Silver Spoon

Forum dotyczące mangi Silver Spoon i wszystkiego co z nią związane.

Czy kupował/kupowała byś tą mangę, gdyby sprzedawano ją w Polsce?

Tak
53
56%
Może
15
16%
Nie
27
28%
 
Liczba głosów: 95

Eikichi
Status: Offline

Silver Spoon

Post autor: Eikichi » śr lut 27, 2013 4:09 pm

Ta manga nie ma jeszcze swojego tematu na forum? Pora to naprawić.

Tytuł: Silver Spoon (Gin no Sji)
Autor: ARAKAWA Hiromu (ta od FMA, jakby ktoś się pytał)
Gatunek: shounen, okruchy życia (lub "slice of life" jak co kto lubi), komedia
Ilość tomów: 6+
Anime: będzie
Wydawca: Shogakukan
Obrazek
Reszta okładek: LINK

Mój opis:
Główny bohater tej mangi, Yugo Hachiken, nie znosi swojej rodziny. Nie lubi jej tak bardzo, że zrobi wszystko, aby żyć od niej jak najdalej. Dlatego zamiast do prestiżowego liceum Hachiken składa podanie do szkoły rolniczej położonej na Hokkaido. Jak młody mieszczuch da sobie radę z typowo rolniczymi zadaniami takimi jak sprzątanie stajni, wstawanie wcześnie rano lub dojenie krów? Albo czy będzie w stanie poradzić sobie z oprawianiem zwierząt lub czy zniesie widok rodzącego się cielaka?

Opis z centrum mangi:
Główny bohater to Yugo Hachiken; chcąc się z jakiegoś powodu uwolnić od rodziców, pragnął pójść do liceum z akademikiem. Wybrał szkołę rolniczą na Hokkaido. Nie spodziewał się jednak, jak będzie wyglądała tam nauka i jacy będą jego koledzy z klasy; Młodość, natura, zwierzęta hodowlane i ziemia pod paznokciami; to, co nas czeka w tej mandze!?

Moja opinia:
Bardzo IMHO dobra manga, ale może to dlatego, ze zdażyło mi się mieszkać na wsi i mam sentyment do takich tematów. Humor który śmieszy, fajna kreska, bohaterowie którzy zapadają w pamięć no i najważniejsze: w końcu manga, która nie opowiada o supermegawyjebistym bohaterze, od którego zależy przyszłość kosmosu/świata/wszystkiego co istniało, istnieje lub będzie istnieć... Normalna opowieść, którą dobrze się czyta i która naprawdę wciąga. Pytanie tylko czy Waneko zechciało by zaryzykować wydanie mangi o krowach i kurczakach i czy fandom chciałby wydać na to kasę zamiast na kolejny tom Kurosha, Naruto czy innego Bleach'a.
Ostatnio zmieniony czw maja 09, 2013 1:47 pm przez Eikichi, łącznie zmieniany 2 razy.

mid29
Status: Offline

Post autor: mid29 » śr lut 27, 2013 4:28 pm

Krówki i kurczaczki... Jak to zachęcająco brzmi:D
Dałabym szansę temu tytułowi :) - pewnie dzięki grze Harvest Moon: Back to Nature, w którą grałam, kiedy byłam dzieckiem i do której mam olbrzymi sentyment :wink:

Awatar użytkownika
Katori
Weteran
Posty: 1285
Rejestracja: pt kwie 08, 2011 10:21 am
Lokalizacja: Austria
Gender:
Status: Offline

Post autor: Katori » śr lut 27, 2013 4:29 pm

Nic dla mnie.

Quithe
Status: Offline

Post autor: Quithe » śr lut 27, 2013 4:39 pm

Dość oryginalna tematyka w sumie ;) Dałbym szansę.

Faust
Status: Offline

Post autor: Faust » śr lut 27, 2013 5:26 pm

Od krowy z Hokkaido biorę każdy tom dwa razy. ( :^o ). Niezależnie, czy to alchemicy, okruchy życia, czy traktat z semiotyki logicznej.

Ale "szczelam", że pierwszeństwo ma JPF, moi drodzy.

Awatar użytkownika
zandam
Moderator
Posty: 3063
Rejestracja: czw kwie 24, 2003 8:13 pm
Lokalizacja: Wronki
Kontakt:
Status: Offline

Post autor: zandam » śr lut 27, 2013 5:31 pm

Oczywiście, jestem zainteresowana. :) Kiedyś też grałam w Harvest Moon, a na dodatek ten tytuł zdobywa tyle nagród, że z chęcią wydałabym na niego pieniądze (plus opis mnie zaintrygował). :twisted:

Awatar użytkownika
Tallulah
Posty: 88
Rejestracja: śr mar 21, 2012 4:30 pm
Gender:
Kontakt:
Status: Offline

Post autor: Tallulah » śr lut 27, 2013 7:09 pm

Na tak, świetna historia.
Od siebie dodam, że przygody Hachikena są zaplanowane na 8 tomów.

D.Lilith
Status: Offline

Post autor: D.Lilith » śr lut 27, 2013 7:14 pm

Musiałoby być naprawdę baaardzo dobre żebym jakoś się w to wkręciła. Życia na wsi mam po dziurki w nosie w rodzinnej miejscowości.

Sayuki78
Status: Offline

Post autor: Sayuki78 » śr lut 27, 2013 7:26 pm

Ooo, ten tytuł bardzo chętnie bym kupiła. Choć tematyka z początku niezbyt mnie pociągała, to humor okazał się być genialny, a po kilku rozdziałach naprawdę się wciągnęłam. Kupiłabym z dużą chęcią.

sumomo08
Status: Offline

Post autor: sumomo08 » śr lut 27, 2013 9:10 pm

Chyba dałabym szansę tej mandze ^^. I oczywiście też grałam w Harvest Moon xD. Jak byłam dzieckiem to strasznie mnie wciągała, na długie godziny ^^. Wracając do mangi, nie jestem fanką tego typu, ale dlaczego by nie spróbować.
Ostatnio zmieniony sob mar 02, 2013 1:05 am przez sumomo08, łącznie zmieniany 2 razy.

treemore
Status: Offline

Post autor: treemore » śr lut 27, 2013 9:19 pm

Arakawa? Okruchy życia? Zwierzątka? Biorę~! ^^

GrisznakIW
Status: Offline

Post autor: GrisznakIW » śr lut 27, 2013 9:21 pm

Ponoć bardzo dobre, ale raczej dla JPF, jak sądzę.

Awatar użytkownika
romanova
Wtajemniczony
Posty: 667
Rejestracja: sob paź 08, 2011 11:04 am
Status: Offline

Post autor: romanova » śr lut 27, 2013 10:10 pm

Zdecydowanie nie kupiłabym.

Awatar użytkownika
Ajsza
Fanatyk
Posty: 1732
Rejestracja: pt maja 25, 2012 10:30 pm
Kontakt:
Status: Offline

Post autor: Ajsza » śr lut 27, 2013 10:28 pm

treemore pisze:Zwierzątka?
Raczej zabijanie zwierzątek~~

Nie kupiłabym.
Obrazek

Nyuu Manga - nowe mangi, manhwy, manhuy, animangi, light novele, artbooki, guidebooki i inne dobrocie od naszych wspaniałych polskich i amerykańskich wydawców

treemore
Status: Offline

Post autor: treemore » czw lut 28, 2013 1:53 am

Oj tam, oj tam... Prosiaczki na okładce trzeciego tomu są przeurocze i wcale nie wyglądają na martwe (chociaż domyślam się, że to tylko kwestia czasu :P). Myślę, że ze zwierzakami może być sporo niezłych akcji, szkoda, że nie można dostać tej mangi w ludzkim języku... :(

Chrno
Status: Offline

Post autor: Chrno » czw lut 28, 2013 12:13 pm

Sporo niezłych akcji... zwierzątka... czyżbyśmy powoli wracali do propozycji o małej kózce?

Dahlia
Status: Offline

Post autor: Dahlia » czw lut 28, 2013 12:53 pm

dziwne, ale dałabym szansę na pewno

Font A. Marie
Status: Offline

Post autor: Font A. Marie » czw lut 28, 2013 4:46 pm

Raczej bym nie zakupiła. Bardzo lubię okruchy życia, ale zniechęca mnie ta "wiejska oprawa". Rozważyłabym jeszcze w wypadku jakiejś solidnej rekomendacji.

GrisznakIW
Status: Offline

Post autor: GrisznakIW » czw lut 28, 2013 6:07 pm

Rzuciłem okiem na kilka pierwszych rozdziałów - choroba, to jest faktycznie dobre. Ale zupełnie nie na polski rynek - bez pojedynków, pakowania, ckliwych romansów, bishonenów, wampirów... Niemniej, jestem pozytywnie zaskoczony, że autorka tasiemcowego shonena była w stanie stworzyć naprawdę dobrą mangę na oryginalny temat.

Eikichi
Status: Offline

Post autor: Eikichi » pt mar 01, 2013 12:49 pm

Tallulah pisze:Na tak, świetna historia.
Od siebie dodam, że przygody Hachikena są zaplanowane na 8 tomów.
A skąd masz to info o planowanej ilości tomów?

Zablokowany

Wróć do „"Silver Spoon"”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość