Gry na konsole i PC, czyli o elektronicznej rozrywce

Dział do rozmów na tematy wszelakie, nawet (a raczej głównie) te niezwiązane z mangą i anime.
ODPOWIEDZ
nowyadam
Status: Offline

Gry na konsole i PC, czyli o elektronicznej rozrywce

Post autor: nowyadam » czw sty 24, 2019 9:04 am

A ja gram w WoT i Metin 2 :D
Gra ktoś?

Awatar użytkownika
Sefnir
Adept
Posty: 151
Rejestracja: śr lip 09, 2014 8:04 pm
Gender:
Status: Offline

Gry na konsole i PC, czyli o elektronicznej rozrywce

Post autor: Sefnir » ndz sty 27, 2019 9:45 pm

Noszę się od jakiegoś czasu z zamiarem kupna Switcha. Bo i Bayonetta, i Zelda, i Octopath Traveler, i Xenoblade Chronicles 2, i nadchodzące FF X/X-2 i XII czy Daemon X Machina. Tylko się teraz zastanawiam czy pójść w zwykłą wersję i np dobrać jakąś gierkę (widziałem zestaw z Valkyria Chronicles 4 za 1530), czy zdecydować się na wersję Super Smash Bros z grafiką na docku. Ktoś coś doradzi? Na początek chyba najlepsze było bo coś szybko, bym mógł pograć chwilę i wyłączyć, a nie siedzieć nie wiadomo ile bo nie mam jak zapisać gry.

Awatar użytkownika
ociesek
nołlife
Posty: 2281
Rejestracja: pn lip 09, 2007 9:55 pm
Status: Offline

Gry na konsole i PC, czyli o elektronicznej rozrywce

Post autor: ociesek » pn sty 28, 2019 12:35 pm

Kup zwykłą. Po cholerę Ci jakies grafiki na docku? U mnie nawet go nie widzę, bo stoi za telewizorem :D
Szkoda kasy ;)

Awatar użytkownika
Sefnir
Adept
Posty: 151
Rejestracja: śr lip 09, 2014 8:04 pm
Gender:
Status: Offline

Gry na konsole i PC, czyli o elektronicznej rozrywce

Post autor: Sefnir » pn sty 28, 2019 4:14 pm

Nie no, dla samej grafiki bym nie kupował, w zestawie jest Super Smash Bros i to do mnie przemawia, bo gierka wydaje się być dobra na krótkie posiedzenia.

Awatar użytkownika
ociesek
nołlife
Posty: 2281
Rejestracja: pn lip 09, 2007 9:55 pm
Status: Offline

Gry na konsole i PC, czyli o elektronicznej rozrywce

Post autor: ociesek » pn sty 28, 2019 4:44 pm

Więc sprawdź, czy nie wyjdzie Cię taniej jak kupisz to oddzielnie.

Awatar użytkownika
Sefnir
Adept
Posty: 151
Rejestracja: śr lip 09, 2014 8:04 pm
Gender:
Status: Offline

Gry na konsole i PC, czyli o elektronicznej rozrywce

Post autor: Sefnir » wt sty 29, 2019 8:19 pm

A grałeś może w Fire Emblem Warriors lub Ys VIII Lacrimosa of DANA? Bo widzę promocję, że w kupując Switcha można wyrwać którąś z tych gierek za połowę ceny.

Awatar użytkownika
ociesek
nołlife
Posty: 2281
Rejestracja: pn lip 09, 2007 9:55 pm
Status: Offline

Gry na konsole i PC, czyli o elektronicznej rozrywce

Post autor: ociesek » śr sty 30, 2019 7:54 am

Niestety, mam Switcha od świąt, nie ograłem jeszcze zbyt wielu tytułów :) Ledwie zdążyłem przejść Super Mario Odyssey, ale za to na maksa!

Krzych Ayanami
Wtajemniczony
Posty: 692
Rejestracja: czw kwie 24, 2003 6:33 pm
Lokalizacja: Czubkoland czyli Warszawa
Status: Offline

Gry na konsole i PC, czyli o elektronicznej rozrywce

Post autor: Krzych Ayanami » śr sty 30, 2019 12:00 pm

Moim zdaniem sprawa jest trochę źle postawiona, bo przecież na switchu można dowolną grę zastopować w każdej chwili i wrócić do niej później - w dokładnie tym samym miejscu i etapie, na którym, się zabawę skończyło. Więc nie oglądałbym się za bardzo na zapisywanie postępów, bo to jest kwestia dość drugorzędna.

Po za tym zestaw z grą kupowałbym tylko wtedy, gdyby sama gra była dla mnie interesująca, bo tak to jest to kiepski interes. Zwłaszcza, że raczej nie obejdzie się bez dodatkowej karty pamięci. Osobiści też lubię grać na telewizorze, więc przyda się pro kontroler.

Awatar użytkownika
Sefnir
Adept
Posty: 151
Rejestracja: śr lip 09, 2014 8:04 pm
Gender:
Status: Offline

Gry na konsole i PC, czyli o elektronicznej rozrywce

Post autor: Sefnir » śr sty 30, 2019 6:27 pm

Krzych Ayanami pisze:
śr sty 30, 2019 12:00 pm
przecież na switchu można dowolną grę zastopować w każdej chwili i wrócić do niej później - w dokładnie tym samym miejscu i etapie
O, i to jest coś czego nie wiedziałem. Dzięki za uświadomienie.
Krzych Ayanami pisze:
śr sty 30, 2019 12:00 pm
Po za tym zestaw z grą kupowałbym tylko wtedy, gdyby sama gra była dla mnie interesująca
Nie no, zestawy które rozważam są z grami mnie w jakimś stopniu interesującymi (Super Smash Bros, Valkyria Chronicles 4, Ys VIII Lacrimosa of DANA - bo wersja PCtowa swego czasu mocno niedomagała, Fire Emblem Warriors - choć tu już bardziej działa moje zbieractwo bo promocją objęta jest ta wersja z soundtrackiem). Nie kupuję czegoś co mnie nie interesuje. Coś na co nie mam czasu, tak, ale co mnie nie interesuje - nie :)

edit:
A tak w ogóle, Switch używa normalnych kart pamięci czy ma dedykowane?

Awatar użytkownika
ociesek
nołlife
Posty: 2281
Rejestracja: pn lip 09, 2007 9:55 pm
Status: Offline

Gry na konsole i PC, czyli o elektronicznej rozrywce

Post autor: ociesek » śr sty 30, 2019 9:08 pm

Sefnir pisze:
śr sty 30, 2019 6:27 pm
A tak w ogóle, Switch używa normalnych kart pamięci czy ma dedykowane?
Normalnych, chyba micro SD. Nie jestem przekonany co do typu, ale nie jest tak, że musisz specjalną Nintendową kupowąć. Każda się nadaje.

Awatar użytkownika
Krylan
Adept
Posty: 253
Rejestracja: czw sty 21, 2010 4:24 pm
Kontakt:
Status: Offline

Gry na konsole i PC, czyli o elektronicznej rozrywce

Post autor: Krylan » czw lut 14, 2019 11:55 pm

Kiedy myślisz, że z pewien popularny ostatnio gatunek gier został już przemielony na wszelkie możliwe sposoby, ale podczas prezentacji na Nintendo Direct wyprowadzają Cię z tego błędu:
https://www.youtube.com/watch?v=fIOMsvoQxgU
► Pokaż Spoiler

Awatar użytkownika
Mormicc
Weteran
Posty: 1277
Rejestracja: pn kwie 25, 2016 12:58 pm
Gender:
Status: Offline

Gry na konsole i PC, czyli o elektronicznej rozrywce

Post autor: Mormicc » pt lut 15, 2019 12:10 am

Gajming zatacza koło, nic lepszego nie zostanie już wymyślone :v
Mój profil MAL <- przyjmuję do znajomych :v
Chcem: Houseki no Kuni, K no Souretsu :v
...Marzenia o zmierzchu - Dango<3, Beastars - SJG <3

Awatar użytkownika
ociesek
nołlife
Posty: 2281
Rejestracja: pn lip 09, 2007 9:55 pm
Status: Offline

Gry na konsole i PC, czyli o elektronicznej rozrywce

Post autor: ociesek » pt lut 15, 2019 6:21 am

Szczerze? Jakby było tanie, to bym kupił :P

Dostałem na walentynki Legend of Zelda: Breath of the Wild. Matko, jakie to jest dobreee! Switcha dostałem na święta i to chyba najlepszy prezent w całym moim trzydziestoletnim życiu...

Pajęcza_Lilia
Wtajemniczony
Posty: 572
Rejestracja: pt lip 28, 2017 2:21 pm
Status: Offline

Gry na konsole i PC, czyli o elektronicznej rozrywce

Post autor: Pajęcza_Lilia » pt lut 15, 2019 7:09 am

Krylan, mnie tam bardziej dziwi, że ludziom wciąż się wydaje, że dopiero PUBG i Fortnite wprowadziło tak nową ideę jak 'mecz online/ostatni wygrywa'. :lol:

Krzych Ayanami
Wtajemniczony
Posty: 692
Rejestracja: czw kwie 24, 2003 6:33 pm
Lokalizacja: Czubkoland czyli Warszawa
Status: Offline

Gry na konsole i PC, czyli o elektronicznej rozrywce

Post autor: Krzych Ayanami » pt lut 15, 2019 11:16 am

ociesek pisze:
pt lut 15, 2019 6:21 am
Szczerze? Jakby było tanie, to bym kupił :P

Dostałem na walentynki Legend of Zelda: Breath of the Wild. Matko, jakie to jest dobreee! Switcha dostałem na święta i to chyba najlepszy prezent w całym moim trzydziestoletnim życiu...

Ten tetris jest dostępny za darmo 8-) .
A Zelda... Na stare lata człowiek dowiaduje się, dlaczego fani nintendo tak a nie inaczej reagują na zapowiedzi firmy - i sam do nich dołącza :D .

Awatar użytkownika
ociesek
nołlife
Posty: 2281
Rejestracja: pn lip 09, 2007 9:55 pm
Status: Offline

Gry na konsole i PC, czyli o elektronicznej rozrywce

Post autor: ociesek » pt lut 15, 2019 11:46 am

Krzych Ayanami pisze:
pt lut 15, 2019 11:16 am
Ten tetris jest dostępny za darmo .
:O ŚCIĄGAAAM!

Well, grałem wcześniej kilka ładnych tygodni w Super Mario Odyssey i byłem mega zadowolony (przeszedłem na 100%!)

Pajęcza_Lilia
Wtajemniczony
Posty: 572
Rejestracja: pt lip 28, 2017 2:21 pm
Status: Offline

Gry na konsole i PC, czyli o elektronicznej rozrywce

Post autor: Pajęcza_Lilia » pt lut 15, 2019 5:41 pm

Dla lubiących platfrmówki, Hollow Knight: Silksong to jednak kompletnie nowa gra, a nie tylko DLC. To + Ori and the Will of the Wisps całkiem pozytywnie nastawia mnie na ten rok. :D

Awatar użytkownika
Sefnir
Adept
Posty: 151
Rejestracja: śr lip 09, 2014 8:04 pm
Gender:
Status: Offline

Gry na konsole i PC, czyli o elektronicznej rozrywce

Post autor: Sefnir » pn lut 18, 2019 8:12 pm

Koniec końców Switcha kupiłem. W Komputroniku korzystając z promocji z grą za połowę ceny. Wybór padł na Fire Emblem Warriors, i choć nie grałem dużo, to jestem mega zadowolony :) Możliwość wywalenia się na łóżku z konsolką w łapach jest super :)
Ograłem sobie jeszcze demko Daemon X Machina, i kurczę może być fajna gierka. Mechów nigdy nie za wiele, no i Shoji Kawamori na pokładzie - to mi wystarczy bym był mocno zainteresowany. Sterowanie tylko wydaje mi się nieco mało intuicyjne, ale to może wina tego, że jeszcze ze Switchem obyty nie jestem.
A teraz pytanko. Eshop Nintendo działa jak Steam? Znaczy jak kupie grę to mogę ją pobrać kiedy chcę i ile razy chcę czy jest to jakoś ograniczone?

Awatar użytkownika
ociesek
nołlife
Posty: 2281
Rejestracja: pn lip 09, 2007 9:55 pm
Status: Offline

Gry na konsole i PC, czyli o elektronicznej rozrywce

Post autor: ociesek » pn lut 18, 2019 8:39 pm

Sefnir pisze:
pn lut 18, 2019 8:12 pm
A teraz pytanko. Eshop Nintendo działa jak Steam? Znaczy jak kupie grę to mogę ją pobrać kiedy chcę i ile razy chcę czy jest to jakoś ograniczone?
Nie jest, możesz pobierać ile chcesz i na ilu konsolach chcesz, ale tylko na swoim własnym koncie.

A ja mam pytanie co do Legend of Zelda: Breath of the Wild, grał ktoś? Kurczę, pograłem ze dwie godziny, mam wrażenie, że tylko biegam cały czas, fabuła rusza się słabo, a najgorsze, że jestem cholernie cienki - zielone gobliny zabijają mnie dwoma uderzeniami. Do tego bronie psują mi się CO CHWILĘ. Czy ja coś źle robię, czy ta gra po prostu taka jest? Bo wszędzie idealne opinie, a jak z Mario Odyssey zaskoczyło mi od razu i grało się cudnie, tak z Zeldą mam lekkie opory. Rozkręci się?

Em4il
Posty: 87
Rejestracja: sob wrz 19, 2015 1:11 pm
Status: Offline

Gry na konsole i PC, czyli o elektronicznej rozrywce

Post autor: Em4il » pn lut 18, 2019 10:34 pm

Grałem w Zeldę ok. 20h, łącznie dwa podejścia i niestety ostatecznie już chyba odłożyłem grę. Fabuły prawie nie ma, nie masz co się spodziewać czegoś więcej. Bronie też się niestety cały czas wyczerpują i trza wymieniać, może później jakiś miecz się dostaje, który się nie psuje, ale tego nie wiem. Mnie się wiele mechanik w tej grze bardzo podobało, łamigłówki super, ale czegoś zabrakło. Problemem jest chyba ten brak historii, albo przynajmniej intrygującego świata, który chciałbym eksplorować. W takim Dark Souls sama atmosfera i nowe miejscówki są znakomitą motywacją żeby iść do przodu i spędzić w grze wiele godzin. W Zeldzie świat wydał mi się pusty, powtarzalny i nieciekawy więc paliwa na więcej godzin z grą nie wystarczyło. Także nie wiem, czy później gra Ci się spodoba, bo chyba masz z nią podobny problem co ja ;) Ale pograłbym jeszcze może do pierwszego bossa/legendarnego stwora i wtedy podjął decyzję.

ODPOWIEDZ

Wróć do „Po Godzinach czyli luźne ga(d/t)ki”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 20 gości