Mahou Shoujo Madoka Magica

Forum na temat polskiego wydania mangi "Puella Magi Madoka Magica"
Grey
nołlife
Posty: 4340
Rejestracja: ndz sie 15, 2010 11:52 am
Status: Offline

Post autor: Grey » ndz paź 16, 2011 6:49 pm

Szczerze to nie wiem czy bym się przełamał, by mieć na półce mahou shoujo ^^ to byłoby chyba ostateczne przekroczenie granicy normalności, no ale może jestem uprzedzony :P
Anime mi się podobało, to prawda, ale to jedno z tych do których bym się pierwszy nie przyznał ^^

OgóreKiszony
Status: Offline

Post autor: OgóreKiszony » ndz paź 16, 2011 10:34 pm

Co jest złego w mahou shoujo, żeby się do tego nie przyznawać?

Hador
Status: Offline

Post autor: Hador » pn paź 17, 2011 1:13 pm

Mnie się anime bardzo podobało i w mangę od Yena na pewno się zaopatrzę. :)

Awatar użytkownika
Katori
Weteran
Posty: 1286
Rejestracja: pt kwie 08, 2011 10:21 am
Lokalizacja: Austria
Gender:
Status: Offline

Post autor: Katori » sob lis 12, 2011 7:41 pm

TAK, w końcu coś innego by się przydało na naszym rynku, a Madoka jest świetnym tytułem, nawet adaptacja mangowa nie jest zła w sumie. Poza tym jest zakończona - 3 tomy (12 rozdziałów)

GrisznakIW
Status: Offline

Post autor: GrisznakIW » sob lis 12, 2011 9:16 pm

OgóreKiszony pisze:Co jest złego w mahou shoujo, żeby się do tego nie przyznawać?
Nie mam pojęcia. Sam mam na półce kilka serii z tego gatunku.
Swoją drogą, dopiero co wydano w USA reedycję Sailor Moon. Pierwszy tom stał się bestsellerem. Mahou shoujo rulez.

Awatar użytkownika
Ame
nołlife
Posty: 3906
Rejestracja: ndz gru 04, 2011 3:26 pm
Gender:
Status: Offline

Post autor: Ame » pt mar 16, 2012 9:37 pm

Jestem za :D

d0nut
Status: Offline

Post autor: d0nut » pt kwie 06, 2012 4:42 pm

To jest naprawdę świetny pomysł na nowy tytuł. Seria anime odbiła się głośnym echem, nadchodzą chyba aż trzy filmy kinowe. No i dość wyjątkowe mahou shoujo które męskich czytelników nie przyciąga z powodu "ecchi" a dość ciężkiej fabuły (nie żeby żeńska część nie mogła docenić tej pozycji z tego samego powodu ;) )

Awatar użytkownika
Tallulah
Posty: 88
Rejestracja: śr mar 21, 2012 4:30 pm
Gender:
Kontakt:
Status: Offline

Post autor: Tallulah » sob kwie 07, 2012 2:07 am

Anime było naprawdę, naprawdę dobre, ale nie lubię mang, które czerpią z animacji, bo są po prostu dużo gorsze i to już nie ten sam klimat, ani sposób opowiedzenia historii (jakoś animatorom wychodzi lepiej czerpanie inspiracji z mang). Manga sama w sobie nie jest taka zła - ot, przeciętniak - ale kompletnie nie czuję potrzeby, aby pojawiła się na polskim rynku. Jestem na nie i wolę anime.

Wukau
Status: Offline

Post autor: Wukau » śr kwie 18, 2012 10:23 pm

Co do mang na podstawie anime to tylko steins;gate. Anime zrobiło dużo szumu bo jest to coś nowego i niespodziewanego. Osobiście po tych wszystkich pochwałach przez ludzi, anime nie zrobiło na mnie takie wrażenia jakie powinno :? . Co nie oznacza, że nie jest dobre. Ogólnie ciężko było przetrwać kilka odcinków, ale wszystkie zaskakujące momenty to wynagradzają. Gdyby waneko to wydało to pewnie bym kupił, ale tylko dlatego, że ma tak mało tomów.

Jaskol
Status: Offline

Post autor: Jaskol » czw kwie 19, 2012 12:31 am

3 razy próbowałem się przełamać by obejrzeć anime. Trzymajcie kciuki bo teraz będzie 4 i może mi się uda w końcu to obejrzeć. xD

Ogólnie jestem na Nie dla mang na podstawie anime.

Grey
nołlife
Posty: 4340
Rejestracja: ndz sie 15, 2010 11:52 am
Status: Offline

Post autor: Grey » czw kwie 19, 2012 6:15 am

Ale tak BTW to to przypadkiem nie jest tak, że Madoka jako anime & manga, plus ten spin-off to nie jest jeden z góry zaplanowany projekt? w ten sposób patrząc manga NIE jest na podstawie anime.
Oświećcie mnie jeśli się mylę ;)

Krzych_Ayanami
Status: Offline

Post autor: Krzych_Ayanami » wt kwie 24, 2012 4:58 pm

Manga mówi chyba o tym samym co anime. Więcej będę mógł powiedzieć jak wyjdzie angielskie wydanie.

Zasadniczo jestem na nie. Na anime jestem chory :wink: (od wydawania na nie chorych pieniędzy). Ale serial to w bardzo dużym stopniu sprawy związane z oprawą. Z animacją, projektami, muzyką i mówionymi dialogami... To jest niemożliwe do oddania w komiksie, on zawsze będzie upośledzony.

Kylar
Status: Offline

Post autor: Kylar » wt lip 31, 2012 8:53 pm

Zdecydowanie jestem na Tak ^^

Awatar użytkownika
Ajsza
Fanatyk
Posty: 1732
Rejestracja: pt maja 25, 2012 10:30 pm
Kontakt:
Status: Offline

Post autor: Ajsza » wt lip 31, 2012 10:22 pm

Znając siebie pewno bym kupiła, chociaż nie oglądałam anime ;)
Obrazek

Nyuu Manga - nowe mangi, manhwy, manhuy, animangi, light novele, artbooki, guidebooki i inne dobrocie od naszych wspaniałych polskich i amerykańskich wydawców

Koralina98
Status: Offline

Post autor: Koralina98 » śr sie 01, 2012 8:28 pm

Zdecydowanie Tak. Niedawno skończyłam oglądać anime,więc czemu nie. :)

graczykij
Status: Offline

Post autor: graczykij » wt sie 07, 2012 6:18 pm

Tak!

AkemiIchiro
Status: Offline

Post autor: AkemiIchiro » pt sie 10, 2012 3:44 pm

Jestem jak najbardziej za. Zwłaszcza, że mają być tylko 3 tomy :D

pancirno
Status: Offline

Post autor: pancirno » ndz sie 12, 2012 9:41 am

Jak Waneko wyda madokę to już będą w polsce trzy dobre mangi

Awatar użytkownika
Yuriko
nołlife
Posty: 5394
Rejestracja: wt sie 14, 2012 4:50 pm
Gender:
Status: Offline

Post autor: Yuriko » wt sie 14, 2012 4:52 pm

Na początku myślałam o anime że znowu słodkość.. i tu był mój błąd gdyż w anime normalnie się zakochałam.. a mangę bym zakupiła od razu gdyby została wydana ^^

Namida-chan
Status: Offline

Post autor: Namida-chan » wt sie 14, 2012 4:54 pm

Jestem na tak ;)

Zablokowany

Wróć do „"Puella Magi Madoka Magica"”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość