Karneval - tom 1

Forum, na którym możecie dyskutować na temat polskiego wydania Karnevala, tłumaczenia i wszystkiego co z nim związane.
Awatar użytkownika
wataken
nołlife
Posty: 2518
Rejestracja: śr kwie 23, 2003 4:12 am
Lokalizacja: Waneko
Status: Offline

Karneval - tom 1

Post autor: wataken » śr maja 08, 2013 2:10 pm

Podobnie jak z Madoką wrzucam wam okładkę 1 tomu Karnevala (gwoli wyjaśnienia: jest ona jeszcze nietknięta ręką korektora i w wersji finalnej będzie zapewne wyglądać inaczej vel lepiej)
Obrazek
Ostatnio zmieniony czw maja 09, 2013 9:25 pm przez wataken, łącznie zmieniany 1 raz.
Oficjalny (ale nie jedyny, drugi to kuras) przedstawiciel wydawnictwa Waneko. Jeżeli masz jakiś problem z forum - wyślij mi wiadomość.

http://www.glosywmojejglowie.pl/comics/ ... kt-wow.jpg

MisakiYuki
Status: Offline

Post autor: MisakiYuki » śr maja 08, 2013 2:57 pm

Wygląda bardzo fajnie, rozbawiło mnie to :D Czekam z niecierpliwością. Ponawiam swoje pytanie: czy na grzbiecie obwoluty będą widniały chibi postacie i coś tam jeszcze, tak jak było w oryginale?

MelodyChan
Status: Offline

Post autor: MelodyChan » śr maja 08, 2013 3:00 pm

Będą miały.

Pytanie odnoście chibi w temacie "nowe mangi waneko"
wataken pisze:Jasne, na pewno będą też na grzbietach naszego wydania, tak samo jak obrazki w Madoce.

MisakiYuki
Status: Offline

Post autor: MisakiYuki » śr maja 08, 2013 3:04 pm

MelodyChan pisze:Będą miały.

Pytanie odnoście chibi w temacie "nowe mangi waneko"
wataken pisze:Jasne, na pewno będą też na grzbietach naszego wydania, tak samo jak obrazki w Madoce.
Uff, dziękuję, musiałam coś przeoczyć na forum, albo pamięć mi szwankuje XD

Awatar użytkownika
wataken
nołlife
Posty: 2518
Rejestracja: śr kwie 23, 2003 4:12 am
Lokalizacja: Waneko
Status: Offline

Post autor: wataken » śr maja 08, 2013 3:07 pm

Dla pewności jeszcze potwierdzam i przytakuję, chibi postacie na 100% będą na grzbietach.
Oficjalny (ale nie jedyny, drugi to kuras) przedstawiciel wydawnictwa Waneko. Jeżeli masz jakiś problem z forum - wyślij mi wiadomość.

http://www.glosywmojejglowie.pl/comics/ ... kt-wow.jpg

Whitedove
Status: Offline

Post autor: Whitedove » śr maja 08, 2013 8:24 pm

Już nie mogę się doczekać! :D
Powoli szykuję sobie miejsce na te cudeńka :)

Momo
Status: Offline

Post autor: Momo » czw maja 09, 2013 4:25 pm

Już nie moge sie doczekać, musze jeszcze tylko uzbierać na prenumerate :D

Eveiss
Status: Offline

Post autor: Eveiss » sob maja 11, 2013 8:42 pm

Genialne... xD Nie mogę doczekać się lipca. :3

Awatar użytkownika
wataken
nołlife
Posty: 2518
Rejestracja: śr kwie 23, 2003 4:12 am
Lokalizacja: Waneko
Status: Offline

Post autor: wataken » pt maja 24, 2013 3:42 pm

Forumowicze zawsze mają lepiej i szybciej, czyli obwoluta Karnevala 1, na FB wrzucimy ją dopiero za jakiś czas. Wersja oczywiście nieskalana jeszcze dotykiem korektorskiego długopisu.
Obrazek
Oficjalny (ale nie jedyny, drugi to kuras) przedstawiciel wydawnictwa Waneko. Jeżeli masz jakiś problem z forum - wyślij mi wiadomość.

http://www.glosywmojejglowie.pl/comics/ ... kt-wow.jpg

Flota
Status: Offline

Post autor: Flota » pt maja 24, 2013 3:58 pm

A czemu to Waneko na grzbiecie takie małe?

Daminox
nołlife
Posty: 2661
Rejestracja: pn gru 17, 2012 7:33 pm
Lokalizacja: Skierniewice
Kontakt:
Status: Offline

Post autor: Daminox » pt maja 24, 2013 5:29 pm

Bo grzbiet jest mały. Mogli ew. dać je po długości, ale chyba by się nie zmieściło.
"Gdy w pobliżu nie ma dźwięku, słychać dźwięk własnego serca"
Mushishi przeł. Radosław Bolałek

Awatar użytkownika
Akiho
nołlife
Posty: 2302
Rejestracja: ndz sie 22, 2010 11:49 pm
Lokalizacja: W-wa
Gender:
Status: Offline

Post autor: Akiho » pt maja 24, 2013 7:03 pm

mi się nie podoba ten japoński napis na grzbiecie,za bardzo się zlewa z polskim i moim zdaniem jest całkowicie zbędny
Obrazek

Awatar użytkownika
Ame
nołlife
Posty: 3906
Rejestracja: ndz gru 04, 2011 3:26 pm
Gender:
Status: Offline

Post autor: Ame » pt maja 24, 2013 9:09 pm

Zgadzam się z Akiho, grzbiet lepiej ,by wyglądał bez japońskiego napisu.W ogóle jest on niepotrzebny i niby jaki sens w dodawaniu japońskich znaczków w polskim wydaniu?

Awatar użytkownika
Ajsza
Fanatyk
Posty: 1732
Rejestracja: pt maja 25, 2012 10:30 pm
Kontakt:
Status: Offline

Post autor: Ajsza » pt maja 24, 2013 10:23 pm

Podobnie jest w wersji japońskiej - http://cdn.joentjuh.nl/manga/raw/K/Karn ... 1_full.jpg
Obrazek

Nyuu Manga - nowe mangi, manhwy, manhuy, animangi, light novele, artbooki, guidebooki i inne dobrocie od naszych wspaniałych polskich i amerykańskich wydawców

MisakiYuki
Status: Offline

Post autor: MisakiYuki » pt maja 24, 2013 11:57 pm

Obwoluta cudna *.* Nie zmieniajcie nic ;-; Nie mogę się doczekać :D

Awatar użytkownika
wataken
nołlife
Posty: 2518
Rejestracja: śr kwie 23, 2003 4:12 am
Lokalizacja: Waneko
Status: Offline

Post autor: wataken » sob maja 25, 2013 1:08 pm

Co do grzbietu to próbowaliśmy wszystkich kombinacji i ta była najlepsza, usunięcie japońskich znaków też nie wyglądało dobrze.
Oficjalny (ale nie jedyny, drugi to kuras) przedstawiciel wydawnictwa Waneko. Jeżeli masz jakiś problem z forum - wyślij mi wiadomość.

http://www.glosywmojejglowie.pl/comics/ ... kt-wow.jpg

telajel
Status: Offline

Post autor: telajel » sob maja 25, 2013 1:30 pm

Jedno pytanie: czemu ten chłopak na okładce taki zamazany? To zrobione specjalnie, czy było w oryginale?

Awatar użytkownika
Lina
Wtajemniczony
Posty: 683
Rejestracja: pt sty 02, 2004 1:24 pm
Status: Offline

Post autor: Lina » ndz maja 26, 2013 8:28 pm

Okładka śliczna :D. Mi tam nie przeszkadza japoński napis, wydaje mi sie, że dodaje uroku :). Już się nie mogę doczekać *^^*

Emi
Status: Offline

Post autor: Emi » śr maja 29, 2013 12:29 am

Podpisuję się pod wszystkimi, którzy uważają, że japoński napis jest na grzebiecie niepotrzebny. Jak mam być szczera, to wygląda to trochę szpetnie...bez obrazy ^^" Nabyłam niemieckie wydanie, w którym pominięto japońskie znaki, jest tylko "Karneval" i naprawdę nieźle się to prezentuje (chce ktoś zobaczyć :P?). I tak kupię tę mangę, ale po zobaczeniu projektu okładki, a konkretnie grzbietu, przez chwilkę mi się odechciało ^^"

Awatar użytkownika
zandam
Moderator
Posty: 3063
Rejestracja: czw kwie 24, 2003 8:13 pm
Lokalizacja: Wronki
Kontakt:
Status: Offline

Post autor: zandam » śr maja 29, 2013 8:02 am

Jak wyżej. Japoński znak niepotrzebnie nachodzi na nazwę komiksu i szpeci wygląd grzbietu, tym bardziej, że wybraliście ładną czcionkę i nie trzeba jej zakrywać. Zresztą nie rozumiem powodu zostawienia go tam...
Nie wiem, czy to już ostateczna wersja, której nie możecie już zmienić, czy jednak da się coś z tym zrobić, ale obecny wygląd grzbietu bardziej mnie zniechęca, niż zachęca.

ODPOWIEDZ

Wróć do „"Karneval"”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 4 gości