Gry na konsole i PC, czyli o elektronicznej rozrywce

Dział do rozmów na tematy wszelakie, nawet (a raczej głównie) te niezwiązane z mangą i anime.
ODPOWIEDZ
DzikiDuch
Status: Offline

Post autor: DzikiDuch » śr gru 14, 2016 9:08 pm

Ale stare, czyli które?

Fenek Alfa
Status: Offline

Post autor: Fenek Alfa » śr gru 14, 2016 9:30 pm

Spróbujcie Wine.

Serio mówię, kilka starych gier na GOG używa bibliotek z Wine by gry chodziły na nowszych windach.

ravel
Adept
Posty: 311
Rejestracja: czw sty 23, 2014 9:50 pm
Status: Offline

Post autor: ravel » śr gru 14, 2016 10:49 pm

ZenekPsychopata pisze:Powiedzcie mi, jak odpalić stare Wormsy na czymkolwiek nowszym od XP.
Na gogu mają kompatybilne z nowszymi systemami, chociaż 2 nie ma wylistowanej 8 i 10, ale United już ma, choć starsze.

Jedyna starsza gra z jaką miałem problem to Septerra Core a i to było głównie przez wiele rdzeni, a nie system i tu trzeba było coś ustawić. Z tym, że obecnie gry mam albo ze Steama albo z goga właśnie. Starszych gier z innych źródeł nie instalowałem zbyt wiele, ale tu też nie miałem żadnych problemów.

Po za tym zawsze można zainstalować xp obok nowszego windowsa i mieć go tylko do starszych gier, o ile nic innego nie działa.

DzikiDuch
Status: Offline

Post autor: DzikiDuch » czw gru 15, 2016 1:07 pm

A ja miałam problem z Septerrą i to tą ze Steama właśnie. Podobnie z 7th Guest. Niby obie gry są stare, a żadna nie chciała mi się na toughbooku odpalić. Sprawdzę, jak będą śmigać na nowym komputerze.

Awatar użytkownika
Kakaladze
Fanatyk
Posty: 1893
Rejestracja: ndz kwie 26, 2015 7:09 pm
Lokalizacja: Szczecin
Gender:
Status: Offline

Post autor: Kakaladze » czw gru 15, 2016 3:12 pm

Ubisoft udostępnił na weekend za darmo wszystkie gry które rozdawali co miesiąc o to lista:

Prince Of Persia Sands Of Time
Tom Clancy’s: Splinter Cell
Rayman: Origins
The Crew
Beyond Good & Evil
Far Cry: Blood Dragon
Assassin’s Creed III

Wystarczy przypisać do konta i można się cieszyć grami na stałe (UPLAY)

link: https://club.ubisoft.com/pl-PL/ubi30
Obrazek

Awatar użytkownika
Itachi Uchiha
nołlife
Posty: 3786
Rejestracja: pn paź 20, 2014 9:10 pm
Status: Offline

Post autor: Itachi Uchiha » czw gru 15, 2016 3:52 pm

Gry dodane do konta, dzięki za info :D

DzikiDuch
Status: Offline

Post autor: DzikiDuch » ndz gru 18, 2016 11:12 am

Meh. Ja pozostaję wierna Steamowi. Nie lubię mieć gier na paru platformach. Wkurza mnie nawet fakt, że mam wersję pudełkową gry, którą można kupić na Steama.

P.S. Moje pierwsze spotkanie z FF XIV. Gram już drugi dzień i dopiero zaczynam widzieć, jak bardzo ten tytuł jest rozbudowany. Przed nadejściem FF XV nie zdążę pewnie nawet wbić capa.

Obrazek

Obrazek

Awatar użytkownika
ZenekPsychopata
Wtajemniczony
Posty: 837
Rejestracja: sob lut 09, 2013 8:36 pm
Lokalizacja: Pas planetoid
Gender:
Status: Offline

Post autor: ZenekPsychopata » ndz gru 18, 2016 10:48 pm

DzikiDuch pisze:Ale stare, czyli które?
Worms Armageddon.
ravel pisze:Na gogu
Płacić twa razy za to samo? Nie, dziękuję.
Fenek Alfa pisze:Spróbujcie Wine
Wine jest chyba tylko na nie-Winy? Po to powstał.
Obrazek

DzikiDuch
Status: Offline

Post autor: DzikiDuch » ndz gru 18, 2016 11:01 pm

Ale dlaczego koniecznie chcesz bawić się w instalowanie starej płyty, skoro możesz normalnie kupić grę na Steamie (widzę, że na Allegro kluczyki chodzą po ok. 15 zł, więc nie jest to jakaś wygórowana kwota)?

Awatar użytkownika
Gotenks
nołlife
Posty: 2685
Rejestracja: czw kwie 24, 2003 7:24 pm
Lokalizacja: Stalowa Wola
Gender:
Status: Offline

Post autor: Gotenks » pt gru 23, 2016 5:46 pm

Na PSN są fajne promocje świateczne. Już wydałęm ponad 300 pln, a jeszcze drugie tyle z chęcią bym wydał :mrgreen:
My anime & manga list | Lubimy Czytać
Insta

Droga do raju
wyścielona jest jasnymi
płatkami śliwy

Awatar użytkownika
Lou
Weteran
Posty: 1285
Rejestracja: sob lip 05, 2014 11:50 am
Lokalizacja: Pabianice
Gender:
Kontakt:
Status: Offline

Post autor: Lou » sob gru 24, 2016 11:18 am

Zaczęłam grać w F4 - grę która miała różną prasę. Miała być krótka partia a grałam całą noc. Bardzo wciągająca pozycja: masa rzeczy do scraftowania, klimatyczny świat, sporo questów pobocznych. To moje pierwsze podejście do "nowych" Falloutów i jestem zadowolona z tego, co gra mi zaoferowała. Mam z tym tytułem zupełnie przeciwnie niż z wychwalanym W3, który mnie tak znudził, że porzuciłam po 5h gry i nie wiem czy kiedykolwiek po niego sięgnę ponownie.
Po F4 aż mam ochotę wrócić do mojego ulubionego STALKERa :D
Obrazek

Awatar użytkownika
ociesek
nołlife
Posty: 2284
Rejestracja: pn lip 09, 2007 9:55 pm
Status: Offline

Post autor: ociesek » sob gru 24, 2016 6:37 pm

Święta z Pokemon Sun, pozdrawiam serdecznie :mrgreen:

Marei
nołlife
Posty: 2216
Rejestracja: czw sie 09, 2007 12:56 pm
Status: Offline

Post autor: Marei » pn gru 26, 2016 8:35 pm

ociesek pisze:Święta z Pokemon Sun, pozdrawiam serdecznie :mrgreen:
Widzę że świętujemy w ten sam sposób :lol:

Awatar użytkownika
Ame
nołlife
Posty: 3906
Rejestracja: ndz gru 04, 2011 3:26 pm
Gender:
Status: Offline

Post autor: Ame » pn gru 26, 2016 8:58 pm

Niedawno ściągałam właśnie pokemony Sun. Ale nie instalowałam jeszcze. Pewnie za niedługo odpalę...


PS Gracie na kompie czy na Nintendo?

DzikiDuch
Status: Offline

Post autor: DzikiDuch » pn gru 26, 2016 9:05 pm

Ja spędzam święta przy Final Fantasy XIV. Mam nawet osobistego szofera, który wozi mnie wszędzie swoim Chocobo. :twisted:

Awatar użytkownika
Gotenks
nołlife
Posty: 2685
Rejestracja: czw kwie 24, 2003 7:24 pm
Lokalizacja: Stalowa Wola
Gender:
Status: Offline

Post autor: Gotenks » pn gru 26, 2016 9:32 pm

A mnie jakoś te nowe Pokemony nie wciągnęły :roll: Mam wersje Moon i tak gram po kilkanaście minut z doskoku, gdzie przy poprzedniej części nie mogłem się od konsolki oderwać, a tutaj mimo iż gra jest bardzo dopracowana, to nie mogę się w nią wkręcić :roll:
My anime & manga list | Lubimy Czytać
Insta

Droga do raju
wyścielona jest jasnymi
płatkami śliwy

Marei
nołlife
Posty: 2216
Rejestracja: czw sie 09, 2007 12:56 pm
Status: Offline

Post autor: Marei » pn gru 26, 2016 9:56 pm

Ame pisze:PS Gracie na kompie czy na Nintendo?
Na kompie to by raczej nie przeszło, bo żaden emulator nie pociągnie Pokemonów.
Gotenks pisze:A mnie jakoś te nowe Pokemony nie wciągnęły :roll:
Ja byłem na bieżąco do 5 generacji, 6 mnie ominęła i dopiero teraz nadrabiam straty, zacząłem od Sun. Strasznie denerwują mnie wszystkie przerywniki, cutscenki etc., nie mogę przejść paru metrów bez kolejnej animacji. Pojawia się na mapie punkt, podchodzę tam, postać mówi mi coś w stylu "Chodź za mną!" i znowu idę kilka metrów, i znowu animacja, i tak w kółko przez całą grę :lol: Sam motyw prób czy tam wyzwań też jest mocno kontrowersyjny, ja bardzo tęsknię za tradycyjnymi liderami sal. Jak na razie bawię się dobrze, przegrałem około 20 godzin i kompletuję jeszcze swój wymarzony team :D

Awatar użytkownika
ociesek
nołlife
Posty: 2284
Rejestracja: pn lip 09, 2007 9:55 pm
Status: Offline

Post autor: ociesek » pn gru 26, 2016 10:20 pm

Ame pisze:PS Gracie na kompie czy na Nintendo?
Na Nintendo, nie lubię emulatorów za bardzo...
Marei pisze:Strasznie denerwują mnie wszystkie przerywniki, cutscenki etc., nie mogę przejść paru metrów bez kolejnej animacji. Pojawia się na mapie punkt, podchodzę tam, postać mówi mi coś w stylu "Chodź za mną!" i znowu idę kilka metrów, i znowu animacja, i tak w kółko przez całą grę
Niestety, jest to mega irytujące... Ale historia jest dość dobra. Mam za sobą jakieś 12 godzin gry i jest zacnie.
Marei pisze:Sam motyw prób czy tam wyzwań też jest mocno kontrowersyjny, ja bardzo tęsknię za tradycyjnymi liderami sal
Fajny zamiennik. Przynajmniej coś się dzieje. Ale fajnie by było, gdyby obok tego były Gymy. Myślę, że jest to takie pokazanie, że ten region jest zupełnie inny od poprzednich. I w sumie im się to udaje.
Marei pisze:Jak na razie bawię się dobrze, przegrałem około 20 godzin i kompletuję jeszcze swój wymarzony team
Jak pisałem wcześniej, mam za sobą jakieś 12 godzin i z wymarzonego teamu mam 3 stwory. Sporo przede mną :) I ewolucja Kadabry przez wymianę!

Marei
nołlife
Posty: 2216
Rejestracja: czw sie 09, 2007 12:56 pm
Status: Offline

Post autor: Marei » pn gru 26, 2016 10:34 pm

Ja przede wszystkim skupiam się na kompletowaniu Pokedexu, więc już w trakcie głównej fabuły bawię się w breeding i wymiany :D Co ciekawe, na samym początku pobawiłem się trochę Wonder Trade i za pierwszym razem trafiłem Alola Vulpixa, którego od początku planowałem mieć w swojej drużynie :D Wymieniałem się też żeby mieć wszystkie startery, bo o ile wybrałem Rowleta, tak od początku bardzo podobało mi się połączenie typów Primariny. Za ognistego mam Alola Marowaka, jedno miejsce trzymam na Jangmo-o, a nie wiem jeszcze co zrobić z szóstym :D Pokemony występujące na wyspach są różnorodne i ciekawie dobrane, chociaż bardzo brakuje mi mojego ulubionego Raltsa :(

Awatar użytkownika
maciejko
Adept
Posty: 247
Rejestracja: śr cze 20, 2012 7:05 pm
Lokalizacja: Pyrlandia
Status: Offline

Post autor: maciejko » wt gru 27, 2016 8:04 pm

Premiera Gravity Rush 2 zbliża się wielkimi krokami. Żeby umilić ten czas oczekiwania twórcy zaserwowali anime: https://www.youtube.com/watch?v=tFeXtu-3u78.
Fajnie by było jakby trafiło to jako jakiś dodatek do wersji deluxe.
Obrazek

ODPOWIEDZ

Wróć do „Po Godzinach czyli luźne ga(d/t)ki”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 9 gości