Ao Haru Ride Anime - temat ogólny

Miejsce do dyskusji na temat tej mangi
LittleStar
Status: Offline

Ao Haru Ride Anime - temat ogólny

Post autor: LittleStar » pn cze 09, 2014 9:05 pm

[center]Obrazek

Źródło: aoha-anime.com

Filmiki:
youtube.com/watch?v=J_MhrnxDwUA
youtube.com/watch?v=U0mrFMj3wLQ
youtube.com/watch?v=AjCZUpcB0IU
youtube.com/watch?v=xp0OSMWyTpw[/center]

Atobe-san
Status: Offline

Post autor: Atobe-san » pn cze 09, 2014 9:23 pm

Mam nadzieje,że nie spartolą serii, bo sadząc po trailerze zapowiada się cukierkowy raj :P

LittleStar
Status: Offline

Post autor: LittleStar » pt lip 04, 2014 6:58 pm

Reklama telewizyjna
http://www.youtube.com/watch?v=0Z-_RgTNanY

Zwiastun
http://www.youtube.com/watch?v=78k9Rh7kiRo

i duży plakat promujący serie
Obrazek

Fenek Alfa
Status: Offline

Post autor: Fenek Alfa » pt lip 04, 2014 8:43 pm

Pierwszy odcinek będzie emitowany w poniedziałek o 16 naszego czasu, i nie wygląda na to żeby jakakolwiek legalna strona zdobyła tytuł.

Awatar użytkownika
Angu
nołlife
Posty: 2694
Rejestracja: pt sty 07, 2011 1:38 pm
Lokalizacja: Wejherowo
Gender:
Kontakt:
Status: Offline

Post autor: Angu » pt lip 04, 2014 8:55 pm

Ja na razie nie zamierzam oglądać anime by nie spoilerować sobie wydarzeń z mangi którą kupuję :P
Obrazek

Rabbit D
Status: Offline

Post autor: Rabbit D » pt lip 04, 2014 8:56 pm

Fenek Alfa pisze:Pierwszy odcinek będzie emitowany w poniedziałek o 16 naszego czasu, i nie wygląda na to żeby jakakolwiek legalna strona zdobyła tytuł.
A które strony publikują legalnie, a które nielegalnie? Bo osobiście się w tym nie orientuje :P

Fenek Alfa
Status: Offline

Post autor: Fenek Alfa » pt lip 04, 2014 9:39 pm

W tej chwili u nas tylko Crunchyroll, jest jeszcze Daisuki ale nie wydali niczego w zeszłym sezonie i nie mają żadnych zapowiedzi na Polskę na ten. Chociaż i tak najlepszym dla wszystkich rozwiązaniem byłyby płatne pobieranie odcinków, ale na bezrybiu i rak ryba.

Crunchy daje twórcom opłatę licencyjną(ok. 7k dolców, zależy od serii) i potem cent od każdego tysiąca wyświetleń(o wiele mniej niż się wydaje).

Dla porównania: gdyby stworzyć stronę na której płacisz 2zł+VAT za odcinek(oczywiście w HD bez DRM), i dawać z każdych 2 zyla złotówkę twórcom, to przegoniłaby Crunchy przy ok. 900 osobach pobierających całą serię. A z pozostałej złotówki razy 12 odcinków razy 900 osób powinno wystarczyć na hosting, tłumaczy, itp. zwłaszcza ze z dobrą reklamą 900 osób nie powinno być problemem. Problemem natomiast byłby rozruch, bo:
1) Mało które studio da nowej firmie licencję płaconą z opóźnieniem.
2) Trzeba włożyć kasę w serwery, tłumaczenie, etc. przed wydaniem.

Ale to tylko takie gdybanie, wróćmy do tematu.

LittleStar
Status: Offline

Post autor: LittleStar » sob lip 05, 2014 9:37 pm

"Ao Haru Ride" anime będzie dostępne na Crunchyroll jako "Blue Spring Ride"

Źródło: animenewsnetwork.com

Mixik
Status: Offline

Post autor: Mixik » śr lip 23, 2014 2:14 pm

W końcu zabrałam się za pierwszy odcinek i... muszę z przykrością stwierdzić, że bohaterowie są jeszcze bardziej irytujący, niż w mandze. Nie wiem, czy dociągnę to do końca. :|

Marei
nołlife
Posty: 2216
Rejestracja: czw sie 09, 2007 12:56 pm
Status: Offline

Post autor: Marei » śr lip 23, 2014 3:03 pm

Chyba mają niewielki budżet, bo niektóre tła wołają o pomstę do nieba :lol: Sam nie wiem, też miałem wrażenie, że w anime bohaterowie są bardziej irytujący niż w mandze, ale jakoś... sam nie wiem czemu. Wszystko do tej pory leci tak jak w mandze (tylko przeszłość rozbili na retrospekcje), a jednak odbiera się inaczej.
Pierwszy i drugi odcinek są słabe, a trzeci już jest sporo lepszy, więc jeszcze nie odpuszczaj :D

Mixik
Status: Offline

Post autor: Mixik » śr lip 23, 2014 3:27 pm

Marei pisze:Pierwszy i drugi odcinek są słabe, a trzeci już jest sporo lepszy, więc jeszcze nie odpuszczaj
Nie zgodzę się z tym, że jest "sporo" lepszy. Ale dam szansę do momentu, do którego doszłam w mandze, a dalej się zobaczy.

Marei
nołlife
Posty: 2216
Rejestracja: czw sie 09, 2007 12:56 pm
Status: Offline

Post autor: Marei » śr lip 23, 2014 4:00 pm

Moim zdaniem widać dosyć sporą poprawę, ale akurat u mnie trudno o obiektywność, bo bardzo lubię mangę :D Smutne jest to, że takie Kimi ni Todoke wygląda dużo lepiej, a to anime ma już 5 lat.

Fonin
Posty: 67
Rejestracja: ndz maja 29, 2011 8:44 pm
Status: Offline

Post autor: Fonin » śr lip 23, 2014 5:19 pm

Nie zwracałam jakiejś większej uwagi na tła, ale mi bardzo podoba się "pastelowość" tego anime.

Awatar użytkownika
vishaad
Weteran
Posty: 1139
Rejestracja: pn lut 24, 2014 4:11 pm
Gender:
Status: Offline

Post autor: vishaad » śr lip 23, 2014 6:26 pm

Dla mnie manga jest zdecydowanie lepsza. W anime wszystkie sceny są rozciągnięte do granic możliwości. Trzeci odcinek i powrót Futaby z Kou pobił chyba wszystko. W takim tempie oni do niczego nie dojdą, jak na pierwszy tom zeszło im 2,5 odcinka, a ma ich być 12.
Kolorystyka mi opowiada, a ręcznie malowane tła to moim zdaniem dobry pomysł był.

Rabbit D
Status: Offline

Post autor: Rabbit D » śr lip 23, 2014 9:26 pm

vishaad pisze:W takim tempie oni do niczego nie dojdą
Przynajmniej nie przegonią polskiego wydania :P

LittleStar
Status: Offline

Post autor: LittleStar » śr sie 13, 2014 12:11 am

Trochę mnie wkurzyło, że w odcinku 5 usunęli scenę
spoiler kiedy Futaba widzi, że Kou znowu zasypia go i przekonuje go, że może spać,
a potem budzi się kiedy wszyscy śpią na nim
spoiler
a znowu w 6 dodawali fillery, przeciągali, żeby tylko zakończyć w dobrym momencie i nie rozpocząć nowego rodziału.

Poza tym animacja w 5 trochę podupadła...
Ale tak to ogólnie mi się podoba :D
Ostatnio zmieniony śr sie 13, 2014 10:40 am przez LittleStar, łącznie zmieniany 1 raz.

Fenek Alfa
Status: Offline

Post autor: Fenek Alfa » śr sie 13, 2014 12:31 am

Pamiętam że męczyłem o spoilertagi jeszcze w zeszłym roku...

Marei
nołlife
Posty: 2216
Rejestracja: czw sie 09, 2007 12:56 pm
Status: Offline

Post autor: Marei » śr sie 13, 2014 2:31 am

LittleStar pisze:[spoiler][/spoiler]
Nie było? :o To, że się budzą była na pewno.

Tak w ogóle to czy anime nie podoba się tylko mi? No bo nie wiem, czy jest takie złe, czy po prostu miałem zbyt duże oczekiwania? Niby ta sama fabuła, ale jednak nie trafia to do mnie, trudno powiedzieć konkretnie co mi się tam nie podoba, no ale jednak jestem daleki od zachwytów, przy czym mangę wciąż czytam z przyjemnością.

LittleStar
Status: Offline

Post autor: LittleStar » śr sie 13, 2014 11:30 am

O przepraszam, zapomniałam, że spoiler tag nie działa ;(
Marei pisze:
LittleStar pisze:[spoiler][/spoiler]
Nie było? :o To, że się budzą była na pewno.
Było, ale to było takie wyrwane z kontekstu...
Po prostu brakowało mi tej sceny xD

Albo jak mieszają mi w głowie,
kiedy dodają nową scenę, ale dialog biorą z mangi,
albo nowa scena, wydaje mi się, że filler, ale mam wrażenie,
że coś takiego miało miejsca, ale w późniejszym rozdziale.
A już w ogóle scena, w której Yuuri [glow=white]mówi, że już dawno podobał jej się Kou,
ale dopiero jak jej pomógł na obozie to zrozumiała, że go kocha.[/glow]
O ile dobrze pamiętam, to dopiero rozpoczął się nowy rok szkolny i są w tej samej klasie pierwszy raz.
Jak czytałam pierwszy raz mangę, to byłam zła, że Yuuri [glow=white]zakochała się Kou, bo był dla niej miły, ale przecież chłopcy z jej klasy też byli dla niej mili.[/glow]
Teraz mam takie wrażenie, żeby unikąć tej fali nienawiści do niej i żeby to nie wyglądało głupio wymyślili [glow=white]"o zrobimy tak, że już od dawna go lubi, więc to nie będzie wyglądało śmiesznie, że kocha go, bo jej pomógł"[/glow]

Do animacji ogólnie nie mam zastrzeżeń...
chociaż ten 5 odcinek... -.-
No i wygląd Yuuri i jej brwi doprowadzają mi do szału,
ale już w innych seriach zauważyłam, że np. brakujące części okularów, oko bohatera widać mimo, że ma je przykryte grzywką i ogólnie inne tego typu rzeczy.

Jednak cieszy mnie, że jak jest jakaś poważna/ważna scena z Kou/FutabĄ to zawsze jest ładnie zrobiona :D

Poza tym mam takie wrażenie, że czasami sobie olewają, żeby jednak zachęcić ludzi do kupna BD/DVD i żeby wersja TV nie była identyczna z wersją TV.

Można zobaczyć jaka jest różnica z animacją IG do filmu, a do serii TV i wydania BD/DVD.

Upps... trochę się rozpisałam xD

Mixik
Status: Offline

Post autor: Mixik » śr wrz 03, 2014 12:51 am

Tak w ogóle to czy anime nie podoba się tylko mi?
Nie tylko tobie, ale z kolei...
Marei pisze:przy czym mangę wciąż czytam z przyjemnością.
...mi się również manga nie podoba. Ale fakt faktem, anime o wiele słabsze.

[ Dodano: Śro 03 Wrz, 2014 ]
Właśnie nadrobiłam odcinki anime od momentu, w którym skończyłam z mangą i... chyba już znam główny powód, dlaczego tego nie lubię. To jest... po prostu... potwornie... NUDNE. Tak słabe, że aż nudne. Nie tylko historia, postaciom też brakuje ikry. :roll: Teraz mam w głowie tylko: "no raaany, zakochajcie się w sobie/zejdźcie się/pocałujcie się wreszcie". Nie mam ZIELONEGO pojęcia, jakim cudem ten tytuł doczekał się więcej, niż 5 tomów.

ODPOWIEDZ

Wróć do „"Ścieżki Młodości - Ao Haru Ride"”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 2 gości