Gry na konsole i PC, czyli o elektronicznej rozrywce

Dział do rozmów na tematy wszelakie, nawet (a raczej głównie) te niezwiązane z mangą i anime.
ODPOWIEDZ
Nelinnor
Wtajemniczony
Posty: 511
Rejestracja: śr maja 11, 2016 8:08 pm
Status: Offline

Gry na konsole i PC, czyli o elektronicznej rozrywce

Post autor: Nelinnor » wt lis 07, 2017 9:23 am

Słyszeliście już może o Doki Doki Literature Club? To taka darmowa Visual Novel, o której ostatnio wszyscy mówią i jest o niej dosyć głośno. Darmowa, ale przygotowana z niezwykłą starannością, równie dobrze mogłaby kosztować $10, albo i więcej. Przejście zajmuje jakieś od 6 do 7 godzin. Zdecydowanie warto sprawdzić.

O co więc chodzi? To jeden z tych tytułów, który bazuje na zaskoczeniu i odkrywaniu samemu co ma do zaoferowania, gdyż mocne spojlery na pewno zepsują doświadczenie. Z drugiej strony nie mówiąc absolutnie nic ciężko zachęcić do spróbowania. Ograniczając się więc do minimum, powiem tak - dating sim z pozoru, horror psychologiczny w środku, klub literacki skrywa wielką tajemnicę, a sama VN jest mocno niekonwencjonalna bo trochę łamie czwartą ścianę. Zaczyna się niewinnie, potem robi się poważniej, w końcu uderza raz a porządnie i to tutaj pojawia się magia tytułu w drugiej połowie. Gra ma dużo ostrzeżeń, czy słusznie? Zależy, jest bardziej niepokojąca niż straszna, ale faktycznie nie polecałbym komuś z depresją przez pojawiające się niektóre wątki (więcej tutaj).

Awatar użytkownika
Canis
nołlife
Posty: 2874
Rejestracja: pt sty 14, 2011 10:11 am
Lokalizacja: Rzeszów
Gender:
Status: Offline

Gry na konsole i PC, czyli o elektronicznej rozrywce

Post autor: Canis » wt lis 07, 2017 9:57 am

Haha, akurat miałem napisać o tej grze, bo zacząłem w nią grać wczoraj wieczorem. :D Zrobiło się o niej głośno w internetach, więc postanowiłem ją sprawdzić. Zaczyna się strasznie szablonowo, tzn. nieco asocjalny otaku trafia do klubu w którym są: przyjaciółka z dzieciństwa, dziewczyna bez-skazy-szkolny-idol-ideał, płaska tsundere, i wycofane dziewczę z dużym biustem. Standardowy harem, czyli nienajlepszy początek.
Ale pomimo tego, gra wydaje się mieć potencjał. Mam już za sobą 2 poważniejsze sceny, gdzie wcale nie jest tak cukierkowo. Robi się naprawdę interesująco. Zastanawiam się jak cała akcja się rozwinie. Jak pogram trochę więcej, to może walnę krótką recenzję.

Awatar użytkownika
deffik
Adept
Posty: 273
Rejestracja: pn mar 14, 2016 1:16 am
Kontakt:
Status: Offline

Gry na konsole i PC, czyli o elektronicznej rozrywce

Post autor: deffik » wt lis 07, 2017 11:56 am

Nelinnor pisze:
wt lis 07, 2017 9:23 am
równie dobrze mogłaby kosztować $10
No właśnie nie, DDLC dlatego jest darmowe, żeby przykuć uwagę graczy przed następnym projektem Team Salvato. Więcej o ARG-u w DDLC tu: https://www.reddit.com/r/ARG/comments/7 ... t_than_we/
Nelinnor pisze:
wt lis 07, 2017 9:23 am
a sama VN jest mocno niekonwencjonalna bo trochę łamie czwartą ścianę
Nitro+ wydał taką jedną VNkę (nie daję tytułu bo to będzie spoiler dla ludzi, którzy grali w DDLC, a nie grali w ten drugi tytuł), która wcześniej zrobiła wiele rzeczy powtórzonych/zmodyfikowanych w DDLC, więc nic takiego super oryginalnego tak naprawdę tu nie ma. DDLC ma tę przewagę, że [Ta Druga VK-ka] nie została wydana po angielsku. Nie mówię, że DDLC jest 'złe' bo niektóre motywy z epilogu mi się podobały, ale też nie udawajmy, że jest Evangelionem. Jeśli ludki przez DDLC zainteresują się VN-kami to fajno.

Tytuł gry o który mi chodzi, dla ciekawskich:
► Pokaż Spoiler
O epilogu etc, nie czytać przed zakończeniem czytania ddlc:
► Pokaż Spoiler
Ogólnie tak jak mówiłem DDLC jest imo ok i nie żałuję czasu spędzonego przy grze.

Awatar użytkownika
Itachi Uchiha
nołlife
Posty: 3785
Rejestracja: pn paź 20, 2014 9:10 pm
Status: Offline

Gry na konsole i PC, czyli o elektronicznej rozrywce

Post autor: Itachi Uchiha » wt lis 07, 2017 6:07 pm

Utawarerumono dostanie remake na Ps4 i PSV :P
http://www.animenewsnetwork.cc/news/201 ... ta/.123709

Awatar użytkownika
Canis
nołlife
Posty: 2874
Rejestracja: pt sty 14, 2011 10:11 am
Lokalizacja: Rzeszów
Gender:
Status: Offline

Gry na konsole i PC, czyli o elektronicznej rozrywce

Post autor: Canis » śr lis 08, 2017 7:33 am

Przeszedłem (bo przeszedłem, prawda?) jedną ze ścieżek w Doki Doki Literature Club. :shock: Słyszałem że jest to horror, ale czegoś takiego się nie spodziewałem. Gra każe mi
► Pokaż Spoiler
Rozwój fabuły był szokujący, ale jak dotąd to łamanie czwartej ściany było najbardziej niepokojącą czynnością. Muszę przyznać że DDLC jest pozycją, która wyróżnia się na tle setek podobnych VN.

Grey
nołlife
Posty: 4340
Rejestracja: ndz sie 15, 2010 11:52 am
Status: Offline

Gry na konsole i PC, czyli o elektronicznej rozrywce

Post autor: Grey » śr lis 08, 2017 11:24 am

Itachi Uchiha pisze:
wt lis 07, 2017 6:07 pm
Utawarerumono dostanie remake na Ps4 i PSV :P
http://www.animenewsnetwork.cc/news/201 ... ta/.123709
Ach, ubiegł mnie xD
Normalnie skaczę z radości, oby dość szybko wyszło na zachodzie^^ cała trylogia na PS4... eh jeżeli PS5 nie będzie miało kompatybilności wstecznej z czwórką to pewnie tej czwórki nigdy nie sprzedam xD potem ją w wieku 40-50 lat wywalę na śmietnik dopiero hehe
No nic, teraz tylko czekać :3 zakup PS4 to była dobra myśl, tyle świetnej japońszczyzny u nas na to wychodzi... ciągle jadę to Nights of Azure 2, już prawie 40 h, koło 50-55 h powinienem tę grę wymasterować :)

EDIT: https://gematsu.com/2017/11/new-utaware ... evelopment
3-4 tytuły pod marką Utawarerumono w produkcji? xD jestem na to gotowy ^^ normalnie super wiadomości :)

Quithe
Status: Offline

Gry na konsole i PC, czyli o elektronicznej rozrywce

Post autor: Quithe » śr lis 08, 2017 8:10 pm

Nie będzie mi się chciało grać w Uta 1, to na pewno. Wolę wydarzenia i bohaterów z kontynuacji. Za to następne gry z serii chętnie sprawdzę. Ale, Vita jest wątpliwa, więc zostaje liczyć na Switcha xD

A Night of Azure 2 do mnie leci. Tyle że jeszcze około miesiąc poczekam, a potem aż znajdę czas :P

Grey
nołlife
Posty: 4340
Rejestracja: ndz sie 15, 2010 11:52 am
Status: Offline

Gry na konsole i PC, czyli o elektronicznej rozrywce

Post autor: Grey » pt lis 10, 2017 7:05 pm

Widzę, że chyba mało fanów Utawarerumono tu jest, więc ja wypełnię kronikarski obowiązek :)
zacznijmy od trailera remake Utawarerumono : https://www.youtube.com/watch?v=c5cIaiWGiL0
to chyba w sumie nie remake tylko remaster (dobrze posługuję się tymi terminami?). Poza sekwencjami 3D nic nie zostanie zmienione, obrazki będą w wyższej rozdzielczości, z jakimś filtrem, dodatkami i ucięte (z 3:4 na 9:16). O zachodniej premierze póki co nie wiadomo nic, acz ponoć sprzedaż Maski Kłamstw i Maski Prawdy była satysfakcjonująca. Nie wybitna, ale satysfakcjonująca, więc można spodziewać się, iż trafi to dość szybko również na nasz rynek.
Co do dalszych gier:
Tajemniczy projekt UTZ. Tu może być trochę delikatnych spoilerów, więc może zaznaczę.
► Pokaż Spoiler
zapewne jest to owa część Utawarerumono skupiona na historii, którą zapowiedziano.
Poza tym czeka nas jeszcze gra akcji. Żadnych dodatkowych informacji brak.
Mając na uwadze, iż zapowiedziano "3-4" gry z uniwersum Utawarerumono śmiem mniemać, iż liczba ta zależy od tego, czy liczyć remake jedynki jako grę czy nie (w związku ze stosunkowo małym nakładem środków, jakie na to zostaną przeznaczone). W ten sposób poza UTZ i grą akcji pozostaje jedna gierka... i ja obstawiam kolejną część UTZ. Dzięki temu będziemy mieli chronologicznie takie visual novel/sRPG:
UTZ 1, UTZ 2, oryginalne Utawarerumono, Maska Kłamstw, Maska Prawdy.
Zapytałbym co o tym sądzicie, ale pewnie i tak to nikogo nie obchodzi więc nie pytam xD

A Ty Quithe nie będziesz żałował Nights of Azure 2 :) naprawdę przyjemna gierka^^

Quithe
Status: Offline

Gry na konsole i PC, czyli o elektronicznej rozrywce

Post autor: Quithe » ndz lis 12, 2017 10:12 am

Grey, zasadzałem się się już na jedynkę, ale nie było jak zagrać :/

Velsu
Status: Offline

Gry na konsole i PC, czyli o elektronicznej rozrywce

Post autor: Velsu » ndz lis 12, 2017 2:57 pm

Tez mysle o Nights of Azure 2, ale najpierw jedynke musze ograc. Zobacze jaka promka na steamie bedzie, jak slaba to wezme pudelko na PS4.

Utawarerumono mam na vicie ale nie mam czasu zagrac...pozatym odkad kupilem Switcha jakos dziwnie na vite patrze, zreszta jak kazdy. Ostatnio kolega do mnie ze "upadl ostatni bastion vity, nawet mypsvita zlało ta konsole na rzecz switcha".

Patrze na swoja kolekcje gier na Vite i mam troche mieszane uczucia, zwlaszcza przez to ze gry sa na kartach EEPROM :(

Awatar użytkownika
Bajnor
Adept
Posty: 385
Rejestracja: śr cze 25, 2014 7:00 pm
Lokalizacja: Kościan
Status: Offline

Gry na konsole i PC, czyli o elektronicznej rozrywce

Post autor: Bajnor » pn lis 13, 2017 1:25 pm

Ostatnio przeszedłem Personę 5. Ta część podobała mi się najbardziej. W poprzednich po jakimś zaczynały mnie męczyć te losowo generowane poziomy, a w 5 dostaliśmy w końcu w pełni zaplanowane poziomy (oprócz Mementos). Grę przeszedłem w większości na Vicie i muszę przyznać, że na tej konsolce grało się w to idealnie.

Awatar użytkownika
Skolopendrokot
Adept
Posty: 383
Rejestracja: ndz sie 27, 2017 8:38 am
Status: Offline

Gry na konsole i PC, czyli o elektronicznej rozrywce

Post autor: Skolopendrokot » pn lis 13, 2017 5:55 pm

Osobiście marzę o tym, żeby Persona 5 ukazała się na PC. Z FFXV i Kimi No Kuni 2 się udało, więc trzymam kciuki za powodzenie Persony.

Awatar użytkownika
dejikos
nołlife
Posty: 2710
Rejestracja: czw sie 10, 2006 2:04 pm
Gender:
Kontakt:
Status: Offline

Gry na konsole i PC, czyli o elektronicznej rozrywce

Post autor: dejikos » pn lis 13, 2017 10:16 pm

Cytuję z innego wątku, żeby nie tworzyć tam OT:
Skolopendrokot pisze:
pn lis 13, 2017 10:07 pm
Ja akurat nie uważam, żeby MGR był słaby, szczególnie że nie jest i nie miał być przecież integralną częścią serii. Jako slasher jest miodny, a jako MG stanowi jedynie dodatek, ukłon w stronę fanów, pewien smaczek opowiadający dalsze losy bohatera. Wiem też, że Rising bardzo trafia również do osób, które nie grały wcześniej w MGS i chyba takie też miały być jego założenia. Osobiście wolałabym, żeby ta gra miała otwarty świat i elementy RPG (imho fabuła aż się o to prosi), ale mimo wszystko nie nazwałabym tej produkcji słabą.

Dodam też, że z początku nie lubiłam za bardzo nowego wcielenia Jacka. Szalenie podziwiam jego wewnętrzną przemianę w czwartej części Metal Geara i byłam mocno sceptycznie nastawiona do nowej wersji badassa. Na szczęście pomimo braku jakichś większych wzruszeń Jack nadal zachował odrobinę swojego wewnętrznego patałacha. Po zakończeniu pojedynku z Mistral aż zrobiło mi się go trochę żal.
Wiem, że Rising cieszy się popularnością wśród wielu graczy i zawsze mnie to zastanawiało. Owszem, mechanika i niektóre rozwiązania są ciekawe i sieka się pięknie, ale - no właśnie fabularnie jest to kiepskie. Tzn. znajdzie się wiele innych gier z gorszą fabułą, jednak ja miałam wyższe oczekiwania (pewnie patrząc przez pryzmat MGSów). Postacie miały potencjał (nie licząc głównego złego), ale został on zmarnowany (Sam, tak bardzo mi przykro). Nie musisz się ze mną zgadzać, dla mnie to gra na raz i nie będę do niej wracać ;)
Twitter * Discord: Dejikos#8562

Awatar użytkownika
Skolopendrokot
Adept
Posty: 383
Rejestracja: ndz sie 27, 2017 8:38 am
Status: Offline

Gry na konsole i PC, czyli o elektronicznej rozrywce

Post autor: Skolopendrokot » pn lis 13, 2017 11:20 pm

Ależ ja się z Tobą pod wieloma względami zgadzam! Jedynie biorę pod uwagę fakt, że przy grze nie pracował Kojima (więc pewnie twórcy nie mogli sobie po prostu dowolnie popłynąć z tematem) i że jest to slasher (a większość ludzi nie gra w slashery ze względu na głęboką fabułę). Dla mnie MGR pod względem fabularnym jest zaledwie poprawny, ale podczas oceny całościowej staram się wyjść ze swojego pudełka i nie twierdzić, że gra jest słaba, bo jest slaherem, a nie rozbudowaną produkcją RPG. I piszę to jako osoba, która za slasherami akurat średnio przepada.

Mnie akurat popularność MGR nie dziwi. To gra dla idealna na każdy poniedziałek. :wink:

Awatar użytkownika
dejikos
nołlife
Posty: 2710
Rejestracja: czw sie 10, 2006 2:04 pm
Gender:
Kontakt:
Status: Offline

Gry na konsole i PC, czyli o elektronicznej rozrywce

Post autor: dejikos » wt lis 14, 2017 11:53 am

Nie no, są też ciekawe slashery, które oferują coś więcej poza rozgrywką :D Pierwszy do głowy przychodzi mi tu DmC, świetny system walki, dobrze wykreowany świat, bohaterowie mają charakter, no i historia jest całkiem ciekawa. Ja akurat lubię slashery i mam tam jakieś porównanie i MGR po prostu mnie nie oczarował. Siekanie jest fajne, ale ogólnie sterowanie skopali (np. bloki), a poziom trudności nie jest zrównoważony. Bardzo się napalałam na tą gierkę przed premierą (Raiden w roli głównej, coś wybitnie dla mnie! - myślałam), no ale spotkał mnie wielki zawód, bo ani ten bohater ciekawy, ani akcja wciągająca :( I powiem szczerze, że żałowałam wydanych pieniędzy.
Twitter * Discord: Dejikos#8562

Awatar użytkownika
Skolopendrokot
Adept
Posty: 383
Rejestracja: ndz sie 27, 2017 8:38 am
Status: Offline

Gry na konsole i PC, czyli o elektronicznej rozrywce

Post autor: Skolopendrokot » wt lis 14, 2017 5:34 pm

Wydaje mi się, że te oferujące coś więcej slashery to jednak wyjątki od reguły. W dodatku opinia na temat świata, charakteru postaci i fabuły jest czysto subiektywna. Do tego trzeba pamiętać jeszcze o wydawcy, a Konami baaardzo lubi wiązać twórcom ręce. Mimo wszystko bronię tej gry, bo jak na produkcję, przy której nie pracował Kojima, jest wykonana naprawdę porządnie i czuć, że ma jednak coś wspólnego z Metal Gearem.

Z niezbalansowanym poziomem trudności się zgodzę, chociaż imho daleko MGR do skopania go w takim stopniu, w jakim zrobili to w NieRze.

Awatar użytkownika
dejikos
nołlife
Posty: 2710
Rejestracja: czw sie 10, 2006 2:04 pm
Gender:
Kontakt:
Status: Offline

Gry na konsole i PC, czyli o elektronicznej rozrywce

Post autor: dejikos » wt lis 14, 2017 7:09 pm

Skolopendrokot pisze:
wt lis 14, 2017 5:34 pm
W dodatku opinia na temat świata, charakteru postaci i fabuły jest czysto subiektywna.
A jaka ma być? W końcu mówię jakie jest moje zdanie, nie jestem recenzentem, żeby brać pod uwagę pierdylion innych czynników :D
Skolopendrokot pisze:
wt lis 14, 2017 5:34 pm
(...)i czuć, że ma jednak coś wspólnego z Metal Gearem.
Wg mnie - nie bardzo.
Twitter * Discord: Dejikos#8562

Awatar użytkownika
Skolopendrokot
Adept
Posty: 383
Rejestracja: ndz sie 27, 2017 8:38 am
Status: Offline

Gry na konsole i PC, czyli o elektronicznej rozrywce

Post autor: Skolopendrokot » wt lis 14, 2017 7:27 pm

A jaka ma być? W końcu mówię jakie jest moje zdanie, nie jestem recenzentem, żeby brać pod uwagę pierdylion innych czynników
Chodzi mi o to, że ludzie bardzo często zapominają w swoich ocenach zaznaczyć, że uważają, że coś jest dobre/słabe według nich. Szczególnie jeśli nie są recenzentami, którzy siłą rzeczy przy wydawaniu oceny zwracają uwagę np. na to, w jaki sposób gra powstała i jakie wiązały się z tym trudności (o wiedzy dotyczących konkretnych rozwiązań mechanicznych nie mówiąc).
Wg mnie - nie bardzo.
Dla mnie tak i na podstawie MGR lubię stwierdzać, że Kojima nie tworzy słabych gier, nawet jeśli ich nie tworzy.

Awatar użytkownika
MrocznyCzajnik
Adept
Posty: 245
Rejestracja: śr mar 26, 2014 7:48 pm
Lokalizacja: Chrzanów City
Status: Offline

Gry na konsole i PC, czyli o elektronicznej rozrywce

Post autor: MrocznyCzajnik » śr lis 15, 2017 1:47 pm

Prawdopodobna lista gier jakie w przyszłym roku pojawią się na słicza klik . A przy okazji Pokemonów. Zamawiał ktoś ultra sun lub moon?[błagam Ultimo, wyślij mi jutro gry, żebym miała na premierę]. Chętnie przyjmę nowych przyjaciół na 3dsa, więc jak ktoś chętny, to bardzo bym prosiła żeby w wiadomościach prywatnych wysłał mi kod, ja odpiszę mu swoim :angel:. Jeszcze jakby ktoś miał yo-kai watch2 to też proszę o napisanie. Chciałabym wypróbować ten tryb kooperacji, ale jakoś trudno mi znaleźć ludzi do tego :D
"Albercie Einsteinie świat się już nie zmienia.
Było bardzo fajnie, ale do widzenia"
Artur Andrus

Quithe
Status: Offline

Gry na konsole i PC, czyli o elektronicznej rozrywce

Post autor: Quithe » śr lis 15, 2017 4:15 pm

Velsu pisze:
ndz lis 12, 2017 2:57 pm
Tez mysle o Nights of Azure 2, ale najpierw jedynke musze ograc. Zobacze jaka promka na steamie bedzie, jak slaba to wezme pudelko na PS4.

Utawarerumono mam na vicie ale nie mam czasu zagrac...pozatym odkad kupilem Switcha jakos dziwnie na vite patrze, zreszta jak kazdy. Ostatnio kolega do mnie ze "upadl ostatni bastion vity, nawet mypsvita zlało ta konsole na rzecz switcha".

Patrze na swoja kolekcje gier na Vite i mam troche mieszane uczucia, zwlaszcza przez to ze gry sa na kartach EEPROM :(
Nie zlaliśmy Vity, tylko dodaliśmy do niej Słicza :P Nadal trzy recki z gier na PSV w tygodniu będą, a przynajmniej do czasu, aż wyjdziemy z posiadanych-nieopisanych produkcji i liczba kodów na to nie pozwoli.

W sumie zabawnie, bo przyszedłem pochwalić się zdjęciem xD
► Pokaż Spoiler

ODPOWIEDZ

Wróć do „Po Godzinach czyli luźne ga(d/t)ki”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 7 gości