Karneval

Forum, na którym możecie dyskutować na temat polskiego wydania Karnevala, tłumaczenia i wszystkiego co z nim związane.
Zablokowany
Mitsuki
Status: Offline

Karneval

Post autor: Mitsuki » pt maja 04, 2012 5:23 pm

Obrazek

Tytuł: Karneval
Autor: Mikanagi Touya
Wydawnictwo: Ichijinsha
Status: 9 tomów (trwa)
Rok: 2007
Gatunek: josei, akcja, fantasy, komedia, przygodowy, sci-fi
Opis: Nai poszukuje Karoku, bardzo ważnej dla niego osoby. Jedyna wskazówka pozostawiona po przyjacielu to dziwna bransoletka, która okazuje się być identyfikatorem państwowej organizacji obronnej o nazwie "Cyrk" (zajmującej się łapaniem przestępsów - coś w rodzaju policji). Podczas poszukiwań Nai pozaje Garekiego, trudniącego się grabieżą ;-) Obydwoje dążą do skontaktowania się z "Cyrkiem", w efekcie czego zostają zabrani na jeden z pokładów tejże organizacji. Kim tak naprawdę jest Nai? Jakie tajemnice odkryje? I kogo spotka na swojej drodze?
Ostatnio zmieniony ndz maja 06, 2012 1:14 pm przez Mitsuki, łącznie zmieniany 2 razy.

Quithe
Status: Offline

Post autor: Quithe » pt maja 04, 2012 5:46 pm

Wysil się i daj opis po polsku.

Jaskol
Status: Offline

Post autor: Jaskol » pt maja 04, 2012 7:17 pm

Opis nie zachwyca, więc nie jestem zainteresowany tytułem.

Emi
Status: Offline

Post autor: Emi » sob maja 05, 2012 5:53 pm

Świetna manga! Właśnie zaczęłam zbierać niemieckie wydanie od Egmontu, ale na polskie też bym się skusiła. Karneval często porównywany jest do Pandora Hearst. Muszę powiedzieć, że zawsze byłam wielką panką PH, ale przeczytałam Karneval i pokochałam bardziej niż PH :D Polecam wszystkim - ciekawa akcja (z rozdziału na rozdział jest coraz lepiej) i świetne postacie.

Kana24
Status: Offline

Post autor: Kana24 » sob maja 05, 2012 6:13 pm

Emi pisze:Karneval często porównywany jest do Pandora Hearst.
Jestem na nie :P

Emi
Status: Offline

Post autor: Emi » sob maja 05, 2012 6:40 pm

Kana24 pisze:
Emi pisze:Karneval często porównywany jest do Pandora Hearst.
Jestem na nie :P


W moim odczuciu to dwie zupełne inne historie, mangi, choć odobieństw można się doszukiwać. Jednak szkoda skreślać tylko dlatego, jeśli nie przepadasza za PH :?:

Kana24
Status: Offline

Post autor: Kana24 » sob maja 05, 2012 6:45 pm

Emi pisze:Jednak szkoda skreślać tylko dlatego, jeśli nie przepadasza za PH
Może nie to, że nie przepadam, ale nie popieram tego wszechobecnego rozpływania się na PH. Co do Karneval to w jednym Arigato była już opisywana ta manga, więc mniej więcej wiem o co chodzi :) .

Emi
Status: Offline

Post autor: Emi » sob maja 05, 2012 6:50 pm

Ja lubię PH, ale się nie rozpływam, więc Cię rozumiem ^^ Gdybyś kiedyś nie miała co robić czy coś, to polecam chociaż zerknąć na 1 tom (oczywiście nie nalegam :P). A z tą recenzją niestety nie miałam okazji się zapoznać. Muszę koniecznie zakupić to Arigato :-)

Kana24
Status: Offline

Post autor: Kana24 » sob maja 05, 2012 7:17 pm

Emi pisze:Gdybyś kiedyś nie miała co robić czy coś, to polecam chociaż zerknąć na 1 tom
Na razie przeczytałam gdzieś z połowę mangi i zamierzam czytać dalej :) . Nie jest to dla aż tak zła manga żeby ją porzucić, ale nie dobra na tyle, żeby kupić (mangę na razie oceniam na 6).
Emi pisze:Muszę koniecznie zakupić to Arigato
Jakby co to nr. 5 :wink:

OgóreKiszony
Status: Offline

Post autor: OgóreKiszony » sob maja 05, 2012 9:54 pm

Moja osoba nie jest zainteresowana tą pozycją.

Quithe
Status: Offline

Post autor: Quithe » sob maja 05, 2012 9:57 pm

Twoja osoba ma moje poparcie.

Awatar użytkownika
Katori
Weteran
Posty: 1285
Rejestracja: pt kwie 08, 2011 10:21 am
Lokalizacja: Austria
Gender:
Status: Offline

Post autor: Katori » sob maja 05, 2012 11:37 pm

Także was popieram.

Sledziu_w
Status: Offline

Post autor: Sledziu_w » sob maja 05, 2012 11:39 pm

I ja.

Mitsuki
Status: Offline

Post autor: Mitsuki » ndz maja 06, 2012 1:11 pm

Quithe pisze:Wysil się i daj opis po polsku.


Leń ze mnie :P Ale już się poprawiam :P Zaraz będzie opis w naszym wspaniałym języku ^^ (wysilę się, wiesz :P).

Szkoda, że nie jesteście zbyt zainteresowani mangą. Jest dość ciekawa. I nie myślcie po obrazku, że są tam sami faceci czy coś. No, ale trudno. Każdy na swoje preferencje i upodobania ;-)

Emi ja kupuję Karneval od australijskiego wydawnictwa Madman i cały zakup kosztował mnie sporo (15 dolarów za tomik i przesyłka), ale wydanie jest dość fajne. A jak tam się spisał niemiecki Egmont (możesz pokazać jakąś fotkę?)? Gdybym tylko wiedziała, że będą wydawali, to bym może się skusiła :P [/b]

Emi
Status: Offline

Post autor: Emi » pn maja 07, 2012 1:46 am

Mitsuki, to mnie zagięłaś. Myślałam, że anglojęzycznym wydawaniem Karneval zajmuje się tylko Chuang Yi. Chciałam od nich kupić, ale nie mają już w sprzedaży tomów 4 i 5. Nie mogłam się też dowiedzieć nic na temat ewentualnych dodruków, więc zdecydowałam się na Egmont. Mój niemiecki nie leży i nie kwiczy, więc jest ok :P A samo wydanie jest dość porządne (i nie ma nic wspólnego z wydaniami mang polskiego Egmontu). Jak wrócę do domu, to zrobię fotkę i wstawię.

Sayuki78
Status: Offline

Post autor: Sayuki78 » wt maja 08, 2012 2:07 pm

Ładne to to, ale czy na tyle ciekawe, by kupować? Pandora Hearts, choć ma fajną kreskę, znunudziła mnie już w pierwszym tomie, a skoro te dwa tytuły są podobne, musiałabym się zastanowić nad kupnem. Na razie jestem na tak :)

graczykij
Status: Offline

Post autor: graczykij » śr maja 09, 2012 10:18 pm

Kupiłabym pierwszy tom na próbę, a potem... zobaczyłoby się.

Awatar użytkownika
zandam
Moderator
Posty: 3063
Rejestracja: czw kwie 24, 2003 8:13 pm
Lokalizacja: Wronki
Kontakt:
Status: Offline

Post autor: zandam » pn lut 11, 2013 4:10 pm

Przeczytałam pierwszy rozdział i przejrzałam drugi, ale nie wciągnęło mnie...

Temat do zamknięcia z wiadomej przyczyny. :wink:

Zablokowany

Wróć do „"Karneval"”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość