Karneval - tom 1

Forum, na którym możecie dyskutować na temat polskiego wydania Karnevala, tłumaczenia i wszystkiego co z nim związane.
Iris
Adept
Posty: 434
Rejestracja: śr gru 05, 2012 10:52 pm
Status: Offline

Post autor: Iris » śr maja 29, 2013 11:51 am

Także uważam, że japoński napis jest zupełnie niepotrzebny. Bez tych "krzaczków" grzbiet będzie estetyczniejszy i elegantszy.

Chrno
Status: Offline

Post autor: Chrno » śr maja 29, 2013 11:55 am

Zresztą nie rozumiem powodu zostawienia go tam...
Podejrzewam że to fanaberie Japończyków.

Awatar użytkownika
Lina
Wtajemniczony
Posty: 683
Rejestracja: pt sty 02, 2004 1:24 pm
Status: Offline

Post autor: Lina » śr maja 29, 2013 3:38 pm

Dla mnie jest ok. Może trochę jest tak napaćkane na grzbiecie, ale komponuje się z całością . Przynajmniej na półce będzie rzucac się w oczy ;)

Shiroyasha
Status: Offline

Post autor: Shiroyasha » czw maja 30, 2013 2:26 pm

Okładka świetna ;) Zamówiłam już 1 tom w przedpłacie i jestem na 90% pewna, że będę kupować kolejne, chociaż szczerze mówiąc nie widziałam jeszcze ani jednego odcinka anime, mangi również nie ruszyłam, także kupuję jedynie dla sprawdzenia. Po opisie wydaje mi się dość interesujące.

Flaria
Status: Offline

Post autor: Flaria » pn cze 03, 2013 9:24 pm

A mi strasznie przypadła do gustu obwoluta, nie mam żadnych zastrzeżeń - nawet co do grzbietu. Podoba mi się i wcale nie wygląda tak źle, jak niektórzy z Was piszą. No, przynajmniej według mnie. ^w^ Aczkolwiek, jeśli z grzbietu zniknie japoński napis, nie obrażę się, bo czuję, że bez niego będzie on wyglądać równie dobrze. C:

Awatar użytkownika
wataken
nołlife
Posty: 2518
Rejestracja: śr kwie 23, 2003 4:12 am
Lokalizacja: Waneko
Status: Offline

Post autor: wataken » śr cze 19, 2013 1:00 pm

Przykładowe strony a raczej przykładowy pierwszy rozdział Karnevala tom 1 - http://waneko.pl/karneval1/karneval1.swf
Manga jest już w drukarni więc termin wydania 10 lipca jest niezagrożony, jak przyjdą nam wstępne wydruki okładki to postaramy się zrobić zdjęcia i wrzucić, nie uda się jednak pokazać jak będzie prezentował się kolor złoty bo na próbnych wydrukach nie dają tzw. pantonów.
Ostatnio zmieniony śr cze 19, 2013 1:57 pm przez wataken, łącznie zmieniany 1 raz.
Oficjalny (ale nie jedyny, drugi to kuras) przedstawiciel wydawnictwa Waneko. Jeżeli masz jakiś problem z forum - wyślij mi wiadomość.

http://www.glosywmojejglowie.pl/comics/ ... kt-wow.jpg

Marei
nołlife
Posty: 2216
Rejestracja: czw sie 09, 2007 12:56 pm
Status: Offline

Post autor: Marei » śr cze 19, 2013 1:51 pm

Usuńcie kropkę z linku, bo niektórzy mogą narzekać że nie działa :wink:

Awatar użytkownika
wataken
nołlife
Posty: 2518
Rejestracja: śr kwie 23, 2003 4:12 am
Lokalizacja: Waneko
Status: Offline

Post autor: wataken » śr cze 19, 2013 1:57 pm

Dzięki za uwagę, zrobione.
Oficjalny (ale nie jedyny, drugi to kuras) przedstawiciel wydawnictwa Waneko. Jeżeli masz jakiś problem z forum - wyślij mi wiadomość.

http://www.glosywmojejglowie.pl/comics/ ... kt-wow.jpg

Joanna
Status: Offline

Post autor: Joanna » pn lip 01, 2013 9:43 am

Strony przykładowe prezentują się bardzo dobrze. Czekam na ten tomik z niecierpliwością.

Awatar użytkownika
dejikos
nołlife
Posty: 2710
Rejestracja: czw sie 10, 2006 2:04 pm
Gender:
Kontakt:
Status: Offline

Post autor: dejikos » pt lip 12, 2013 8:01 pm

Mangi jeszcze nie czytałam, ale zapytam o to, co pierwsze rzuciło mi się w oczy, czyli o okładkę. Ten blur na okładce to zabieg celowy, czy o co chodzi?
Twitter * Discord: Dejikos#8562

biB
Adept
Posty: 265
Rejestracja: śr lip 26, 2006 3:29 pm
Lokalizacja: Łódź
Status: Offline

Post autor: biB » sob lip 13, 2013 2:18 am

dejikos pisze:Mangi jeszcze nie czytałam, ale zapytam o to, co pierwsze rzuciło mi się w oczy, czyli o okładkę. Ten blur na okładce to zabieg celowy, czy o co chodzi?
Chyba celowy, bo oryginał też zdaje się go mieć. Nie rozumiem tylko dlaczego autor go wprowadził (efekt ruchu? fun?), ale nieważne, dziwnie wyszło.
W każdym razie Waneko chyba nie miało nawet możliwości wyostrzyć tego obrazka, bo bez odpowiedniej kopii z Japonii, ciężko byłoby taki poruszoną grafikę doprowadzić do "normalności".

Dahlia
Status: Offline

Post autor: Dahlia » sob lip 13, 2013 7:58 am

widziałam wczoraj w Empiku Karnevala, nie widzę niczego dziwnego w tej grafice, fajnie się prezentuje taka rozmyta

Awatar użytkownika
dejikos
nołlife
Posty: 2710
Rejestracja: czw sie 10, 2006 2:04 pm
Gender:
Kontakt:
Status: Offline

Post autor: dejikos » sob lip 13, 2013 10:21 am

Wg mnie to jest dziwne i nie wygląda fajnie. Przemęczyłam jakoś ten pierwszy tom... Akcja jest dla mnie zbyt chaotyczna, a tłumaczenie zbyt młodzieżowe. Do tego główny bohater strasznie mnie irytuje. Raczej nie będę kontynuować tej mangi, biorąc pod uwagę jak dużo innych, ciekawszych (dla mnie) pozycji wychodzi teraz w Polsce.

Z uwag technicznych: typesetting kiepski, ale najbardziej dał mi się we znaki ciasno sklejony grzbiet. Były takie kwestie, że nie dość, że z lupą trzeba byłoby je czytać, to jeszcze były prawie na zgięciu.
Twitter * Discord: Dejikos#8562

Whitedove
Status: Offline

Post autor: Whitedove » pn lip 15, 2013 9:02 pm

Już przeczytane <3
Warto było czekać, bo okazało się, że w anime pominięto wiele istotnych(?) rzeczy, w mandze wszystko jest bardziej spójne i Varug'i są o wiele mroczniejsze ;)
He he, tak się cieszę i nie mogę się doczekać kolejnych tomów :)

Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek

GrisznakIW
Status: Offline

Post autor: GrisznakIW » śr lip 17, 2013 12:26 pm


Awatar użytkownika
Ajsza
Fanatyk
Posty: 1732
Rejestracja: pt maja 25, 2012 10:30 pm
Kontakt:
Status: Offline

Post autor: Ajsza » czw lip 18, 2013 7:40 pm

Ode mnie jeśli ktoś jest zainteresowany: http://nyuu-manga.blogspot.com/2013/07/ ... tom-1.html :P
Obrazek

Nyuu Manga - nowe mangi, manhwy, manhuy, animangi, light novele, artbooki, guidebooki i inne dobrocie od naszych wspaniałych polskich i amerykańskich wydawców

Yoshiko
Status: Offline

Post autor: Yoshiko » pn lip 22, 2013 3:14 pm

Całkiem przyjemna manga. Kupiłam na spróbowanie. Podobały mi się projekty postaci i osobowość Garekiego. Główny bohater nieco nijaki, choć ciekawi mnie dlaczego tak mało wie o świecie i jest taki naiwny. Momentami tłumaczenie wydawało mi się zbyt frywolne np. onomatopeje typu "jeb" czy teksty w stylu "okularniku niemyty". No ale ogólnie na plus.

Kuppuru
Status: Offline

Post autor: Kuppuru » ndz paź 06, 2013 12:40 pm

"Karneval" stał się jedną z moich ulubionych mang od Waneko.
Cała "recenzja" tomiku znajduje się na --> http://manga-no-tsuki.blogspot.com/2013 ... tomik.html

Zapraszam :)

mid29
Status: Offline

Post autor: mid29 » śr gru 11, 2013 6:41 am

Wczoraj przeczytałam zalegający na półce od czasu jego premiery pierwszy tom Karnevala. Powiem tak: wcale nie było to takie proste :x Bohaterowie mangi są strasznie irytujący, szczególnie główny bohater, który o bożym świecie nie wie kompletnie nic (Czerwona kałuża, jasne... Nawet nie wie co oznacza 5 minut? WTF?).
Nienawidzę, o jak ja nienawidzę, gdy autor robi z kluczowej postaci niedorobioną ciotę, która bez pomocy innych osób nawet gaci sobie nie założy, która miota się jak chorągiewka na wietrze i jest dobra tylko w robieniu maślanych oczu;/
Moja niepochlebna opinia powstała tylko na podstawie 1. części i tutaj się zatrzymam... Bohaterowie tej mangi nie pozwalają mi na zakup dalszych tomów:P

Potrafię jednak dostrzec choć mały pozytyw całej tej męczarni... Boziuuu te owieczki na statku są takie słodziachne <3 <3 <3

Shakkaho
Status: Offline

Post autor: Shakkaho » śr gru 11, 2013 8:32 am

mid29, nie tylko ty masz ochotę potraktować Naia z kałacha. :P
W drugim tomie niby to wyjaśniają, jeśli nie przeszkadza ci spoiler, to Nai okazuje się krzyżówką człowieka i Niji: zwierzaka stanowiącego króliczą wersję nyan-cata z rogiem jednorożca... i przestaje być aż taką sierotą. Mnie nadal ciężko go strawić, ale nie sprawia już, że chce spalić mangę ku czci szatyna. :twisted:

ODPOWIEDZ

Wróć do „"Karneval"”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość