DOGS: Stray dogs howling in the dark - temat ogólny

Miejsce, do wyrażania swoich opinii na temat mangi DOGS i jej polskiego wydania
Awatar użytkownika
dejikos
nołlife
Posty: 2710
Rejestracja: czw sie 10, 2006 2:04 pm
Gender:
Kontakt:
Status: Offline

Post autor: dejikos » pn maja 13, 2013 3:19 pm

Jestem świeżo po lekturze. Wszystko pięknie, nic nie zgrzyta (no może trochę typesetting, ale mnie to nie dogodzi), ale... Te przebijające kartki wyglądają makabrycznie. Proszę się poprawić przy kolejnym tomie.
Twitter * Discord: Dejikos#8562

Quithe
Status: Offline

Post autor: Quithe » pn maja 13, 2013 3:23 pm

Wielkość i cena przełożyły się na cieńszy papier :/ Już lepiej byłoby płacić te kilka zeta więcej.

Awatar użytkownika
wataken
nołlife
Posty: 2518
Rejestracja: śr kwie 23, 2003 4:12 am
Lokalizacja: Waneko
Status: Offline

Post autor: wataken » pn maja 13, 2013 3:36 pm

Papier jest ten sam co w Kuroshitsuji, Battle Royale, NHK, Hatsukoi Limited i wielu innych naszych mangach, grubszy podniósłby znacznie cenę druku każdego tomu a w przypadku serii dla starszego czytelnika wolimy tego unikać jak ognia. Nawet w japońskiej wersji strony prześwitują; tak to już jest, jak manga ma taki natłok białych teł.
Oficjalny (ale nie jedyny, drugi to kuras) przedstawiciel wydawnictwa Waneko. Jeżeli masz jakiś problem z forum - wyślij mi wiadomość.

http://www.glosywmojejglowie.pl/comics/ ... kt-wow.jpg

Awatar użytkownika
dejikos
nołlife
Posty: 2710
Rejestracja: czw sie 10, 2006 2:04 pm
Gender:
Kontakt:
Status: Offline

Post autor: dejikos » pn maja 13, 2013 3:43 pm

Watakenie, prześwitywanie, prześwitywaniem, ale na stronie 27 (w sumie to na 28) to ktoś ewidentnie nie żałował farby.

Obrazek

Awatar użytkownika
wataken
nołlife
Posty: 2518
Rejestracja: śr kwie 23, 2003 4:12 am
Lokalizacja: Waneko
Status: Offline

Post autor: wataken » pn maja 13, 2013 4:30 pm

Coś takiego to ewidentny błąd w druku, więc napisz do nas na waneko@waneko.pl a my podeślemy ci dobry, przy okazji spytamy się w drukarni czy mają coś na swoje wytłumaczenie w tej kwestii.
Oficjalny (ale nie jedyny, drugi to kuras) przedstawiciel wydawnictwa Waneko. Jeżeli masz jakiś problem z forum - wyślij mi wiadomość.

http://www.glosywmojejglowie.pl/comics/ ... kt-wow.jpg

Awatar użytkownika
Ajsza
Fanatyk
Posty: 1732
Rejestracja: pt maja 25, 2012 10:30 pm
Kontakt:
Status: Offline

Post autor: Ajsza » pn maja 13, 2013 4:55 pm

Quithe pisze:Mało wiesz o opcjach nazywania petów
Faust pisze:tru dat
Obie wytknięte przez Ciebie formy słyszę co drugi dzień i jak najbardziej funkcjonują
Ogólnie mam wrażenie, że ostatnio w języku mówionym "fajka" nie imają się reguły fleksyjne
Rzeczywiście mało wiem o slangu palaczy ;) Sama nie palę, a także jakoś w moim otoczeniu nie ma za bardzo palących. Pytałam się dzisiaj w pracy (osoby nie palące) i nikt nie słyszał wyrażenia "masz fajka", a do "tysi" przyznała się jedna osoba :mrgreen:
Obrazek

Nyuu Manga - nowe mangi, manhwy, manhuy, animangi, light novele, artbooki, guidebooki i inne dobrocie od naszych wspaniałych polskich i amerykańskich wydawców

Awatar użytkownika
ninna
nołlife
Posty: 2961
Rejestracja: pt wrz 15, 2006 6:19 pm
Lokalizacja: Kutno
Status: Offline

Post autor: ninna » pn maja 13, 2013 6:35 pm

Ajsza pisze:Pytałam się dzisiaj w pracy (osoby nie palące) i nikt nie słyszał wyrażenia "masz fajka"
Palących pytaj :P. Po co niepalącym wiedza o "terminologii" dotyczącej papierosów? Większość moich znajomych to palacze, ja sama paliłam i wszyscy wiemy, czym jest "fajek".

Za to o "tysiach" nie słyszałam nigdy. Pierwszy raz natknęłam się na nie podczas lektury "Duds Hunt" i początkowo nie wiedziałam, co to słowo oznacza :oops:.

Quithe
Status: Offline

Post autor: Quithe » pn maja 13, 2013 6:36 pm

Tak to jest z tą mową potoczną :D

Awatar użytkownika
Ajsza
Fanatyk
Posty: 1732
Rejestracja: pt maja 25, 2012 10:30 pm
Kontakt:
Status: Offline

Post autor: Ajsza » pn maja 13, 2013 7:04 pm

ninna pisze:Palących pytaj . Po co niepalącym wiedza o "terminologii" dotyczącej papierosów? Większość moich znajomych to palacze, ja sama paliłam i wszyscy wiemy, czym jest "fajek".
No tak, ale chciałam sprawdzić, czy jestem odosobnionym przypadkiem nie znającym "fajka" czy większością.
Obrazek

Nyuu Manga - nowe mangi, manhwy, manhuy, animangi, light novele, artbooki, guidebooki i inne dobrocie od naszych wspaniałych polskich i amerykańskich wydawców

Chrno
Status: Offline

Post autor: Chrno » pn maja 13, 2013 7:48 pm

U nas się mówi fajka albo szlug, o tysiach też nigdy nie słyszałem :P Co region to obyczaj.

Daminox
nołlife
Posty: 2661
Rejestracja: pn gru 17, 2012 7:33 pm
Lokalizacja: Skierniewice
Kontakt:
Status: Offline

Post autor: Daminox » pn maja 13, 2013 8:48 pm

U mnie nawet pomiędzy szkołami jest wielka zapaść kulturowa :D Fajek zdarza się usłyszeć, ale co do tych nieszczęsnych tysi to też nie spotkałem się w użyciu, ale to może sprawa braku takich abstrakcyjnych sum.
"Gdy w pobliżu nie ma dźwięku, słychać dźwięk własnego serca"
Mushishi przeł. Radosław Bolałek

daniel122
Status: Offline

Post autor: daniel122 » pn maja 13, 2013 9:28 pm

Z "fajek" nigdy nie miałem do czynienia :P natomiast z "tysi" niejednokrotnie podczas różnych gier np. WoW zamiast "k" "kk" niektórzy pisali "tysia" czy też "tysi"

Dahlia
Status: Offline

Post autor: Dahlia » śr maja 15, 2013 10:15 am

kurcze, te prześwitujące strony zauważyłam dopiero jak zwróciliście na to moją uwagę, chyba rzeczywiście to kwestia dużych białych przestrzeni, bo zajrzałam do BR, tam tego nie ma, a tła są całkiem wypełnione, w sumie nie wiem co lepsze, trochę "powietrza" w kadrze odbieram pozytywnie

tomik bardzo mi się podobał, lubię takie luźne opowieści (pierwsza rzeczywiście najsłabsza, także pod względem rysunkowym, ale potem autor robi wielki postęp)

oprawa graficzna jest w moim guście, bardzo kontrastowe kadry, a bohaterowie mają świetną mimikę :)

Hador
Status: Offline

Post autor: Hador » czw maja 16, 2013 7:26 pm

Byłam wczoraj wymienić tomik nabyty w empiku i znów dostałam felerny egzemplarz z prześwitującymi stronami. Na paru stronach kadry są na siebie po prostu nałożone. :x Jedynkę Dogs'ów uważnie przejrzę przed zakupem, bo jeśli coś takiego się zdarzy, to po prostu zrezygnuję z kupna serii.

Quithe
Status: Offline

Post autor: Quithe » czw maja 16, 2013 10:16 pm

Podacie, które strony mają ten problem? Dzisiaj zamówiłem O i 1, więc sprawdzę od razy w Gildii, a przynajmniej zerówkę.

GrisznakIW
Status: Offline

Post autor: GrisznakIW » pt maja 17, 2013 9:22 am


Awatar użytkownika
wataken
nołlife
Posty: 2518
Rejestracja: śr kwie 23, 2003 4:12 am
Lokalizacja: Waneko
Status: Offline

Post autor: wataken » pn maja 20, 2013 3:05 pm

Co do tych na masę prześwitujących stron, to z tego co wiemy jest to ewidentnie błąd powstały w druku. Zwróciliśmy już w tej sprawie uwagę drukarni i postaramy się ich odpowiednio "przekonać" do poprawy, co powinno się udać o ile mają ochotę na dalszą współpracę przy drukowaniu tego tytułu.
Oficjalny (ale nie jedyny, drugi to kuras) przedstawiciel wydawnictwa Waneko. Jeżeli masz jakiś problem z forum - wyślij mi wiadomość.

http://www.glosywmojejglowie.pl/comics/ ... kt-wow.jpg

oturan
Status: Offline

Post autor: oturan » czw maja 23, 2013 6:33 pm

Gdy nastąpi poprawa proszę dać znać, bo na tę chwile wstrzymuje się z zakupem tomiku zerowego :/

Daminox
nołlife
Posty: 2661
Rejestracja: pn gru 17, 2012 7:33 pm
Lokalizacja: Skierniewice
Kontakt:
Status: Offline

Post autor: Daminox » czw maja 23, 2013 6:57 pm

Poprawa nastąpi raczej dopiero przy dodruku, i mimo że nie znam nakładu i sprzedaży tytułu to raczej nie spodziewaj się jego zbyt szybko.
"Gdy w pobliżu nie ma dźwięku, słychać dźwięk własnego serca"
Mushishi przeł. Radosław Bolałek

Flota
Status: Offline

Post autor: Flota » czw maja 23, 2013 7:20 pm

Mi to prześwitywanie nie przeszkadzało, nie zwracałam na nie uwagi, pokuszę się nawet o stwierdzenie, że mam jakiś szczęśliwy tomik, bo zauważyłam problem dopiero po przeczytaniu komentarzy w tym temacie.
Przeczytałam sobie moją zerówkę w pełnym słońcu na ławce w parku, co prawda co chwilę chowając tomik przed ciekawskimi dziadkami i brzdącami, ale dawno nie odczuwałam takiej przyjemności podczas lektury. Brakowało mi czegoś takiego krótkiego, na jeden raz, akurat jak trzeba czekać godzinę na pociąg.
Najgorsza jest pierwsza historia, reszta fajniejsza. Nie wiem, czy zdecyduję się na zakup dalszych tomików, może jak wpadnie trochę mamony. Na pewno zostałam zachęcona.
Czyta się w takim formacie o wieeele przyjemniej niż w tym mniejszym, jak Kagen no Tsuki. Marginesy w środku też ok, nie musiałam niemalże rozrywać tomiku. Ode mnie dla wydawnictwa duży plusior.

ODPOWIEDZ

Wróć do „"DOGS"”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 3 gości