Gry na konsole i PC, czyli o elektronicznej rozrywce

Dział do rozmów na tematy wszelakie, nawet (a raczej głównie) te niezwiązane z mangą i anime.
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
Gotenks
nołlife
Posty: 2685
Rejestracja: czw kwie 24, 2003 7:24 pm
Lokalizacja: Stalowa Wola
Gender:
Status: Offline

Post autor: Gotenks » pt sty 13, 2017 12:43 pm

Kiepsko się to zapowiada. Konsola na premierę będzie w Polsce droga, a znając Nintendo na szybkie obniżki nie ma co liczyć. Do tego na start jedynie Zelda jest warta uwagi, a później sprzęt będzie się kurzył w oczekiwaniu na inne gry. Brakuje jakiejś gry z Marianem na start. Mogli wrzucić na premierę kilka remasterów z WiiU, bo i tak nikt nie ma tej konsoli, więc ludzie przynajmniej mieliby w co grać :mrgreen:
No i ten multi =D> :lol:
Ciekawy jestem co pokażą dzisiaj na Nintendo Treehouse :roll:
My anime & manga list | Lubimy Czytać
Insta

Droga do raju
wyścielona jest jasnymi
płatkami śliwy

Awatar użytkownika
mayhay
Adept
Posty: 285
Rejestracja: śr gru 16, 2015 11:35 pm
Status: Offline

Post autor: mayhay » pt sty 13, 2017 12:44 pm

Velsu, to ty chyba na limitkę patrzysz że za 400zł, normalna cena to jakieś 250zł.

Velsu
Status: Offline

Post autor: Velsu » pt sty 13, 2017 12:50 pm

No tak, 250zł. Prawie darmo =D>

Awatar użytkownika
mayhay
Adept
Posty: 285
Rejestracja: śr gru 16, 2015 11:35 pm
Status: Offline

Post autor: mayhay » pt sty 13, 2017 12:52 pm

Już gry na Wii U kosztowały koło 200zł ;)

Velsu
Status: Offline

Post autor: Velsu » pt sty 13, 2017 12:56 pm

To bardzo ciekawe, 209zł to moze wydalem na limitke Xenoblade Chronicles. A tak to kupowalem gry w folii od 129zł do 159zł.

EDIT:

Anyway ceny gier na Wii U sa w miare do zaakceptowania, ale Switch bedzie poporstu bardzo drogi jak patrze na zagraniczne ceny. Moze byc oczywiscie tak ze Polski dystrybutor sie zlituje i da nizsze (jak w przypadku gier 3DS i Wii U wlasnie u nas) ceny wtedy da sie wyzyc, ale niektore tytuly raczej beda slabo dostepne i tak bedzie trzeba je sciagac za te niesamowite sumy.

Nintendo Switch Pro Controller - $69.99
Joy-Con™ controllers (both of them) - $79.99
Joy-Con (L)/Joy-Con ® (just one) - $49.99
Joy-Con Charging Grip - $29.99
Nintendo Switch Dock Set - $89.99
Joy-Con Wheel (Set of 2) - $14.99

Do tego gierki indyki/niszowe za okolo 180zł przeliczajac ceny z VGP, wiec takie zeldy, mariany i inne hity pewnie 210-240zł za gre. D5 jak mówisz za 250zł. Do tego online 50$ co rok....no jest poprostu drogo a Nintendo nie jest na pozycji zeby dyktować takie ceny.

Dajac platne online wypowiadaja wojne xboxowi i playstation jako konkurencja, z tym ze tamte maja stabilna sytuacje (no moze poza xboxem ktory leci powoli na dno) i to nie jest sposob na konkurencyjnosc na rynku gdzie PS4 poprostu dominuje.

W USA napewno wielu fanatyków zakupi to i owo, ale na wieksza skale, przy tych cenach nie wróze sukcesu, a szkoda bo Nintendo jako jedyna firma próbuje jakis innowacji, ale biora sie do tego od zlej strony.

Awatar użytkownika
Cavaliere
Weteran
Posty: 1211
Rejestracja: czw maja 14, 2015 7:41 pm
Status: Offline

Post autor: Cavaliere » pt sty 13, 2017 6:16 pm

Zastanawiam sie nad kupnem jakieś konsoli.
Co sie bardziej opłaca Nintendo 3DS czy PSVita lub PSP?

Awatar użytkownika
Kibiusz
Adept
Posty: 491
Rejestracja: pt mar 28, 2014 7:34 pm
Status: Offline

Post autor: Kibiusz » pt sty 13, 2017 6:32 pm

Cavaliere pisze:Zastanawiam sie nad kupnem jakieś konsoli.
Co sie bardziej opłaca Nintendo 3DS czy PSVita lub PSP?
Zależy na jakiego typu gry lubisz. Vita dobrze sprawdza się w grach akcji i ma pokaźną bibliotę visual novel i jrpgów.
Za to 3DS ma świetne serie niedostępne nigdzie indziej jak Pokemony, Phoenix Wright, Layton czy Fire emblem.
Za Psp zdecydowanie przemawia dużo niższa cena, zarówno konsoli, jak i gier + obszerna biblioteka tytułów do wyboru. Dodatkowo dobrze się sprawdza jako odtwarzacz muzyki czy do oglądania anime w podróży (+nawet jak coś się stanie to nie tak duża szkoda jak przy nowszych konsolach).
To tak z mojego dośiwadczenia.

Awatar użytkownika
Cavaliere
Weteran
Posty: 1211
Rejestracja: czw maja 14, 2015 7:41 pm
Status: Offline

Post autor: Cavaliere » pt sty 13, 2017 6:41 pm

Kibiusz, dziękuje.
Szukam właśnie konsoli gdzie mogłabym pograć w gry z serii Fate, Final Fantasy, Kingdom Hearts lub gier podobnych do Drakengard 3 (Ta gra to istne cudo, wlasnie powoli zbliżam sie do końca w PS3).

Velsu
Status: Offline

Post autor: Velsu » pt sty 13, 2017 7:30 pm

Cavaliere pisze:Kibiusz, dziękuje.
Szukam właśnie konsoli gdzie mogłabym pograć w gry z serii Fate, Final Fantasy, Kingdom Hearts lub gier podobnych do Drakengard 3 (Ta gra to istne cudo, wlasnie powoli zbliżam sie do końca w PS3).
PSP bym sobie darował narazie bo wiekszosc tytulow mozna na vicie juz ograc, a czytniki UMD sa dosc felerne.

Obie konsole sa swietne i cokolwiek wybierzesz powinnas byc zadowolona. 3DS ma bogata bilioteke i wsteczna kompatybilnosc wiec do tego dochodzi naprawde POKAZNA kolekcje cudownych gier na Nintendo DS, w tym dwa tytuly z serii KH, sporo tytułów z serii FF no i kilka najlepszych gier wszechczasów czyli Phoenix Wright, The World Ends with You, Pokemony...MASA tego jest. Do tego gry z serii Mario i grania na 10 lat jak nic.

Na Vite masz równie duzo swietnych jrpgów i visual novel, Danganronpa (<3), 999 i virtue's last reward (tak samo jak 3DS/DS), seria Trails in the sky i Trails of cold steel, kilka tytyłów z PSP w tym równiez Fate Extra. Do tego za 4 dni wychodzi nowa gra z serii Fate, cos w stylu Musou czyli masowa wycinka przeciwnikow + fabula. Sa tez oczywiscie Finale starsze, ktore mozna kupic w sklepiku psn i ogrywac na vicie, jest remake Final Fantasy X, ostatnio wyszedl jeszcze jakis fajnal.

Cokolwiek wezmiesz sie nie zawiedziesz, ale Vita bedzie miala wiecej gier z serii "Fate" jak cos. Jakbys kupowala New 3DS to mozliwe ze swojego sie bede pozbywal.

Awatar użytkownika
ociesek
nołlife
Posty: 2283
Rejestracja: pn lip 09, 2007 9:55 pm
Status: Offline

Post autor: ociesek » pt sty 13, 2017 8:51 pm

Velsu pisze:999
Jest też na DSa :) Jeśli chodzi nam o to samo :)

Ponarzekam trochę na Switcha - kto do ***** daje takie ceny? Znając Nintendo, to to będą raczej proste, choć nowatorskie, gry. Podejrzewam, że planują kusić ludzi Linkiem, Marianem, Pokemonami, ale to się na dłuższą metę nie uda. I kolejna konsola, na którą byłem napalony, a wyjdzie z tego to, co zwykle, czyli nic. Szkoda, zapewne nie kupię jednak...

Velsu
Status: Offline

Post autor: Velsu » pt sty 13, 2017 9:38 pm

ociesek pisze:
Velsu pisze:999
Jest też na DSa :) Jeśli chodzi nam o to samo :)

Ponarzekam trochę na Switcha - kto do ***** daje takie ceny? Znając Nintendo, to to będą raczej proste, choć nowatorskie, gry. Podejrzewam, że planują kusić ludzi Linkiem, Marianem, Pokemonami, ale to się na dłuższą metę nie uda. I kolejna konsola, na którą byłem napalony, a wyjdzie z tego to, co zwykle, czyli nic. Szkoda, zapewne nie kupię jednak...
No napisalem, cytuje "999 i virtue's last reward (tak samo jak 3DS/DS)" :)

A Switch zobaczymy, moze jakos wyjda z tego bagna, ale narazie komedia. Dawanie jakies gierki z NES/SNES na 30 dni a potem jej zabieranie to w porownaniu do PS+ smiech na sali. No gierki indyki kosztujace po 60$ :D

Marei
nołlife
Posty: 2216
Rejestracja: czw sie 09, 2007 12:56 pm
Status: Offline

Post autor: Marei » sob sty 14, 2017 1:37 am

Co do pytania, ja jakoś 1,5 miesiąca temu kupiłem 3DSa i jestem zachwycony :D Tylko że dla mnie to była pewna inwestycja, bo od zawsze mam słabość do Nintendo i ich produkcji. Jak na razie ograłem tylko dwie gry, a bawiłem się świetnie. Na 3DS i DS jest tyle gier, że sam nie wiem co kupić w pierwszej kolejności :lol:
Switch mi na razie niepotrzebny, zanim ogram wszystkie interesujące mnie tytuły na 3DSa to już pewnie kolejna generacja będzie wchodziła :lol: Zwłaszcza, że jak na razie zachęca mnie mocno jedynie nowa Zelda (ta grafika!) i sandboxowy Mario, cała reszta informacji nie nastraja pozytywnie. Oczywiście kibicuje im mocno, ale bądźmy szczerze- szansy na sukces w Polsce nie mają żadnej.

Bombo
Status: Offline

Post autor: Bombo » sob sty 14, 2017 10:31 am

Czekajcie czekajcie czekajcie....czat głosowy będzie jedynie przez telefon?

http://www.cdaction.pl/news-48047/abona ... obrze.html


WAT?

Awatar użytkownika
Gotenks
nołlife
Posty: 2685
Rejestracja: czw kwie 24, 2003 7:24 pm
Lokalizacja: Stalowa Wola
Gender:
Status: Offline

Post autor: Gotenks » sob sty 14, 2017 10:50 am

O ile do tej pory byłem wielkim fanek konsolek Nintendo, tak 3DS rozczarowuje - nie wychodzi na ten system zbyt wiele ciekawych gier, przez co zazwyczaj zbiera on kurz na półce.
Zdecydowanie lepiej zainwestować w Vitę, gdzie pojawia się ostatnio sporo japońskich gier, oprócz tego można na tej konsoli grać w gry z PSP i PS1, które można często kupić w śmiesznie niskich cenach na promocji w sklepie PSN :)
A jeszcze innym świetnym pomysłem jest zakup Dsa, na którym jest tyle zajebistych, oryginalnych gier, że człowiek zaczyna żałować iż doba ma tylko 24 h :mrgreen: No i jeśli kupisz któryś z wcześniejszych modeli, to jest tam też wejście na karty z GBA, a tam też jest gier od zatrzęsienia 8-)
My anime & manga list | Lubimy Czytać
Insta

Droga do raju
wyścielona jest jasnymi
płatkami śliwy

Velsu
Status: Offline

Post autor: Velsu » sob sty 14, 2017 11:05 am

Nie zgodze sie ze na 3DS nie wychodzi zbyt wiele ciekawych gier, jest mnóstwo tytułów do ogrania, zwlaszcza rpgów :) Vita ma sporo gier japonskich ale połowa z nich to jakies zboczone rzeczy o cyckach i majtkach, ale znajdzie sie tez sporo dobroci, obydwie konsole sa warte posiadania.

Awatar użytkownika
Lou
Weteran
Posty: 1285
Rejestracja: sob lip 05, 2014 11:50 am
Lokalizacja: Pabianice
Gender:
Kontakt:
Status: Offline

Post autor: Lou » sob sty 14, 2017 2:50 pm

Gdy szukałam odpowiedniego handhelda dla siebie, wybór wydał mi się oczywisty. Od czasów PS1 jestem wierna Sony więc musiała być to ich konsolka. Potrzebowałam czegoś z dużą biblioteką gier zachodnich (cóż, japońszczyzna z jej stylistyką zupełnie mi nie odpowiada) i z szerokim zastosowaniem w zakresie multimediów (film, muzyka, czytnik komiksów). Wybór padł na PSP. Wydaje mi się, że obecnie sporo ludzi skreśla tę konsolę bo jest stara. Co z tego, skoro wciąż w obrocie jest masa tanich i dobrych gier, sam sprzęt i peryferia też można dostać w całkiem rozsądnych cenach. Jeśli komuś nie zależy na dotykowym ekranie i super grafice, to jako stabilny i całkiem wydajny sprzęt PSP sprawdza się idealnie.
Obrazek

Em4il
Posty: 87
Rejestracja: sob wrz 19, 2015 1:11 pm
Status: Offline

Post autor: Em4il » sob sty 14, 2017 2:59 pm

Również posiadam obie konsolki i jeśli tylko ktoś nie ma alergii na japońskie gry, to będzie miał z nich sporo pociechy.

Sam jednak poleciłbym raczej Vitę niż 3DS. Z dwóch powodów. Pierwszy, dość subiektywny - na Vicie znalazłem trochę więcej tytułów, które naprawdę mnie ujęły. Persona 4, obie Danganronpy, Zero Escape, Steins Gate. Na 3ds były to gry z serii Fire Emblem i Phoenix Wright. Pokemony są trochę za bardzo samograjem, chwalone Bravely Default jakoś mnie nie porwało. Drugi powód, to kwestie techniczno-finansowe. Na Vicie gry wyglądają o wiele ładniej i generalnie przyjemniej mi było obcować z tą konsolką. No i ceny gier. Na vicie mamy Ps store i regularne przeceny, dzięki którym można kupić wymienione przeze mnie tytuły za 30-60 zł. Na 3ds wygląda to o wiele gorzej, gry niespecjalnie tanieją, a promocje na Europę są często śmieszne

No ale najistotniejsze są gry, a tutaj przynajmniej pod względem wielkości biblioteki 3ds wypada sporo lepiej. Kwestia gustu w dużej mierze.

Bombo
Status: Offline

Post autor: Bombo » pn sty 16, 2017 1:58 pm

Na ultima switch został wyceniony na 1450, jest lepiej niż sądziłem :mrafroamerykanin:

http://www.ultima.pl/ct/nintendo-switch ... n-red-blue


Tylko patrzę na tego pada i wygląda on na tak niewygodny... :? Jestem z tych wielkorękich więc oddzielne Joy-Cony też raczej nie będą zbyt wygodne dla mnie :lol:


Przy okazji ogłoszono, że Zelda będzie w 30fps i rozdziałce 720p-900p. Jak na exclusive to dość słabo.

EDIT :

Teraz zauważyłem, że cena taka niska ponieważ zestaw nie posiada żadnej gry.

Awatar użytkownika
maciejko
Adept
Posty: 247
Rejestracja: śr cze 20, 2012 7:05 pm
Lokalizacja: Pyrlandia
Status: Offline

Post autor: maciejko » ndz sty 22, 2017 2:51 pm

Hej, mam pytanie do Vitowców. Na co zwrócić uwagę przy kupnie używanej konsoli? Mam na oku model PCH-1004 wraz z całym okablowaniem i kartą 16gb za 500zł do potargowania w bardzo dobrym stanie wizualnym (bynajmniej na foto). I może to ci wydać dla was trywialne ale jak się mają gry cyfrowe do tych pudełkowych? Zajmują po tyle samo miejsca w pamięci, czy są w tym jakieś różnice?
Obrazek

Arst
Adept
Posty: 195
Rejestracja: ndz wrz 13, 2015 6:24 pm
Status: Offline

Post autor: Arst » ndz sty 22, 2017 3:33 pm

Akurat Vita jest na tyle trwałym sprzętem, że jeśli nie ma uszkodzeń wizualnych, to powinno być wszystko ok. Sam mam około tulu letni sprzęt, bateria nadal dobrze trzyma, tylko 'X' zaczyna skrzypieć. 16GB to minimalnie, ile powinna mieć memorka. Gry cyfrowe zajmują więcej niż fizyczne, ponieważ na karcie muszą mieć całą zawartość, ale nie powinny zajmować więcej, niż 4GB gra + aktualizacje + DLC.

PS
bynajmniej =/= przynajmniej

ODPOWIEDZ

Wróć do „Po Godzinach czyli luźne ga(d/t)ki”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Google [Bot] i 20 gości