DOGS: Stray dogs howling in the dark - temat ogólny

Miejsce, do wyrażania swoich opinii na temat mangi DOGS i jej polskiego wydania
Awatar użytkownika
KayLeen
Posty: 2
Rejestracja: wt maja 21, 2013 5:04 pm
Gender:
Status: Offline

Post autor: KayLeen » czw maja 23, 2013 7:31 pm

Chyba mam szczęście, bo w moim egzemplarzu nie stwierdziłam tego problemu. Poza tym to bardzo przyjemnie się czytało. Duży format to strzał w dziesiątkę. :) Już nie mogę się doczekać pierwszego tomiku (pomimo tego, że znam historię). :D

Daminox
nołlife
Posty: 2661
Rejestracja: pn gru 17, 2012 7:33 pm
Lokalizacja: Skierniewice
Kontakt:
Status: Offline

Post autor: Daminox » czw maja 23, 2013 9:51 pm

Ja swojego jeszcze nie mam, ale po przejrzeniu tomiku w empiku, czyste tła, a tym samym prześwity były widoczne na pierwszy rzut oka. Nawet ich nie szukałem bo jeszcze wtedy problem nie był tak nagłośniony, był może drugi dzień od premiery.
Ostatnio zmieniony pt maja 24, 2013 8:35 am przez Daminox, łącznie zmieniany 1 raz.
"Gdy w pobliżu nie ma dźwięku, słychać dźwięk własnego serca"
Mushishi przeł. Radosław Bolałek

Awatar użytkownika
Carnivall
Weteran
Posty: 1331
Rejestracja: czw maja 23, 2013 8:54 pm
Kontakt:
Status: Offline

Post autor: Carnivall » czw maja 23, 2013 11:07 pm

Mnie te prześwity wyglądają, jakby ktoś po prostu przesadził z farbą w drukarni.
Szczęśliwie mnie to niespecjalnie przeszkadza, zwłaszcza, że czyta się dobrze - widać mam jeden z tych "szczęśliwszych" tomików.

Quithe
Status: Offline

Post autor: Quithe » pt maja 24, 2013 11:39 am

Czyli co, cały nakład jest taki i trzeba po prostu przecierpieć?

Ineluki
Status: Offline

Post autor: Ineluki » śr lip 17, 2013 1:35 pm

Ja na swój tomik nie mogę narzekać. Jak zamawiałem w sklepiku Waneko, to poprosiłem, żeby sprawdzili, czy nie ma prześwitów (podałem przykładowe strony) i dostałem tomik, w którym wszystko jest tak, jak być powinno.
Jak zacząłem czytać, byłem trochę zawiedziony... powiem szczerze, pierwszy rozdział mi się nie podobał... pomyślałem sobie, że jeśli ciąg dalszy będzie wyglądał podobnie (zarówno pod względem graficznym jak i klimatycznym) to sobie daruję ten tytuł... na szczęście dalej było lepiej, pojawiły się nawet akcenty humorystyczne, co wyszło tej mandze na dobre. No i poprawiła się kreska.
Natomiast tom pierwszy, to już rozpierducha pełną gębą. Jeśli szuka się tytułu z szybką akcją, giwerami, wybuchami, dość natchnionym słownictwem i wyważoną dawką humoru ("z lekką nutką dekadencji" :P ), to "Pieski" powinny się spodobać. Mimo, że trup ściele się gęsto, to dzięki humorystycznym wstawkom, tytuł jest lżejszy w odbiorze niż - moim skromnym zdaniem fantastyczny - Battle Royale.
Zaiste, jest to świetne zastępstwo Black Lagoona.
Wszyscy, którzy byli za wydaniem tego tytułu - nie marudzić, kupować! Może po nadgonieniu strony japońskiej znów dostaniemy coś w podobnym klimacie (może zakończonego, 11-tomowego Jormunganda od Shogakukan).

Awatar użytkownika
dejikos
nołlife
Posty: 2710
Rejestracja: czw sie 10, 2006 2:04 pm
Gender:
Kontakt:
Status: Offline

Post autor: dejikos » czw wrz 05, 2013 12:48 pm

Może dodruczek samej obwoluty, żeby tomik pasował do reszty? [klik] Pewnie nie ma szans ;)
Twitter * Discord: Dejikos#8562

Awatar użytkownika
wataken
nołlife
Posty: 2518
Rejestracja: śr kwie 23, 2003 4:12 am
Lokalizacja: Waneko
Status: Offline

Post autor: wataken » czw wrz 05, 2013 12:51 pm

Nawet nie wiesz jak bardzo byśmy chcieli, nawet pal licho koszty druku, same dogadanie tego ze stroną japońską byłoby mordęgą z małymi szansami na powodzenie.
Oficjalny (ale nie jedyny, drugi to kuras) przedstawiciel wydawnictwa Waneko. Jeżeli masz jakiś problem z forum - wyślij mi wiadomość.

http://www.glosywmojejglowie.pl/comics/ ... kt-wow.jpg

Isa
Status: Offline

Post autor: Isa » czw wrz 05, 2013 12:58 pm

Ogólnie dziwne to, że wam nie pozwolili dopasować tom zerowy do reszty, a sami wyskoczyli z czymś takim. Jak widać co wolno wojewodzie to nie tobie... kocie.

Awatar użytkownika
dejikos
nołlife
Posty: 2710
Rejestracja: czw sie 10, 2006 2:04 pm
Gender:
Kontakt:
Status: Offline

Post autor: dejikos » czw wrz 05, 2013 1:01 pm

wataken pisze:Nawet nie wiesz jak bardzo byśmy chcieli, nawet pal licho koszty druku, same dogadanie tego ze stroną japońską byłoby mordęgą z małymi szansami na powodzenie.
Spróbować można... chyba. Na pewno większa część fanów serii, zapłaciłaby za taką obwolutę.
Twitter * Discord: Dejikos#8562

Pablo_Querte
Status: Offline

Post autor: Pablo_Querte » czw wrz 05, 2013 1:16 pm

Pytanie ile takich fanów w Polsce jest.

Awatar użytkownika
kuras
Weteran
Posty: 1455
Rejestracja: pn cze 06, 2011 2:30 pm
Lokalizacja: NDM
Gender:
Kontakt:
Status: Offline

Post autor: kuras » czw wrz 05, 2013 1:17 pm

Z tym że nie mamy możliwości sprzedaży obwolut, więc fani musieli by kupić albo cały tomik albo nic.
Co do całej sprawy to najwidoczniej brak kontaktu pomiędzy ludźmi odpowiedzialnymi za planowanie produkcji a ludźmi odpowiedzialnymi za licencje lub najzwyczajniej w świecie w momencie gdy nabyliśmy prawa nie było jeszcze takiego projektu. Pomijając już fakt pracy nad samą obwolutą nie zdziwił bym się gdyby autor postanowił przerobić również coś w środku co sprawiło by że cały cykl produkcji należało by zacząć od zera...

Awatar użytkownika
dejikos
nołlife
Posty: 2710
Rejestracja: czw sie 10, 2006 2:04 pm
Gender:
Kontakt:
Status: Offline

Post autor: dejikos » czw wrz 05, 2013 1:21 pm

kuras pisze:Z tym że nie mamy możliwości sprzedaży obwolut, więc fani musieli by kupić albo cały tomik albo nic.
Zawsze można zastosować chwyt marketingowy - kupisz prenumeratę w naszym sklepie na tom xyz, to dostaniesz obwolutę :D

Ja tylko rzuciłam pytanie, nie rozeznaję się w tych trudnych relacjach ze stroną japońską. Fajnie byłoby mieć taką obwolutę, ale jak się nie da, to trudno.
Twitter * Discord: Dejikos#8562

Awatar użytkownika
kuras
Weteran
Posty: 1455
Rejestracja: pn cze 06, 2011 2:30 pm
Lokalizacja: NDM
Gender:
Kontakt:
Status: Offline

Post autor: kuras » czw wrz 05, 2013 1:27 pm

Sprzedaż obwolut to o tyle zawiła sprawa że nie chodzi tylko o stronę japońską, ale również o VAT, jeśli obwoluta jest częścią integralną książki to jest on 5%, jeśli natomiast chcieli byśmy ją sprzedawać osobno to już jest 23%.

biB
Adept
Posty: 265
Rejestracja: śr lip 26, 2006 3:29 pm
Lokalizacja: Łódź
Status: Offline

Post autor: biB » czw wrz 05, 2013 2:16 pm

kuras pisze:Sprzedaż obwolut to o tyle zawiła sprawa że nie chodzi tylko o stronę japońską, ale również o VAT, jeśli obwoluta jest częścią integralną książki to jest on 5%, jeśli natomiast chcieli byśmy ją sprzedawać osobno to już jest 23%.
Dorzucić w pakiecie do ostatniego tomu i zrobić z tego "Speszjal Edszyn", i VAT zostanie 5%, i obwolutka będzie! :twisted:

Ale ok, to musi pewnie pozostać w sferze marzeń niestety. :c

Awatar użytkownika
Ame
nołlife
Posty: 3906
Rejestracja: ndz gru 04, 2011 3:26 pm
Gender:
Status: Offline

Post autor: Ame » czw wrz 05, 2013 2:23 pm

Ładna jest ta nowa obwoluta :shock: ,a właśnie zamawiać tomik 0 :| To aż mi się odechciało.

Jaskol
Status: Offline

Post autor: Jaskol » czw wrz 05, 2013 9:05 pm

kuras pisze:Sprzedaż obwolut to o tyle zawiła sprawa że nie chodzi tylko o stronę japońską, ale również o VAT, jeśli obwoluta jest częścią integralną książki to jest on 5%, jeśli natomiast chcieli byśmy ją sprzedawać osobno to już jest 23%.
A Jeśli ona nie byłaby sprzedawana tylko wymieniana za punkty lojalnościowe, tak jak to ma miejsce w sklepiku JPF?

Awatar użytkownika
Mephisto
Weteran
Posty: 1296
Rejestracja: czw sty 31, 2013 4:01 pm
Kontakt:
Status: Offline

Post autor: Mephisto » czw wrz 05, 2013 9:14 pm

Ta obwoluta do zerówki jest o wiele lepsza niż oryginalna/pierwsza. Wielka szkoda, że nie ma opcji jej jakoś zdobyć dopasowaną do naszego wydania ;/
Za słowami widzę wyłącznie wątpliwości.
https://twitter.com/meurtvolant

Daminox
nołlife
Posty: 2661
Rejestracja: pn gru 17, 2012 7:33 pm
Lokalizacja: Skierniewice
Kontakt:
Status: Offline

Post autor: Daminox » czw wrz 05, 2013 9:19 pm

Tak bym chciał tę obwolutę, że dałbym dobrowolną składkę(jeszcze kilka innych osób i po kosztach xD). A nie można po prostu w wydaniu drugim(czyt. dodruku) dać nową obwolutę. JPF sobie poradził z "Aż do nieba", książki z każdym wydaniem mają nową okładkę. Filmy też. Gdyby to drugie wydanie wyszło z nową grafiką to kupiłbym cały, nowy tomik.
"Gdy w pobliżu nie ma dźwięku, słychać dźwięk własnego serca"
Mushishi przeł. Radosław Bolałek

Awatar użytkownika
dejikos
nołlife
Posty: 2710
Rejestracja: czw sie 10, 2006 2:04 pm
Gender:
Kontakt:
Status: Offline

Post autor: dejikos » czw wrz 05, 2013 9:26 pm

Daminox pisze:A nie można po prostu w wydaniu drugim(czyt. dodruku)
Na to sobie kilka lat poczekasz...
Twitter * Discord: Dejikos#8562

Daminox
nołlife
Posty: 2661
Rejestracja: pn gru 17, 2012 7:33 pm
Lokalizacja: Skierniewice
Kontakt:
Status: Offline

Post autor: Daminox » czw wrz 05, 2013 9:33 pm

dejikos pisze:
Daminox pisze:A nie można po prostu w wydaniu drugim(czyt. dodruku)
Na to sobie kilka lat poczekasz...
Już czekam na wydanie z normalnym papierem 20. tomu Fullmety, więc...
"Gdy w pobliżu nie ma dźwięku, słychać dźwięk własnego serca"
Mushishi przeł. Radosław Bolałek

ODPOWIEDZ

Wróć do „"DOGS"”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 3 gości