Silver Spoon - tom 2

Forum dotyczące mangi Silver Spoon i wszystkiego co z nią związane.
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
Ame
nołlife
Posty: 3906
Rejestracja: ndz gru 04, 2011 3:26 pm
Gender:
Status: Offline

Silver Spoon - tom 2

Post autor: Ame » czw sty 16, 2014 10:05 pm

Obrazek
Planowana premiera to 13 lutego 2014 (choć może uda się szybciej).

Krzych_Ayanami
Status: Offline

Post autor: Krzych_Ayanami » pn lut 17, 2014 6:02 pm

Przeczytane. Tomik świetny, chociaż jest parę wpadek z tłumaczeniem:
Kiedy Hachiken chce wygłosić mowę zabrakło odmiany.
Uczniowie z inżynierii rolnicza pomogli przy naprawie, a uczniowie leśnictwa dostarczyli drewno.

A przy spotkaniu uczniów z drugą szkołą jest mowa o "53-iej woj nie".
Zaś pod koniec o "dzisiej szym meczu".

Pomijając to bardzo mi się podobało, na pewno kupię następny tom.
Przepaści cywilizacyjnej między zawodami kobiet i mężczyzn... Wyraźniej się tego pokazać nie dało :twisted: .

wszczebrzeszyn
Status: Offline

Post autor: wszczebrzeszyn » pn lut 17, 2014 8:40 pm

Ja wciąż czekam na przesyłkę i zaczynam się martwić, bo wysłana została w zeszły wtorek...

Shakkaho
Status: Offline

Post autor: Shakkaho » pn lut 17, 2014 9:51 pm

Krzych_Ayanami pisze:A przy spotkaniu uczniów z drugą szkołą jest mowa o "53-iej woj nie".
Zaś pod koniec o "dzisiej szym meczu".
To to jest na przestrzeni każdej mowy z "głośników" i jest pewnie winą niedorobionej czcionki pozbawionej pauzy/półpauzy.

Mnie się tomik podobał, chociaż nagle Hachiken skończył jako jedyny sprawiedliwy w tłumie gnojków - ci go chcą wyzyskać, ci kupić, ci zagonić do pracy, ci zmuszają do obróbki martwej sarny... jakiś taki tomik mniej miły mi się wydał, jakby autorka nieco z tym "wykorzystajmy durne miastowe" przegięła.

Marei
nołlife
Posty: 2216
Rejestracja: czw sie 09, 2007 12:56 pm
Status: Offline

Post autor: Marei » śr lut 19, 2014 4:13 pm

Silver Spoon sprzedaje się tak dobrze czy wysyłacie do sklepów komiksowych mniejsze nakłady? Byłem ostatnio w Komikslandii i dowiedziałem się, że 2 tom się już skończył, a premiera była przecież tydzień temu.

Awatar użytkownika
kuras
Weteran
Posty: 1455
Rejestracja: pn cze 06, 2011 2:30 pm
Lokalizacja: NDM
Gender:
Kontakt:
Status: Offline

Post autor: kuras » śr lut 19, 2014 4:15 pm

Wysyłamy tyle ile zamawiają ;) W magazynie jest jeszcze, wiem że daleko do nas masz ale zapraszamy ;)

Marei
nołlife
Posty: 2216
Rejestracja: czw sie 09, 2007 12:56 pm
Status: Offline

Post autor: Marei » śr lut 19, 2014 4:26 pm

Chciałem wpaść wczoraj, ale bym się nie wyrobił czasowo, więc może innym razem :D Po prostu się zdziwiłem, bo nie widziałem ani 1, ani 2 tomu.

Faust
Status: Offline

Post autor: Faust » śr lut 19, 2014 6:57 pm

Marei pisze: Byłem ostatnio w Komikslandii
Komikslandia miewa swoje odpały. Zazwyczaj mają tam wszystko, ale byłem parę razy i wyglądało jak w postapokalipsie / za komuny. Raz np. nie mieli Pluto już dzień po premierze, co jak wiemy, nie przełożyło się na oszałamiające wyniki Naosia(tak, pytałem, skończył im się).

Awatar użytkownika
dziabara
Wtajemniczony
Posty: 675
Rejestracja: pn lip 22, 2013 10:19 pm
Lokalizacja: Warszawa
Gender:
Status: Offline

Post autor: dziabara » sob mar 01, 2014 2:31 pm

Właśnie czytałam sobie drugi tomik i zauważyłam dziwną rzecz - czasami numeracja stron rozdziałów ze spisu treści nie zgadza się ze stanem faktycznym (czyli ze stroną gdzie widnieje napis "rozdział X" - co jest i tak dziwną sprawą, bo rozdział faktycznie zaczyna się często kilka stron wcześniej, tuż po tych białych stronach z tytułem mangi). "Rozdział 10: Wiosna 10" zaczyna się według spisu treści na str. 27, a faktycznie jest na 29, "Rozdział 12: Lato 2" zaczyna się na 72, a nie 71. Podobnie ma się rzecz z rozdziałami 14, 15 i 17.

I teraz nie wiem, czy w tym wszystkim jest jakaś inna logika, czy się po prostu coś komuś omsknęło :?

ODPOWIEDZ

Wróć do „"Silver Spoon"”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 5 gości