"kącik małego wykolejeńca"

Dział do rozmów na tematy wszelakie, nawet (a raczej głównie) te niezwiązane z mangą i anime.
Kaktus
Status: Offline

Post autor: Kaktus » czw paź 09, 2008 10:07 pm

Waszka g to dobra beka jest. Bogaci idioci krotko mowiac.

kemal
Status: Offline

Post autor: kemal » czw paź 09, 2008 10:26 pm


animary
Status: Offline

Post autor: animary » sob lis 01, 2008 10:58 pm

http://pl.youtube.com/watch?v=VQk3tHUfCTA

coz ona piekinie spiewa i tanczy :D jak to zobaczylam spadlam z krzesla :oops:

Kisara
Status: Offline

Post autor: Kisara » pn lis 10, 2008 1:03 pm

Ja wiem, że ci, co mają profil na nk już to pewnie widzieli, ale jest to po prostu bezbłędne:
http://img205.imageshack.us/img205/9214/orionxl9.jpg X D

Sheril
Status: Offline

Post autor: Sheril » wt lis 11, 2008 12:43 am

eee, a ja nie wiem o co chodzi? .___.'

Kisara
Status: Offline

Post autor: Kisara » wt lis 11, 2008 9:12 am

Przypatrz się, jak wygląda według nich aparat cyfrowy i DVD. Najzabawniejsze jest DVD, bo wygląda jak spłaszczony aparat.

moonlight
Status: Offline

Post autor: moonlight » wt lis 11, 2008 9:25 am

:shock:
O kurczę, padłam :D
Bardzo zachęcająca reklama :wink:

Kisara
Status: Offline

Post autor: Kisara » wt lis 11, 2008 11:02 am


Sheril
Status: Offline

Post autor: Sheril » wt lis 11, 2008 3:25 pm

Kisara pisze:Przypatrz się, jak wygląda według nich aparat cyfrowy i DVD. Najzabawniejsze jest DVD, bo wygląda jak spłaszczony aparat.
o lol, teraz to ja widze :mrafroamerykanin: dzieki Kisik;*
nie powinnam ogladac takich rzeczy po nocach;p

Shig
Status: Offline

Post autor: Shig » wt lis 11, 2008 6:57 pm

Kogoś pogięło z tą ceną. Koszt zrobienia takiej oprawy nie jest większy niż jakieś 150 zeta za książkę.

Kisara
Status: Offline

Post autor: Kisara » wt lis 11, 2008 8:08 pm

Shig pisze:Koszt zrobienia takiej oprawy nie jest większy niż jakieś 150 zeta za książkę.
Wiem. Mimo wszystko, i tak wygląda to ciekawie : P

Desponia
Status: Offline

Post autor: Desponia » wt lis 25, 2008 10:13 am

Z cyklu "Czego to Japonczycy nie wymysla..."
www.guardian.co.uk/lifeandstyle/video/2 ... n-wishroom
A tutaj polskie komentarze:
http://wiadomosci.wp.pl/kat,1342,title, ... omosc.html

Lucid Atray
Status: Offline

Post autor: Lucid Atray » śr lis 26, 2008 9:09 am

Dokładnie,czego to oni nie wymyślą... :| choć dla transwestytów idealne :roll:

baka-oni-ri
Status: Offline

Post autor: baka-oni-ri » śr lis 26, 2008 10:55 am

Przegięli, ale jak patrze na nasze społeczeństwo, tudzież amerkańskie to się zastanawiam komu te staniki są bardziej potrzebne -_-;
Nie mam zdania ,zeby nie było, ale jeden z tych komentarzy ma rację - kobiety ubierają się jak mężczyźni, dlaczego w drugą stronę to nie działa :P

http://uk.youtube.com/watch?v=Sy0beWlkv5I

Kisara
Status: Offline

Post autor: Kisara » czw lis 27, 2008 3:39 pm

"Takie oto krociutkie pytanie wyslalem do Dzialu Technicznego Hyundaia:


Cytat:
Pytanie: Witam, posiadam Hyundaia i30 z silnikiem 1.6 CRDI 115 KM, slyszalem o problemie zwanym \'czkawka\' oraz czytalem ze KIA w serwisach wgrywa nowy soft do komputera sterujacego praca silnika. A jako, że w KIA montowane są te same silniki, mam pytanie, czy ASO Hyundai\'a również prowadzona jest akcja zmieniania softu ? Pozdrawiam

Oczekiwalem , krotkiej , jedno-, moze dwu-zdaniowej odpowiedzi. Oto co otrzymalem



Cytat:
Szanowny Panie

z całym szacunkiem ale proponujemy nie wsłuchiwac się w wypowiedzi pseudoznawców i dyletantów technicznych posiadajacyh wiedzę zbliżoną do wiedzy przysłowiowej kury o pieprzu. Budowanie swojej wiedzy poprzez posiłkowanie się forami internetowymi w kwestii samodiagnozowania pojazdu w 90% prowadzi do katastrofalnych skutków w postaci straconych finasów, czasu, i niejednokrotnie nieodwracalnych uszkodzeń wtórnych.

Fora niestety zbyt często służa samorealizacji ambicji domorosłych samozwańczych mechników podnoszących swoją wartość jedynie w oczach własnych, żerując na niewiedzy i niedoświadczeniu typowego użytkownika pojazdu. To jest zupełnie jak z choroba nowotworową, ponieważ jest trudna do
opanowania, wyleczenia, zdiagnozowania, jest więc polem do popisu dla szarlatanów, niedouków, naciągaczy.

Najlepszym przykładem tego jest informacja jaką Pan uzyskał, zapewne jej źródłem jest takie forum, że ktoś miał jakis problem, nastepny ktoś nie mmniej najlepiej wszystkowiedzący informuje zainteresownych że w takim samym aucie ( ale nie dodaje że w innej marce ) jest coś co serwisy już robią a ponieważ to klony to problem jest równiez sklonowany. Świadczy to dobitnie o zakresie wiedzy osoby która pozwala sobie zabrać głos w takiej sprawie.

Takie indywidua powinny być ścigane za zaśmiecanie sieci internetowej bezwartościową treścią, a w zasadzie szkodliwą bo wprowadzającą innych w błąd.

Tak więc jeżeli ktoś wie jak skonstuowany jest system i co ma w nim jakie funkcje, co jest od czego zalezne, co decyduje o czym a co ma
wpływ na co i w jakiej koleności nie bedzie wypisywał treści w stylu a może to, a może tamto a może najlepiej by fachowiec zrobił i poszedł do szkoły i zabierał głos wtedy gdy coś sobe bedzie reprezentował a nie chwalił sie tym że ma komputer z dostepem do internetu.

Tego typu zachowanie wprowadza w błąd uczciwych ludzi , takich jak Pan którzy uważając że ktoś zabiera głos na forum wie o czym mówi i wypowiedź poparta jest wiedzą a nie jej ewidentym jej brakiem. Forum daje niestety poczucie anonimowości co zachęca do działań nieuczciwych i bezmyślnych gdyż w wiekszości wypadków gwarantuje bezkarność takich zachowań.

Bardzo charakterystycznym dla takiwgo forum jest to, że forum internetowe wie coś oczym nie wie dział techniczny przedstawiciela producenta ani biuro konstrukcyjne producenta. Wartośc takiej informacji jest taka sama jak tej że na placu czerownym rozdają samochody. A prawda okazuje się że jest taka , że nie samochody a rowery, i nie w Moswie a w Leningradzie, i nie na placu czerwonym a na newskim prospekcie i nie rozdają a kradną.

W minionych czasach gdy szalały plagi inwazji wirusów i wszelkiego rodzaju szkodliwego działania ze strony złosliwego oprgramowania bardzo populrna na formach internetowych była informacja że jezeli coś ci nie działa w komputerze to znaczy że masz wirus należy odszukać w systemie i usunąc plik msmsgs.exe, który rozsyła spam i blikuje pracę systemu. W rzeczywistości jest to plik systemowy, oryginalny, niezbędny do prawidłowej pracy komutera . Wielu wiernych słuchaczy forów internetowych gdzie wybitni fachowcy jako kopalnia wiedzy tajemniej odostepniaja tajniki skrzetnie chowane przez oficjalnych producentów uswała plik rozwalając system i niejednoktornie tracąc wiele pracy ku uciesze tychże własnie fachowców.

Cały czas pokutuje naszym społeczeństwie swiatopogląd że mi bedzie lepiej jak innemu bedzie gorzej, jak się coś zamiesza i napuści jednego na drugiego to bedzie weselej. Mamy wiele przykłądów gdzie fora motoryzacyjne były powodem wielu nieporozumień i soprnych kwestii pomiędzy uzytkownikami pojazdu a dystrybutorem. Gdzie użytkownik domaga sie jakiegoś działania w odniesieniu do jego pojazdu bo słyszał, bo czytał, bo zapoznał sie z opinią, bo korespondował, bo konsultował, bo wie z pewnych źródeł. Tylko bardzo rzadko kiedy te źródła posługiwały sie konkretami popratymi faktami i dokumentacją producenta.

Jezeli jest faktycznie jakiś problem to w najwiekszym interesie producenta jest go najszybciej rozwiązać i zapobiec rozwojowi famy o seryjności problemu. Jezeli jest problem producent rozwiązę go naskutecznej. Oczywiście konstruktywne informacje moga byc w okreslonych sytuacjach pomocne nie mniej merytoryczna zawartośc for dyskusyjnych szcególnie w zkresie techniki motoryzacyjnej jest podobna jak w przypadku medycyny. "Bo sam widziałem jak to się sąsiad smarował psim smalcem pod pachami i wierzcie czy nie ale mu to pomagało".

Pojazdy marek Hyundai i KIA nie sa takie same. Posiadają w pewnym zakresie podobne rozwiązania i koncepcje techniczne. Posiadają w niektórych podzespołach identyczne elementy ( niektóre uszczelki, elementy zwieszenia, strikte mechaniczną stronę konstrukcji silnika ). Natomiast rózni ich przede wiele szczegółów a najważniejszym z nich jest oprogramowanie.

Pojazdy tych marek mają pewne cechy wspólne ( z powodów ekonomicznych zwiazanych z dostepnoscia okreslonych konstrukcji i rozwiązań ) nie mniej nie sa to takie same pojazdy. Nie mam możliwości założenia komputera z "identycznego" modelu KIA do Hyundaia. Są podobne ale nie sa takie same. To że Kowalski jest podobny do Kaczyńskiego to nie oznacza że Kaczyński jest Kowalskim. To tak jakby w przypadku choroby Kowalskiego Kaczyński wcale nie powienien przyjmować takich samych leków automatycznie.

Jeżeli ma Pan jakieś spostrzeżenia, uwagi, zapytania odnosnie pracy pojazdu, zapraszamy do serwisu celem badź uzyskania wyjasnień, lub jezeli byłoby to konieczne podjęcia diagnostyki. Na konkretne pytania możemy również udzielić odpowiedzi na łamach niniejszej skrzynki emailowej. Nie mniej w kestiach strikte technicznyc by móc konstruktywnie rozmiawiać o konkretach musi posiadać takowe, czyli wizyta w stacji serwisowej i analiza parametrów pracy uzysknaych podczas diagnostyki. Ale i tak jezeli jest taka potrzeba odbywa analiza taka i konsultacje toczą się pomiędzy personelem stacji a naszym działem technicznym z racji pewnego wymaganego poziomu komunikacji. Oczywiście użytkownik ma prawo zadać pytanie odnośnie danego zagadnienia i uzyskać stosowne wyjaśnienie.

Reasumując na dzień dzisiejszy nie ma żadnego problemu z pracą naszych silników CRDi 1.6, nie ma akcji wymiany oprogramowania, nie ma informacji od producenta o przygotowywanej zmianie oprogramowania, nie ma zgłoszeń problemów typu czkawka ani żadnych innych sugerujących problemy ze sterowaniame silnikiem. Jezeli takowe się pojawią, zostaną potwierdzone , wszczęte zostanie postępowanie naprawcze i po jego zakończeniu wszyscy zainteresowani zostaną powiadomieni pośrednio lub bezpośrednio jezeli stwierdzony by został istotny problem wymagajacy dedykowanej selektywnie akcji naprawczej. I nie jest to zasługą społecznej misji forumowiczów których wartość z powodów jak wyżej jest wątpliwa, tylko rzetelnych popartych faktami i potwierdzonych dancyh z autoryzowanej sieci serwisow każdego dystrybutora.

z poważaniem

Dział Techniczny
Hyundai Motor Poland"

....jak dla mnie, najlepszy fragment jest "Cały czas pokutuje naszym społeczeństwie swiatopogląd że mi bedzie lepiej jak innemu bedzie gorzej, jak się coś zamiesza i napuści jednego na drugiego to bedzie weselej."

Ogólnie to stawiam, że gościu odpisujący na to zapytanie jest humanistą :P

Silvera
Status: Offline

Post autor: Silvera » ndz gru 28, 2008 3:08 pm

Klik ;)
Klasyka, a nie widziałam tego tutaj jeszcze.

kemal
Status: Offline

Post autor: kemal » pt sty 16, 2009 10:17 pm


baka-oni-ri
Status: Offline

Post autor: baka-oni-ri » sob sty 17, 2009 12:07 am

lol XDDD

macie więcej epic failów: http://www.shipmentoffail.com/ :3

kemal
Status: Offline

Post autor: kemal » czw sty 29, 2009 3:18 pm


Kisara
Status: Offline

Post autor: Kisara » czw sty 29, 2009 3:39 pm

To jest złe Kemal, bardzo złeeeeeeeeeee XD
Już mi się podoba XDDDDDDDDDDDDDD

ODPOWIEDZ

Wróć do „Po Godzinach czyli luźne ga(d/t)ki”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 6 gości