Silver Spoon - tom 3

Forum dotyczące mangi Silver Spoon i wszystkiego co z nią związane.
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
Ame
nołlife
Posty: 3906
Rejestracja: ndz gru 04, 2011 3:26 pm
Gender:
Status: Offline

Silver Spoon - tom 3

Post autor: Ame » pn mar 10, 2014 7:44 pm

Obrazek
Planowana premiera to 10 kwietnia 2014.

GrisznakIW
Status: Offline

Post autor: GrisznakIW » sob kwie 12, 2014 10:06 pm

Przeczytane. Pod koniec zrobiło się na chwilę nieco bardziej poważnie, ale to raczej chwilowa zmiana. Sympatycznym dodatkiem był brat Hachikena, a grzechem byłoby nie zauważyć transformacji Tamako. I plusik dla tłumacza za Tokime... znaczy, Cysie-Cysie Memorial.

Mielone
Status: Offline

Post autor: Mielone » śr kwie 16, 2014 6:44 pm

Jestem co prawda w trakcie czytania, ale już mnie jeden moment mocno ukłuł. Strona 58 i "ochyda" przez ch. Oj, panie korektorki, panie korektorki...

Żeby nie wyjść na czepialskiego (choć zgodzimy się chyba, że takie kuchy nie przystoją), to przy okazji również pochwalę. Tomik czyta się bardzo fajnie i postaci wypowiadają się naturalnie, co dla mnie jest zawsze najważniejsze. Zresztą to samo mogę powiedzieć o poprzednich tomach, tak więc cieszę się, że polski Silver Spoon trzyma poziom, dobra robota.

Mixik
Status: Offline

Post autor: Mixik » czw maja 01, 2014 5:04 pm

Jestem już po lekturze i... ubawiłam się przednio. :D Wprawdzie znałam treść ze skanów, ale tłumaczenie totalnie zrobiło mi dzień. Plus - moja ulubiona okładka. <3 Jedyne, z czego nie jestem zadowolona, to zostawianie japońskich onomatopei... Bądźcie konsekwentni i albo zostawiajcie wszystkie, albo wszystkie wymazujcie, bardzo to źle wygląda. :?

Awatar użytkownika
gg gonia
nołlife
Posty: 2598
Rejestracja: pn sty 25, 2010 3:46 pm
Gender:
Status: Offline

Post autor: gg gonia » pt maja 02, 2014 9:32 pm

Zajefajny tomik, uwielbiam brata Hachikena, taka z niego pogodna dobra dusza. Humor pierwsza klasa i nawet poważniejsze tematy się przewiną. Dylematy Hachikena nie są przedramatyzowane i na szczęście nie przedstawia się ludzi o innej opinii jak potworów (Za to cenie te mangę). Nie mogę się doczekać kolejnego tomu. Kocham tę serię.

wszczebrzeszyn
Status: Offline

Post autor: wszczebrzeszyn » ndz maja 04, 2014 8:30 am

Mixik pisze:Jedyne, z czego nie jestem zadowolona, to zostawianie japońskich onomatopei...
A tu akurat zastrzeżeń nie mam. Usuwanie onomatopei to udręka i nie mam nic przeciwko zostawianiu tych co mniej istotnych (Japończycy mają onomatopeje na wszystko).

Mixik
Status: Offline

Post autor: Mixik » ndz maja 04, 2014 11:17 am

wszczebrzeszyn pisze:A tu akurat zastrzeżeń nie mam.
To cholernie razi, jak nagle na jednej stronie wyskakują onomatopeje, podczas gdy na innych zostały ładnie usunięte. :?

ODPOWIEDZ

Wróć do „"Silver Spoon"”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 5 gości