Co ostatnio przeczytaliście? Podziel się opinią!

Dział do rozmów na tematy wszelakie, nawet (a raczej głównie) te niezwiązane z mangą i anime.
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
mika
Weteran
Kontakt:
Status: Offline

Post autor: mika » czw gru 06, 2018 7:27 am

Gdyby ktoś czekał na czwarty tom HP w wersji ilustrowanej, to ma się on ukazać dopiero jesienią przyszłego roku.

Awatar użytkownika
KubciO
Weteran

Post autor: KubciO » czw gru 06, 2018 7:43 am

mika pisze:
czw gru 06, 2018 7:27 am
Gdyby ktoś czekał na czwarty tom HP w wersji ilustrowanej, to ma się on ukazać dopiero jesienią przyszłego roku
Niby wiedziałem, że kolejne tomy będą się pojawiać w sporych odstępach czasu, ale dalej mi smutno.. :(
Gnat 3 Przyjaciele i wrogowie, czyli żniwa - 3,5/5
H.P. Lovecraft Ogar i inne opowiadania - 5/5
Gnat 2 Kant kontratakuje, czyli przesilenie - 4/5
Gnat 1 Dolina, czyli równonoc wiosenna - 3,5/5
Skalp 5 - 4,5/5

Awatar użytkownika
Ogi

Post autor: Ogi » czw gru 06, 2018 9:18 am

Ja to w sumie bym się nie zdziwił, gdyby od Czary Ognia przeszli na dwuletni tryb wydawniczy. Kolejne tomy maja jeszcze więcej treści, więc ilustracji również będzie więcej. Mimo to i tak będę czekał, bo jakość tych wydań robi ogromne wrażenie.

Awatar użytkownika
miaka88
nołlife

Post autor: miaka88 » czw gru 06, 2018 10:04 am

Akurat to dobrze świadczy bo książki będą teraz znacznie grubsze więc ilustracji potrzeba więcej. Lepiej poczekać niż mieć obrazek raz na kilka stron.
Obrazek

Awatar użytkownika
engrisz
Wtajemniczony

Post autor: engrisz » czw gru 06, 2018 10:15 am

Kurcze szkoda, bo czytałam kiedyś, że miała być jakoś wiosną albo latem.

Awatar użytkownika
mika
Weteran
Kontakt:

Post autor: mika » czw gru 06, 2018 4:03 pm

Chodziło właśnie coś o ilustratora, ale obsługiwałam akurat klientów, gdy była mowa o przyczynie "opóźnienia".

Awatar użytkownika
SallyCzarownica
Fanatyk

Post autor: SallyCzarownica » czw gru 06, 2018 10:19 pm

Zwykle nic nie piszę w tym temacie, bo mało kto tutaj czyta książki. Chyba. Ale mam ogromną potrzebę trąbić o pewnej serii gdzie tylko się da. "All for the Game", trylogia. Pierwszy tom - "The Foxhole Court" - tak bardzo mi się podobał, że po kilku dniach kaca musiałam przeczytać go jeszcze raz. Potem non stop oglądałam na YT teledysk na podstawie książki. Dziś przeczytałam drugi tom - "The Raven King". Sponiewierał mnie totalnie. Tyle się w nim działo, tyle wyjaśniło. Jedna scena tak mną wstrząsnęła, że ledwo oddychałam, powstrzymując płacz. Na innej nie mogłam złapać tchu. Z kolei ostatni rozdział był dla mnie tak ciężki, że rozpłakałam się jak dziecko. Jestem zachwycona, wstrząśnięta, poruszona i nie mam pojęcia, jak wytrzymam do następnego tomu. Pragnę go jak powietrza.

Nie jestem dobra w opisach, więc podrzucę ten z LC.
Neil Josten jest zapalonym graczem Exy, który podpisał kontrakt z drużyną Uniwersytetu Stanowego Palmetto. Niezbyt wysoki, ale szybki, posiada ogromny potencjał – jednak… jest też uciekinierem oraz synem groźnego przestępcy znanego pod pseudonimem Rzeźnik.
Podpisanie kontraktu z drużyną uniwersytecką Lisów wydaje się więc ostatnią rzeczą, jaką chłopak taki jak Neil powinien robić. Drużyna jest bowiem znana szerszej publiczności; zdjęcia, na których znajdzie się jego wizerunek, mogłyby ściągnąć na niego niepotrzebną uwagę. Kłamstwa pozwolą mu zachowywać pozory jedynie tak długo, dopóki ktoś nie pozna jego prawdziwej tożsamości. Jeśli prawda wyjdzie na jaw, będzie martwy.
Ale Neil nie jest jedyną osobą w drużynie, która coś ukrywa. Jeden z nowych zawodników Lisów, to ktoś z jego przeszłości. Teraz, gdy ponownie się spotkali, Neil chce wykorzystać szansę, jaką zesłał mu los. Ostatnich osiem lat przetrwał dzięki ciągłej ucieczce. Może w końcu znalazł kogoś, dla kogo warto żyć i coś, o co warto walczyć.

To jest chyba moja pierwsza książka, w której rozgrywają się mecze. Dobra, był jeszcze Harry. Exy to takie połączenie hokeja na trawie i rugby, tak mi się wydaje. Autorka sama wymyśliła tę grę. Drużynę Lisów tworzą bardzo różne charaktery. Każdy bohater ma za sobą bolesną przeszłość. Ich drużyna to taki... powiedziałabym "ośrodek resocjalizacji". Nie najlepiej układa się im współpraca, ale z czasem powoli się dogadują. W książce, oprócz meczów, są też poruszone bardzo ważne tematy: o pragnieniu bycia częścią czegoś, o potrzebie zrozumienia, zaufania, o pragnieniu przyjaźni, o tęsknocie za normalną rodziną. Jest to świetny tytuł ze wspaniałymi bohaterami. Jedna postać tak mnie intrygowała w pierwszym tomie, że ledwo się powstrzymałam od spoilerów na jej temat. ^^' Na szczęście w drugim wiele się wyjaśniło.

Jeśli ktoś czytał pierwszy tom i uważał go na nudny, to niech da szansę drugiemu. Jest znacznie lepszy. Jestem zachwycona serią jak mało którą. Bardzo polecam.
Obrazek

ODPOWIEDZ

Wróć do „Po Godzinach czyli luźne ga(d/t)ki”