Prywatna biblioteczka

Dział do rozmów na tematy wszelakie, nawet (a raczej głównie) te niezwiązane z mangą i anime.
Awatar użytkownika
Itachi Uchiha
nołlife
Status: Offline

Post autor: Itachi Uchiha » pn lip 03, 2017 12:43 pm

Fani pisze:Ja jakiś lekkich obić to u BD nie reklamowałem, to nie wiem czy przyjmą. Dwa razy zdarzyło mi się do nich pisać jak miałem złamany grzbiet i posklejane strony.
Dzięki wielkie za info. Jakoś to obicie przeboleje. :P

Waneko, kocham was za Soumę i Magi ♥
Moje komentarze na temat anime/mang są
moją prywatną opinią - każdy ma swój indywidualny gust

Awatar użytkownika
maciejko
Adept

Post autor: maciejko » pn lip 03, 2017 1:29 pm

Czerwcowe nowości:
[spoiler]Obrazek
Obrazek [/spoiler]
Obrazek

Awatar użytkownika
Lou
Wtajemniczony

Post autor: Lou » pn lip 03, 2017 2:36 pm

Itachi Uchiha pisze:Czy taki uszczerbek klasyfikuje się jeszcze jako tomik do reklamacji? Czy lepiej dać sobie z tym spokój 8-[
Takie uszkodzenie w przesyłce zagraniczne reklamować? Serio? Przecież tego prawie nie widać.

Ostatnie, czerwcowe nowości
[spoiler]Obrazek[/spoiler]

3x mangusie yuri. Plus, typowo dla mnie, coś związanego z historią komiksu kobiecego - biografia Aline Kominsky.
Never trust the friendly ones.
Comix Grrrlz - Najlepsze źródło informacji o mangach yuri i komiksie kobiecym.

Awatar użytkownika
Itachi Uchiha
nołlife

Post autor: Itachi Uchiha » pn lip 03, 2017 2:59 pm

Lou pisze:
Itachi Uchiha pisze:Czy taki uszczerbek klasyfikuje się jeszcze jako tomik do reklamacji? Czy lepiej dać sobie z tym spokój 8-[
Takie uszkodzenie w przesyłce zagraniczne reklamować? Serio? Przecież tego prawie nie widać.
Do tej pory tomiki przychodziły mi w nienagannym stanie, dlatego nie zwracałem na to uwagi. Fani mi wszystko już wyjaśnił, więc można uznać temat za zamknięty :P

Waneko, kocham was za Soumę i Magi ♥
Moje komentarze na temat anime/mang są
moją prywatną opinią - każdy ma swój indywidualny gust

Awatar użytkownika
Fani
Wtajemniczony

Prywatna biblioteczka

Post autor: Fani » czw lip 27, 2017 11:54 am

Wszystkie zakupy od ostatniego razu :)
► Pokaż Spoiler

Awatar użytkownika
ninna
Fanatyk

Prywatna biblioteczka

Post autor: ninna » czw lip 27, 2017 12:19 pm

Moje nowości:
► Pokaż Spoiler
I kilka słów o "Plum Crazy" bo Ajsza na swoim blogu była ciekawa opinii :D:
Mangę kupiłam w ciemno i nie żałuję zakupu. Pierwszy tom jest zbiorem opowiadań o perypetiach tytułowej Plum i jej właścicieli - chłopaka i jego matki. Opowieści są ze sobą luźno powiązane i skupiają się na różnych aspektach kociego życia. W tym tomie np. autorka przedstawia problemy, jakie mogą wiązać się z pojawieniem się w domu drugiego kota. Wszystko opowiedziane jest ciekawie i zabawnie, dobrze uchwycono kocie zwyczaje i zachowania. Całości dopełnia śliczna kreska, szczególnie koty rysowane są w przesłodki sposób :wink:. Na końcu tomiku znajduje się komplet pasków z krótkimi historyjkami.

Nieco mniej zadowolona jestem z wydania. Mamy tu wszechobecne prześwity, korekta przysnęła i zdarzają się np. powtórzone wyrazy. Razi też niekonsekwencja: jak wskazuje tytuł, zdecydowano się przetłumaczyć imię głównej kociej bohaterki. Tymczasem gdzieniegdzie zdarza się, że pozostawiono "Koume"/"Koume-san" :roll:.

Pierwszy tom mógłby stanowić całość, nie trzeba zatem kupować kolejnych. Ja drugi kupię na pewno. Co dalej - się zobaczy. Na szczęście fabuła jest dość epizodyczna więc można przerwać zbieranie kiedy historia nam się znudzi (tak zakładam, nie znam dalszych tomów).
Zdjęcia:
► Pokaż Spoiler
► Pokaż Spoiler
► Pokaż Spoiler
► Pokaż Spoiler
► Pokaż Spoiler
► Pokaż Spoiler
► Pokaż Spoiler
► Pokaż Spoiler

Awatar użytkownika
DarkNighty
Weteran
Kontakt:

Prywatna biblioteczka

Post autor: DarkNighty » czw lip 27, 2017 12:32 pm

Lipiec:
► Pokaż Spoiler
Niestety oba tomy Magi i ReLIFE poszły do reklamacji, ponieważ dotarły uszkodzone.
Skip Beat!, Rainbow, Cat Street, Kiseijuu, One Outs, Hikaru no Go, Lovely Complex, Arslan Senki
Saiunkoku Monogatari (LN), Oregairu (LN), Liar Game, Magi: Sinbad no Bouken, Koi dano Ai dano
Obrazek

Awatar użytkownika
Ajsza
Fanatyk
Kontakt:

Prywatna biblioteczka

Post autor: Ajsza » czw lip 27, 2017 4:35 pm

ninna pisze:
czw lip 27, 2017 12:19 pm
I kilka słów o "Plum Crazy" bo Ajsza na swoim blogu była ciekawa opinii :D:
Mangę kupiłam w ciemno i nie żałuję zakupu. Pierwszy tom jest zbiorem opowiadań o perypetiach tytułowej Plum i jej właścicieli - chłopaka i jego matki. Opowieści są ze sobą luźno powiązane i skupiają się na różnych aspektach kociego życia. W tym tomie np. autorka przedstawia problemy, jakie mogą wiązać się z pojawieniem się w domu drugiego kota. Wszystko opowiedziane jest ciekawie i zabawnie, dobrze uchwycono kocie zwyczaje i zachowania. Całości dopełnia śliczna kreska, szczególnie koty rysowane są w przesłodki sposób :wink:. Na końcu tomiku znajduje się komplet pasków z krótkimi historyjkami.

Nieco mniej zadowolona jestem z wydania. Mamy tu wszechobecne prześwity, korekta przysnęła i zdarzają się np. powtórzone wyrazy. Razi też niekonsekwencja: jak wskazuje tytuł, zdecydowano się przetłumaczyć imię głównej kociej bohaterki. Tymczasem gdzieniegdzie zdarza się, że pozostawiono "Koume"/"Koume-san" :roll:.

Pierwszy tom mógłby stanowić całość, nie trzeba zatem kupować kolejnych. Ja drugi kupię na pewno. Co dalej - się zobaczy. Na szczęście fabuła jest dość epizodyczna więc można przerwać zbieranie kiedy historia nam się znudzi (tak zakładam, nie znam dalszych tomów).

Wielkie dzięki :) Dziwi mnie to słabe wydanie - nie spodziewałam się tego po Seven Seas... Nigdy nie miałam jakichś wielkich zastrzeżeń do ich tomików, choć różne mankamenty się zdarzały. Ostatnio wydają znacznie więcej tytułów niż wcześniej - może przez to spadła im jakość?

W każdym razie mimo to nie straciłam ochoty na tę mangę, ale "się zobaczy" czy ostatecznie kupię ;)

Awatar użytkownika
Meliona
Weteran

Prywatna biblioteczka

Post autor: Meliona » wt sie 01, 2017 8:34 am

Lipiec:
► Pokaż Spoiler
Ech, Sekaiichi Hatsukoi to jednak szmira. Co mnie podkusiło, by to kupić :-? Liczyłam tylko na to, że będzie lekko i zabawnie. Lekko nawet było - przez pierwsze cztery tomy, potem poczułam zmęczenie i zniechęcenie. Zabawnie? Zaśmiałam się RAZ. :| Jeden raz na osiem tomów, to kiepski wynik jak na mangę komediową. Co prawda jeszcze trochę chichrałam się z anatomii (im dłużej przyglądałam się rysunkom, tym zabawniejsze się wydawały), ale tego nie liczę. Anime mi się swego czasu całkiem podobało, więc może po prostu wyrosłam już z tej historii. No i gdyby tłumaczenie było lepsze, to lepiej by się czytało, a może i byłoby zabawniej. Daw wam przykłady:
Tom 7 "Ostatnim razem zasunął mi, że "Jak zwykle, maluję nudno"" Zasunął mu. Aha.
"A co do tamtej dziewczyny, to laski rzucają ci wyznania średnio raz dziennie!"
"Zwalaj na drzewo z takimi żarcikami" Zwalaj na drzewo. Nawet nie chcę myśleć, o co mu chodziło.
Tom 3: "Może to i sajens fikszyn, ale..." Kilka razy to czytałam, zanim zrozumiałam.
Tom chyba 2: "No popatrz ty się!"
"Czekam tej rewolucji..."
Pewnie kolejne tomy kupię, przeczytam i kiedyś sprzedam. Historia drugiej pary ujdzie w tłoku.

Te dwa zeszyty komiksowe bardzo mi się podobały. Szkoda, że to takie drogie, bo bym chętnie częściej je kupowała.

Awatar użytkownika
Ame
nołlife

Prywatna biblioteczka

Post autor: Ame » wt sie 01, 2017 10:29 am

Meliona pisze:
wt sie 01, 2017 8:34 am
Tom 3: "Może to i sajens fikszyn, ale..." Kilka razy to czytałam, zanim zrozumiałam
Ja za trzecim razem zrozumiałam.
Meliona pisze:
Anime mi się swego czasu całkiem podobało,
A mnie trochę przynudzało i w ogóle o wiele mniej mi się podoba niż Junjou Romantica.
Meliona pisze:
"Zwalaj na drzewo z takimi żarcikami" Zwalaj na drzewo. Nawet nie chcę myśleć, o co mu chodziło
Zwalaj tak dziwnie się to czyta. Nienaturalnie. :?
Meliona pisze:
Co mnie podkusiło, by to kupić
Ja się zastanawiam nad tą serią. Wolę jednak skupić się na innych seriach. Najwyżej zaryzykuje z Junjou Romantica. Wolałabym jednak, aby autorka to zakończyła. No i nie wiadomo jak dalsze tomy trzymają poziom. :? Strasznie długo to ciągnie.

Awatar użytkownika
miaka88
nołlife

Prywatna biblioteczka

Post autor: miaka88 » śr sie 02, 2017 7:10 pm

Spory stosik w lipcu się zrobił. Utena miała być w czerwcu ale zginęła po drodze. Ale wreszcie ją mam :mrgreen: .
► Pokaż Spoiler
Obrazek

Awatar użytkownika
Lou
Wtajemniczony

Prywatna biblioteczka

Post autor: Lou » pt sie 04, 2017 3:20 pm

Przyszła nowa paczka od Ratany, a w niej: Pulse tom 2, Lily Love tom 4, box na LL oraz dodatki w postaci pocztówek i zakładek. Duża porcja yuri :D
O drugim tomie Pulse już tutaj wcześniej pisałam, natomiast box jest nieco przyciasny, trzeba mocno wpychać ;p tomiki.
Kilka zdjęć
► Pokaż Spoiler
► Pokaż Spoiler
► Pokaż Spoiler
► Pokaż Spoiler
► Pokaż Spoiler
Never trust the friendly ones.
Comix Grrrlz - Najlepsze źródło informacji o mangach yuri i komiksie kobiecym.

Awatar użytkownika
zandam
Moderator

Prywatna biblioteczka

Post autor: zandam » ndz sie 06, 2017 9:10 pm

Nadrabiając zaległości:
1. Czerwiec
► Pokaż Spoiler
Okładki
► Pokaż Spoiler
2. Lipiec
► Pokaż Spoiler
Okładki
► Pokaż Spoiler

Awatar użytkownika
Kakaladze
Weteran

Prywatna biblioteczka

Post autor: Kakaladze » ndz sie 06, 2017 11:11 pm

Dawno już nic tu nie wrzucałem, trochę to wina lenistwa a też trochę wina tego że mniej kupuję książek.

Ogólnie nie pamiętałem co ja tutaj wrzucałem ostatnio, dlatego dałem na oko to co mam:
► Pokaż Spoiler
► Pokaż Spoiler
Z importów ostatnio zrezygnowałem całkowicie, Polskie tytuły ograniczyłem, ale i tak trochę tego jest.

Całe wydanie Sherlocka zobaczyłem u Angu, przy okazji obejrzeliśmy serial i na tyle mnie wciągnął że postanowiłem zakupić tę cegłę, okazało się nawet że jest lepsza od serialu, a samo wydanie pomimo że wielkie to bardzo wygodne.

Następnie to już mangi, kolejny (najnowszy) tom Umineko, standard, uwielbiam tą serię i co by nie było, chcę uzbierać całość.

Magi - Zawsze sobie obiecałem że zacznę od mangi zabawę w ten tytuł, tak się stało i nie zawiodłem się, bardzo przyjemna seria.

Nichijou - jedna z moich ulubionych komedii mangowych, nie żałuję zakupu, pozostały 3 tomy :D.

Poza tym, ostatnio (jakieś 3-4 miesiące temu) mocno napaliłem się na Playstation 4, za sprawą nowego (Starego) Crasha Bandicoota, który trochę kojarzy mi się z dzieciństwem. Po tym czasie udało mi się zaopatrzyć w samą konsolę
► Pokaż Spoiler
W zasadzie jestem bardzo zadowolony, od czasów mojego ukochanego PS2 (która konsola w moim domu znajduje się w 3 egzemplarzach), nie interesowałem się konsolami i PS4 mnie nie zawiodło, może poza cenami gier xD.

Tutaj jeszcze gierki:
► Pokaż Spoiler
Wszystko oprócz Crasha dostałem w zestawie z konsolą, są to gry w porządku ale nic poza tym, takie typowe średniaczki. Zapewne pogram i będę się dobrze bawił, jednak mimo wszystko gdybym nie dostał ich w zestawie to raczej nigdy bym się w takowe gry nie zaopatrzył :D. Sam Crash Bandicoot to miód, świetna gra, niesamowicie też cieszy mnie to że super się sprzedał na świecie i Activision potwierdziło kolejne remastery (niekoniecznie crasha, spekuluje się np. o Spyro), dla mnie to wręcz super informacja, jeżeli za przyszłe produkty będzie odpowiadać Vicarious Visions to mogę być raczej pewny o jakość tych gierek :D.

No i niestety znowu moje hobby lekko obracają się o 180 stopni i gry wchodzą na 1wsze miejsce, mam tyle tytułów na PS4 do ogrania a to wszystko kosztuje, temu też od jakiegoś czasu ograniczam mocno mangi, co nie znaczy że je porzucę :D.
http://myanimelist.net/animelist/Kakaladze
Twitter
Lista
Brak mi słodyczy na polskim rynku ( ͡° ʖ̯ ͡°)

Awatar użytkownika
Mormicc
Adept

Prywatna biblioteczka

Post autor: Mormicc » czw sie 10, 2017 10:45 pm

Maj - lipiec
► Pokaż Spoiler
Totalna dominacja Waneko. Chyba muszę zacząć ograniczać serie od nich :lol: sytuacje ratują tylko kupione przypadkiem legendy irladzkie po dżapońsku
► Pokaż Spoiler

Zdecydowana dominacja książek
► Pokaż Spoiler
Cała dolna półka to książki nabyte dzięki temu że znajomy znajomych pozbywał się zbędnej makulatury, a jak dają to szkoda nie brać.

Plus nowo-stare zdjęcie kolekcji
► Pokaż Spoiler
Za "podwyższenie" na Hellsinga robią m.in. Krzyżacy :lol: (to jedyne do czego ta książka się nadaje...)
Jakby kogoś to interesowało to domki kupiłem w lokalnej księgarnii ale można je dostać np. na Aliexpress pod nazwą "3D World Style - Welcome to Japan" (ale są też inne kraje). Zrobione są z "gąbko-tektury"
Mój profil MAL
Waneko proszę wydajcie... a nie wiem wydawajcie co tam chcecie :p

Awatar użytkownika
mayhay
Adept

Prywatna biblioteczka

Post autor: mayhay » sob sie 12, 2017 11:35 am

Od jakiegoś czasu skupiam się wyłącznie na książkach i przez to tak wyglądały moje zakupy w przeciągu miesiąca:
► Pokaż Spoiler
Żałuję trochę, że nie doczytałem tego, że te Vintage Minis to wycinki z książek, ale przynajmniej teraz wiem co jeszcze muszę dodać do listy :lol:

Awatar użytkownika
ninna
Fanatyk

Prywatna biblioteczka

Post autor: ninna » sob sie 12, 2017 4:48 pm

Wreszcie udało mi się upolować! :mrgreen:. Założyłam, że kupię do 200zł. Dorwałam za niewiele ponad tę kwotę ale nie żałuję. Artbook jest piękny.
► Pokaż Spoiler
► Pokaż Spoiler
► Pokaż Spoiler
► Pokaż Spoiler
► Pokaż Spoiler
► Pokaż Spoiler
► Pokaż Spoiler
► Pokaż Spoiler
► Pokaż Spoiler
► Pokaż Spoiler
► Pokaż Spoiler
► Pokaż Spoiler
► Pokaż Spoiler

Awatar użytkownika
usagisensei
Wtajemniczony

Prywatna biblioteczka

Post autor: usagisensei » sob sie 12, 2017 6:29 pm

Szacun. Foty z arbooka faktycznie robią wrażenie. :)
Wishlist:
PSME, Hana-Kimi, Kimi wa Pet, Aishiteruze Baby, Chrno Crusade, W-Juliet

Awatar użytkownika
Ajsza
Fanatyk
Kontakt:

Prywatna biblioteczka

Post autor: Ajsza » sob sie 12, 2017 7:14 pm

Och te arty... Łezka się w oku kręci

Awatar użytkownika
Ame
nołlife

Prywatna biblioteczka

Post autor: Ame » pn sie 14, 2017 5:39 pm

Uwielbiam kreskę Clampa. Chyba niektóre ich serie zbierałabym dla samej kreski. :roll:
Moje małe lipcowe zakupy:
► Pokaż Spoiler
Zapomniałam dodać do zdjęcia książkę Tajemniczy Ogród. :? Wydanie mam z wydawnictwa Siedmioróg.

ODPOWIEDZ

Wróć do „Po Godzinach czyli luźne ga(d/t)ki”