Ao No Exorcist - wątek ogólny

Wątek dla fanów (i nie tylko) tego tytułu, w którym można dyskutować na temat polskiego wydania, tłumaczenia, tytułu i wszystkiego tego, na co najdzie Wam ochota a jest związane z Ao
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
Mephisto
Weteran
Posty: 1296
Rejestracja: czw sty 31, 2013 4:01 pm
Kontakt:
Status: Offline

Post autor: Mephisto » wt sie 27, 2013 8:18 pm

I podbijam pytanie z góry, z jakiego języka manga jest tłumaczona ? (myślałem, że zawsze z japońskiego, dlatego też wersja z niemieckim trochę mnie zaskoczyła)
Za słowami widzę wyłącznie wątpliwości.
https://twitter.com/meurtvolant

Awatar użytkownika
wataken
nołlife
Posty: 2518
Rejestracja: śr kwie 23, 2003 4:12 am
Lokalizacja: Waneko
Status: Offline

Post autor: wataken » wt sie 27, 2013 11:32 pm

Mephisto pisze:I podbijam pytanie z góry, z jakiego języka manga jest tłumaczona ? (myślałem, że zawsze z japońskiego, dlatego też wersja z niemieckim trochę mnie zaskoczyła)
Z japońskiego. I mnie też zaskoczył ten pomysł z niemieckim, sam nie wiem skąd się w ogóle wziął... Może Daminox nas oświeci?

Co do obwoluty to będzie błyszcząca.
Oficjalny (ale nie jedyny, drugi to kuras) przedstawiciel wydawnictwa Waneko. Jeżeli masz jakiś problem z forum - wyślij mi wiadomość.

http://www.glosywmojejglowie.pl/comics/ ... kt-wow.jpg

Marei
nołlife
Posty: 2216
Rejestracja: czw sie 09, 2007 12:56 pm
Status: Offline

Post autor: Marei » wt sie 27, 2013 11:43 pm

To był żarcik związany z koszmarnym tłumaczeniem tytułu Ao no Exorcist :wink:
(przynajmniej ja to tak odebrałem)

Daminox
nołlife
Posty: 2661
Rejestracja: pn gru 17, 2012 7:33 pm
Lokalizacja: Skierniewice
Kontakt:
Status: Offline

Post autor: Daminox » śr sie 28, 2013 9:18 am

wataken pisze:
Mephisto pisze:I podbijam pytanie z góry, z jakiego języka manga jest tłumaczona ? (myślałem, że zawsze z japońskiego, dlatego też wersja z niemieckim trochę mnie zaskoczyła)
Z japońskiego. I mnie też zaskoczył ten pomysł z niemieckim, sam nie wiem skąd się w ogóle wziął... Może Daminox nas oświeci?
Zwykły trolling, sorry :wink: Nawet nie myślałem, że ktoś może wziąć to na serio.
"Gdy w pobliżu nie ma dźwięku, słychać dźwięk własnego serca"
Mushishi przeł. Radosław Bolałek

Awatar użytkownika
romanova
Wtajemniczony
Posty: 667
Rejestracja: sob paź 08, 2011 11:04 am
Status: Offline

Post autor: romanova » śr sie 28, 2013 6:17 pm

wataken pisze:
Mephisto pisze:I podbijam pytanie z góry, z jakiego języka manga jest tłumaczona ? (myślałem, że zawsze z japońskiego, dlatego też wersja z niemieckim trochę mnie zaskoczyła)
Z japońskiego. I mnie też zaskoczył ten pomysł z niemieckim, sam nie wiem skąd się w ogóle wziął... Może Daminox nas oświeci?
Może stąd, że to chyba nie byłby pierwszy przypadek tłumaczenia z języka pośredniego w waszym wydawnictwie? Ale skąd ten niemiecki, to już nie wiem...

Awatar użytkownika
zandam
Moderator
Posty: 3063
Rejestracja: czw kwie 24, 2003 8:13 pm
Lokalizacja: Wronki
Kontakt:
Status: Offline

Post autor: zandam » śr sie 28, 2013 7:00 pm

romanova pisze:Ale skąd ten niemiecki, to już nie wiem...
Egmont tłumaczył niektóre tytuły z niemieckiego. :wink:
A tak całkiem poważnie, to myślę, że Marei'owi chodziło po prostu o to, że gdyby tłumaczenie było z niemieckiego, to zamiast tytułu Ao coś tam, byłby "Blue Exorcist". :P

Krzych_Ayanami
Status: Offline

Post autor: Krzych_Ayanami » czw sie 29, 2013 4:21 pm

Przeczytałem tą próbkę mangi. I no cóż... O ile wcześnie byłem sceptycznie nastawiony, to teraz wiem, że zrezygnuje. Jakoś zupełnie to do mnie nie przemówiło.

HeruShi
Status: Offline

Post autor: HeruShi » czw sie 29, 2013 5:25 pm

A ja oglądałam anime i strasznie mi się spodobało, więc kupię.

Marusera
Status: Offline

Post autor: Marusera » czw sie 29, 2013 5:42 pm

Ja chyba jednak kupię pierwszy tom i zobaczę, czy wszystko mi się spodoba. Jeśli tak to będę zbierać całą serię.

Awatar użytkownika
Ajsza
Fanatyk
Posty: 1732
Rejestracja: pt maja 25, 2012 10:30 pm
Kontakt:
Status: Offline

Post autor: Ajsza » ndz wrz 29, 2013 9:52 am

Ode mnie parę słów o pierwszym tomie: http://nyuu-manga.blogspot.com/2013/09/ ... tom-1.html
Obrazek

Nyuu Manga - nowe mangi, manhwy, manhuy, animangi, light novele, artbooki, guidebooki i inne dobrocie od naszych wspaniałych polskich i amerykańskich wydawców

Awatar użytkownika
Akiho
nołlife
Posty: 2302
Rejestracja: ndz sie 22, 2010 11:49 pm
Lokalizacja: W-wa
Gender:
Status: Offline

Post autor: Akiho » śr lip 23, 2014 1:03 pm

okładka 13

Obrazek
Obrazek

daniel122
Status: Offline

Post autor: daniel122 » pn lip 28, 2014 12:09 pm

Zastanawiałem się kiedyś nad ową mangą. Problem w tym iż jak byłem w empiku i zobaczyłem tomik szósty to się rozczarowałem. Mam na myśli te prześwitujące strony które od razu rzucały się w oczy. Nawet kolorowa przebijała. Niestety był tylko jeden tomik więc nie mogłem porównać z innymi. :?

Psychonauts
Status: Offline

Post autor: Psychonauts » pn lip 28, 2014 1:50 pm

Lepiej zainwestuj w death note albo hellsing bo jeszcze nie masz:P

daniel122
Status: Offline

Post autor: daniel122 » pn lip 28, 2014 4:35 pm

Psychonauts pisze:Lepiej zainwestuj w death note albo hellsing bo jeszcze nie masz:P
Wiem, ale to w swoim czasie xD Jak wspomniałem "zastanawiałem się" a jakość mnie tylko utrzymuje w przekonaniu że nie warto :roll:

Awatar użytkownika
wataken
nołlife
Posty: 2518
Rejestracja: śr kwie 23, 2003 4:12 am
Lokalizacja: Waneko
Status: Offline

Post autor: wataken » pn lip 28, 2014 4:42 pm

Też zauważyliśmy, ze drukarnia trochę "przyoszczędziła" na papierze w tym tomie, ale już to z nimi omówiliśmy - od kolejnych tomów obiecali dawać grubszy papier, tak więc na pewno sytuacja wróci do normy.
Oficjalny (ale nie jedyny, drugi to kuras) przedstawiciel wydawnictwa Waneko. Jeżeli masz jakiś problem z forum - wyślij mi wiadomość.

http://www.glosywmojejglowie.pl/comics/ ... kt-wow.jpg

Sayuki78
Status: Offline

Post autor: Sayuki78 » pn lip 28, 2014 9:37 pm

Mam pytakno. Obwoluta 6 tomu mi zamokła, więc czy jest możliwość kupienia nowej?

Awatar użytkownika
kuras
Weteran
Posty: 1455
Rejestracja: pn cze 06, 2011 2:30 pm
Lokalizacja: NDM
Gender:
Kontakt:
Status: Offline

Post autor: kuras » pn lip 28, 2014 9:55 pm

Przy następnym zamówieniu napisz maila (lepiej osobno, nie w komentarzu) albo na jakimś konwencie :)

Sayuki78
Status: Offline

Post autor: Sayuki78 » pn lip 28, 2014 10:10 pm

Mam u was kupiony preorder Śmiechu, więc może udałoby się wcisnąć jeszcze do tego zamówienia? Czy nie ma takiej opcji?

Awatar użytkownika
wataken
nołlife
Posty: 2518
Rejestracja: śr kwie 23, 2003 4:12 am
Lokalizacja: Waneko
Status: Offline

Post autor: wataken » pn lip 28, 2014 11:10 pm

Jasne, napisz maila a dopiszemy do bazy danych i dostaniesz razem ze Śmiechem obwolutę 6 Ao
Oficjalny (ale nie jedyny, drugi to kuras) przedstawiciel wydawnictwa Waneko. Jeżeli masz jakiś problem z forum - wyślij mi wiadomość.

http://www.glosywmojejglowie.pl/comics/ ... kt-wow.jpg

Sayuki78
Status: Offline

Post autor: Sayuki78 » pn lip 28, 2014 11:16 pm

Jej, dzięki wielkie :D

ODPOWIEDZ

Wróć do „"Ao No Exorcist"”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość