DOGS: Stray dogs howling in the dark - temat ogólny

Miejsce, do wyrażania swoich opinii na temat mangi DOGS i jej polskiego wydania
Awatar użytkownika
wataken
nołlife
Posty: 2518
Rejestracja: śr kwie 23, 2003 4:12 am
Lokalizacja: Waneko
Status: Offline

Post autor: wataken » czw kwie 25, 2013 4:40 pm

Premiera DOGS: Stray dogs [...] wypdnie na 99% na 6 maja, przy okazji macie tutaj przykładowe strony z tego tomu: http://waneko.pl/dogs0/dogs0.swf
Oficjalny (ale nie jedyny, drugi to kuras) przedstawiciel wydawnictwa Waneko. Jeżeli masz jakiś problem z forum - wyślij mi wiadomość.

http://www.glosywmojejglowie.pl/comics/ ... kt-wow.jpg

Daminox
nołlife
Posty: 2661
Rejestracja: pn gru 17, 2012 7:33 pm
Lokalizacja: Skierniewice
Kontakt:
Status: Offline

Post autor: Daminox » czw kwie 25, 2013 5:06 pm

Hmmm, tak sobie myślę, że ten staruszek wygląda jak Hohenheim z FMA. Przypadek? Nie sądzę.

daniel122
Status: Offline

Post autor: daniel122 » czw kwie 25, 2013 5:33 pm

hahaha akurat w moje urodziny :D ale i tak kupię go trochę później : /

Awatar użytkownika
Ajsza
Fanatyk
Posty: 1732
Rejestracja: pt maja 25, 2012 10:30 pm
Kontakt:
Status: Offline

Post autor: Ajsza » czw kwie 25, 2013 5:45 pm

Na 18 stronie jest "gerzecznie" zamiast grzecznie :) Pewno już poszło do druku? :P
Obrazek

Nyuu Manga - nowe mangi, manhwy, manhuy, animangi, light novele, artbooki, guidebooki i inne dobrocie od naszych wspaniałych polskich i amerykańskich wydawców

MisakiYuki
Status: Offline

Post autor: MisakiYuki » czw kwie 25, 2013 5:48 pm

Szkoda, że grzbiety "zerówki" i 1-szego tomu tak się różnią, no ale już trudno D: Bardzo przeszkadza mi ta stopa wchodząca na grzbiet mangi, bardzo tego nie lubię. Nie podobają mi się te chibi postacie.

Awatar użytkownika
wataken
nołlife
Posty: 2518
Rejestracja: śr kwie 23, 2003 4:12 am
Lokalizacja: Waneko
Status: Offline

Post autor: wataken » pt kwie 26, 2013 12:47 pm

Ajsza pisze:Na 18 stronie jest "gerzecznie" zamiast grzecznie :) Pewno już poszło do druku? :P
Jeszcze nie, w wersji finalnej tego nie będzie.
Oficjalny (ale nie jedyny, drugi to kuras) przedstawiciel wydawnictwa Waneko. Jeżeli masz jakiś problem z forum - wyślij mi wiadomość.

http://www.glosywmojejglowie.pl/comics/ ... kt-wow.jpg

Krzych_Ayanami
Status: Offline

Post autor: Krzych_Ayanami » pt kwie 26, 2013 7:46 pm

Ta czcionka na samej górze "Ian zamordował szefa..." jest moim zdaniem mało czytelna, ale chyba już za późno na zmiany...

Awatar użytkownika
Ajsza
Fanatyk
Posty: 1732
Rejestracja: pt maja 25, 2012 10:30 pm
Kontakt:
Status: Offline

Post autor: Ajsza » pt kwie 26, 2013 10:47 pm

Krzych_Ayanami pisze:Ta czcionka na samej górze "Ian zamordował szefa..." jest moim zdaniem mało czytelna, ale chyba już za późno na zmiany...
Zgadzam się, w pierwszej chwili nie zajarzyłam co tam pisze, dopiero po chwili załapałam...
Obrazek

Nyuu Manga - nowe mangi, manhwy, manhuy, animangi, light novele, artbooki, guidebooki i inne dobrocie od naszych wspaniałych polskich i amerykańskich wydawców

Shizuka
Status: Offline

Post autor: Shizuka » sob kwie 27, 2013 1:53 pm

Ajsza pisze:
Krzych_Ayanami pisze:Ta czcionka na samej górze "Ian zamordował szefa..." jest moim zdaniem mało czytelna, ale chyba już za późno na zmiany...
Zgadzam się, w pierwszej chwili nie zajarzyłam co tam pisze, dopiero po chwili załapałam...
A mnie się podoba. Piszę 'r' i 'z' w identyczny sposób. ^^
Swoją drogą, w anglojęzycznej wersji nie ma rozróżnienia między czcionką tego napisu, a tą z dymków i to dopiero kiepsko wygląda.

Awatar użytkownika
Meliona
nołlife
Posty: 3925
Rejestracja: wt sty 01, 2013 2:10 pm
Gender:
Kontakt:
Status: Offline

Post autor: Meliona » ndz kwie 28, 2013 2:07 pm

wataken pisze:Taki układ nie będzie idealny na półeczce, niestety Japonia bardzo naciskała, aby "zerówka" jak najbardziej odróżniała się od serii DB&C. Zaręczam, stoczyliśmy mini bitwę by ujednolicić loga. Niestety nie zgodzili się na pieska w zerówce. Jak łatwo zauważyć, z pieskiem nad głównym logo "zerówka" idealnie wpasowywałaby się w resztę serii a teraz... zgodnie z życzeniem strony japońskiej, odróżnia się.
Przeglądałam sobie ofertę Komikslandii i to rzuciło mi się w oczy:
http://komikslandia.pl/pl/p/Dogs-Prelude/3413
'0' jest? - jest, piesek jest? - jest :shock:
Japończycy są dziwni :D

Awatar użytkownika
Ame
nołlife
Posty: 3906
Rejestracja: ndz gru 04, 2011 3:26 pm
Gender:
Status: Offline

Post autor: Ame » śr maja 01, 2013 11:06 am

Przykładowe str. nie zachęciły mnie do kupna.Może jest za mało str. by mnie zachęciło,przy VK 2 tom mnie wciągnął i zachęcił do kupienia pozostałych :wink: I dziwnie się czyta bez tła.Mógł autor chociaż foto dać skoro nie chciało mu się rysować tła.

l33
Status: Offline

Post autor: l33 » śr maja 08, 2013 5:12 pm

Wczoraj zaopatrzylam się w tomik. Obwoluta wygląda całkiem ładnie, a wiekszy format jest wygodny.
Na początku jest rozkladana kolorowa kartka (no jak ja mam to powiedzieć inaczej?).
Później jest strona ze spisem tresci, a potem już sama manga~
Czytało się przyjemnie, postacie polubilam, ale.... Te... puste...tła... Jak one mnie denerwowaly...
Jednakże kontynuując, nie znalazłam żadnych literowek albo ich po prostu nie zauważyłam.
Na koniec dodam, że chciałam kupić tylko tom zerowy, ale tak mi się spodobalo, że będę kupować całą serię^^

Awatar użytkownika
Ajsza
Fanatyk
Posty: 1732
Rejestracja: pt maja 25, 2012 10:30 pm
Kontakt:
Status: Offline

Post autor: Ajsza » ndz maja 12, 2013 10:11 pm

Nie chce mi się skrótowo czegoś pisać, więc tylko dodam linka, może ktoś będzie zainteresowany: http://nyuu-manga.blogspot.com/2013/05/ ... -dark.html
Obrazek

Nyuu Manga - nowe mangi, manhwy, manhuy, animangi, light novele, artbooki, guidebooki i inne dobrocie od naszych wspaniałych polskich i amerykańskich wydawców

Quithe
Status: Offline

Post autor: Quithe » ndz maja 12, 2013 10:23 pm

Mało wiesz o opcjach nazywania petów ;)

Faust
Status: Offline

Post autor: Faust » pn maja 13, 2013 2:48 am

tru dat :)
Obie wytknięte przez Ciebie formy słyszę co drugi dzień i jak najbardziej funkcjonują :wink:
Ogólnie mam wrażenie, że ostatnio w języku mówionym "fajka" nie imają się reguły fleksyjne :P

Awatar użytkownika
dejikos
nołlife
Posty: 2710
Rejestracja: czw sie 10, 2006 2:04 pm
Gender:
Kontakt:
Status: Offline

Post autor: dejikos » pn maja 13, 2013 11:39 am

Już pojawiły się lamenty, w komentarzach do recenzji Ajszy. Waneko chyba za długo zwlekało z decyzją o wydaniu, teraz seria jest mniej popularna i efekt może być średnio zadowalający.

BTW. Bardzo mnie bawią opinie typu "najgorsza manga w Polsce", czy jej autor przeczytał wszystkie wydane w Polsce mangi, żeby móc tak pisać? I jakie kryteria brał pod uwagę?
Twitter * Discord: Dejikos#8562

Daminox
nołlife
Posty: 2661
Rejestracja: pn gru 17, 2012 7:33 pm
Lokalizacja: Skierniewice
Kontakt:
Status: Offline

Post autor: Daminox » pn maja 13, 2013 12:13 pm

dejikos, zapewne brał pod uwagę tylko pierwszy tom, który rzeczywiście jest słaby, nie kwapiąc się do zapoznania z resztą serii. Co do recki to jest naprawdę obszerna i zupełnie warta przeczytania, inaczej niż recenzje na niektórych blogach.
"Gdy w pobliżu nie ma dźwięku, słychać dźwięk własnego serca"
Mushishi przeł. Radosław Bolałek

Awatar użytkownika
dejikos
nołlife
Posty: 2710
Rejestracja: czw sie 10, 2006 2:04 pm
Gender:
Kontakt:
Status: Offline

Post autor: dejikos » pn maja 13, 2013 12:29 pm

Daminox pisze:dejikos, zapewne brał pod uwagę tylko pierwszy tom, który rzeczywiście jest słaby, nie kwapiąc się do zapoznania z resztą serii.
W zasadzie to prolog, który jest tylko wstępem do historii. A nawet jeśli, to trzeba być ostrożnym w formowaniu swojej wypowiedzi, bo łatwo nadużyć słów "najgorszy" lub "najlepszy". Albo przynajmniej podać jakąś sensowną argumentację. To nie tak, że bronię akurat Dogsów, to moje ogólne spostrzeżenie.
Twitter * Discord: Dejikos#8562

Awatar użytkownika
Dembol
Wtajemniczony
Posty: 948
Rejestracja: śr lut 04, 2009 10:46 am
Lokalizacja: Kraków
Kontakt:
Status: Offline

Post autor: Dembol » pn maja 13, 2013 12:35 pm

To nawet nie miał być prolog tylko przez długi czas był to samodzielny zbiór krótkich opowiadań. I są naprawdę dobre. Ludzie się nie znają. Zwłaszcza, że jakby było rzeczywiście tak tragicznie jak niektórzy piszą nie powstałaby cała seria.

Awatar użytkownika
Meliona
nołlife
Posty: 3925
Rejestracja: wt sty 01, 2013 2:10 pm
Gender:
Kontakt:
Status: Offline

Post autor: Meliona » pn maja 13, 2013 3:09 pm

Dogs 0 najgorszą mangą a Polsce? No to wychodzi na to, że mam wyjątkowo kiepski gust, bo tomik mi się bardzo podobał i będę kupowała pozostałe tomy. :)
Obrazek

ODPOWIEDZ

Wróć do „"DOGS"”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 2 gości