Gry na konsole i PC, czyli o elektronicznej rozrywce

Dział do rozmów na tematy wszelakie, nawet (a raczej głównie) te niezwiązane z mangą i anime.
Awatar użytkownika
Ame
nołlife
Posty: 3906
Rejestracja: ndz gru 04, 2011 3:26 pm
Gender:
Status: Offline

Gry na konsole i PC, czyli o elektronicznej rozrywce

Post autor: Ame » czw lip 25, 2019 10:00 am

Sefnir pisze:
śr lip 24, 2019 6:08 pm
A co chciałaś wziąć?
Mario albo Zeldę. Niestety były nie dostępne.

Zdecydowałam się na pokemony, bo w końcu tyle godzin grało się na kompie... To postanowiłam kupić Pokemony.

Awatar użytkownika
Sefnir
Adept
Posty: 151
Rejestracja: śr lip 09, 2014 8:04 pm
Gender:
Status: Offline

Gry na konsole i PC, czyli o elektronicznej rozrywce

Post autor: Sefnir » ndz lip 28, 2019 11:22 pm

Ame, to u mnie było podobnie, chciałem Zeldę, nie było i zdecydowałem się na Fire Emblem Warriors. Na szczęście gra mi się spodobała.
No w Poki też sporo grałem, ale to lata temu bo zatrzymałem się na Emeraldach. A że akurat byłem po niedawnym seansie Pikachu, to stwierdziłem odpalę demko. Może Sword/Shield będą lepsze.


Kurczę, udało mi się ostatnio w The Hunterze ustrzelić jelenia z odległości prawie 300 metrów. Ta gra jest mega wciągająca.

Awatar użytkownika
Mormicc
Weteran
Posty: 1277
Rejestracja: pn kwie 25, 2016 12:58 pm
Gender:
Status: Offline

Gry na konsole i PC, czyli o elektronicznej rozrywce

Post autor: Mormicc » pn lip 29, 2019 12:27 am

Sefnir pisze:
ndz lip 28, 2019 11:22 pm
Może Sword/Shield będą lepsze.
Siedzę trochę w fandomie Pokemonów i mogę z całą pewnością mogę powiedzieć jedno - nie będą.
To co wyprawia Game Freak (producent gry) zakrawa o pomstę do nieba i jest jawną kpiną z fanów marki.
Cała afera (i to naprawdę afera - przez pewien moment subreddit Pokemonów i japoński Twitter płonęły) zaczeła się od informacji, że w grze nie znajdą się wszystkie Poksy. Pierwszy raz w historii marki w głównej grze serii nie będzie się dało posiadać wszystkich Pokemonów. To że nie dało się złapać wszystkich tak normalnie na mapie to akurat nic nowego. Ale jeśli takowe posiadałeś w poprzedniej grze, mogłeś je przesłać do nowej. Tutaj nie będzie takiej możliwości, bo część Pokemonów nie znajdzie się poprostu w kodzie gry.
Dlaczego to robią? Tłumaczą to tym, że zajmowało by to zbyt dużo miejsca i było by drogie w produkcji, przez co nie mogli by się skupić na zrobieniu wysokiej jakości grafiki i animacji.
Poniżej przedstawiam jak wygląda według Game Freaka wysokiej jakości grafika i animacja:
- https://www.reddit.com/r/gaming/comment ... th_of_the/
- https://aminoapps.com/c/nintendo-switch ... WvxR0dpawj
- https://youtu.be/ty5lUK-EM-A

A wiecie co jest jeszcze w tym najlepsze?
W momencie przejścia gier Pokemon w 3D modele zostały zaprojektowane w rozdzielczościach wyższych niż te obsługiwane przez 3DS, żeby można było je potem wykorzystać w nowszych grach. Więc dysponują oni już modelami dla wszystkich Pokemonów. I z nich korzystają co widać na materiałach z gry.
No i na koniec Dynamax, który okazał się gwoździem do trumny w całej aferze. Każda nowa gra przynosiła jakąś nową mechanikę (którą potem w kolejnych grach porzucali co było czasami irytujące, ale to swoją drogą). Mega Ewolucje i typ regionalny (całkowiecie nowe modele starych pokemonów). Mechanika treningu, jagudek, pokazów. No sporo tego było. Na czym polega Dynamax? Pokemony robią się większe (co nie ma żadnego znaczenia na ekranie telewizora czy konsoli, model pozostaje tej samej wielkości - to otoczenie wokół niego się zmniejsza), dostają dodatkowe efekty cząsteczkowe i to w sumie tyle.
Jak na cała aferę zareagowało Nintendo czy Pokemon Company? Nijak. Najpierw wzieli ludzi na przeczekanie i udawali, że nic się nie dzieje. A gdy okazało się, że to nie działa to wystosowali tylko jakiś mętny komunikat, z którego nic nie wynika. (I tu przepraszam, ale nie mogłem go znaleźć).
Mam nadzieję, że wszystko jasno opisałem. Jeśli jest coś niezrozumiałe to mogę zedytować post.
Mój profil MAL <- przyjmuję do znajomych :v
Chcem: Houseki no Kuni, K no Souretsu :v
...Marzenia o zmierzchu - Dango<3, Beastars - SJG <3

Awatar użytkownika
deffik
Adept
Posty: 273
Rejestracja: pn mar 14, 2016 1:16 am
Kontakt:
Status: Offline

Gry na konsole i PC, czyli o elektronicznej rozrywce

Post autor: deffik » pn lip 29, 2019 1:39 am

Fajnie, że jeden z linków jest zatytułowany 'Pokémon Sword and Shield graphics - Really not as bad as you think', i pokazuje ładne lokacje, ale ok, skoro jakimś trailerze było bRzyDkiE dRzEwO, które wygląda gorzej niż w grze które ma zupełnie inne art direction. Zupełnie jak prorecenzenci na jutubie wchodzą w jakieś zakamarki i jojczą, że tekstura w nieoświetlonym miejscu jest słaba. XD

PS. Idę o zakład, że dzień po premierze /r/pokemon bedzie zalane ludźmi po prostu grającymi w nowe poki.

Awatar użytkownika
Mormicc
Weteran
Posty: 1277
Rejestracja: pn kwie 25, 2016 12:58 pm
Gender:
Status: Offline

Gry na konsole i PC, czyli o elektronicznej rozrywce

Post autor: Mormicc » pn lip 29, 2019 1:57 am

deffik pisze:
pn lip 29, 2019 1:39 am
skoro jakimś trailerze było bRzyDkiE dRzEwO, które wygląda gorzej niż w grze które ma zupełnie inne art direction.
Z tym się nie zgodzę. Tytuł wygląda poprostu biednie w porównaniu do takiej Zeldy. To widać i na trailerach, i na gameplayach bez potrzeby grzebania w nich.
Tamten artykuł wybrałem ze względu na dużą ilość grafik. Niektóre faktycznie są ładne (chociażby miasto), ale ogólnie nie zmienia to sytuacji, że tytuł wygląda jak gra sprzed kilku lat.
deffik pisze:
pn lip 29, 2019 1:39 am
PS. Idę o zakład, że dzień po premierze /r/pokemon bedzie zalane ludźmi po prostu grającymi w nowe poki.
A to swoją drogą. Po F76 nic już mnie nie zdziwi :roll:
Mój profil MAL <- przyjmuję do znajomych :v
Chcem: Houseki no Kuni, K no Souretsu :v
...Marzenia o zmierzchu - Dango<3, Beastars - SJG <3

Nelinnor
Wtajemniczony
Posty: 511
Rejestracja: śr maja 11, 2016 8:08 pm
Status: Offline

Gry na konsole i PC, czyli o elektronicznej rozrywce

Post autor: Nelinnor » pn lip 29, 2019 10:36 am

Mormicc, też to zauważyłem, grafika wygląda mocno jak sprzed kilku lat, a w niektórych miejscach pojawiają się drażniące detale niczym z MMO sprzed kilkunastu lat - jakieś problemy z animacją, puste mapy, dziwnie nachodzące na siebie tekstury itd. Jakoś Square przy niskim budżecie było w stanie zrobić prostą, ale solidną oprawę audiowizualną ze swoim World of Final Fantasy, takim Poke twistem, nawet dodali też trochę ciekawych mechanik jak to, że każdy ze stworów ma własne drzewko umiejętności.

Game Freak sprawia wrażenie jakby za długo tworzyli na platformy mobilne i teraz nie potrafili wyjść z utartego schematu, z ich budżetem na pewno dałoby się zrobić coś lepszego. Tak czy inaczej, gra na pewno sprzeda się bardzo dobrze, to w końcu kolejne Pokemony, no i właśnie w tym problem, jak bardzo przeciętna gra by to nie była, to marka zrobi swoje i pewnie nie zmusi twórców do zmiany nastawienia. Sami twierdzą, że nowa era 3D to dobra okazja na reset, a jakoś też nie widzę tych nowych mechanik które mogłyby jakoś rekompensować brak kompatybilności i usprawiedliwiać mniejszy Pokedex, ech.

Grey
nołlife
Posty: 4340
Rejestracja: ndz sie 15, 2010 11:52 am
Status: Offline

Gry na konsole i PC, czyli o elektronicznej rozrywce

Post autor: Grey » śr lip 31, 2019 10:44 am

Udało się komuś kupić kolekcjonerkę Code Vein? Zapytałem o nią pewien sklep internetowy w lipcu 2018, zapłaciłem no i wiadomo - premiera przełożona i inne cuda od tej pory cisza xD gdzieś czytałem, że wielu ludziom anulowano preordery kolekcjonerki bo jest jej dużo, dużo mniej niż miało być.
Mi póki co kasy sklep nie oddał, nie pytałem też o to, data premiery jest, kolekcjonerki w ofercie sklepu nie ma i tak czekam w zawieszeniu i zastanawiam się czy:
1) zapytać co z tym po prostu mailowo,
2) czekać aż we wrześniu skontaktują się ze mną "sorry, nie udało się kupić, oddać kasę czy odliczyć cenę podstawki i oddać nadwyżkę"

Najgorsze jest to że w żadnym sklepie ona już nie jest dostepna, więc nawet jeśli ten sklep "nawalił" (może to nie odpowiednie słowo, to pewnie nie ich wina) to i tak już jej nie kupię. Więc może po prostu lepiej, żebym jeszcze miesiąc poczekał? Skoro to już i tak nie ma znaczenia

Nelinnor
Wtajemniczony
Posty: 511
Rejestracja: śr maja 11, 2016 8:08 pm
Status: Offline

Gry na konsole i PC, czyli o elektronicznej rozrywce

Post autor: Nelinnor » śr lip 31, 2019 11:32 am

Grey, nie brałem kolekcjonerki, ale też zauważyłem że ludzie piszą o anulowanych zamówieniach, było coś w komentarzach na Łowcach i przewinęło mi się gdzieś na Gematsu też. Jeżeli tak to wygląda to faktycznie coś musi być na rzeczy, tak czy inaczej warto zapytać, może jest jeszcze jakaś szansa że w związku z większym zainteresowaniem zwiększą nakład i czekanie ma sens. Kasę i tak powinni potem oddać, w najgorszym wypadku zagrasz później, w najlepszym po premierze cena spadnie o parę $ w stosunku do preordera zwykłej i jeszcze zaoszczędzisz. ;)

Grey
nołlife
Posty: 4340
Rejestracja: ndz sie 15, 2010 11:52 am
Status: Offline

Gry na konsole i PC, czyli o elektronicznej rozrywce

Post autor: Grey » śr lip 31, 2019 1:12 pm

Nelinnor, no właśnie nie uśmiecha mi się kupowanie za 100% ceny na premierę, jeśli nie dostanę kolekcjonerki to chyba wolę całość z powrotem i potem kupię na jakiejś promocji płytkę. Chyba, że nie będę miał w co grać we wrześniu xD chyba trzeba maila wysłać i ogarnąć o co chodzi z tym tematem :) może jestem jednym ze szczęśliwców którzy tę kolekcjonerkę dostaną xD

Pajęcza_Lilia
Wtajemniczony
Posty: 572
Rejestracja: pt lip 28, 2017 2:21 pm
Status: Offline

Gry na konsole i PC, czyli o elektronicznej rozrywce

Post autor: Pajęcza_Lilia » śr lip 31, 2019 2:47 pm

Grey, pytać czy mają info zawsze możesz. I sprawdzać konto - mi swego czasu empik zamówienie anulował bo nie mieli kopii płyty i nie raczyli nawet powiedzieć. :lol:
Mogło być gorzej, prenumeraty na Last Guardian sprzedali w ciemno i wszyscy wiemy, że cudem to w ogóle wyszło.

Krzych Ayanami
Wtajemniczony
Posty: 692
Rejestracja: czw kwie 24, 2003 6:33 pm
Lokalizacja: Czubkoland czyli Warszawa
Status: Offline

Gry na konsole i PC, czyli o elektronicznej rozrywce

Post autor: Krzych Ayanami » wt sie 27, 2019 11:52 pm

Niedawno ukończyłem sprawę nauczyciela w Personie 5 - czyli jestem na samym początku po pierwszej walce z bossem.
Obecnie mam na głowie napalonego na Ann malarza - i szczerze mówiąc logika tej gry nieco mi umyka.
Przecież on mógł grozić całej paczce policją tylko tak długo, jak długo wszyscy byli w domu - oskarżając ich o najście.
Kiedy już wyszli nic na nich nie miał. Ann nie zrobiła niczego z czego miałaby się tłumaczyć, chłopaki podobnie. Jaki policjant uznałby zgłoszenie przestępstwa kilka tygodni po tym jak wszyscy opuścili domostwo? Przecież to się kupy nie trzyma.

Pomijając to chyba dzięki postaciom gra się całkiem przyjemnie. To taka VN ze wstawkami w 3D udająca rpg'a, bo jak widzę ten ostatni fragment jest strasznie okrojony. Jak na razie nie rozgryzłem rozwijania wszystkich statystyk i tego co one dają.


Krótka sesyjka w The Last of Us rozbawiła mnie prawie do łez.
Rozmowy Billego i Elli to czyste złoto :D . Dobrze, że aktorka podkładająca jej głos jest pełnoletnia, bo gdyby naprawdę miała 14 lat to za takie słownictwo powinna dostać w skórę :D . Mam nadzieję, że będzie tego więcej.

Nelinnor
Wtajemniczony
Posty: 511
Rejestracja: śr maja 11, 2016 8:08 pm
Status: Offline

Gry na konsole i PC, czyli o elektronicznej rozrywce

Post autor: Nelinnor » śr sie 28, 2019 3:03 am

Krzych Ayanami pisze:
wt sie 27, 2019 11:52 pm
szczerze mówiąc logika tej gry nieco mi umyka.
Wbrew pozorom stoi za tym pewna logika.
► Pokaż Spoiler
Krzych Ayanami pisze:
wt sie 27, 2019 11:52 pm
Pomijając to chyba dzięki postaciom gra się całkiem przyjemnie. To taka VN ze wstawkami w 3D udająca rpg'a, bo jak widzę ten ostatni fragment jest strasznie okrojony. Jak na razie nie rozgryzłem rozwijania wszystkich statystyk i tego co one dają.
Faktycznie rozwój pozostałych postaci jest mocno ograniczony, bo sprowadza się praktycznie tylko do podbijania poziomów i odblokowywania social linków, nie ma zbyt wiele wyborów dla nich poza ekwipunkiem. Najwięcej zabawy jest z głównym bohaterem przez to że może zmieniać persony, robią się z tego trochę takie pokemony - pozyskuje się nowe, te także zdobywają poziomy i nowe umiejętności, można je łączyć w nowe, przerabiać na karty ataków czy przedmioty oraz ekwipunek i tak dalej. Jest z tym trochę zabawy, plus niektóre social linki odblokowują nowe możliwości pod tym względem. :)

Krzych Ayanami
Wtajemniczony
Posty: 692
Rejestracja: czw kwie 24, 2003 6:33 pm
Lokalizacja: Czubkoland czyli Warszawa
Status: Offline

Gry na konsole i PC, czyli o elektronicznej rozrywce

Post autor: Krzych Ayanami » śr sie 28, 2019 10:31 am

Nelinnor pisze:
śr sie 28, 2019 3:03 am
Wbrew pozorom stoi za tym pewna logika.
Mangowo - młodzieżowa. Niestety.
► Pokaż Spoiler
To chyba taka gierka dla zbuntowanych nastolatków, która pokazuje jakimi potworami są dorośli :D .

Awatar użytkownika
Lou
Weteran
Posty: 1285
Rejestracja: sob lip 05, 2014 11:50 am
Lokalizacja: Pabianice
Gender:
Kontakt:
Status: Offline

Gry na konsole i PC, czyli o elektronicznej rozrywce

Post autor: Lou » śr sie 28, 2019 1:42 pm

Gameplay Chernobylite Ciekawi mnie ta gra, oj bardzo. Ale to pewnie dlatego, że mam skrzywienie na punkcie Zony ;) W tym fragmencie są elementy, które już teraz mi się nie podobają (np. brak konsekwencji przy przechodzeniu obok strażników, zbyt nachalny motyw edukacyjny, niedopracowane sylwetki postaci - "żeński" chód żołnierza, zbyt wychudzone i nieproporcjonalne sylwetki, nierealistyczne ramię postaci z końcówki), co nie zmiana faktu że pewnie i tak zagram. Tylko poczekam jak trochę stanieje, bo nie jest to dla mnie must have.
Obrazek

Nelinnor
Wtajemniczony
Posty: 511
Rejestracja: śr maja 11, 2016 8:08 pm
Status: Offline

Gry na konsole i PC, czyli o elektronicznej rozrywce

Post autor: Nelinnor » śr sie 28, 2019 5:45 pm

W usłudze Playstation Plus we wrześniu za darmo udostępnione zostaną Batman: Arkham Knight oraz Darksiders III. Jakiś czas temu byłem sceptyczny co do tego abonamentu, ale od kiedy skupili się tylko na PS4 pojawiają się naprawdę solidne pozycje. Niedawno był Detroit, Wipeout, a teraz taki zestaw. Zakładając że powyższe gry i tak miałem zamiar kiedyś kupić, to cena rocznego abonamentu już po 3 miesiącu się zwróciła.

Awatar użytkownika
Lou
Weteran
Posty: 1285
Rejestracja: sob lip 05, 2014 11:50 am
Lokalizacja: Pabianice
Gender:
Kontakt:
Status: Offline

Gry na konsole i PC, czyli o elektronicznej rozrywce

Post autor: Lou » śr sie 28, 2019 6:42 pm

Przede wszystkim PS+ nie kupuje się za pełną cenę. Co kilka miesięcy sklepy dają zniżki rzędu 90-100 zł na roczną subskrypcję i klucz można aktywować w każdym momencie. Ja za swoją obecną zapłaciłam 152 zł. Samo Sony na swoim sklepie raz na rok, półtora daje rabat 50 proc.
Nie rozumiem tego narzekania na abonament Sony. Nawet jeśli w danym miesiącu oferowane gry nie były jakieś rewelacyjne, to i tak abonament daje spore zniżki przy zakupie gier z ich sklepu.
Obrazek

Awatar użytkownika
Madness
Adept
Posty: 334
Rejestracja: sob kwie 04, 2015 1:38 pm
Lokalizacja: mazowieckie
Gender:
Status: Offline

Gry na konsole i PC, czyli o elektronicznej rozrywce

Post autor: Madness » czw sie 29, 2019 4:36 pm

A ja sobie ostatnio gram w Hakuoki i Amnesie :mrgreen: Oczywiście Hakuoki dużo lepsze, ale Amnesia też przyjemna :D Okazuje się, że pierwsza ścieżka do jakiej doprowadziłam to ta Sakamoto :lol: W sumie to gościa lubię więc nie mam nic przeciwko, powiedziałabym nawet, że on i Okita to moi ulubieńcy :oops: W każdym razie zaczynam dzisiaj rozdział 5 czyli początek jego ścieżki i zobaczymy jak to się potoczy :) Potem mam nadzieję doprowadzić do ścieżki Okity.
Obrazek

Karlan
Status: Offline

Gry na konsole i PC, czyli o elektronicznej rozrywce

Post autor: Karlan » czw sie 29, 2019 6:37 pm

Czy ja dobrze widzę Hakuouki? <3 :angel:

Awatar użytkownika
Madness
Adept
Posty: 334
Rejestracja: sob kwie 04, 2015 1:38 pm
Lokalizacja: mazowieckie
Gender:
Status: Offline

Gry na konsole i PC, czyli o elektronicznej rozrywce

Post autor: Madness » czw sie 29, 2019 7:00 pm

Karlan pisze:
czw sie 29, 2019 6:37 pm
Czy ja dobrze widzę Hakuouki? <3 :angel:
A no tak :P Udało mi się zgarnąć na steam summer sale po taniości i niedawno znalazłam czas :D Shinsengumi uwielbiam od czasów obejrzenia Gintamy, więc prędzej czy później musiałam tą grę mieć :mrgreen:
Obrazek

Karlan
Status: Offline

Gry na konsole i PC, czyli o elektronicznej rozrywce

Post autor: Karlan » czw sie 29, 2019 8:02 pm

:OK: Zazdro, chociaż ja nie mam cierpliwości do gierek, wolę wersję anime :P I prawie wszystkie ścieżki obejrzałam w gameplayach na youtubie (wolę patrzeć, jak ktoś przechodzi, wiem to dziwne :P ) A Hijikatę to chyba ze dwa razy :P
Też mam fazę na Shinsengumi, i właśnie dzięki anime Hakuouki, i Peace Maker Kurogane :P W Japonii w Kyoto mają zatrzęsienie pamiątek z Hakuouki, jak byłam w tym roku, to miałam raj (chwalę się, przepraszam) :mrgreen:

ODPOWIEDZ

Wróć do „Po Godzinach czyli luźne ga(d/t)ki”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 5 gości