Gry na konsole i PC, czyli o elektronicznej rozrywce

Dział do rozmów na tematy wszelakie, nawet (a raczej głównie) te niezwiązane z mangą i anime.
ODPOWIEDZ
Quithe
Status: Offline

Gry na konsole i PC, czyli o elektronicznej rozrywce

Post autor: Quithe » wt paź 17, 2017 7:28 pm

Jak dobrze, że nie platynuję :P Na razie mam 28h na liczniku, i bardziej mi to wygląda na 45h fabuły. Z walkami na razie żadnego problemu nie miałem, właściwie są tak samo przeciętne, jak wcześniej. Najdłużej zajęło mi gonienie po planszy taktyka.

Grey
nołlife
Posty: 4340
Rejestracja: ndz sie 15, 2010 11:52 am
Status: Offline

Gry na konsole i PC, czyli o elektronicznej rozrywce

Post autor: Grey » wt paź 17, 2017 8:00 pm

Quithe, no własnie starałem się uniknąć nieporozumień ale chyba się nie udało :P
Mówiąc ostatnia walka chodziło mi o to, że fabuła dochodzi do punktu kulminacyjnego i jest ostatnia walka. Potem się okazuje że to nie był punkt kulminacyjny i ostatnia walka... i tak na oko 3-4 razy xD no i to się potem już zrobiło takie średnie.
Co do długości fabuły no własnie "how long to beat" mnie po raz pierwszy w tym przypadku zawiodło - bo też podaje coś własnie koło tego co Ty na oko oceniasz. Fakt, że ciężko mi teraz oddzielić stricte fabułę i dodatkowe plansze, niemniej jednak spokojnie czytając i delektując się przekroczyłem znacznie to co pisało na "how long to beat" a po angielsku czytam dość szybko i bezproblemowo :)

Teraz mam taki okres, że za bardzo nie chcę zaczynać żadnego wciągającego RPG (Nier Automata i Ateliery czekają na półce hyhy) to popróbuje jeszcze delikatnie, jak to nazwałeś - poplatynować :P ale coś czuję, że nic z tego nie będzie. Ja nie wiem czy ta gra jest zbugowana czy co, ale te % podane przy mapach mają się chyba nijak do realnej szansy na loot.

Quithe
Status: Offline

Gry na konsole i PC, czyli o elektronicznej rozrywce

Post autor: Quithe » wt paź 17, 2017 11:01 pm

Grey, na kilka ostatnich walek w Twoim poście nawet nie patrzyłem, zrozumiałem to jako kilka podejść do rzeczywistej końcowej walki. Sam sprawdzam sobie trofki fabularne na bieżąco i szukałem, ile zajmuje samo przejście. Mniej więcej będzie się zgadzać z tym 45h.

Właśnie mam drugą walkę z Mikazuchim, muszę ochronić Nosuri. Tu już jest cyrk, trzy podejścia za mną, przekozaczyli tę postać. To już Vurai był prostszy.

Grey
nołlife
Posty: 4340
Rejestracja: ndz sie 15, 2010 11:52 am
Status: Offline

Gry na konsole i PC, czyli o elektronicznej rozrywce

Post autor: Grey » śr paź 18, 2017 6:55 am

Quithe, serio? ciekawe powiem Ci szczerze bo jeśli dobrze pamiętam to nie miałem z tą walką żadnych problemów:) nawet gdy chciałem ją przejść w inny sposób i popełniałem błędy to jakoś poszło bezproblemowo. Może masz za niski lvl i za mało BP użyte? Ile czasu spędziłeś na treningach xD ja z kilkanaście godzin, one są naprawdę zabawne^^
A, no tak xD może to dlatego mi tyle godzin wyszło xD skoro nie dość, że od razu starałem się grać każdą planszę tyle razy by zdobyć max nagród i jeszcze na treningi kilkanaście godzin poświęciłem xD wszystkie plansze fabularne były dla mnie spacerkiem ;) to RPG - trochę pogrindować trzeba :)

Quithe
Status: Offline

Gry na konsole i PC, czyli o elektronicznej rozrywce

Post autor: Quithe » czw paź 19, 2017 10:15 pm

Grey, tym razem nie trenowałem ani razu, poprzednio przestałem po dwóch walkach. Level miałem 27, a problem był taki, że gnój albo szybko rozwalał mi członka ekipy i podsuwał się dalej, albo wymykał obok. Jakoś w 5 czy 6 próbie udało mi się go ubić na krok od pól Nosuri. Każda inna walka jak na razie bezproblemowa była bez treningów. Teraz jestem po potyczkach o odbicie pałacu.

Generalnie szkoda mi czasu na dodatkowe walki. Będę tylko musiał sprawdzić próby Munechiki i jedną walkę ze snów do recki. Za dużo gier w kolejce mam do ogrania pod recenzje, żeby tracić kilkadziesiąt godzin na do niczego niepotrzebną platynę. Jaja się zaczną, gdy za ok 2 miesiące będę miał Switcha jeszcze xD

Awatar użytkownika
Skolopendrokot
Adept
Posty: 383
Rejestracja: ndz sie 27, 2017 8:38 am
Status: Offline

Gry na konsole i PC, czyli o elektronicznej rozrywce

Post autor: Skolopendrokot » pt paź 20, 2017 9:17 am

Wygrzebałam sobie wczoraj w Biedronce Wielkie Maszyny 2017. Zawsze marzyłam o tym, żeby "pojeździć" Baggerem (poważnie!).

Awatar użytkownika
Lou
Weteran
Posty: 1283
Rejestracja: sob lip 05, 2014 11:50 am
Lokalizacja: Pabianice
Gender:
Kontakt:
Status: Offline

Gry na konsole i PC, czyli o elektronicznej rozrywce

Post autor: Lou » pt paź 20, 2017 10:57 am

LiS Before the storm ep. 2 - ograne wczorajszego wieczora. Drugi odcinek słabszy od poprzedniego: więcej filmu niż gameplay'u, siada tempo, mniej emocjonalny i tak naprawdę tylko dwie ważne decyzje. Plus, że jest yuri. Wciąż jest to przyjemna gra, ale po dobrym pierwszym odcinku spodziewałam się więcej od Deck Nine. Ponieważ "trójka" będzie stanowiła zamknięcie wątków, których jest tu kilka, obawiam się, że w mniej więcej trzech godzinach gry upchnięte zostanie wszystko i nic. To, co dzieje się wokół Rachel i Chloe i co stanowiło materiał wyjściowy do LiS imho wymaga jeszcze co najmniej 2-3 odcinków, by przedstawić wydarzenia w Arcadia Bay przed powrotem Max.
Obrazek

Awatar użytkownika
Itachi Uchiha
nołlife
Posty: 3785
Rejestracja: pn paź 20, 2014 9:10 pm
Status: Offline

Gry na konsole i PC, czyli o elektronicznej rozrywce

Post autor: Itachi Uchiha » pt paź 20, 2017 3:34 pm

Trailer Sword Art Online Hollow Realization na PC :P
https://www.youtube.com/watch?v=x-iiCsa_JHk

Grey
nołlife
Posty: 4340
Rejestracja: ndz sie 15, 2010 11:52 am
Status: Offline

Gry na konsole i PC, czyli o elektronicznej rozrywce

Post autor: Grey » pt paź 20, 2017 9:53 pm

Quithe, ale tu nie chodzi o platynę xD ogólnie skoro już się grę kupiło i się przy niej dobrze bawiło to powinno się ją na maxa ukończyć, tak myślę przynajmniej:) prawda, że teraz próbuję zdobyć tę platynę ale po skończeniu ostatniej planszy i zobaczeniu wszystkiego co było do zobaczenia uznałem, że grę przeszedłem w 100% i platyna mi do szczęścia nie jest potrzebna xD tak jak Ty robisz to ja robię z grami. które mi nie podeszły :) może mniej kupuj gier a więcej poświęcaj na każdą? :) tzn. wiadomo każdy ma swoją koncepcję no ale... :)
Itachi Uchiha, SAO Hollow Realization... do dzisiaj mam koszmary, ta gra była okropna. Oby to nowe GGO na początku 2018 było godne wydania hajsu xD

Quithe
Status: Offline

Gry na konsole i PC, czyli o elektronicznej rozrywce

Post autor: Quithe » sob paź 21, 2017 10:39 pm

Grey, zabawne jest to, że gry, które kupiłem, leżą odłogiem ;) Nie mam czasu w nie zagrać, bo mam na bieżąco nowe produkcje, którymi muszę się zająć. A nawet jeśli są starsze, kupione czy pożyczone, to dobieram je na podstawie tego, czy jest recka na mypsvita.pl, czy nie.
Tak, każdy mas swoje priorytety i sposób ogrywania. Moje to: brak recki i ukończyć grę (z rzadka mam czas/chce mi się w 100%, jakkolwiek by to interpretować; ostatnią był Toukiden 2 i platyna w nim, zajęło mi to 120h, olewając wszystko inne).

Velsu
Status: Offline

Gry na konsole i PC, czyli o elektronicznej rozrywce

Post autor: Velsu » ndz paź 22, 2017 10:10 pm

Chyba nie wytrzymam i kupie Switcha z nowym Mario, a mialem byc twardy i wytrzymac do swiat przynajmniej z okazji Xenoblade 2.

Awatar użytkownika
Skolopendrokot
Adept
Posty: 383
Rejestracja: ndz sie 27, 2017 8:38 am
Status: Offline

Gry na konsole i PC, czyli o elektronicznej rozrywce

Post autor: Skolopendrokot » pn paź 23, 2017 5:49 pm

Ja Switcha kupię kiedyś dla Zeldy, ale kiedy to nastąpi, konsola pewnie będzie już dodawana do płatków śniadaniowych.

Jakby ktoś był zainteresowany, to w najnowszym CD-Action jest pełna wersja gry South Park: Kijek Prawdy. Zawsze chciałam w to zagrać, ale jakoś nie było okazji kupić, więc kiedy dowiedziałam się, że będzie w czasopiśmie, wzięłam od razu.

Awatar użytkownika
mayhay
Adept
Posty: 285
Rejestracja: śr gru 16, 2015 11:35 pm
Status: Offline

Gry na konsole i PC, czyli o elektronicznej rozrywce

Post autor: mayhay » pn paź 23, 2017 6:12 pm

Co do Switcha, nowy teaser trailer SMT5: https://www.youtube.com/watch?v=bvyCAFV9MbM (jeszcze w tym tygodniu w Famitsu nowe informacje o tym tytule).
Dla mnie to system seller i się jaram mocno.

Velsu
Status: Offline

Gry na konsole i PC, czyli o elektronicznej rozrywce

Post autor: Velsu » śr paź 25, 2017 6:15 pm

Ostatecznie zamowilem konsole + SMO, czekam na piątek i bedzie ostre granie. Potem w kolejce jeszcze Zelda, Mario Rabbids, Golf Story, Stardew Valley (mam na PC ale co innego w łóżeczku sobie grać). No troche gier jest.

Grey
nołlife
Posty: 4340
Rejestracja: ndz sie 15, 2010 11:52 am
Status: Offline

Gry na konsole i PC, czyli o elektronicznej rozrywce

Post autor: Grey » ndz paź 29, 2017 8:15 pm

Ogrywam właśnie Nights of Azure 2 xD rany, po prostu yuri wątki w tym są tak mocne, że hej xD irytujący jest trochę ten system ograniczenia czasu gry (z tego co wyczytałem w googlach to mnie on i tak mało irytuje, są ludzie którzy grę z tego powodu totalnie odrzucili) no i nie wiem ile razy będę ją musiał przechodzić by zobaczyć "wszystko co jest godne zobaczenia" ale mam nadzieję, że na max 3 grach się to skonczy. A jeśli na mniejszej ilości powtórek - to tylko dla mnie lepiej :)
W stosunku do jedynki poprawiono całą masę rzeczy i gra podoba mi się niesamowicie. Co prawda nie ma już tego szoku "wow" jaki był przy jedynce (po której nie spodziewałem się niczego, a dostałem perełkę), gdyż moje oczekiwania tym razem były dość wysoko postawione, niemniej jednak gierka jest świetna :) ciekawe czy wszystkie RPG z tej firmy są tak samo dobre... chyba przed Nierem ogram jeszcze Ateliery by się przekonać :)

Velsu
Status: Offline

Gry na konsole i PC, czyli o elektronicznej rozrywce

Post autor: Velsu » pn paź 30, 2017 12:45 pm

A ja od 2 dni w Mario, fanem nie jestem ale gra jest rewelacyjna, fenomenalna, no uczucie jak za dzieciaka przy pegazusie, sam miód z gierki płynie.

A tutaj fotka zakupów jakby ktos chcial zobaczyc.
► Pokaż Spoiler

Awatar użytkownika
KubciO
Fanatyk
Posty: 1930
Rejestracja: pn lip 18, 2016 12:36 am
Lokalizacja: Nowy Sącz
Gender:
Status: Offline

Gry na konsole i PC, czyli o elektronicznej rozrywce

Post autor: KubciO » pn paź 30, 2017 1:46 pm

Velsu, gdzie dokonałeś zakupu? I czy SMO (pudełko) było w bundle'u? :angel:
PS. Te czerwony joy-cony ekstra! :twisted:
Last Man 6 - +4/5
Ragna Crimson 2 - 4/5
Chainsaw Man 11 - +4/5
Chainsaw Man 10 - 4/5
One-Punch Man 23 - +4/5

Awatar użytkownika
Ame
nołlife
Posty: 3906
Rejestracja: ndz gru 04, 2011 3:26 pm
Gender:
Status: Offline

Gry na konsole i PC, czyli o elektronicznej rozrywce

Post autor: Ame » pn paź 30, 2017 1:47 pm

KubciO pisze:
pn paź 30, 2017 1:46 pm
Te czerwony joy-cony ekstra! :twisted:
Dokładnie! Robi wrażenie. :D

Velsu
Status: Offline

Gry na konsole i PC, czyli o elektronicznej rozrywce

Post autor: Velsu » pn paź 30, 2017 8:51 pm

KubciO pisze:
pn paź 30, 2017 1:46 pm
Velsu, gdzie dokonałeś zakupu? I czy SMO (pudełko) było w bundle'u? :angel:
PS. Te czerwony joy-cony ekstra! :twisted:

W Powerplay zamówiłem bo do zestawu dodaja za darmo etui widoczne na zdjeciu (które jest świetne swoja droga). W USA to etui jest w zestawie standardowo, w zestawach EU zostalo usuniete i sprzedaja bez, a ten sklep dodawal od siebie do kazdego zamowienia konsoli wiec tam zamowilem :)

SMO jest kod cyfrowy, zamowilem pudełko bo lubie miec gry na półce, kodu sie pozbylem po znajomosci.

Tak, musze przyznac ze pieknie ten Switch wyglada z tymi joy-conami i zdecydowanie warto troszke doplacic do tego koloru.

Awatar użytkownika
KubciO
Fanatyk
Posty: 1930
Rejestracja: pn lip 18, 2016 12:36 am
Lokalizacja: Nowy Sącz
Gender:
Status: Offline

Gry na konsole i PC, czyli o elektronicznej rozrywce

Post autor: KubciO » pn paź 30, 2017 9:22 pm

Dokładnie tak Velsu, warto w tym kolorze brać. :angel: Ja też tylko pudełka.^^ Dlatego chciałem dopytać. Wszystkie zestawy NS u nas wychodzą chyba z kodem, a nie pudełkiem. Szkoda, bo bym pewnie brał z miejsca, a tak to trzeba będzie znaleźć nabywcę"cyfry". Ale zestawik zacny, winszuję! :D
Last Man 6 - +4/5
Ragna Crimson 2 - 4/5
Chainsaw Man 11 - +4/5
Chainsaw Man 10 - 4/5
One-Punch Man 23 - +4/5

ODPOWIEDZ

Wróć do „Po Godzinach czyli luźne ga(d/t)ki”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 2 gości