Puella Magi Madoka Magica 3

Forum na temat polskiego wydania mangi "Puella Magi Madoka Magica"
Awatar użytkownika
Ame
nołlife
Posty: 3906
Rejestracja: ndz gru 04, 2011 3:26 pm
Gender:
Status: Offline

Puella Magi Madoka Magica 3

Post autor: Ame » czw paź 03, 2013 4:10 pm

Obrazek
Premiera mangi to 3 listopad 2013.

GrisznakIW
Status: Offline

Post autor: GrisznakIW » czw paź 03, 2013 5:04 pm

Oby to nie był ostatni tom z tego cyklu w Polsce...

Awatar użytkownika
wataken
nołlife
Posty: 2518
Rejestracja: śr kwie 23, 2003 4:12 am
Lokalizacja: Waneko
Status: Offline

Post autor: wataken » czw paź 03, 2013 5:15 pm

Raczej nic na to nie wskazuje aby na tej mandze przygoda z Madoką miała się w Polsce skończyć.
Oficjalny (ale nie jedyny, drugi to kuras) przedstawiciel wydawnictwa Waneko. Jeżeli masz jakiś problem z forum - wyślij mi wiadomość.

http://www.glosywmojejglowie.pl/comics/ ... kt-wow.jpg

GrisznakIW
Status: Offline

Post autor: GrisznakIW » czw paź 03, 2013 5:29 pm

Juupppi!!! To bardzo dobra wiadomość.

Zarkarys
Status: Offline

Post autor: Zarkarys » czw paź 03, 2013 5:54 pm

wataken pisze:Raczej nic na to nie wskazuje aby na tej mandze przygoda z Madoką miała się w Polsce skończyć.
Jestem strasznie szczęśliwa z tego powodu :D. Na pewno kupię kolejne mangi z tego uniwersum. A co do trzeciego tomu, to obwoluta jest śliczna i już czekam na tomik.

l33
Status: Offline

Post autor: l33 » czw paź 03, 2013 6:58 pm

Yaay! Czekam na Different Story :p

Fenek Alfa
Status: Offline

Post autor: Fenek Alfa » czw paź 03, 2013 10:00 pm

wataken pisze:Raczej nic na to nie wskazuje aby na tej mandze przygoda z Madoką miała się w Polsce skończyć.
Become Meduca!(+16 bo język)
Obrazek

Grey
nołlife
Posty: 4340
Rejestracja: ndz sie 15, 2010 11:52 am
Status: Offline

Post autor: Grey » pt paź 04, 2013 7:55 am

Tsa zaraz trzeci tom a ja nawet drugiego nie mam bo się nie zebrało dość mang na paczkę Dx drugi tom miał iść z Zakuro już jakiś czas temu no ale skończyło się jak się skończyło. Pewnie ostatecznie dwa tomy Kuro i dwa tomy Madoki zamówię na raz :lol:
A wiadomo już który spin-off pójdzie jako pierwszy? xD Oriko, oriko~~

Awatar użytkownika
Shiki
Weteran
Posty: 1391
Rejestracja: czw sty 03, 2013 6:40 pm
Status: Offline

Post autor: Shiki » pt paź 04, 2013 11:14 am

Ktoś mówił, że pierwsze ma być Diffrent Story.
Obrazek

GrisznakIW
Status: Offline

Post autor: GrisznakIW » pt paź 04, 2013 11:27 am

Też tak mi się wydaje, ale nigdzie nie mogę znaleźć potwierdzenia. Sam bym chyba wolał Orico.

Awatar użytkownika
Shiki
Weteran
Posty: 1391
Rejestracja: czw sty 03, 2013 6:40 pm
Status: Offline

Post autor: Shiki » pt paź 04, 2013 11:40 am

A to nie pisal ktos na stronie waneko w komentarzach?
Obrazek

Awatar użytkownika
wataken
nołlife
Posty: 2518
Rejestracja: śr kwie 23, 2003 4:12 am
Lokalizacja: Waneko
Status: Offline

Post autor: wataken » pt paź 04, 2013 11:42 am

Zgadza się, pierwsze ma być ewentualnie The Different Story
Oficjalny (ale nie jedyny, drugi to kuras) przedstawiciel wydawnictwa Waneko. Jeżeli masz jakiś problem z forum - wyślij mi wiadomość.

http://www.glosywmojejglowie.pl/comics/ ... kt-wow.jpg

Grey
nołlife
Posty: 4340
Rejestracja: ndz sie 15, 2010 11:52 am
Status: Offline

Post autor: Grey » pt paź 04, 2013 12:51 pm

Cóż, szkoda, ale żadna w sumie różnica bo oba spin-offy mam zamiar kupić xD technicznie rzecz biorąc Different Story stoi na wyższym poziomie ale jakoś Oriko wydaje mi się znacznie ciekawsze xD

GrisznakIW
Status: Offline

Post autor: GrisznakIW » pt paź 04, 2013 3:34 pm

Same here, ale że chciałbym mieć wszystkie, to i tak ten na pewno kupię.

Grey
nołlife
Posty: 4340
Rejestracja: ndz sie 15, 2010 11:52 am
Status: Offline

Post autor: Grey » pt paź 04, 2013 4:26 pm

Wszystkie? No to GrisznakIW, jeśli masz czas, zachęć mnie do Kazumi xD bo głupio tak mieć wszystko oprócz jednej serii a z drugiej strony nie potrafię się przełamać żeby to przeczytać... Ni krechy ni fabuły xD

Marei
nołlife
Posty: 2216
Rejestracja: czw sie 09, 2007 12:56 pm
Status: Offline

Post autor: Marei » pt paź 04, 2013 4:29 pm

Ta manga mnie nie przekonała, potęgą anime jest jego warstwa audiowizualna, o Shafcie można mówić wiele, ale ukazanie świata wiedźm (no i muzyka Kajiury) budują klimat tej fabuły. Może gdyby nie to, że widziałem wcześniej wersję animowaną to podchodziłbym do tego inaczej, ale sobie odpuściłem, bo za drugim razem i w innej formie fabuła nie robi takiego wrażenia. Za to inne serie z chęcią poznam, tym bardziej, że różnią się one w 100% od serii głównej.

Shakkaho
Status: Offline

Post autor: Shakkaho » pt paź 04, 2013 8:04 pm

Generalnie z trzema spinoffami jest ten problem, że każdy inaczej nawiązuje do Madoki.

UWAGA, SPOJLERY.

1. Differient Story to dla mnie coś, czemu najbliżej do fanfika. Ot, zmiana losu jednej bohaterki i opisanie jak pozostałe, niezmienione wydarzenia by przebiegły po takiej zmianie.
Kresce najbliżej do oryginału, a historia to dość ciężki dramat, bez żadnego happy endu.
Dla mnie to historia pokazująca, że pewne rzeczy można zmienić, ale nie zawsze zmieniło coś innego. Takie zaprzeczenie efektu motyla.

2. Oriko to typowa "inna wersja" nie mieszająca jednak nic w fabule. Mamy w sumie coś, co najlepiej określić jako "żywot Homury numer 4583756437".
Problemem tej mangi jest kreska, bardzo specyficzna, lekkie niezdecydowanie na czym powinna skupić się akcja, można też przyczepić się do kiepsko skleconej fabuły.
Dla mnie to najgorsza historia, bo jest tylko "oto jak zginęli w świecie 5432456", nie ma w niej nic ciekawszego. Główne zaskoczenie serii niestety się nie sprawdziło, a główny wydźwięk Oriko to, jeśli mówić dosadnie, "co byś nie robił życie i tak się na ciebie wypnie"

3. Kazumi to moim zdaniem najciekawszy pomysł. Manga opowiada historię związaną z oryginalnym światem, jednak przedstawia go w inny sposób. Co dla mnie ważne: ta inna wersja ma swoje logiczne podstawy.
Kreska jest niezła, trochę dziecięca i typowo "maho-shoujo", ale np. bliższa anatomii ludzkiej niż Oriko.
Dla mnie ta historia jest najciekawsza, bo ukazuje coś zupełnie nowe, majac ku temu logiczne podstawy. Wykorzystuje motyw wszelakości możliwych mocy czarodziejek, pokazuje różnorodność ich losów.
Jej przesłanie też nie jest zbyt wesołe, ale nadal ma kilka całkiem subtelnie wbitych morałów.

Koniec spojlerów!

Ja najchętniej kupiłabym Kazumi, potem DS, na końcu Oriko: głównie przez to, że nawet po spin-offie oczekuję jakiejś oryginalności i logoki.

Generalnie, to jak o spisałam, to chyba spin-offy próbują wyrobić normę dramaty za główną serię. :P


PS Marei, akurat Diffrient Story ma bardzo wiele wspólnego z główną serią, Oriko trochę mniej, a Kazumi używa tylko uniwersum w sumie. Wole ostrzec byś sie nie zawiódł w razie co. :wink:

Marei
nołlife
Posty: 2216
Rejestracja: czw sie 09, 2007 12:56 pm
Status: Offline

Post autor: Marei » sob paź 05, 2013 12:02 am

Shakkaho pisze:Wole ostrzec byś sie nie zawiódł w razie co. :wink:
Dzięki za troskę, ale miałem na myśli trochę coś innego od tego co napisałem :lol: Po tych spoilerach czuję się jeszcze bardziej zachęcony, a najbardziej spodobał mi się DS, zwłaszcza to o zakończeniu, dlatego z tą serią zapoznam się na pewno :wink:

Shakkaho
Status: Offline

Post autor: Shakkaho » sob paź 05, 2013 6:43 pm

Marei pisze:
Shakkaho pisze:Wole ostrzec byś sie nie zawiódł w razie co. :wink:
Dzięki za troskę, ale miałem na myśli trochę coś innego od tego co napisałem :lol: Po tych spoilerach czuję się jeszcze bardziej zachęcony, a najbardziej spodobał mi się DS, zwłaszcza to o zakończeniu, dlatego z tą serią zapoznam się na pewno :wink:
Generalnie, dla mnie spin-offy są dla mnie o niebo lepsze od głównej serii, bo po ich zakończeniu nie rzygam tęczą. W tym są wręcz przeciwieństwem oryginału. ale główna fabuła faktycznie jest całkiem podobna.

GrisznakIW
Status: Offline

Post autor: GrisznakIW » pn lis 04, 2013 11:02 am

Wczoraj (wedle kalendarza) była premiera, wiadomo, kiedy tomik trafi do sklepów?

ODPOWIEDZ

Wróć do „"Puella Magi Madoka Magica"”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 3 gości