Karneval - temat ogólny

Forum, na którym możecie dyskutować na temat polskiego wydania Karnevala, tłumaczenia i wszystkiego co z nim związane.
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
dejikos
nołlife
Posty: 2710
Rejestracja: czw sie 10, 2006 2:04 pm
Gender:
Kontakt:
Status: Offline

Post autor: dejikos » czw wrz 25, 2014 1:32 pm

To co Waneko, może fanbook :P ?

Obrazek
Twitter * Discord: Dejikos#8562

Senira
Status: Offline

Post autor: Senira » czw wrz 25, 2014 3:49 pm

Biorę! Mimo, że Nai jest na okładce :mrgreen:

psiak200
Status: Offline

Post autor: psiak200 » sob lut 07, 2015 9:39 pm

Czy tylko do mojego empika nie jest już dostarczana ta manga? xD Zatrzymałam się na 7 tomie, a jestem dosyć często w empiku (nawet dwóch) w mojej okolicy i nie ma. Nie było i nie ma ;-; Od 8 tomu nie widziałam już tej mangi ;-;

Awatar użytkownika
vishaad
Weteran
Posty: 1139
Rejestracja: pn lut 24, 2014 4:11 pm
Gender:
Status: Offline

Post autor: vishaad » sob lut 07, 2015 11:57 pm

psiak200, przerzuć się na przedpłaty. Zapłacisz 2 złote mniej i będziesz kupować z czystym sumieniem.

Nikt jeszcze nie wrzucił okładki 14. tomu, którego premiera w Japoni odbędzie się jutro. Dziwię się, bo jest to jedna z fajniejszych. Nie spodziewałem się, że coś podobno kiedyś się stanie.
Obrazek

Swoją drogą, ktoś to w ogóle kupuje? Ja utknąłem prawie rok temu na 5. tomie i szkoda mi kasy na następne tomy. Swoją piątkę miałem sprzedać dawno temu, ale kreska jest tak bardzo urocza, że aż ciężko mi się rozstać ze swoimi tomikami ;__; </3
Jeśli ktoś jest na bieżąco, to czy mógłby napisać jak jest dalej?

maurycy
Status: Offline

Post autor: maurycy » ndz lut 08, 2015 12:12 am

vishaad pisze:Swoją drogą, ktoś to w ogóle kupuje? Ja utknąłem prawie rok temu na 5. tomie i szkoda mi kasy na następne tomy.
Ja kupuję, choć głównie z sentymentu - bo kilka lat temu mangę uwielbiałam, więc uczciwie wspieram autorkę. Nadal co prawda uważam, że manga zła nie jest, ale jako że pełno w niej bishów, których za atrakcyjnych pod żadnym względem nie uważam (Hirato!!!! Co za okropna postać. I ten jego brat, obaj niewiarygodnie mnie irytują)... W każdym razie, ciężko mi się to teraz czyta.
Jeśli rzeczywiście historia zamknie się w tych 20 tomach lub mniej, na pewno dozbieram do końca, bo choć od roku już nie jestem na bieżąco, to nadal mnie ciekawi zakończenie.

Awatar użytkownika
Reviolli
nołlife
Posty: 2121
Rejestracja: pn gru 29, 2014 7:58 am
Status: Offline

Post autor: Reviolli » ndz lut 08, 2015 10:03 am

Ja tam odpadłem od tego na 3 lub 4 tomie. Nie dałem rady ścierpieć głównych bohaterów. Nail (to białowłose) jest tragiczne, zaś Gareki (ten niby twardy) niewiele lepszy, żeby był zgodny z swoją kreacją to powinien sprzedać (lub inaczej zarobić) na patologicznej naiwności tego pierwszego.
Ogólnie głupie.
Muzyczne, Yuri, sportowe +2
Przygodowe, gender bender, komedie +1
Horrory, SF, Kryminały -1

Awatar użytkownika
Ame
nołlife
Posty: 3906
Rejestracja: ndz gru 04, 2011 3:26 pm
Gender:
Status: Offline

Post autor: Ame » ndz lut 08, 2015 11:11 am

Przerwałam na 4 tomie i trochę żałuje zakupu.Mogłam za to kupić OP :wink: .Kupiłam,bo podobno manga jest lepsza,ale nie dorwałam dalej niż anime.

psiak200
Status: Offline

Post autor: psiak200 » ndz lut 08, 2015 12:48 pm

Ja właśnie doczekałam się akurat tej akcji po anime i chciałam wiedzieć co będzie dalej, jak w najbliższym czasie będę zamawiać mangi z internetu to jak będzie trochę więcej pieniędzy to zamówię 8 tom jeszcze i zobaczę czy dalej będę kupować :) Pewnie bym kupowała gdyby na bieżąco był dostarczany do moich empików xD ale teraz mam zaległości :(

Awatar użytkownika
Yerdiee
Adept
Posty: 250
Rejestracja: śr maja 22, 2013 10:19 pm
Lokalizacja: Kraków/Edinburgh
Gender:
Status: Offline

Post autor: Yerdiee » śr kwie 22, 2015 7:20 pm

No i mamy okładkę tomu 15 :)

Obrazek

W sumie spodziewałam się na okładce któreś z bliźniaków patrząc na fabułę, ale Nai też dobrze się prezentuje :roll:

Awatar użytkownika
MrocznyCzajnik
Adept
Posty: 245
Rejestracja: śr mar 26, 2014 7:48 pm
Lokalizacja: Chrzanów City
Status: Offline

Post autor: MrocznyCzajnik » czw kwie 30, 2015 11:01 am

Chyba jak dotąd najładniejsza okładka :D już się nie mogę doczekać w polskiej wersji. A tak przy okazji. Dogonimy w tym roku Japonię czy to nastąpi dopiero na początku przyszłego roku?
"Albercie Einsteinie świat się już nie zmienia.
Było bardzo fajnie, ale do widzenia"
Artur Andrus

Awatar użytkownika
Akiho
nołlife
Posty: 2302
Rejestracja: ndz sie 22, 2010 11:49 pm
Lokalizacja: W-wa
Gender:
Status: Offline

Post autor: Akiho » czw kwie 30, 2015 12:44 pm

Skoro wyszedł niedawno, to pewnie będzie w listopadzie tak jak powinien być :)
Obrazek

Awatar użytkownika
Yerdiee
Adept
Posty: 250
Rejestracja: śr maja 22, 2013 10:19 pm
Lokalizacja: Kraków/Edinburgh
Gender:
Status: Offline

Post autor: Yerdiee » sob paź 10, 2015 6:37 pm

Okładka 16 tomu Karnevala... Jak dla mnie to jedna z ładniejszych :)
Obrazek

Likorys
Status: Offline

Post autor: Likorys » sob paź 10, 2015 8:56 pm

Jego palce, jego biedne palce...! :shock:

Awatar użytkownika
Ame
nołlife
Posty: 3906
Rejestracja: ndz gru 04, 2011 3:26 pm
Gender:
Status: Offline

Post autor: Ame » ndz paź 11, 2015 12:39 am

Fajna:D Gareki o wiele fajniej wygląda :P

Awatar użytkownika
Cavaliere
Weteran
Posty: 1211
Rejestracja: czw maja 14, 2015 7:41 pm
Status: Offline

Post autor: Cavaliere » pn lis 09, 2015 5:35 pm

Z czystej ciekawości pytam. Wiadomo na ilu tomach ma się zatrzymać manga? :)

Awatar użytkownika
ociesek
nołlife
Posty: 2281
Rejestracja: pn lip 09, 2007 9:55 pm
Status: Offline

Post autor: ociesek » pn lis 09, 2015 7:07 pm

Z informacji na stronie Waneko wynika, a przynajmniej kiedyś wynikało, że nie będzie miała więcej niż 20 tomów.

Awatar użytkownika
Madoka
Moderator
Posty: 3265
Rejestracja: śr sie 13, 2003 1:41 pm
Lokalizacja: Szczecin
Gender:
Kontakt:
Status: Offline

Post autor: Madoka » czw lis 12, 2015 8:39 pm

Z fb Waneko:
Karneval # 15 już w sprzedaży! Seria będzie miała maksymalnie 20 tomów, tak więc historia powoli wkracza w decydującą fazę.
"My shadows the only one that walks beside me
My shallow hearts the only thing that's beating
Sometimes I wish someone out there will find me
Till then I'll walk alone "

GG:5144161

Awatar użytkownika
Itachi Uchiha
nołlife
Posty: 3783
Rejestracja: pn paź 20, 2014 9:10 pm
Status: Offline

Post autor: Itachi Uchiha » czw lis 12, 2015 11:41 pm

Świetna nowina, jestem bardzo ciekaw czy wydawnictwo myśli już wstępnie, co wyda po zakończeniu Karnevala :twisted:

Ps. Mam u siebie 14 tomiszy mangu, a dalszym stopniu utknąłem na 5 tomie. Jakieś sugestie zachęcające do czytania [czyt. im dalej tym lepiej], czy raczej im dalej tylko gorzej fabularnie :|

Awatar użytkownika
Cavaliere
Weteran
Posty: 1211
Rejestracja: czw maja 14, 2015 7:41 pm
Status: Offline

Post autor: Cavaliere » pt lis 13, 2015 9:08 am

Itachi Uchiha pisze: co wyda po zakończeniu Karnevala
Wyda "Gakkou Gurashi"

Awatar użytkownika
Naama
Wtajemniczony
Posty: 831
Rejestracja: wt kwie 28, 2015 1:17 pm
Lokalizacja: Warszawa
Status: Offline

Post autor: Naama » sob mar 05, 2016 8:37 pm

Standardowo, najpierw zaczęłam od obejrzenia anime, które bardzo mi się spodobało. Takie trochę coś innego w bardzo świeżej i kolorowej odsłonie. Każda z postaci nie dała się nie lubić, a cała historia była ciekawie przedstawiona. Potem zaczęłam trochę czytać po angielsku. Ale jakoś mozolnie mi szło. Aż w końcu, powoli, uzbierałam wszystkie 16 tomów, które do tej pory wyszły :)

W ciągu ostatnich kilku dni przeczytałam całość i jestem zadowolona, że skusiłam się na zbieranie tego tytułu :) Jeśli chodzi o tłumaczenie, to prócz drobnych braków "ogonka" czy też momentami dziwnych szyków zdania, nie mam większych zastrzeżeń. Czytało się lekko i płynnie. Kilka razy jakoś dziwnie słowa były przenoszone. Np "Z-ROBIĘ". Dużo osób narzeka na sztywne tłumaczenie od Waneko, ale ja czegoś takiego w tej serii nie odczułam. Szczególnie kiedy niektóre postacie się ze sobą kłóciły :) Albo samo zachowanie Garekiego. Było dużo zabawnych scen.

Jeśli chodzi o fabułę, to mnie przekonała :) Cieszę się, że poznałam ten tytuł i że jest on wydawany na polskim rynku. Jak pisałam wcześniej, jest to takie coś innego w świeżej i kolorowej odsłonie. Kreska bardzo ładna, zgrabna i dokładna. Historia ciekawie przedstawiona. Momentami jest dużo śmiechu. Brakuje jedynie jakiś mocno wzruszających scen, takich które pozostawią po sobie wielki smutek, towarzyszący do końca serii. Z moich ulubionych postaci to zdecydowanie Yogi. Jest uroczy i kochany, i o wszystkich bardzo się martwi. I jeszcze ten paniczny strach przed doktorkiem hyhyhy Z mniej lubianych postaci to chyba Nai, jakoś nie przemawia do mnie jego zachowanie oraz naiwność. Nie irytuje, ale jakoś tak, nie przepadam za nim.

Manga ma się zakończyć na 20 tomach, ale szczerze powiedziawszy nie wiem czy fabularnie da się wyrobić. Zostały jeszcze 4 tomy i TYLE rzeczy do wyjaśnienia. A już szczególnie ostatni rozdział był bardzo interesujący i Srebrny Yogi :)

W ogóle rozdziału po angielsku zatrzymały się na 15 tomie i dalej nic nie ma.

Czy są jakieś informacje na temat dalszych tomów? Rozumiem, że 17 tom japoński jeszcze nie wyszedł? :)
NO BLOOD! NO BONE! NO ASH!
Naama@MyAnimeList
Oddam duszę za: Saiyuki Gaiden, Memory of Red, Barakamon, Hoozuki no Reitetsu, Gintama

ODPOWIEDZ

Wróć do „"Karneval"”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 5 gości