pm
Status: Offline

Ogólnie o polskim rynku

Post autor: ociesek » czw sty 10, 2019 11:39 am

Meliona, okej, dzięki za wyjaśnienie :) Po prostu myślałem, że jestem na bieżąco z takimi rzeczami, a tutaj takie braki ;)

Awatar użytkownika
miaka88
nołlife
Posty: 3831
Rejestracja: śr wrz 24, 2008 8:51 pm
Status: Offline

Ogólnie o polskim rynku

Post autor: miaka88 » pn sty 14, 2019 8:29 pm

Zastanawiam się co się dzieje z waneko? W sklepach komiksowych np Gildia od 1,5 tygodnia nie ma TPN czy Wilczycy. Rozumiem koniec roku i remanent, promocja świąteczna itd ale już dawno po.
Obrazek

Awatar użytkownika
Alextasha
Weteran
Posty: 1001
Rejestracja: pn lis 04, 2013 4:45 pm
Lokalizacja: Kraków
Gender:
Kontakt:
Status: Offline

Ogólnie o polskim rynku

Post autor: Alextasha » sob sty 26, 2019 10:39 am

Ludzie, szukałam sobie właśnie kolejnych mang do kupienia i naszła mnie taka myśl...

Może mógłby ktoś zrobić taki temat "Ogłoszenia wydawnictw w roku 2019" (jakby się komuś chciało to edycje wcześniejsze też np. 2018 :P)

Chodzi mi o to żeby w jednym temacie można było znaleźć wszystkie mangi zapowiadane w różnych odstępach czasu przez różne wydawnictwa xD a nie szukać po ich FB czy przekopywać poszczególne tematy.

Moja wizja jest taka, żeby uaktualniać zawsze pierwszy post tematu, w którym by był podział na:
Wydawnictwo - Tytuł mangi (+ ew. japoński tytuł) - planowana data premiery (Idealnie by było, gdyby dana manga była podlinkowana jeszcze do opisu podanego przy ogłoszeniu xD)

Niektórzy z Was wiem że sobie i tak takie tabelki robią to może ktoś chciałby się tego podjąć na forum? Ja po prostu nie jestem z tym wszystkim na bieżąco :lol: :lol:

Awatar użytkownika
Krylan
Adept
Posty: 253
Rejestracja: czw sty 21, 2010 4:24 pm
Kontakt:
Status: Offline

Ogólnie o polskim rynku

Post autor: Krylan » sob sty 26, 2019 12:14 pm

Alextasha pisze:
sob sty 26, 2019 10:39 am
Chodzi mi o to żeby w jednym temacie można było znaleźć wszystkie mangi zapowiadane w różnych odstępach czasu przez różne wydawnictwa xD a nie szukać po ich FB czy przekopywać poszczególne tematy.
Już miałem pisać "Potrzymaj mi piwo" i zrobić stronę, ale przypomniało mi się, że przecież nasza forumowa koleżanka, Ajsza, ma na swoim blogu rozpiskę wszystkich premier i zapowiedzi wydań polskojęzycznych, a nawet i anglojęzycznych:
https://nyuu-manga.blogspot.com/p/archiwum.html

Robi naprawdę świetną robotę w tym temacie.
Ostatnio zmieniony sob sty 26, 2019 3:13 pm przez Krylan, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
mika
Fanatyk
Posty: 1600
Rejestracja: wt sty 21, 2014 4:55 pm
Kontakt:
Status: Offline

Ogólnie o polskim rynku

Post autor: mika » sob sty 26, 2019 1:51 pm

A ja miałam Cię odesłać tutaj, gdyby już dawno nie odechciało mi się uzupełniać pierwszego postu.http://forum.onepiecenakama.pl/watek-po ... kowe--3750

Awatar użytkownika
Alextasha
Weteran
Posty: 1001
Rejestracja: pn lis 04, 2013 4:45 pm
Lokalizacja: Kraków
Gender:
Kontakt:
Status: Offline

Ogólnie o polskim rynku

Post autor: Alextasha » sob sty 26, 2019 3:30 pm

Krylan pisze:
sob sty 26, 2019 12:14 pm
Alextasha pisze:
sob sty 26, 2019 10:39 am
Chodzi mi o to żeby w jednym temacie można było znaleźć wszystkie mangi zapowiadane w różnych odstępach czasu przez różne wydawnictwa xD a nie szukać po ich FB czy przekopywać poszczególne tematy.
Już miałem pisać "Potrzymaj mi piwo" i zrobić stronę, ale przypomniało mi się, że przecież nasza forumowa koleżanka, Ajsza, ma na swoim blogu rozpiskę wszystkich premier i zapowiedzi wydań polskojęzycznych, a nawet i anglojęzycznych:
https://nyuu-manga.blogspot.com/p/archiwum.html

Robi naprawdę świetną robotę w tym temacie.
Zaproponowałam forum, bo głównie tu wchodzę a nie inne około tematyczne strony ;) ale linka sobie zachowam. Dzięki :D

Awatar użytkownika
Mormicc
Weteran
Posty: 1277
Rejestracja: pn kwie 25, 2016 12:58 pm
Gender:
Status: Offline

Ogólnie o polskim rynku

Post autor: Mormicc » śr sty 30, 2019 2:38 pm

Wyszedł nowy numer Kawaii
https://m.facebook.com/story.php?story_ ... p_activity
Profesjonalny jak poprzednie. Teraz nasuwa mi się pytanie czy JPF wyraził zgodę na użycie ich loga Klasy Skrytobójców :P
Mój profil MAL <- przyjmuję do znajomych :v
Chcem: Houseki no Kuni, K no Souretsu :v
...Marzenia o zmierzchu - Dango<3, Beastars - SJG <3

Pajęcza_Lilia
Wtajemniczony
Posty: 572
Rejestracja: pt lip 28, 2017 2:21 pm
Status: Offline

Ogólnie o polskim rynku

Post autor: Pajęcza_Lilia » śr sty 30, 2019 3:38 pm

Mormicc pisze:
śr sty 30, 2019 2:38 pm
Wyszedł nowy numer Kawaii
https://m.facebook.com/story.php?story_ ... p_activity
Profesjonalny jak poprzednie. Teraz nasuwa mi się pytanie czy JPF wyraził zgodę na użycie ich loga Klasy Skrytobójców :P
I to podobno z kadrem z internetowych skanlacji... :lol: Sprawdzi ktoś, czy faktycznie?

W sumie to może oni chcieli napisać o Waneko tłumaczyć ze skanów, tylko składali po pijanemu i zapomnieli gdzie mieli wkleić skany... :lol:

Awatar użytkownika
eNeS
Posty: 60
Rejestracja: śr sty 31, 2018 10:21 am
Gender:
Status: Offline

Ogólnie o polskim rynku

Post autor: eNeS » śr sty 30, 2019 5:17 pm

Pajęcza_Lilia pisze:
śr sty 30, 2019 3:38 pm
I to podobno z kadrem z internetowych skanlacji... :lol: Sprawdzi ktoś, czy faktycznie?
Nie mam polskiego wydania, ale krótką chwilę zajęło mi znalezienie polskich skanów bo stwierdziłem, że na bank wzięli screen gdzieś z początku no i okazało się, że to jest druga strona 1 rozdziału :D Nie będę rzucał linkiem, ale tak screen jest ze skanu.
Wzięli logo z wydania JPFu i screeny ze skanów, wow thug life na pełnej 8-)

Awatar użytkownika
Canis
nołlife
Posty: 2876
Rejestracja: pt sty 14, 2011 10:11 am
Lokalizacja: Rzeszów
Gender:
Status: Offline

Ogólnie o polskim rynku

Post autor: Canis » śr sty 30, 2019 5:53 pm

O Boziu, nie czytam Kawaii, więc starałem się do tej pory nie wypowiadać, ale poziom kompromitacji przekroczył już pewną granicę. :lol: Szczerze, to wyczekuję kolejnych numerów, żeby zobaczyć co odwalą tym razem.

Awatar użytkownika
ociesek
nołlife
Posty: 2281
Rejestracja: pn lip 09, 2007 9:55 pm
Status: Offline

Ogólnie o polskim rynku

Post autor: ociesek » śr sty 30, 2019 6:02 pm

Wyczuwam pozew :D

Awatar użytkownika
Alexandrus888
nołlife
Posty: 3299
Rejestracja: wt lip 12, 2016 10:16 pm
Gender:
Status: Offline

Ogólnie o polskim rynku

Post autor: Alexandrus888 » śr sty 30, 2019 6:54 pm

Jak już używają polskiego loga mieliby na tyle przyzwoitości by poinformować o polskiej edycji :roll: użycia skanlacji i rawu (też pewnie wygrzebanego w sieci) pozwolę sobie nie skomentować, bo aż brak słów :roll:

Awatar użytkownika
miaka88
nołlife
Posty: 3831
Rejestracja: śr wrz 24, 2008 8:51 pm
Status: Offline

Ogólnie o polskim rynku

Post autor: miaka88 » śr sty 30, 2019 9:29 pm

O w mordę, ale wtopa. Ciekawe czy Kawaii jakoś się do tego odniesie czy będą milczeć jak grób?
Obrazek

Awatar użytkownika
Mormicc
Weteran
Posty: 1277
Rejestracja: pn kwie 25, 2016 12:58 pm
Gender:
Status: Offline

Ogólnie o polskim rynku

Post autor: Mormicc » śr sty 30, 2019 9:43 pm

W komentarzach JPF odniósł się do sytuacji i miałem racje - nawet ich nie spytali ich o pozwolenie :facepalm:
Mój profil MAL <- przyjmuję do znajomych :v
Chcem: Houseki no Kuni, K no Souretsu :v
...Marzenia o zmierzchu - Dango<3, Beastars - SJG <3

Pajęcza_Lilia
Wtajemniczony
Posty: 572
Rejestracja: pt lip 28, 2017 2:21 pm
Status: Offline

Ogólnie o polskim rynku

Post autor: Pajęcza_Lilia » śr sty 30, 2019 11:00 pm

Mormicc pisze:
śr sty 30, 2019 9:43 pm
W komentarzach JPF odniósł się do sytuacji i miałem racje - nawet ich nie spytali ich o pozwolenie :facepalm:
Na litość... już nawet wysłanie bezczelne 'użyjemy waszego loga w celu recenzji' byłoby lepsze niż tak kompletne olanie sprawy. :?
Kawaii dosłownie chyba zatrzymało się w latach 90', gdzie anime oglądało się na VHS z piątej ręki, a prawie autorskim nikt nie słyszał bo wydawano 4 tytuły i każdy o nich pisał.

Awatar użytkownika
ociesek
nołlife
Posty: 2281
Rejestracja: pn lip 09, 2007 9:55 pm
Status: Offline

Ogólnie o polskim rynku

Post autor: ociesek » śr sty 30, 2019 11:55 pm

W komentarzach też nie szczędzą pereł:
► Pokaż Spoiler
A to z klasą chyba skasowali, nie ma już tego na fejsie. Powie ktoś, co JPF napisał?
Edit: Okej, już zobaczyłem, gdzie tego szukać. Wklejam, w razie komuś by się nie chciało, mam nadzieję, że Endriu się nie pogniewa ;)
► Pokaż Spoiler

Awatar użytkownika
Skolopendrokot
Adept
Posty: 383
Rejestracja: ndz sie 27, 2017 8:38 am
Status: Offline

Ogólnie o polskim rynku

Post autor: Skolopendrokot » czw sty 31, 2019 8:52 am

Brak mi słów. Od pierwszego "nowego" numeru twierdziłam, że redakcja czasopisma zatrzymała się w latach dziewięćdziesiątych (wraz z pakietem "Niepotrzebny nam redaktor i korektor, tacy zajebiści jesteśmy!"), ale to, co się teraz tam odwala, przechodzi ludzkie pojęcie. Mało kto strzela sobie teraz w stopy tak bardzo jak Jedi i spółka.

Awatar użytkownika
DarkNighty
nołlife
Posty: 2045
Rejestracja: ndz maja 25, 2014 1:25 pm
Lokalizacja: Warszawa/Łódź
Gender:
Kontakt:
Status: Offline

Ogólnie o polskim rynku

Post autor: DarkNighty » czw sty 31, 2019 2:10 pm

Gildia podzieliła się swoim TOP 5 za okres 16.01.2019 - 30.01.2019 :

1. Berserk - 20
2. The Promised Neverland - 7
3. Dragon Ball Super - 4
4. Oko Horusa. Kobieta, która została faraonem - 2
5. Tokyo Ghoul: Re - 9

Tak mnie cieszy Oko Horusa, a zaraz potem również The Promised Neverland :D Ale szczególnie Oko Horusa, bo nie spodziewałam się, że będzie się tak dobrze sprzedawać. Informacja bardzo na plus.
Pytanie tylko, ile procent czytelników kupuje na Gildii, a nie w Empiku/innym sklepie.
Skip Beat!, Love so Life, Hikaru no Go, Lovely Complex, Great Pretender
Saiunkoku Monogatari (LN), Oregairu (LN), Classroom of the Elite (LN), One Outs, Taiyou no ie
Obrazek
> MY ANIME / DRAMA LIST <

Hairen
Status: Offline

Ogólnie o polskim rynku

Post autor: Hairen » czw sty 31, 2019 2:38 pm

https://imgur.com/a/EuL2L7t - tu oryginalna wypowiedź JPF jakby ktoś chciał. Cóż, całe Kawaii. Pewnie zaraz powiedzą, że JPF ich bezpodstawnie i okropnie hejtuje.

Awatar użytkownika
Dembol
Wtajemniczony
Posty: 948
Rejestracja: śr lut 04, 2009 10:46 am
Lokalizacja: Kraków
Kontakt:
Status: Offline

Ogólnie o polskim rynku

Post autor: Dembol » czw sty 31, 2019 6:12 pm

Styczeń, a już drama roku.

ODPOWIEDZ

Wróć do „Po Godzinach czyli luźne ga(d/t)ki”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 2 gości