Ao no Exorcist

Wątek dla fanów (i nie tylko) tego tytułu, w którym można dyskutować na temat polskiego wydania, tłumaczenia, tytułu i wszystkiego tego, na co najdzie Wam ochota a jest związane z Ao
Amaya-san
Posty: 16
Rejestracja: wt lip 22, 2008 12:25 am
Status: Offline

Ao no Exorcist

Post autor: Amaya-san » czw kwie 28, 2011 10:33 am

Tytuł: Ao no Exorcist/Blue Exorcist
Autor: Kazue Kato
Wydawca: Shueisha
Gatunek: Shounen
Ilość tomów: 6+
Pierwsza publikacja: 2009

Obrazek

Assiah i Gehenna to dwa lustrzane światy. Assiah jest zamieszkany przez ludzi, Gehenna przez demony. Ten podział miał zapobiegać dręczeniu ludzi przez istoty nieludzkie. Jednak nie wszystko jest takie proste, na jakie wygląda. Demony wciąż opętują ludzi, chociaż nie są wstanie opanować Assiah, gdyż Szatan – ich boss – nie ma do niego dostępu. Ale zło nie zamierza się tak łatwo poddać, dlatego Szatan płodzi nieślubne dziecko, które ma być wykonawcą jego złowieszczych planów. - Tanuki

Historia obraca się więc wokół Rina Okumury - syna Szatana. Jest on typowym rozrabiaką nierzadko przynoszącym kłopoty swojemu przełożonemu - egzorcyście Fujimoto, w przeciwieństwie do swojego brata bliźniaka Yukio, który jest geniuszem i synem wręcz wzorowym. Rin, do tej pory wychowywany na człowieka, w końcu dowiaduje się o swoim prawdziwym pochodzeniu i w wyniku pewnych wydarzeń (coby nie spoilerować) postanawia zostać egzorcystą i pokonać Szatana.

Część wątków oklepana, manga nie unika schematów, jednak wciąga i czyta się całkiem przyjemnie. Świat jest dość rozbudowany a i bohaterowie ciekawi. Ja osobiście mam słabość do takich rzeczy i nie ukrywam, że zdecydowałam się zaproponować tą mangę m.in. też dlatego, że propozycja D.Gray-mana najpewniej upadnie. Ao no Exorcist to młody tytuł i wnosi pewną świeżość, różni się od DGM, jest współczesny i trochę mniej mroczny. Plusem jest też to, że kreska utrzymuje dość dobry poziom już od pierwszego tomu.
Od tej wiosny możemy również podziwiać anime.

Także polecam gorąco i czekam na Wasze opinie :)

Quithe
Status: Offline

Post autor: Quithe » czw kwie 28, 2011 1:12 pm

Mnie nie zainteresowało. Z zasady nudzą i męczą mnie takie tytuły.

Grey
nołlife
Posty: 4340
Rejestracja: ndz sie 15, 2010 11:52 am
Status: Offline

Post autor: Grey » czw kwie 28, 2011 2:25 pm

Anime mi się podoba, ale jakoś tak bez rewelacji. Mangi nawet nie szukałem... więc... ;) nie dla mnie ^^

Awatar użytkownika
Gotenks
nołlife
Posty: 2684
Rejestracja: czw kwie 24, 2003 7:24 pm
Lokalizacja: Stalowa Wola
Gender:
Status: Offline

Post autor: Gotenks » czw kwie 28, 2011 2:45 pm

Szczerze mówiąc, to na razie za słabo znam ten tytuł. Czytałem jedynie pierwszy tom mangi i widziałem 2 odcinki anime. Anime jest świetne od strony technicznej, manga ma przyjemną dla oka kreskę, ale sama historia na razie mnie nie wciągnęła. Mam zamiar dalej oglądać wersję animowaną, więc może jeszcze zmienię nastawianie do tego tytułu.
Na razie wolałbym, żeby wydano jakiś inny shonen.
My anime & manga list | Lubimy Czytać
Insta

Droga do raju
wyścielona jest jasnymi
płatkami śliwy

Awatar użytkownika
zandam
Moderator
Posty: 3063
Rejestracja: czw kwie 24, 2003 8:13 pm
Lokalizacja: Wronki
Kontakt:
Status: Offline

Post autor: zandam » czw kwie 28, 2011 4:08 pm

Mi się podoba, ale chyba tylko dlatego, że w pewien sposób "Naruto" mi przypomina :p
Jednak przypuszczam, że prawdopodobieństwo wydania jest nikłe - serii tego typu mamy już dostatek =-="

Sonia
Status: Offline

Post autor: Sonia » czw kwie 28, 2011 6:03 pm

Słyszałam dużo dobrego o tym tytule, ale osobiście raczej takich nie czytam, więc bym nie chciała ;D

baka-oni-ri
Status: Offline

Post autor: baka-oni-ri » czw kwie 28, 2011 6:32 pm

ja się już chyba za stara robie. normalnie sama bym tp pewnie proponowała, ale jakoś nie mam motoru. nie chce mi się czytać po prostu :P
Ale ten koleś z okładki - wszędzie go pełno, meaning tytuł popularny jest :P

Kana24
Status: Offline

Post autor: Kana24 » czw kwie 28, 2011 7:55 pm

A mi ta seria się bardzo podoba i jestem jak najbardziej za. :D I imo chciałabym na rynku jakiegoś nowego shounena, bo mimo, iż wychodzą 3 tasiemce to żadnego nie kupuje :P A co do schematu: gdyby na niego aż tak patrzeć to żaden shounen ani tym bardziej shoujo by nie wychodziło:xd Jak na razie manga ma dopiero 24 chaptery, sama historia się dopiero zaczyna rozkręcać, więc moim zdaniem i tak trzeba poczekać i zobaczyć jak manga się dalej rozwinie, nie mówiąc już o anime. Jak mówiłam jestem za, ale chyba na razie jest jeszcze po prostu za wcześnie na jego proponowanie.

EDIT: Jednak po przeczytaniu wszystkich dostępnych rozdziałów jestem na nie. Manga coraz bardziej traci potencjał, bohaterowie też przestali mnie zachwycać. Szczerze mówiąc to nie wiem czemu się tak jarałam tą serią :roll: Jestem na nie, są fajniejsze shouneny/inne serie do wydania
Ostatnio zmieniony wt lis 01, 2011 9:32 pm przez Kana24, łącznie zmieniany 1 raz.

mila
Status: Offline

Post autor: mila » czw kwie 28, 2011 9:22 pm

Jak tytuł zostanie wydany to zastanowię się nad kupnem, ale jeśli miałabym do wyboru Ao a inny fajny tytuł, wybrałabym inny tytuł. Jak na razie nie bardzo jestem za tym tytułem. Widziałam anime i czytałam mangę, ale trudno coś powiedzieć po 2 odcinkach i kilku chapterkach...

Tassadar_nord
Status: Offline

Post autor: Tassadar_nord » czw kwie 28, 2011 9:57 pm

Shounen musi mieć spora bazę fanów żeby się go połacało wydawać, a anime dopiero co wyszło. Manga tez ma tylko 6 tomów. Na tą chwile są w gatunku o wiele korzystniejsze dla Waneko opcje, ale za 2-3 lata kto wie? Może się uzbiera dość popularności żeby się opłacało.

Ineluki
Status: Offline

Post autor: Ineluki » czw kwie 28, 2011 10:07 pm

W najbliższym czasie nie ma szans na wydanie tej pozycji. Wg planów wydawniczych miał być 1 nowy shonen, 1 nowy romans i 1 horror...
O ile sprawa romansu i horroru nie została jeszcze rozwiązana, to tym nowym shonenem jest "Highschool of the Dead".

Kana24
Status: Offline

Post autor: Kana24 » czw kwie 28, 2011 10:29 pm

No cóż Ine-chan ma rację. Skoro w majowym Arigato mają się pojawić 2 tytuły (romans i horror), które zostaną wydane na 99% to nie ma najmniejszego sensu na razie proponować jakiegokolwiek shounena (zreszto ile razy waneko ma powtarzać, że nie wydaje długich serii,a wszystko wskazuje na to, że ta seria będzie długa):d A jeśli już to trzeba dać temu tytułowi czas na rozkręcenie się, bo wypowiadanie się o nim w tej chwili raczej mija się z celem. Zreszto jakby proponowano np. Bleacha i Naruciaka gdyby miały po 6 tomów to raczej też wiele osób by się nie zainteresowało. Ale ogólne zainteresowanie tą serią zaczyna być spore.

Amaya-san
Posty: 16
Rejestracja: wt lip 22, 2008 12:25 am
Status: Offline

Post autor: Amaya-san » pt kwie 29, 2011 12:12 am

6 tomów to wystarczająco by móc się wstępnie ustosunkować. W sumie HoTD też tyle ma, a i o rzeszach fanów to mi niewiele wiadomo… W każdym razie Egzorcysta szybko rozwijać się też nie będzie, ponieważ rozdziały wychodzą w trybie miesięcznym, więc góra 20coś tomów, o ile nie przejdzie w tryb tygodniowy. Jednak póki co, chciałam po prostu zwrócić uwagę na ten tytuł, bo popularność będzie rosła a komu się nie chce czytać to sobie przynajmniej wersję anime obejrzy. Nie mówię, by wydawać już i teraz, mi się tam nie śpieszy :wink: , sama na razie wyczekuję informacji odnośnie Saiyuki Gaiden a co do Ao to można pomyśleć, zwłaszcza że seria ma szansę być hitowa.

I właśnie dlatego, mówiąc już ogólnie, to na propozycje myślę nigdy nie jest za wcześnie, może być co najwyżej za późno, gdy za te ileś tam lat część powie że np. poziom spadł więc już nie kupi lub są nowsze, ciekawsze tytuły i koło się zamyka. Poza tym nie ma jakiejś uniwersalnej serii shonen, która by się każdemu podobała od początku do końca co widzimy na przykładzie Bleach’a, ledwo 8 tom wydany a już są problemy z ostatnimi chapterami, więc co będzie za kilka lat? Nie wspominając o One Piece. Dlatego nie każę się ładować w żadnego tasiemca z dorobkiem +50 (o ile Waneko zdecyduje się jeszcze na shonena), gdzie w momencie dogonienia Japonii zostaną tylko najwierniejsi fani i ewentualnie kolekcjonerzy, a młodszy fandom będzie się interesować już zupełnie czymś innym. Oczywiście, można poczekać aż jakaś seria się rozwinie, w końcu się nie pali. Jednak czasem warto zaryzykować, choć wiadomo, że u nas taki myk jak u zagranicznych wydawnictw by nie przeszedł (gdzie w czasie największej popularności danego tytułu, czyli emisji anime, mają zazwyczaj już jeden czy dwa tomy w obrocie), lecz gdyby Waneko postarało się odpowiednio wcześnie o takie Kuroshitsuji np. na pewno by nie straciło na tym.

Renusek
Status: Offline

Post autor: Renusek » ndz cze 12, 2011 12:48 am

Nie znam mangi, a anime oglądałem 1 odcinek. Kupiłbym w ciemno ;).

Awatar użytkownika
gg gonia
nołlife
Posty: 2598
Rejestracja: pn sty 25, 2010 3:46 pm
Gender:
Status: Offline

Post autor: gg gonia » śr cze 29, 2011 11:57 pm

Znam i bardzo mi się poda kupiłabym.

yuki00chan
Status: Offline

Post autor: yuki00chan » sob lip 02, 2011 6:28 pm

takkk !

kamiookami
Posty: 77
Rejestracja: pt lut 18, 2011 11:45 am
Status: Offline

Post autor: kamiookami » ndz lip 03, 2011 10:25 pm

Tak, jedyny obok FMA shonen jaki bym kupiła. Zdecydowanie na tak. Obecnie ma mało tomów, co jest duzym plusem.

baka-oni-ri
Status: Offline

Post autor: baka-oni-ri » pn lip 04, 2011 10:06 pm

zaczełam meczyć anime. z jednej strony nawet fajne, dobrze sie ogląda, niezła muzyka, z drugiej... nudne. To tytuł na raz. Do tego nie mogę oprzeć się pokusie powtarzania co 5 minut "było" tudzież "po co to" i "na wyrost". Mam nadzieje ze sie rozwinie, inaczej na razie nie ma mojego głosu :P

telajel
Status: Offline

Post autor: telajel » wt lip 05, 2011 10:43 am

Słyszałam o tym tytule ale to typowy shounen niepokorny główny bohater i tak dalej..na razie jestem na nie

Miso
Status: Offline

Post autor: Miso » śr lip 13, 2011 10:25 am

E tam... anime wciągnęło xD Przynajmniej mnie i jestem ciekawa, czy doczekam się kiedykolwiek polskiej wersji mangi. Oczywiście, każdy ma inny gust .. więc.. zobaczymy co z tego wyjdzie. ^___^ Ale spójrzmy na to z innej strony Polski rynek Mangi jest nadal malutki i nie zbyt dużo funduje, dlatego powinniśmy cieszyć się każdą wydaną nowością ! buhehe xD

Zablokowany

Wróć do „"Ao No Exorcist"”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 2 gości