Silver Spoon - wątek ogólny

Forum dotyczące mangi Silver Spoon i wszystkiego co z nią związane.
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
wataken
nołlife
Posty: 2518
Rejestracja: śr kwie 23, 2003 4:12 am
Lokalizacja: Waneko
Status: Offline

Silver Spoon - wątek ogólny

Post autor: wataken » ndz sie 11, 2013 9:13 pm

Miejsce, w którym można mówić o tym, tamtym a nawet (o zgrozo!) o owamtym związanym z mangą Silver Spoon, którą będziemy mieli przyjemność wydawać.
Oficjalny (ale nie jedyny, drugi to kuras) przedstawiciel wydawnictwa Waneko. Jeżeli masz jakiś problem z forum - wyślij mi wiadomość.

http://www.glosywmojejglowie.pl/comics/ ... kt-wow.jpg

Awatar użytkownika
wataken
nołlife
Posty: 2518
Rejestracja: śr kwie 23, 2003 4:12 am
Lokalizacja: Waneko
Status: Offline

Post autor: wataken » ndz sie 11, 2013 9:21 pm

Ewentualne tematy do dyskusji i głaskania nas po głowie: większy format SS (135x195mm, tak jak NHK czy DOGS), jakich gadżetów związanych z mangą byście chcieli się od nas spodziewać oraz... opis mangi. Znamy ją co prawda na wylot, ale od opisu cholernie dużo zależy a chciałbym, aby SS miał opis najlepszy z możliwych, tak więc czekamy na Wasze propozycje.
Oficjalny (ale nie jedyny, drugi to kuras) przedstawiciel wydawnictwa Waneko. Jeżeli masz jakiś problem z forum - wyślij mi wiadomość.

http://www.glosywmojejglowie.pl/comics/ ... kt-wow.jpg

Awatar użytkownika
gg gonia
nołlife
Posty: 2598
Rejestracja: pn sty 25, 2010 3:46 pm
Gender:
Status: Offline

Post autor: gg gonia » ndz sie 11, 2013 9:41 pm

*głasku głasku*

Obrazek

1. Myślę że najważniejsze to uświadomić wszystkim iż jest to mega ultra świetna komedia, która nie obrazi ich inteligencji. A czystej wody komedii na rynku oprócz Silver Spoon nie ma!
2. Manga nie będzie im wpierać że tylko wegetarianizm/weganizm to jedyny sposób na życie i gdy jedzą mięso są źli i bohaterowie mangi nie będą ich lubić (ale trza uważać by nie obrazić wegetarian/wegan)
3.ARAKAWA!! (komentarz zbędny)

:wink:

"Ta manga to nie wiocha!!!.....zaraz.... coś tu chyba nie gra...."

(traktujcie proszę ten post z przymrużeniem oka :wink:)

A tak wgl , przeszła mi już drama o Kuroko (ale jeszcze o mnie usłyszycie!!!). Uważam że zakładki to świetny pomysł i bardzo dziękuję za ten tytuł.

Darya
Status: Offline

Post autor: Darya » pn sie 12, 2013 12:05 am

Domagam się do każdej prenumeraty rzodkiewki, inaczej nie kupię i się fochnę!
"Ta manga to nie wiocha!!!.....zaraz.... coś tu chyba nie gra...."
:DDD

Rolnik sam w dolinie? Nie, to mieszczuch sam w szkole rolniczej! A czy ty wiedziałeś skąd się biorą jajka? Albo jak bardzo urocza była kiedyś twoja kiełbasa? Nie bądź burak, zainwestuj w praktyczny poradnik początkującego rolnika i dowiedz się co tak naprawdę działo się wcześniej z twoim obiadem~!

Życzę powodzenia przy pracy nad tym tytułem, będę was wspierać na ile tylko dam radę :D
*Przyłącza się do głaskania*

GrisznakIW
Status: Offline

Post autor: GrisznakIW » pn sie 12, 2013 9:16 am

Waneko mnie kocha. Najpierw Hatsukoi, potem Madoka, teraz to. To jednak piękny rok. Nie mam złudzeń, co do popularności tej mangi - jest znakomita, ma fajny, niecodzienny humor, ale dla gimbazy będzie nie do strawienia.

biB
Adept
Posty: 265
Rejestracja: śr lip 26, 2006 3:29 pm
Lokalizacja: Łódź
Status: Offline

Post autor: biB » pn sie 12, 2013 8:54 pm

Pomysły na opis jak dotąd świetne :D

W sumie to zdecydowałem, że dam szansę tej mandze. W końcu Arakawa to Arakawa. Sprawdzona firma.

Jedynie format zmniejszyłbym do "standardowego", jak w Pandorze czy Hatsukoi. Jak ktoś gdzieś już napisał (nie pamiętam czy na forum czy na fb, bo dyskusje przeglądałem pobieżnie) - Arakawa, z całym szacunkiem dla niej, nie ma jakiejś niezwykle bogatej i urozmaiconej kreski, żeby pełnię jej kunsztu oddał dopiero powiększony format. Zresztą wydany już Fullmetal pokazuje, że w mniejszym formacie wygląda bardzo przyzwoicie.

A i do samego Fullmetala wtedy seria by bardziej wielkością pasowała. Taki dodatkowy smaczek dla kolekcjonerów 8-)

Awatar użytkownika
dejikos
nołlife
Posty: 2710
Rejestracja: czw sie 10, 2006 2:04 pm
Gender:
Kontakt:
Status: Offline

Post autor: dejikos » pn sie 12, 2013 9:13 pm

biB pisze:Jedynie format zmniejszyłbym do "standardowego", jak w Pandorze czy Hatsukoi.
Sprzeciw, zdecydowanie! Większy format to dobry wybór.
Twitter * Discord: Dejikos#8562

Awatar użytkownika
zandam
Moderator
Posty: 3063
Rejestracja: czw kwie 24, 2003 8:13 pm
Lokalizacja: Wronki
Kontakt:
Status: Offline

Post autor: zandam » pn sie 12, 2013 9:13 pm

biB pisze:Jedynie format zmniejszyłbym do "standardowego", jak w Pandorze czy Hatsukoi.
... Tylko nie to. Już się nastawiłam na większe wydanie i takowe chcę. Nie dla rysunków, tylko dla wygodniejszego czytania i nie martwienia się o to, czy będę musiała coś z lupą czytać przy brzegu.

Nie bierzesz pod uwagę takich osób, jak ja, które FMA nie mają zamiaru kupować, więc mniejszy format tylko mnie srogo rozczaruje (bo obiecany jest większy!)... :?

Awatar użytkownika
wataken
nołlife
Posty: 2518
Rejestracja: śr kwie 23, 2003 4:12 am
Lokalizacja: Waneko
Status: Offline

Post autor: wataken » pn sie 12, 2013 9:21 pm

NHK też nie miał jakiejś przepięknej kreski a swoje 135x195 dostał, zresztą od początku większy format był do mang dla starszych lub takich trochę bardziej niestandardowych, do których należy kupujących trochę bardziej zachęcać niż do innych, a SS ze swoją tematyką trochę podpada pod obie kategorie. W przypadku zaś Madoki daliśmy większy format, bo manga ma mniej stron niż zazwyczaj.
Oficjalny (ale nie jedyny, drugi to kuras) przedstawiciel wydawnictwa Waneko. Jeżeli masz jakiś problem z forum - wyślij mi wiadomość.

http://www.glosywmojejglowie.pl/comics/ ... kt-wow.jpg

Awatar użytkownika
Ajsza
Fanatyk
Posty: 1732
Rejestracja: pt maja 25, 2012 10:30 pm
Kontakt:
Status: Offline

Post autor: Ajsza » pn sie 12, 2013 9:48 pm

Czyli na shoujce w takim formacie nie mamy co liczyć? :(
Obrazek

Nyuu Manga - nowe mangi, manhwy, manhuy, animangi, light novele, artbooki, guidebooki i inne dobrocie od naszych wspaniałych polskich i amerykańskich wydawców

GrisznakIW
Status: Offline

Post autor: GrisznakIW » pn sie 12, 2013 9:52 pm

Jedynie format zmniejszyłbym do "standardowego", jak w Pandorze czy Hatsukoi. Jak ktoś gdzieś już napisał (nie pamiętam czy na forum czy na fb, bo dyskusje przeglądałem pobieżnie) - Arakawa, z całym szacunkiem dla niej, nie ma jakiejś niezwykle bogatej i urozmaiconej kreski, żeby pełnię jej kunsztu oddał dopiero powiększony format. Zresztą wydany już Fullmetal pokazuje, że w mniejszym formacie wygląda bardzo przyzwoicie.
Tylko nie to. W Silver Spoon jest naprawdę dużo tekstu, niekiedy wręcz ściany, szczególnie na początku. W małym formacie trzeba by to czytać chyba ze szkłem powiększającym.

Awatar użytkownika
gg gonia
nołlife
Posty: 2598
Rejestracja: pn sty 25, 2010 3:46 pm
Gender:
Status: Offline

Post autor: gg gonia » pn sie 12, 2013 10:06 pm

GrisznakIW pisze:Tylko nie to. W Silver Spoon jest naprawdę dużo tekstu, niekiedy wręcz ściany, szczególnie na początku. W małym formacie trzeba by to czytać chyba ze szkłem powiększającym.
Nie mam zamiaru nikogo urazić ale w Ouranie tekstu jest zatrzęsienie, w dymku-dopisek do dymka- dopisek do dopisku do dymka- dopisek do postaci-luźna ciekawostka- plus ramka odautorska na tej samej stornie ; i jeszcze ani razu nie musiałam pomagać sobie szkłem powiększającym ani nie myślałam że mogę czegoś nie dojrzeć... czy to znaczy że mam super wzrok :shock: ?

Awatar użytkownika
Alzea
Weteran
Posty: 1379
Rejestracja: wt kwie 09, 2013 11:46 am
Gender:
Status: Offline

Post autor: Alzea » pn sie 12, 2013 10:31 pm

Nie mam zamiaru nikogo urazić ale w Ouranie tekstu jest zatrzęsienie, w dymku-dopisek do dymka- dopisek do dopisku do dymka- dopisek do postaci-luźna ciekawostka- plus ramka odautorska na tej samej stornie ; i jeszcze ani razu nie musiałam pomagać sobie szkłem powiększającym ani nie myślałam że mogę czegoś nie dojrzeć... czy to znaczy że mam super wzrok :shock: ?
Znaczy, że jest całkiem dobry ;P Przyznam, że musiałam sie do tego formatu przyzwyczaic i czasem porzadnie wyteżyc wzrok czytajac Ourana lub dziwnie blisko przystawiac tomik do twarzy, choc ogólnie problemów ze wzrokiem specjalnych nie mam. Tak czy inaczej wiekszy format nie zaszkodzi moim zdaniem ;P

Marei
nołlife
Posty: 2216
Rejestracja: czw sie 09, 2007 12:56 pm
Status: Offline

Post autor: Marei » wt sie 13, 2013 1:31 am

gg gonia pisze:
GrisznakIW pisze:Tylko nie to. W Silver Spoon jest naprawdę dużo tekstu, niekiedy wręcz ściany, szczególnie na początku. W małym formacie trzeba by to czytać chyba ze szkłem powiększającym.
Nie mam zamiaru nikogo urazić ale w Ouranie tekstu jest zatrzęsienie, w dymku-dopisek do dymka- dopisek do dopisku do dymka- dopisek do postaci-luźna ciekawostka- plus ramka odautorska na tej samej stornie ; i jeszcze ani razu nie musiałam pomagać sobie szkłem powiększającym ani nie myślałam że mogę czegoś nie dojrzeć... czy to znaczy że mam super wzrok :shock: ?
Od Ourana strasznie bolały mnie oczy i męczyłem się, a wzrok mam raczej bardzo dobry. To był też jeden z powodów dla których przestałem kupować tę mangę, a bardzo tego nie lubię- po co mam wydawać pieniądze na coś, co zamiast sprawiać przyjemność niepotrzebnie irytuje? Z resztą tak jak mówisz- Ty masz super wzrok, ale nie wszyscy taki mają. Jak manga zostanie wydana w większym formacie, to bez problemu przeczyta ją ktoś z dobrym i słabszym wzrokiem, jak w mniejszym- jedna grupa będzie miała problem. Więc jak dla mnie to jest świetny kompromis, bo nikt nie ma powodów do narzekania, a obecnie jest to dla mnie trochę hejt na siłę.

D.Lilith
Status: Offline

Post autor: D.Lilith » wt sie 13, 2013 8:04 am

Po tym jak odgadliśmy tytuł, jeszcze przed jego ogłoszeniem, dałam znać młodszej siostrze co i jak, żeby zerknęła na skanlacje i zdecydowała się czy ją manga zainteresuje. Po kilkunastu minutach zadzwoniła i pełnym trwogi głosem zapytała: ale to będzie miało jakiś większy format, prawda? Odpowiedziałam, że owszem, manga będzie w formacie Dogs (tylko tą mangę w większym formacie mamy na półce). Odpowiedź siostry mówi sama za siebie: Uff, całe szczęście, bo inaczej nie dałoby się tego czytać.
Jak widać większy format to wcale nie taki wymysł z czapy.

Awatar użytkownika
Ame
nołlife
Posty: 3906
Rejestracja: ndz gru 04, 2011 3:26 pm
Gender:
Status: Offline

Post autor: Ame » wt sie 13, 2013 11:26 am

Według mnie wszystkie mangi powinny wychodzić w większym formacie :D Wtedy więcej osób się zainteresowało mangą.Przeważnie jak polecam,to odstrasza ich mały format :( W sumie im się nie dziwie.Dlatego mój znajomy woli czytać na necie,bo nie musi nadwyrężać sobie zwroku :P

Awatar użytkownika
wataken
nołlife
Posty: 2518
Rejestracja: śr kwie 23, 2003 4:12 am
Lokalizacja: Waneko
Status: Offline

Post autor: wataken » wt sie 13, 2013 11:26 am

Większy format przyda się np. przy takich, naćkanych tekstem aż po brzegi dymków, kadrach:
Obrazek
Oficjalny (ale nie jedyny, drugi to kuras) przedstawiciel wydawnictwa Waneko. Jeżeli masz jakiś problem z forum - wyślij mi wiadomość.

http://www.glosywmojejglowie.pl/comics/ ... kt-wow.jpg

GrisznakIW
Status: Offline

Post autor: GrisznakIW » wt sie 13, 2013 12:27 pm

Właśnie o tym mówię. Ten komiks jest "do czytania", to nie "Bleach" czy "Gantz". Zresztą, dlatego przerwałem czytanie skanów, gdy dowiedziałem się o polskim wydaniu.
Waneko przeszło długą drogę od mikrotomików w rodzaju "Jeża" czy "Locke" do obecnego formatu. Mam nadzieję, że będzie on się stawał powoli normą.

Awatar użytkownika
wataken
nołlife
Posty: 2518
Rejestracja: śr kwie 23, 2003 4:12 am
Lokalizacja: Waneko
Status: Offline

Post autor: wataken » wt sie 13, 2013 2:33 pm

Ajsza pisze:Czyli na shoujce w takim formacie nie mamy co liczyć? :(
Są shoujo i są shoujo, więc jeżeli będziemy wydawali coś bardziej niestandardowego z tego gatunku to i może, ale jakieś serie pokroju Dengeki raczej nie mają co na większy format liczyć.
Oficjalny (ale nie jedyny, drugi to kuras) przedstawiciel wydawnictwa Waneko. Jeżeli masz jakiś problem z forum - wyślij mi wiadomość.

http://www.glosywmojejglowie.pl/comics/ ... kt-wow.jpg

Awatar użytkownika
zandam
Moderator
Posty: 3063
Rejestracja: czw kwie 24, 2003 8:13 pm
Lokalizacja: Wronki
Kontakt:
Status: Offline

Post autor: zandam » wt sie 13, 2013 2:55 pm

wataken pisze:Są shoujo i są shoujo, więc jeżeli będziemy wydawali coś bardziej niestandardowego z tego gatunku to i może, ale jakieś serie pokroju Dengeki raczej nie mają co na większy format liczyć.
KnT by pasował do tego opisu, a miał wydanie mikro... nie wspomnę już o tym, że czytanie tekstów przy krawędziach było katorgą... :? :P

ODPOWIEDZ

Wróć do „"Silver Spoon"”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 2 gości