Gry na konsole i PC, czyli o elektronicznej rozrywce

Dział do rozmów na tematy wszelakie, nawet (a raczej głównie) te niezwiązane z mangą i anime.
Awatar użytkownika
dejikos
nołlife
Posty: 2710
Rejestracja: czw sie 10, 2006 2:04 pm
Gender:
Kontakt:
Status: Offline

Gry na konsole i PC, czyli o elektronicznej rozrywce

Post autor: dejikos » czw cze 04, 2020 4:40 pm

Ja popieram to co napisali Grey, deffik i Gotenks. Myślałam bardzo intensywnie o kupnie tej konsoli przez exclusivy właśnie (ach Zelda, Zelda...), ale zrezygnowałam (przynajmniej na razie). Switch i gry na nią, nie są warte tyle siana, co sobie Nintendo życzy. Dlatego jeśli zainwestuję w coś nie-Sony, to najpewniej będzie to pierwszy w kolekcji Xbox, kiedy wyjdzie nowa generacja :mrgreen:
Twitter * Discord: Dejikos#8562

Awatar użytkownika
Bukafo
Fanatyk
Posty: 1781
Rejestracja: ndz gru 27, 2015 7:30 pm
Lokalizacja: Kasztankowy zagajnik
Gender:
Status: Offline

Gry na konsole i PC, czyli o elektronicznej rozrywce

Post autor: Bukafo » czw cze 04, 2020 6:49 pm

dejikos pisze:
czw cze 04, 2020 4:40 pm
Switch i gry na nią, nie są warte tyle siana, co sobie Nintendo życzy.
Ale przecież my tu mówimy o takich exclusive'ach jak Zelda, Pokemony, Super Smash Bros. Ultimate, Super Mario Odyssey, czy najnowszy Animal Crossing! Kurde, ludzie! Tego typu zajebistych gier nie uświadczycie na żadnej inne platformie! Nigdy! :evil:


W ogóle dla mnie konsola Playstation skończyła się na "dwójce", a w przypadku X-Klocka nie ma nawet co mówić o ex-ach, bo te które pierwotnie miały być ex-ami, zaczęły również wychodzić na PC. :lol:
Obrazek
¯\_( ͡° ͜ʖ ͡°)_/¯ ¯\_( ͡° ͜ʖ ͡°)_/¯ ¯\_( ͡° ͜ʖ ͡°)_/¯ ¯\_( ͡° ͜ʖ ͡°)_/¯ ¯\_( ͡° ͜ʖ ͡°)_/¯

Awatar użytkownika
dejikos
nołlife
Posty: 2710
Rejestracja: czw sie 10, 2006 2:04 pm
Gender:
Kontakt:
Status: Offline

Gry na konsole i PC, czyli o elektronicznej rozrywce

Post autor: dejikos » czw cze 04, 2020 7:02 pm

Bukafo pisze:
czw cze 04, 2020 6:49 pm
Tego typu zajebistych gier nie uświadczycie na żadnej inne platformie! Nigdy! :evil:
Uświadczymy inne, równie zajebiste, nowocześniejsze i taniej. Jak się zestawi te gry, które wymieniłeś, z konkurencją, to technologicznie są... hohoho w tyle. I dlatego ta cena nie jest adekwatna.
Twitter * Discord: Dejikos#8562

Grey
nołlife
Posty: 4340
Rejestracja: ndz sie 15, 2010 11:52 am
Status: Offline

Gry na konsole i PC, czyli o elektronicznej rozrywce

Post autor: Grey » czw cze 04, 2020 7:48 pm

Bukafo pisze:
czw cze 04, 2020 6:49 pm
Ale przecież my tu mówimy o takich exclusive'ach jak Zelda, Pokemony, Super Smash Bros. Ultimate, Super Mario Odyssey, czy najnowszy Animal Crossing!
W sumie żadnej z tych gier nie chciałbym spróbować - mówiąc o eksluziwach miałem na myśli Astral Chain i Fire Emblem :)

Awatar użytkownika
ociesek
nołlife
Posty: 2281
Rejestracja: pn lip 09, 2007 9:55 pm
Status: Offline

Gry na konsole i PC, czyli o elektronicznej rozrywce

Post autor: ociesek » czw cze 04, 2020 8:11 pm

Bukafo pisze:
czw cze 04, 2020 6:49 pm
Ale przecież my tu mówimy o takich exclusive'ach jak Zelda, Pokemony, Super Smash Bros. Ultimate, Super Mario Odyssey, czy najnowszy Animal Crossing! Kurde, ludzie! Tego typu zajebistych gier nie uświadczycie na żadnej inne platformie! Nigdy!
Słowa niczym żywcem wyjęte z moich ust. Brawo.
dejikos pisze:
czw cze 04, 2020 7:02 pm
Uświadczymy inne, równie zajebiste, nowocześniejsze i taniej. Jak się zestawi te gry, które wymieniłeś, z konkurencją, to technologicznie są... hohoho w tyle. I dlatego ta cena nie jest adekwatna.
Technologicznie - nie wiem, nie znam się, ale nie grałem na plejaku czy klocku w coś bardziej zajebistego niż Zelda czy Odyseja Mariana. I za to jestem gotów płacić te pieniądze.

Ta dyskusja z grubsza jest bez sensu - jakkolwiek głupio to nie zabrzmi, ja jestem gotów płacić za "momenty" niczym w knajpie Modesta Amaro, dejikos woli techno rozwinięcie. I obydwie te strony mają rację :) I właśnie, dla mnie i Bukafo Marian, Zelda i Animal Crossing to rzeczy do ogrywania po nocach, dla Greya jest to Astral Chain i FF, które dla mnie były słabe jak barszcz. Kocham gierkowy świat właśnie za te różnice :P

Pajęcza_Lilia
Wtajemniczony
Posty: 572
Rejestracja: pt lip 28, 2017 2:21 pm
Status: Offline

Gry na konsole i PC, czyli o elektronicznej rozrywce

Post autor: Pajęcza_Lilia » czw cze 04, 2020 8:15 pm

...nie powiem, czuję się nieco jak w Twilight Zone jak czytam dyskusje, czy 1,5k to nie za wysoka cena za odpowiednik małego laptopa wyłącznie do gier? :lol:
W sumie czemu Switch miałby różnić się kosztem od innych konsoli skoro ma to samo + dodatkowe opcje?

Awatar użytkownika
Bukafo
Fanatyk
Posty: 1781
Rejestracja: ndz gru 27, 2015 7:30 pm
Lokalizacja: Kasztankowy zagajnik
Gender:
Status: Offline

Gry na konsole i PC, czyli o elektronicznej rozrywce

Post autor: Bukafo » czw cze 04, 2020 8:21 pm

Oczywiście koleżanka, znowu nas raczy swoimi zajebistymi porównaniami. :lol:
Obrazek
¯\_( ͡° ͜ʖ ͡°)_/¯ ¯\_( ͡° ͜ʖ ͡°)_/¯ ¯\_( ͡° ͜ʖ ͡°)_/¯ ¯\_( ͡° ͜ʖ ͡°)_/¯ ¯\_( ͡° ͜ʖ ͡°)_/¯

Awatar użytkownika
Sebek
Weteran
Posty: 1314
Rejestracja: ndz wrz 08, 2019 12:27 pm
Gender:
Status: Offline

Gry na konsole i PC, czyli o elektronicznej rozrywce

Post autor: Sebek » czw cze 04, 2020 8:23 pm

Bukafo pisze:
czw cze 04, 2020 6:49 pm
W ogóle dla mnie konsola Playstation skończyła się na "dwójce", a w przypadku X-Klocka nie ma nawet co mówić o ex-ach, bo te które pierwotnie miały być ex-ami, zaczęły również wychodzić na PC. :lol:
Chyba kolega nie gral w przezajebistego "Bloodborne'a". Poza tym PS ma jeszcze "Seikiro", "Nioh" i inne Souls podobne gry, ktore wielbie :)
Obrazek

Awatar użytkownika
Lou
Weteran
Posty: 1285
Rejestracja: sob lip 05, 2014 11:50 am
Lokalizacja: Pabianice
Gender:
Kontakt:
Status: Offline

Gry na konsole i PC, czyli o elektronicznej rozrywce

Post autor: Lou » pt cze 05, 2020 9:06 am

Prawie jak wojenka konsolowcy vs PCMR :lol: Nie jestem targetem Nintendo. Jest tam dużo japońszczyzny, a to totalnie nie moja bajka. Konwersje tytułów AAA ukazują się na tyle późno, że mam już je ograne na PC lub PS4. Gry są drogie, a promocje słabe. Fani Switcha, grajcie i dajcie grać innym bez nachalnego wpychania im produktu, którego nie chcą.
Obrazek

Awatar użytkownika
ociesek
nołlife
Posty: 2281
Rejestracja: pn lip 09, 2007 9:55 pm
Status: Offline

Gry na konsole i PC, czyli o elektronicznej rozrywce

Post autor: ociesek » pt cze 05, 2020 11:55 am

Jakby ktokolwiek próbował to robić :p

Awatar użytkownika
Bukafo
Fanatyk
Posty: 1781
Rejestracja: ndz gru 27, 2015 7:30 pm
Lokalizacja: Kasztankowy zagajnik
Gender:
Status: Offline

Gry na konsole i PC, czyli o elektronicznej rozrywce

Post autor: Bukafo » pt cze 05, 2020 1:10 pm

Toć nikt tu nikomu nic nie wciska. Nie chcą, to nie, ich strata. Bardzo proszę o nie wyciąganie wniosków z pupy. :evil:
Obrazek
¯\_( ͡° ͜ʖ ͡°)_/¯ ¯\_( ͡° ͜ʖ ͡°)_/¯ ¯\_( ͡° ͜ʖ ͡°)_/¯ ¯\_( ͡° ͜ʖ ͡°)_/¯ ¯\_( ͡° ͜ʖ ͡°)_/¯

Awatar użytkownika
deffik
Adept
Posty: 273
Rejestracja: pn mar 14, 2016 1:16 am
Kontakt:
Status: Offline

Gry na konsole i PC, czyli o elektronicznej rozrywce

Post autor: deffik » pt cze 05, 2020 6:30 pm

Lou pisze:
pt cze 05, 2020 9:06 am
Prawie jak wojenka konsolowcy vs PCMR
NIntendodrony to ten sam poziom co pcmr, tbh.

Pajęcza_Lilia
Wtajemniczony
Posty: 572
Rejestracja: pt lip 28, 2017 2:21 pm
Status: Offline

Gry na konsole i PC, czyli o elektronicznej rozrywce

Post autor: Pajęcza_Lilia » sob cze 06, 2020 12:49 am

Bukafo pisze:
czw cze 04, 2020 8:21 pm
Oczywiście koleżanka, znowu nas raczy swoimi zajebistymi porównaniami.
A tak się starałam obrazowo :cry: Naprawdę nie wiem jak inaczej nazwać Switch - konsola słabsza niż PS/xbox, ale z ekranem i baterią i przenośna. Dla mnie to odpowiednik laptopa do gier, ale tylko do gier, a takie kosztują od 3k wzwyż - więc cena konsoli taka sama ja inne konsole kompletnie mnie nie dziwi.

Awatar użytkownika
Bukafo
Fanatyk
Posty: 1781
Rejestracja: ndz gru 27, 2015 7:30 pm
Lokalizacja: Kasztankowy zagajnik
Gender:
Status: Offline

Gry na konsole i PC, czyli o elektronicznej rozrywce

Post autor: Bukafo » sob cze 06, 2020 3:15 am

Pajęcza_Lilia, ej no nie płacz, bo i ja zacznę płakać. Ja na serio uważam, że Twoje porównania są zajebiste (choć nie zawsze się z nimi zgadzam) i fajnie obrazują całą sytuację! :cry:
Obrazek
¯\_( ͡° ͜ʖ ͡°)_/¯ ¯\_( ͡° ͜ʖ ͡°)_/¯ ¯\_( ͡° ͜ʖ ͡°)_/¯ ¯\_( ͡° ͜ʖ ͡°)_/¯ ¯\_( ͡° ͜ʖ ͡°)_/¯

Pajęcza_Lilia
Wtajemniczony
Posty: 572
Rejestracja: pt lip 28, 2017 2:21 pm
Status: Offline

Gry na konsole i PC, czyli o elektronicznej rozrywce

Post autor: Pajęcza_Lilia » sob cze 06, 2020 2:40 pm

Bukafo, dzięki, zrobiłeś mi dzień. :D
Switch to ogólnie problem jeśli chodzi o dyskusje. No konsola, ale przenośna, ale nie działa tak długo, ale jednak dźwiga spore gry, ale kosztem paru funkcji, ale dalej daje to co PS czy Xbox, ale ma też funkcje Wii, ale... i tak by można w nieskończoność. Ciężko to ugryźć, a jednak ceny sprzętu ustala się głównie przez porównania do podobnych produktów - mnie na przykład wkurza brak czytnika płyt/wejścia dla kary SD w lapptopie za ponad 3k, ale jest zintegrowana karta graficzna, dysk SSD i parę innych rzeczy w zamian. Da się to w miarę ważyć przeciwko sobie.
Switcha da się ewentualnie do starych SD albo PSP, ale nawet to nie do końca bo przepaść czasowa swoje zrobiła.

Pajęcza_Lilia
Wtajemniczony
Posty: 572
Rejestracja: pt lip 28, 2017 2:21 pm
Status: Offline

Gry na konsole i PC, czyli o elektronicznej rozrywce

Post autor: Pajęcza_Lilia » sob cze 06, 2020 11:54 pm

Niezła oferta za 5$ - sporo gier to jednorazówki, ale są indie VN, soundtrack, assety, a kilka tytułów prosto ze STEAM (samo Night in the Woods to 20$), a poza tym wszystko na bezpośrednie pobieranie więc bez DRM~. :o

https://itch.io/b/520/bundle-for-racial ... d-equality

Awatar użytkownika
Mormicc
Weteran
Posty: 1277
Rejestracja: pn kwie 25, 2016 12:58 pm
Gender:
Status: Offline

Gry na konsole i PC, czyli o elektronicznej rozrywce

Post autor: Mormicc » śr cze 10, 2020 2:57 am

Polecam Helltakera. Po prostu. Darmowa gierka, na Steamie, na "20 min" (mi przejście jej zajęło ponad godzinę) w stylu sokobana. A w pakiecie dostajecie piekielne waifu i miliard dobra na Twitterze, po za tym japońscy rysownicy już zdążyli się dorwać do tego tytułu. A do tego jeszcze produkcja polskich autorów.
I ta muzyka. Momentami nie mogłem się skupić na zagadkach bo kiwałem się jak postacie na ekranie w jej rytm.
► Pokaż Spoiler
Edit: Japońscy, koreańscy. W sumie wszyscy.
Mój profil MAL <- przyjmuję do znajomych :v
Chcem: Houseki no Kuni, K no Souretsu :v
...Marzenia o zmierzchu - Dango<3, Beastars - SJG <3

Awatar użytkownika
k.x.
Adept
Posty: 291
Rejestracja: pt wrz 16, 2016 10:34 am
Gender:
Status: Offline

Gry na konsole i PC, czyli o elektronicznej rozrywce

Post autor: k.x. » śr cze 10, 2020 4:43 pm

Dzięki Mormicc, obiecałam sobie, że od tego tygodnia kończę z gierkami, żeby przysiąść do egzaminów, a teraz od godziny staram się wbić wszystkie osiągnięcia :roll:
Ktooo stwooorzyyyył.... falujące morze, falujące morze.... ~~~~~~

Grey
nołlife
Posty: 4340
Rejestracja: ndz sie 15, 2010 11:52 am
Status: Offline

Gry na konsole i PC, czyli o elektronicznej rozrywce

Post autor: Grey » sob lip 11, 2020 7:33 am

Jeżeli ktoś jeszcze nie kupił - niech nie kupuje.
Sword Art Online Alicization Lycoris. Miała być nowa jakość, tak przedstawiały to trailery, a jest gorzej niż w starym Lost Song. Nie chce mi się znęcać nad tą grą, dość wczoraj znęcałem się psychicznie nad samym sobą że ten szajs wziąłem na premiere za sporą kasę...
Nie ma w tej grze nic dobrego. Nic. Nawet cholernych 30 klatek nie utrzymuje. Kit ze grafika wygląda jak z PS3 a walka jest chaotyczna, nieprzejrzysta i pozbawiona jakiejkolwiek satysfakcji - grałem 2 godziny albo 3 i przesuwałem cały czas postać o parę kroków i odpalała się cutscenka. Wszystko poprzedzane długimi ekranami ładowania. Malutkie mapy i cała masa ekranów ładowania... w tej grze nie ma nic, samo patrzenie jak się postać porusza powoduje ból. W poprzednich SAO tak nie było, grałem w ich dość sporo i żadna z tych gier nie była mega (wręcz były średniakami, może nawet ze wskazaniem na kiepskie) ale tutaj samo patrzenie na poruszanie się postaci powoduje realny fizyczny ból! To jakaś parodia, downgrade do... nie wiem. Najstarsze co grałem to Lost Song i nawet tam nie było tak źle...
Nie polecam.

Nelinnor
Wtajemniczony
Posty: 511
Rejestracja: śr maja 11, 2016 8:08 pm
Status: Offline

Gry na konsole i PC, czyli o elektronicznej rozrywce

Post autor: Nelinnor » sob lip 11, 2020 3:31 pm

Grey, oglądałem właśnie wczoraj jak ludzie w to grają. Faktycznie wygląda jak amatorski mod do Hollow Realization, animacje są niedopracowane, a na konsolach wydajność kompletnie leży. Na PC chyba też nie najlepiej, na Steam gra ma już tylko 45% pozytywnych opinii, czyli przy ponad 1000 większość to negatywne. Mam nadzieję że kupiłeś fizyczne wydanie i będziesz mógł sprzedać. ;)

ODPOWIEDZ

Wróć do „Po Godzinach czyli luźne ga(d/t)ki”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 11 gości