Gry na konsole i PC, czyli o elektronicznej rozrywce

Dział do rozmów na tematy wszelakie, nawet (a raczej głównie) te niezwiązane z mangą i anime.
Krzych Ayanami
Wtajemniczony
Posty: 693
Rejestracja: czw kwie 24, 2003 6:33 pm
Lokalizacja: Czubkoland czyli Warszawa
Status: Offline

Gry na konsole i PC, czyli o elektronicznej rozrywce

Post autor: Krzych Ayanami » śr kwie 01, 2020 11:29 am

Nelinnor pisze:
wt mar 31, 2020 1:07 pm
Tyle czekania od chwili zapowiedzi Persony 5R, a potem do zachodniej premiery, ale w końcu przyszła, yay. :D
Przez jakiś czas myślałem o tym, żeby się w to zaopatrzyć - chociaż gra ewidentnie wywołuje u mnie syndrom sztokholmski i za każdym razem jak odkładam pada to szlag mnie trafia jaka ta gra jest głupia i fatalnie rozpisana...
No ale w promocji był Wiesiek 3 za mniej niż 40 złotych więc sobie w niego pogram czekając na FF7.
Bo chociaż SE twierdzi, że postara się grę dostarczyć jak najszybciej, to wciąż nie wysłało jej ze swojego własnego sklepu.
Więc te ich ogłoszenia na fejsie mocno grają mi na nerwach.

Pod koniec miesiąca ma jeszcze wyjść Sakura Wars, nad którą się zastanowię, a na koniec maja pozycja jak dla mnie absolutnie obowiązkowa czy Xenoblade Chronicles. Europejska kolekcjonerka jest świetna, ale z tego co widzę absolutnie nie do dostania.

Nelinnor
Wtajemniczony
Posty: 511
Rejestracja: śr maja 11, 2016 8:08 pm
Status: Offline

Gry na konsole i PC, czyli o elektronicznej rozrywce

Post autor: Nelinnor » śr kwie 01, 2020 11:57 am

Krzych Ayanami, zaskakująca opinia, ale nie wdając się w szczegóły, jeżeli czegoś się nie lubi to nie ma sensu się zmuszać, to byłby czysty masochizm i marnowanie czasu. ;)

Do premiery FF7 jeszcze kilka dni, więc nie ma co panikować. Z tymi ogłoszeniami chodzi o to, że deklarują wcześniejszą dystrybucję do poszczególnych regionów, żeby mieć zapas czasu w razie postojów, a nie wcześniejszą wysyłkę do klienta, bo to już zależy od sklepu. Tak samo było z P5R, gra została wcześniej rozesłana do lokalnych dystrybutorów i sklepów, większość mimo posiadania produktu i tak wysłała go lokalnie dopiero dzień przed premierą, chociaż zdarzyły się wyjątki np. w Hiszpanii. Jeżeli zamówiłeś preorder w Polsce, to prawdopodobnie będzie wszystko w porządku, sklepy mogą dostać towar wcześniej, a wyślą dzień przed i na 99% dojdzie w 24h.

Krzych Ayanami
Wtajemniczony
Posty: 693
Rejestracja: czw kwie 24, 2003 6:33 pm
Lokalizacja: Czubkoland czyli Warszawa
Status: Offline

Gry na konsole i PC, czyli o elektronicznej rozrywce

Post autor: Krzych Ayanami » śr kwie 01, 2020 3:15 pm

Mój egzemplarz FF7 zostanie wysłany bezpośrednio ze sklepu Square Enix - skąd kilka dni temu otrzymałem wiadomość pod tytułem "informacje o wysyłce" która mówiła iż "gra jest w drodze". Faktyczny status to "w przygotowaniu". Tak to wygląda w samym sklepie.
Zamówienie nie zostało wcale nadane i przekazane kurierowi.
Jak czytam, że już wysłali grę do sklepów to mnie to wnerwia, bo nie wiem czemu nie dotyczy to klientów indywidualnych, których przecież sami obsługują.

Persona zaś moim zdaniem jest produkcją zaadresowaną do dzieci - i tylko do nich.
W niej jest scenariuszowo tyle głupotek i infantylizmów, że jest to już nie do wytrzymania.

Grey
nołlife
Posty: 4340
Rejestracja: ndz sie 15, 2010 11:52 am
Status: Offline

Gry na konsole i PC, czyli o elektronicznej rozrywce

Post autor: Grey » ndz kwie 05, 2020 9:58 am

Zagranie w Nioha 2 po Code Veinie uświadomiło mi parę rzeczy:
-2B to naprawdę mega popularna postać - w Code Veinie raz mi się trafiła w coopie, ale w związku ze specyfiką Nioha 2 (praktycznie co chwila przywołuje jakiegoś pomocnika nowego będącego postacią robioną przez kogoś) mimo że gram sporo krócej trafiła mi się już druga albo nawet trzecia (i w miarę zapamiętuję te nicki - więc to inne osoby)
-gdy tylko w kreatorze postaci umożliwi się zmianę wielkości biustu - większość graczy od razu da na maksa :lol: :lol: :lol:

Takie tam luźne przemyślenia :) ale serio ta popularność 2B jest niesłychana. Jeśli kiedyś wrócę do Code Veina to też ją zrobię, chociaż teraz kusi mnie hybryda 2B x Cinnamon :lol: no ale najpierw trzeba skończyć Nioha.

Awatar użytkownika
ociesek
nołlife
Posty: 2283
Rejestracja: pn lip 09, 2007 9:55 pm
Status: Offline

Gry na konsole i PC, czyli o elektronicznej rozrywce

Post autor: ociesek » ndz kwie 05, 2020 10:36 am

W sklepie Nintendo dla Switcha są teraz mega promocje, polecam zajrzeć. Można kupić gry naprawdę tanio (niektóre nawet 90% taniej).

Awatar użytkownika
Lou
Weteran
Posty: 1285
Rejestracja: sob lip 05, 2014 11:50 am
Lokalizacja: Pabianice
Gender:
Kontakt:
Status: Offline

Gry na konsole i PC, czyli o elektronicznej rozrywce

Post autor: Lou » sob kwie 25, 2020 6:17 pm

Pytanie do osób, które ograły Mirror's Edge: którą część brać? Nie zależy mi na fabule. Chcę sobie pobiegać po mieście i poobijać mobki.
Obrazek

aqila
Adept
Posty: 168
Rejestracja: czw sie 13, 2015 9:34 pm
Status: Offline

Gry na konsole i PC, czyli o elektronicznej rozrywce

Post autor: aqila » sob kwie 25, 2020 6:21 pm

Grey pisze:
ndz kwie 05, 2020 9:58 am
Zagranie w Nioha 2 po Code Veinie
Przeszedlem calego Nioh 1 i Code Vein. Sprobowalem sił w The Surge, ale poległem :( Czekam na Nioh 2 na PC i Elden Ring :P

Nelinnor
Wtajemniczony
Posty: 511
Rejestracja: śr maja 11, 2016 8:08 pm
Status: Offline

Gry na konsole i PC, czyli o elektronicznej rozrywce

Post autor: Nelinnor » sob kwie 25, 2020 8:02 pm

Lou, pierwszą część naprawdę dobrze wspominam, miała unikalny klimat dzięki oprawie audiowizualnej i dobrze przemyślane mapy. Każda z lokacji była w jakiś sposób charakterystyczna, miała sekwencje akcji jak i zagadki środowiskowe do rozwiązania. Fabuła nie wstrzymuje rozgrywki, dialogi są dobrze wplecione w grę i w kilka godzin można wszystko ukończyć.

Druga część niezbyt mi podeszła i została odłożona na później po kilku godzinach. Klimat zmienił się na mocno "ziomalski", a otwarty świat to głównie zapychacz, który wpłynął na unikalność części misji, wszystko przechodzi się na takim automacie, byle przed siebie. Pobiegać i poobijać można tu pewnie lepiej niż w pierwszej części, no bo w ogóle jest jakaś otwarta mapa pomiędzy misjami, ale ten świat jest raczej pusty więc nie wiem jaka byłaby w tym większa frajda.

Obie gry na promocjach chodzą za grosze i chyba są też dostępne w abonamencie Origin, nie są też zbyt długie, więc warto po prostu spróbować po kolei.

Krzych Ayanami
Wtajemniczony
Posty: 693
Rejestracja: czw kwie 24, 2003 6:33 pm
Lokalizacja: Czubkoland czyli Warszawa
Status: Offline

Gry na konsole i PC, czyli o elektronicznej rozrywce

Post autor: Krzych Ayanami » ndz maja 03, 2020 10:14 pm

Drugi raz przechodzę FF7 Remake. I chyba tak mi zostanie do premiery Xenoblade, gdzie mam nadzieję dorwać kolekcjonerkę. Z czym jest ciężko.
Chyba jedyna rzecz jaka mi się w grze nie podoba, to końcówka zerżnięta z Persony. Czyli przerywane filmikami walki z bossami - z których oczywiście każdy wydaje się tym ostatecznym. Jakoś wolałbym jeden ostateczny pojedynek - nawet podzielony na etapy - i mieć z tym święty spokój.
Może w tej grze nie ma zbyt wielu rzeczy do zrobienia. Może oprawa jest bardzo nierówna - bo o ile postacie zawsze prezentują się świetnie, to z innymi obiektami jest znacznie gorzej.

Ale kurcze, chyba nigdy nie przywiązałem się tak bardzo do występujących bohaterów. Ich animacje, wszelkie grymasy czy gesty to jest poziom najlepszych kreacji aktorskich, a dubbing w niczym im nie ustępuje.
Jessie po powrocie od rodziców przystępuje do realizacji misji "przez żołądek do majtek" i jest przy taka radosna, bezpośrednia i kochana, że śmieję się za każdym razem jak sobie to przypominam. Aż szkoda, że Cloud był zajęty następnego wieczora :D .
Wstyd taką ślicznotkę rozczarować :D .
Tifa ma całą masę dobrych chęci i siano między uszami, należał jej się ochrzan za próbę przeszpiegów u Dona.
Cloud był nawet bliski tego, ale najpierw został przez nią przegadany, a potem Aerith zrobiła to w czym w grze osiągnęła poziom ekspercki. Czyli wpakowała go w niezręczną sytuację :D . Ta kobieta ma takie odzywki i zachowania...
Jeśli chodzi o czystą przyjemność i radość z oglądania oraz przeżywania tego widowiska to nie wiem kiedy ostatni raz się tak dobrze bawiłem.

Z kronikarskiego obowiązku. Pierwowzór czyli gra z ubiegłego wieku jest mi obca i utknąłem w niej na samym początku.
Edycja Deluxe to moim zdaniem bieda edyszyn. Potraktowano ja tak po macoszemu, że szkoda gadać.
Artbook to machnięta po taniości książeczka nie różniąca się technicznie niczym od tych z XIII czy reedycji X/X-2.
Ścieżka dźwiękowa to wciśnięta do kartonika płytka, a steelbook ma grafikę tylko jednej stronie z zewnątrz.
W przypadku Tomb Raider czy Dissidi NT otwarcie pudełka pokazywało, że obrazek z grzbietem tworzy całość.

Do kolekcjonerek Nintendo nie ma porównania.

Awatar użytkownika
Canis
nołlife
Posty: 2877
Rejestracja: pt sty 14, 2011 10:11 am
Lokalizacja: Rzeszów
Gender:
Status: Offline

Gry na konsole i PC, czyli o elektronicznej rozrywce

Post autor: Canis » pn maja 04, 2020 12:06 pm

Poszukuję gry na PS4, gdzie głównie podejmuje się decyzje, a najważniejsza jest fabuła. Coś w stylu Heavy rain, albo Until Dawn. Interesowałem się Man of Medan, ale gra zebrała raczej przeciętne recenzje.
Warto ją kupić? A może znacie jakieś ciekawsze tytuły?

Awatar użytkownika
Bukafo
Fanatyk
Posty: 1781
Rejestracja: ndz gru 27, 2015 7:30 pm
Lokalizacja: Kasztankowy zagajnik
Gender:
Status: Offline

Gry na konsole i PC, czyli o elektronicznej rozrywce

Post autor: Bukafo » pn maja 04, 2020 12:46 pm

Canis, ja jedynie mogę ci z całego serca polecić serię The Walking Dead od studia Telltale Games. Szczególnie pierwszą i drugą część. I nie będę się rozpisywał o wadach i zaletach oraz dlaczego warto zagrać, bo nie chcę być za bardzo subiektywny. Po prostu samemu się przekonaj. ;)
Poza TWD, polecam The Wolf Among Us, gdzie gra się Złym Wilkiem (tak, tym Złym Wilkiem). Ponoć Batman i Tales from the Bordelands są również bardzo dobrym grami, lecz ja niestety jeszcze nie miałem przyjemności zagrania.
Natomiast z innej paki, to znaczy od innego studia, polecam serię Life is Strange. Końcówka sprawi, że popadniesz w tygodniową depresję.
I w sumie to tyle, a może, aż tyle. Spróbuj chociaż jednego tytułu. Jeśli dasz się wciągnąć chociaż w jeden, to gwarantuję, że będziesz chciał spróbować kolejnych. :wink:
Obrazek
¯\_( ͡° ͜ʖ ͡°)_/¯ ¯\_( ͡° ͜ʖ ͡°)_/¯ ¯\_( ͡° ͜ʖ ͡°)_/¯ ¯\_( ͡° ͜ʖ ͡°)_/¯ ¯\_( ͡° ͜ʖ ͡°)_/¯

Awatar użytkownika
Ame
nołlife
Posty: 3906
Rejestracja: ndz gru 04, 2011 3:26 pm
Gender:
Status: Offline

Gry na konsole i PC, czyli o elektronicznej rozrywce

Post autor: Ame » pn maja 04, 2020 12:58 pm

Bukafo pisze:
pn maja 04, 2020 12:46 pm
Końcówka sprawi, że popadniesz w tygodniową depresję.
Ja tam nie byłam specjalnie smutna. W sumie się zawiodłam, bo wszyscy tak zachwalali...

Awatar użytkownika
Gotenks
nołlife
Posty: 2685
Rejestracja: czw kwie 24, 2003 7:24 pm
Lokalizacja: Stalowa Wola
Gender:
Status: Offline

Gry na konsole i PC, czyli o elektronicznej rozrywce

Post autor: Gotenks » pn maja 04, 2020 12:59 pm

Canis, to jeszcze Detroit spróbuj, całkiem fajna gra :)

Pierwsza część Life is Strange jest super, za to druga część strasznie mnie zawiodła i męczyłem ją przez kilka tygodni :roll:
My anime & manga list | Lubimy Czytać
Insta

Droga do raju
wyścielona jest jasnymi
płatkami śliwy

Awatar użytkownika
Bukafo
Fanatyk
Posty: 1781
Rejestracja: ndz gru 27, 2015 7:30 pm
Lokalizacja: Kasztankowy zagajnik
Gender:
Status: Offline

Gry na konsole i PC, czyli o elektronicznej rozrywce

Post autor: Bukafo » pn maja 04, 2020 1:02 pm

Ame, wiedziałem, że ktoś się do tego przyczepi, no po prostu wiedziałem. :lol:

Dobrze, to może inaczej: Jest spora szansa, że popadniesz w tygodniową depresję. Lepiej? :P


A tak poza tym, to kobiety bez żadnych uczuć, głosu nie mają. :x
Obrazek
¯\_( ͡° ͜ʖ ͡°)_/¯ ¯\_( ͡° ͜ʖ ͡°)_/¯ ¯\_( ͡° ͜ʖ ͡°)_/¯ ¯\_( ͡° ͜ʖ ͡°)_/¯ ¯\_( ͡° ͜ʖ ͡°)_/¯

Awatar użytkownika
Ogi
Posty: 57
Rejestracja: sob sie 15, 2015 12:16 pm
Lokalizacja: Szczecin
Gender:
Status: Offline

Gry na konsole i PC, czyli o elektronicznej rozrywce

Post autor: Ogi » pn maja 04, 2020 4:14 pm

Jeżeli lubisz przygodówki w stylu point and click, to rzuć okiem na Filary Ziemi. Ta gra to taka interaktywna powieść Kena Folletta, o tym samym tytule. Styl P&C się tutaj dobrze sprawdza, a gierka kosztuje grosze.

Awatar użytkownika
dejikos
nołlife
Posty: 2710
Rejestracja: czw sie 10, 2006 2:04 pm
Gender:
Kontakt:
Status: Offline

Gry na konsole i PC, czyli o elektronicznej rozrywce

Post autor: dejikos » pn maja 04, 2020 4:44 pm

Bukafo pisze:
pn maja 04, 2020 12:46 pm
The Wolf Among Us
This. Polecam także.

"Life is Strange"... :roll: No mnie ta historia nie kupiła. Depresji nie miałam.

Ostatnio na promce nabyłam "Blacksada" (to też z tych gier point-and-click). Ogólnie nie przepadam za tego typu grami, mam nadzieję, że fabularnie będzie trzymać poziom komiksu (tak jak to było z Wilkiem). Mogę się podzielić wrażeniami, jak już odpalę.
Twitter * Discord: Dejikos#8562

Awatar użytkownika
Canis
nołlife
Posty: 2877
Rejestracja: pt sty 14, 2011 10:11 am
Lokalizacja: Rzeszów
Gender:
Status: Offline

Gry na konsole i PC, czyli o elektronicznej rozrywce

Post autor: Canis » pn maja 04, 2020 4:52 pm

Dzięki za odpowiedzi, obadam propozycje.
Tales from the Bordelands ukończyłem przed miesiącem i bardzo ją sobie chwalę. Dużo humoru typowego dla oryginalnej gry, tzn brak umiaru i ciągłe przypały. I jest nawet jeden plot twist. :D W Life is Strange również grałem, fajna produkcja.

Pajęcza_Lilia
Wtajemniczony
Posty: 572
Rejestracja: pt lip 28, 2017 2:21 pm
Status: Offline

Gry na konsole i PC, czyli o elektronicznej rozrywce

Post autor: Pajęcza_Lilia » pn maja 04, 2020 5:27 pm

Ame, też się zawiodłam, bo gołym okiem widać, że ucięli masę zawartości (pewnie by wyrobić się w czasie...). Life is Strange ma też niby dwa zakończenia, ale mają po 2 i 20 minut, więc wiadomo jakie twórcy chcieli opchnąć jako kanon. :lol: Ale dla mnie gra nadal warta kupna.

Wszystko of TellTale też polecam, ale prócz tego przychodzą mi na myśl głównie otome. :oops:

Nelinnor
Wtajemniczony
Posty: 511
Rejestracja: śr maja 11, 2016 8:08 pm
Status: Offline

Gry na konsole i PC, czyli o elektronicznej rozrywce

Post autor: Nelinnor » pn maja 04, 2020 5:43 pm

Canis, no to do tej puli powyżej zdecydowanie muszę dodać Catherine, na PS4 jest wersja Full Body którą polecam.

Awatar użytkownika
Ame
nołlife
Posty: 3906
Rejestracja: ndz gru 04, 2011 3:26 pm
Gender:
Status: Offline

Gry na konsole i PC, czyli o elektronicznej rozrywce

Post autor: Ame » pn maja 04, 2020 8:21 pm

Bukafo pisze:
pn maja 04, 2020 1:02 pm
A tak poza tym, to kobiety bez żadnych uczuć, głosu nie mają.
Ja nie mam uczuć!? Po prostu lepsze rzeczy widziałam. :P

ODPOWIEDZ

Wróć do „Po Godzinach czyli luźne ga(d/t)ki”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 9 gości