Gry na konsole i PC, czyli o elektronicznej rozrywce

Dział do rozmów na tematy wszelakie, nawet (a raczej głównie) te niezwiązane z mangą i anime.
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
Skolopendrokot
Adept
Status: Online

Post autor: Skolopendrokot » pn paź 08, 2018 8:56 am

Skolopendrokot, dobrze pamiętam, że to ty tutaj się kiedyś rozpisałaś na temat Final Fantasy? Grałaś w StormBlood?
Grałam i gram nadal. Chcesz o coś zapytać? :angel:

I dzięki za odpowiedź odnośnie dramy!
Oj, no nie. Może na świecie Sapek nie był znany przed grami, ale w świecie słowiańskim (Rosja, Czechy, Słowacja, Ukraina) Wiedźmin miał pozycję kultową na długo przed grami.
Mea culpa, bo sądziłam, że znany był jedynie w Polsce. Tak czy siak, nikt nie może powiedzieć, że gry nie przysporzyły mu popularności. I że nadal nie wiadomo, czym jest to mityczne "gówno".
Żeby nie było offtopu (bo znowu mi posta wywalą), to powiem, że mi tak po ludzku smutno, że najwyraźniej Tomb Raider jest na równi pochyłej. W Shadow jeszcze nie grałem, ale już Rise był piekielnie przeciętny, a tu i ówdzie słyszę, że jest jeszcze gorzej. A pierwsza część po reboocie to była taka fajna gra. Ciemno się robi, zima idzie, niedługo tzw. Sollemnitas Omnium Sanctorum, więc świeczuszka dla Lary [*]
Prawda. Ja w nowych Tomb Raiderach w ogóle nie czuję Lary Croft. Bardzo brakuje mi tego, co było w pierwszych częściach. Swoją drogą, widziałeś może fanowski remake dwójki?

Awatar użytkownika
deffik
Adept
Kontakt:
Status: Offline

Post autor: deffik » pn paź 08, 2018 5:06 pm

Ame pisze:
ndz paź 07, 2018 10:08 pm
Seriale to europejskie produkcje.
Nie, seriale to "wieloodcinkowe programy mające określoną strukturę narracyjną, utrzymane w określonej konwencji, lub łączące wiele z nich", pochodzenie serialu nie ma znaczenia. Serial jest szerszym zbiorem semantycznym niż drama i nie ma nic złego w nazywaniu dram serialami.

PS. Każda manga jest komiksem. :^)

Awatar użytkownika
Lou
Wtajemniczony

Post autor: Lou » pt paź 12, 2018 4:01 pm

W końcu skończyłam Krew i wino i mogłam wywalić Wiedźmina z dysku. Dodatki ciekawsze niż podstawka, ale to wciąż bardzo męcząca gra. Mam nadzieję, że Cyberpunk okaże się ciekawszą przygodą.

Hellblade Senua's Sacrifice. Z jednej strony bardzo słaby lip sync, z drugiej rewelacyjnie zagrana główna bohaterka. Bardzo interesująco ukazany świat i zachowania osób cierpiących na psychozę. Niestety efekt popsuty powtarzalnym gameplay'em. Choć tu akurat im dalej tym lepiej. Kilka creepy misji popsutych bugami. Tytuł, który miał przedstawić psychozę nie powinien narzucać konieczności zaczynania od zera po kilku zgonach. Od tego są Soulsy. Gra pełna sprzeczności.

AC Odyssey. Ogrywam od kilku dni i jestem zachwycona. Gra wygląda pięknie, podoba mi się klimat antycznej Grecji. Absolutnie rewelacyjna jest Kassandra. Piękna i charyzmatyczna. W dużej mierze to pewnie zasługa aktorki głosowej. Porównywałam filmy z Alexiosem i nie brzmi on tak dobrze. Trochę to przypomina sytuację z ME i lepszą rolą Jennifer Hale niż Marka Meera. Nie zmienia to faktu, że main hero jest napisana bardzo dobrze. Jest zabawnie, czasem dramatycznie. W końcu można "romansować" bez ograniczeń. Bardzo satysfakcjonujący gameplay. Duże drzewko rozwoju, konieczność zbierania zasobów, crafting też na plus. Nadal ogromną satysfakcję dają stealth kille. Bycie rpgiem wyszło serii na dobre. I nie wierzcie tym, co twierdzą, że gra zmusza do grindowania. Ogrom zadań pobocznych powoduje, że awansuje się szybko. A jak ktoś chce iść tylko głównym wątkiem, cóż, straci naprawdę sporo dobrego contentu.
Never trust the friendly ones.
Comix Grrrlz - Najlepsze źródło informacji o mangach yuri i komiksie kobiecym.

Awatar użytkownika
Ame
nołlife

Post autor: Ame » ndz paź 14, 2018 4:31 pm

Skolopendrokot pisze:
pn paź 08, 2018 8:56 am
Grałam i gram nadal. Chcesz o coś zapytać? :angel:
Chciałam zacząć swoją przygodę i padło na to. Teraz jak poczytałam to rozumkiem, że raczej nie pójdzie mi to bez kolejnej części. Skoro to jakiś dodatek.
deffik pisze:
pn paź 08, 2018 5:06 pm
Serial jest szerszym zbiorem semantycznym niż drama i nie ma nic złego w nazywaniu dram serialami.

PS. Każda manga jest komiksem. :^)
No właśnie jest. Ktoś kto jest obeznany może poczuć oburzony, że nazwałeś dramę serialem. Zwłaszcza jak tytuł jest angielski i nie można wynioskować, że to jakieś azjatycki wytwór. To może byc uznawane za celowe wprowadzenie w błąd. Zwłaszcza jak ktoś nie lubi, a wie, że jest coś takiego.
Lou pisze:
pt paź 12, 2018 4:01 pm
dodatki ciekawsze niż podstawka, ale to wciąż bardzo męcząca gra.
Męczące to są bugi. :?

Awatar użytkownika
deffik
Adept
Kontakt:

Post autor: deffik » ndz paź 14, 2018 5:05 pm

Ame pisze:
ndz paź 14, 2018 4:31 pm
Ktoś kto jest obeznany może poczuć oburzony, że nazwałeś dramę serialem.
Jeżeli ktoś się oburza z takiego powodu to polecam nabrać dystansu, poluzować spodnie, etc. Wyjdzie to tylko na zdrowie, serio. Wcale nie trzeba w każdej sytuacji stawiać się w pozycji oblężonej twierdzy.
Zwłaszcza jak tytuł jest angielski i nie można wynioskować, że to jakieś azjatycki wytwór. To może byc uznawane za celowe wprowadzenie w błąd. Zwłaszcza jak ktoś nie lubi, a wie, że jest coś takiego.
A to już są szachy 5d, na partię których się nie zapisywałem.

Awatar użytkownika
Skolopendrokot
Adept

Post autor: Skolopendrokot » ndz paź 14, 2018 6:10 pm

Ame, nie za bardzo rozumiem, na czym dokładnie polega Twój problem, ale z tego, co wiem, można za niewielką kwotę kupić podstawkę razem ze Stormbloodem (Heavensward dostajesz gratis). Ewentualnie możesz zakupić samą podstawkę (bo zanim dojdziesz do dodatków, i tak minie sporo czasu), ewentualnie grać za darmo do 35 poziomu i sprawdzić, czy gra w ogóle Ci podejdzie.

Jeśli miałabyś jakieś inne pytania, to pisz śmiało. Fajnie byłoby też grać na tym samym serwerze.

Awatar użytkownika
Ame
nołlife

Post autor: Ame » ndz paź 14, 2018 7:42 pm

Skolopendrokot, o tuż kupiłam na PSP4 tylko StormBlood. Po kupieniu przeczytałam, że do dodatek. Na stronie gdzie kupiłam nie napisali. :(
Skolopendrokot pisze:
ndz paź 14, 2018 6:10 pm
Ewentualnie możesz zakupić samą podstawkę (bo zanim dojdziesz do dodatków, i tak minie sporo czasu), ewentualnie grać za darmo do 35 poziomu i sprawdzić, czy gra w ogóle Ci podejdzie.
O to fajnie jak można wypróbować za darmo. :o

Awatar użytkownika
Skolopendrokot
Adept

Post autor: Skolopendrokot » ndz paź 14, 2018 7:44 pm

Ame, spróbuj zwrócić albo chociaż wymienić na ARR, jeżeli jeszcze gry nie aktywowałaś - na to drugie powinni zgodzić się bez problemu.

Jeśli masz ochotę wypróbować grę, napisz do mnie wiadomość prywatną. :angel:

ODPOWIEDZ

Wróć do „Po Godzinach czyli luźne ga(d/t)ki”