Puella Magi Madoka Magica 2

Forum na temat polskiego wydania mangi "Puella Magi Madoka Magica"
Shakkaho
Status: Offline

Post autor: Shakkaho » pn wrz 16, 2013 1:18 pm

GrisznakIW pisze:Opublikowaliśmy dziś na Tanuki recenzję drugiego tomu Madoki.
Jakie macie wydanie, że brak tego durnego błędu już wytkniętego wyżej? Ciekawośc i tyle.

Flaria
Status: Offline

Post autor: Flaria » wt wrz 17, 2013 7:46 pm

Według mnie również drugi tom był bardziej interesujący. Tom pierwszy prawie w ogóle mnie nie nie wciągnął, nie wywołując też żadnych emocji (a nie oglądałam anime, więc nie miałam pojęcia co stanie się podczas jednej z walk w tymże tomie i nawet mimo to, ten moment niezbyt mnie przeraził) - ot, przeczytałam ale zachwytu nie było, a czułam się wręcz zawiedziona, bo liczyłam na coś lepszego. Jednak tym razem było inaczej. Tomik strasznie mnie wciągnął, był o wiele bardziej interesujący i nie żałuję, że go zakupiłam. c; Szkoda tylko, że pojawił się w nim taki rażący błąd, ale da się to przeboleć, bo nie było takich więcej. Tak czy inaczej, mam wielką nadzieję, że tom trzeci utrzyma ten poziom, a może nawet będzie jeszcze lepszy niż ten.

Awatar użytkownika
Madoka
Moderator
Posty: 3265
Rejestracja: śr sie 13, 2003 1:41 pm
Lokalizacja: Szczecin
Gender:
Kontakt:
Status: Offline

Post autor: Madoka » wt wrz 17, 2013 8:03 pm

Ten błąd był tak rażący ,że go nie zobaczyłam jak czytałam. :roll:
"My shadows the only one that walks beside me
My shallow hearts the only thing that's beating
Sometimes I wish someone out there will find me
Till then I'll walk alone "

GG:5144161

Pablo_Querte
Status: Offline

Post autor: Pablo_Querte » wt wrz 17, 2013 8:49 pm

Szczerze to współczuję osobom, które wzięły się za mangę nie oglądając anime. Ale cóż, zawsze dodatkowe pieniądze dla wydawnictwa, tak to tytuł kupiliby tylko fani.

l33
Status: Offline

Post autor: l33 » wt wrz 17, 2013 9:15 pm

Pablo_Querte pisze:Szczerze to współczuję osobom, które wzięły się za mangę nie oglądając anime. Ale cóż, zawsze dodatkowe pieniądze dla wydawnictwa, tak to tytuł kupiliby tylko fani.
Czemu współczujesz? Ja kupiłam 2 tomy a po tym obejrzałam całe anime i nie wiem, czego można mi współczuć ;____;

Grey
nołlife
Posty: 4340
Rejestracja: ndz sie 15, 2010 11:52 am
Status: Offline

Post autor: Grey » czw wrz 19, 2013 1:32 pm

Ja również jestem po obejrzeniu anime i chętnie zabrałem się za mangę. Jestem jak najbardziej usatysfakcjonowany.

Aretsuna
Status: Offline

Post autor: Aretsuna » pt wrz 20, 2013 1:35 pm

Tomik świetny, jakoś wydania cudowna :) Manga się rozkręca i staje się coraz lepsza, może dzięki temu więcej osób sięgnie po anime. Trochę tylko zabrakło mi jakiegoś wyjaśnienia lub posłowia od tłumacza, uściślającego sens ostatniej wypowiedzi Kyubeya (powiązanie pojęć "Czarodziejka" i "Wiedźma" nie jest tak oczywiste w języku polskim jak w oryginale, a przecież Kyubey wbrew pozorom jest istotką bardzo logiczną).

Nawiązując do wypowiedzi Pablo_Querte, osoby, które czytały mangę przed obejrzeniem anime, faktycznie sporo tracą. Manga sama w sobie jest świetna i bardzo się cieszę, że pojawiła się na polskim rynku, jednak w moim odczuciu anime jest lepsze. Wszystkie zaskakujące zwroty akcji znacznie silniej oddziałują na widza anime, bo podkreśla je dobrze skomponowana muzyka, barwna grafika oraz sam dynamizm. Po przeczytaniu mangi widz wie, czego się spodziewać, więc efekt słabnie. Koniec końców, anime powstało przed mangą i to ono stanowi pierwowzór.

Chrno
Status: Offline

Post autor: Chrno » pt wrz 20, 2013 3:58 pm

anime powstało przed mangą
Prawda
i to ono stanowi pierwowzór.
a to już nie, anime i manga powstały na podstawie tego samego pierwowzoru - widać to nawet po komentarzach autora na końcu, który narzeka że obejrzał właśnie któryś tam odcinek anime i porównał do tego co narysował i coś tam coś tam.

Grey
nołlife
Posty: 4340
Rejestracja: ndz sie 15, 2010 11:52 am
Status: Offline

Post autor: Grey » pt wrz 20, 2013 4:13 pm

Aretsuna pisze:Koniec końców, anime powstało przed mangą i to ono stanowi pierwowzór.
Ciekawe jak długo ludzie będą powtarzać te same pierdoły... to się powoli nudne robi.

Aretsuna
Status: Offline

Post autor: Aretsuna » pt wrz 20, 2013 5:16 pm

Chrno pisze:anime i manga powstały na podstawie tego samego pierwowzoru - widać to nawet po komentarzach autora na końcu, który narzeka że obejrzał właśnie któryś tam odcinek anime i porównał do tego co narysował i coś tam coś tam.
A tego nie wiedziałam. W takim razie co jest pierwowzorem? Ja z komentarzy autora wnioskowałam, że tworzył mangę gdy anime było emitowane (lub oglądał je we własnym zakresie na bieżąco z rysowaniem, mniejsza) i opierał się na scenariuszu i innych materiałach z anime. Widocznie coś przeoczyłam.

Grey
nołlife
Posty: 4340
Rejestracja: ndz sie 15, 2010 11:52 am
Status: Offline

Post autor: Grey » pt wrz 20, 2013 5:38 pm

Aretsuna, pierwowzorem był po prostu scenariusz. Anime i manga to projekt łączny i praktycznie jednoczesny.

Chrno
Status: Offline

Post autor: Chrno » pt wrz 20, 2013 5:45 pm

Tak, manga i anime powstały na podstawie skryptu pana Rzeźnika Urobuchiego (to się odmienia? xD)

Aretsuna
Status: Offline

Post autor: Aretsuna » pt wrz 20, 2013 6:15 pm

Chrno, Grey w takim razie kajam się, przyznaję do błędu i bardzo dziękuję za sprostowanie :) Niemniej nadal się cieszę, że najpierw obejrzałam anime a potem przeczytałam mangę, w tej kolejności cała historia jakoś lepiej do mnie przemawia.

Daminox
nołlife
Posty: 2661
Rejestracja: pn gru 17, 2012 7:33 pm
Lokalizacja: Skierniewice
Kontakt:
Status: Offline

Post autor: Daminox » pt wrz 20, 2013 6:37 pm

Wiele anime Shafta ma to do siebi, że posiadają obłędną oprawę graficzną. Nie mówię tu koniecznie o płynnej animacji, ale po prostu o oryginalnej kresce. Obejrzyjcie pierwsze odcinki Madoki czy Bakemonogatari to zrozumiecie o czym ja do Was mówię. :D
Ostatnio zmieniony pt wrz 20, 2013 8:55 pm przez Daminox, łącznie zmieniany 1 raz.
"Gdy w pobliżu nie ma dźwięku, słychać dźwięk własnego serca"
Mushishi przeł. Radosław Bolałek

GrisznakIW
Status: Offline

Post autor: GrisznakIW » pt wrz 20, 2013 7:55 pm

Daminox pisze:Wiele anime Shaftama to do siebi, że posiadają obłędną oprawę graficzną. Nie mówię tu koniecznie o płynnej animacji, ale po prostu o oryginalnej kresce. Obejrzyjcie pierwsze odcinki Madoki czy Bakemonogatari to zrozumiecie o czym ja do Was mówię. :D
I własnie dlatego nie jestem w stanie ich oglądać. Tfurczość Akiyukiego Shinbo jest dla mnie niestrawna, przynajmniej to, robi z Shaftem (bo już, dla odmiany, "Nanoha" mu wyszła).

Awatar użytkownika
Mammoth
Posty: 93
Rejestracja: wt lis 22, 2011 3:28 pm
Lokalizacja: Ząbki
Gender:
Status: Offline

Post autor: Mammoth » ndz wrz 22, 2013 11:24 pm

Ech, chciałbym ten tom przeczytać, ale moja przedpłata jeszcze nie dotarła ;(
Obrazek

Krzych_Ayanami
Status: Offline

Post autor: Krzych_Ayanami » pn wrz 23, 2013 3:53 pm

Jeśli chodzi o anime, to seria telewizyjna w jakości TV wygląda dobrze, w wersji Blu ray wygląda bardzo dobrze - ale kinówki w wersji Blu ray już rażąco...

Slova
Adept
Posty: 121
Rejestracja: pn sty 24, 2005 8:59 am
Lokalizacja: tanucze
Status: Offline

Post autor: Slova » czw wrz 26, 2013 6:01 pm

Shakkaho pisze:Jakie macie wydanie, że brak tego durnego błędu już wytkniętego wyżej? Ciekawośc i tyle.
Normalne. Sklepowe. Nie jestem aż tak uważnym czytelnikiem, by wyłapać takie błędy. Gdyby był naprawdę rażący, to pewnie bym go zauważył. Inna sprawa, że tłumaczenie jest dobre i mangę czyta się bardzo płynnie, więc człowiek naturalnie przeskakuje ze słowa na słowo.

Shakkaho
Status: Offline

Post autor: Shakkaho » czw wrz 26, 2013 8:23 pm

Slova pisze:
Shakkaho pisze:Jakie macie wydanie, że brak tego durnego błędu już wytkniętego wyżej? Ciekawośc i tyle.
Normalne. Sklepowe. Nie jestem aż tak uważnym czytelnikiem, by wyłapać takie błędy. Gdyby był naprawdę rażący, to pewnie bym go zauważył. Inna sprawa, że tłumaczenie jest dobre i mangę czyta się bardzo płynnie, więc człowiek naturalnie przeskakuje ze słowa na słowo.
Problem w tym, że to nie literwóka, żeby oczy i mózg się dogadały, a kilka wyrazów! za dużo. Nie wiem "jak" trzeba czytać by "Możesz zrobić, a co wiele, a ty co? Nic!!!" brzmiało naturalnie...

Slova
Adept
Posty: 121
Rejestracja: pn sty 24, 2005 8:59 am
Lokalizacja: tanucze
Status: Offline

Post autor: Slova » czw wrz 26, 2013 8:29 pm

Pewnie mój mózg był tak znudzony, że przeoczyłem.

ODPOWIEDZ

Wróć do „"Puella Magi Madoka Magica"”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 3 gości