Ogólnie o polskim rynku

Dział do rozmów na tematy wszelakie, nawet (a raczej głównie) te niezwiązane z mangą i anime.
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
Alexandrus888
Weteran

Ogólnie o polskim rynku

Post autor: Alexandrus888 » śr paź 09, 2019 4:37 pm

Mr.Chiquita pisze:
śr paź 09, 2019 3:55 pm
Nihei to ecchi?
Ej, też się z tym nie do końca zgadzam, ale nie wyssałem tego z palca. Moje źródło wiedzy: https://www.mangaupdates.com/series.html?id=40103 rzadko się myli...
Mr.Chiquita pisze:
"Soul Eater" i "Fire Force" też?
Z SE pamiętam tą kocice (jak ona miała na imię?)... Nie, w ogóle nie eksponowała swoich wdzięków :lol: A co do FF, to nie czytałem, ale znowu baka: https://www.mangaupdates.com/series.html?id=126173 + część osób nawet na tym forum pisało po ogłoszeniu, że nie biorą, bo nachalny i niepotrzebny fanserwis.
Mr.Chiquita pisze:
"Murcielago"
Przed chwilą sam mówiłeś, że chcesz mięsistego ecchi, a nie dodatku do fabuły i wyjeżdżasz z "Nietoperkiem"? Albo w tę, albo wewtę.
Mr.Chiquita pisze:
"Sweet Guilty Love Bites"
Jakby to powiedzieli - jedna jednotomówka wiosny nie czyni ;)
Mr.Chiquita pisze:
Gdyby ecchi miałoby być u nas reprezentatywne, to przynajmniej połowa z wszystkich wydawanych tytułów musiałaby być w tym stylu.
I co jeszcze? Taki monopol na rynku nikomu by nie był na rękę. Nawet fanom ecchi, bo portwele nie są z gumy i nie mieliby na wszystko co by chcieli.

Serio zdecyduj się, czy chcesz by ecchi było dodatkiem do fabuły (i wtedy masz masę tytułów na polskim rynku), czy sztuką dla sztuki (wtedy możesz pomarzyć o połowie rynku, bo nawet w japonii nie są tak zboczeni, a u nas znalzałoby się też dalej kilka takich tytułów).
Mr.Chiquita pisze:
Tymczasem, jest gorzej niż z Yaoicami.
Hmm, ciekawe dlaczego...? Może ma to coś wspólnego z tym, że przeciętny czytelnik to nastoletnia dziewczyna? Yaoi to u nas ogromny rynek zbytu.
Mr.Chiquita pisze:
Ale jakoś nie mogę się z tym pogodzić, gdy widzę, ile g**nianych shounenów ostatnio zapowiedziano.
Ja bym się nie mógł pogodzić z taką ilością golizny jaką proponujesz. W większości to pozycje mało ambitne, denne bym powiedział. Wolę już "gówniane shouneny" niż bezmyślne rozbieranki.

Awatar użytkownika
zandam
Moderator
Kontakt:
Status: Offline

Ogólnie o polskim rynku

Post autor: zandam » śr paź 09, 2019 6:07 pm

Mr.Chiquita pisze:
Może to trochę zmieni się, przy okazji zapowiedzi dla 8Macek. Liczę na chociaż "Prison School". Pewnie ogłoszą coś w okolicach Pyrkonu. Bo SJG się z tym specjalnie nie spieszy. Waneko z kolei mogłoby wziąć się chocby za kontynuację "GTO". I wszyscy bylilby happy.
O, nie obraziłabym się. Wprawdzie "GTO: Early Years" i "Shonan 14 days" już mam na półce, ale "Paradise Lost chętnie bym kupiła. Mogliby też wydać tę jednotomówkę z Onizuką i jego przyjacielem w latach szkolnych, która wyszła kiedyś w Manga Mixie. :)

Alexandrus888 pisze:
śr paź 09, 2019 4:37 pm
Hmm, ciekawe dlaczego...? Może ma to coś wspólnego z tym, że przeciętny czytelnik to nastoletnia dziewczyna? Yaoi to u nas ogromny rynek zbytu.
Nie aż tak duży, jak ci się wydaje. Wydawcy często powtarzają, że BL to solidny rynek, o ile nie ma na nim zbyt wielu tytułów i nie są to tytuły zbyt długie.

A co do ecchi to kiedyś je nawet lubiłam, a GTO uwielbiam do dzisiaj, ale żaden z nowszych tytułów mnie nie zainteresował.

Awatar użytkownika
Alexandrus888
Weteran

Ogólnie o polskim rynku

Post autor: Alexandrus888 » śr paź 09, 2019 6:20 pm

zandam pisze:
śr paź 09, 2019 6:07 pm
Mogliby też wydać tę jednotomówkę z Onizuką
Mówisz o "Bad Company"? Kiedyś to czytałem, ale nic nie zapamiętałem. Ale to było na długo przed tym jak sięgnąłem po GTO, więc teraz odbiur miałbym zupełnie inny.
zandam pisze:
śr paź 09, 2019 6:07 pm
Nie aż tak duży, jak ci się wydaje.
Nie, ja wiem, yaoistki też nie mają portfeli bez dna, ale z rozsądkiem serwowane jednotomówki zapewniają stabilny przychód. Inne gatunki są często mniej przewidywalne.

Pajęcza_Lilia
Adept
Status: Offline

Ogólnie o polskim rynku

Post autor: Pajęcza_Lilia » śr paź 09, 2019 9:19 pm

A ja zastanawiam się czy to po prostu nie efekt ew-weolucji echhi w samej Japonii. Bo jeśli porównać GTO czy nawet Soul Eater (gdzie jest fabuła i przy okazje jest na co popatrzeć) do czegoś takiego jak Kulinarne Pojedynki (gdzie ecchi pasuje jak krewetka w pudle lodów, i to surowa) albo Prison School, które chyba po piwie trzeba czytać by móc traktować ich wymówki do fapuły poważnie to się naprawdę nie dziwię, że mało ecchi wychodzi...
Jakby bar miał do wyboru serwować w ramach zup Knorr w proszku codziennie i raz na miesiąc zupę z trufli to po prostu by nie serwował zup. :lol:

Może internetowe komiksy mnie rozpuściły, bo jakoś potrafią dać fanserwis jak normalny element romansu i tyle.

ODPOWIEDZ

Wróć do „Po Godzinach czyli luźne ga(d/t)ki”