DOGS: Stray dogs howling in the dark - temat ogólny

Miejsce, do wyrażania swoich opinii na temat mangi DOGS i jej polskiego wydania
Hador
Status: Offline

Post autor: Hador » śr kwie 03, 2013 9:03 pm

Bardziej podoba mi się okładka amerykańska, ta prezentuje się dość ubogo. No i nie mogę ścierpieć, kiedy na grzbiet 'włażą' grafiki z okładek. Wygląda to dla mnie po prostu brzydko, np. jak w Black Lagoon. Nie da się przesunąć tej laski albo ją zmniejszyć?

Awatar użytkownika
Ajsza
Fanatyk
Posty: 1732
Rejestracja: pt maja 25, 2012 10:30 pm
Kontakt:
Status: Offline

Post autor: Ajsza » śr kwie 03, 2013 9:28 pm

Też nie lubię jak takie rzeczy włażą na grzbiet, ale pewno okładka jest już po akceptacji japonii i by było ciężko...
Obrazek

Nyuu Manga - nowe mangi, manhwy, manhuy, animangi, light novele, artbooki, guidebooki i inne dobrocie od naszych wspaniałych polskich i amerykańskich wydawców

Marei
nołlife
Posty: 2216
Rejestracja: czw sie 09, 2007 12:56 pm
Status: Offline

Post autor: Marei » śr kwie 03, 2013 11:06 pm

Tak myślałem, że to wina kiepskiej rozdzielczości :lol: Ale nie powiem, uśmiałem się trochę. Jak są Dogsy, to bark też pasuje :lol:

biB
Adept
Posty: 265
Rejestracja: śr lip 26, 2006 3:29 pm
Lokalizacja: Łódź
Status: Offline

Post autor: biB » śr kwie 03, 2013 11:46 pm

dejikos pisze:
biB pisze:Jakby jeszcze tylko pieska na grzbiet wsadzić, to już by było luksusowo :twisted: Ale i tak jest dobrze.
Japończycy nie wyrazili zgody.
To dotyczy całej serii czy tylko tomu 0?

Bo nawet w tym drugim wariancie, przy założeniu, że projekt grzbietu pozostanie z grubsza taki tam - logo psa i tak się nie za bardzo mieści (chyba, że pies przegoni kota i Waneko zmniejszy swoje logo na rzecz innego czworonoga :D)

Chrno
Status: Offline

Post autor: Chrno » czw kwie 04, 2013 1:37 am

Dotyczy to tylko tomu "zero". To niby jest inna seria a pies jest logiem tej drugiej dlatego "nie".

Awatar użytkownika
wataken
nołlife
Posty: 2518
Rejestracja: śr kwie 23, 2003 4:12 am
Lokalizacja: Waneko
Status: Offline

Post autor: wataken » pt kwie 05, 2013 11:33 am

Gdyby ktoś był ciekawy, tak będzie wyglądał grzbiet DOGS: Bullets and carnage # 1: LINK
Oficjalny (ale nie jedyny, drugi to kuras) przedstawiciel wydawnictwa Waneko. Jeżeli masz jakiś problem z forum - wyślij mi wiadomość.

http://www.glosywmojejglowie.pl/comics/ ... kt-wow.jpg

Flota
Status: Offline

Post autor: Flota » pt kwie 05, 2013 1:39 pm

Zmieści się obok jedynki druga cyfra? Powiększyłabym przerwę między psiakiem a Waneko i zmniejszyła przy jedynce. Bullets and carnage wolałabym, aby było pionowo, nie poziomo. Jak w tomiku zerowym.
No chyba, że to tak robione na szybkiego.

biB
Adept
Posty: 265
Rejestracja: śr lip 26, 2006 3:29 pm
Lokalizacja: Łódź
Status: Offline

Post autor: biB » pt kwie 05, 2013 4:57 pm

2 minuty w Paincie uwidoczniły największą bolączkę serii jako całości:
Obrazek

Dużo ładniej by wyglądało, gdyby te napisy były na równym poziomie. Albo chociaż autor...
Już nie wspominam o ile ładniej by wyglądał układ grzbietu taki sam jak w oryginale (nie-impactowa czcionka i ukośnie napisany podtytuł)

Quithe
Status: Offline

Post autor: Quithe » pt kwie 05, 2013 5:50 pm

Niektórzy to mają problemy xD

Awatar użytkownika
Meliona
nołlife
Posty: 3925
Rejestracja: wt sty 01, 2013 2:10 pm
Gender:
Kontakt:
Status: Offline

Post autor: Meliona » pt kwie 05, 2013 6:33 pm

A mi się grzbiet jedynki podoba i uważam, że jest ładniejszy niż w oryginale. Co do serii jako całości, to logo Waneko jest w tych samych miejscach i to wystarczy. Z pewnością kupię kilka pierwszych tomów.
Obrazek

Awatar użytkownika
Akiho
nołlife
Posty: 2302
Rejestracja: ndz sie 22, 2010 11:49 pm
Lokalizacja: W-wa
Gender:
Status: Offline

Post autor: Akiho » pt kwie 05, 2013 9:10 pm

również myślę że lepiej by wyglądało jakby autor i tytuł były na tym samym poziomie
Obrazek

Abcd
Status: Offline

Post autor: Abcd » pt kwie 05, 2013 9:46 pm

Rozmieszczenie tytułu na grzbiecie tomu 0 i 1 jakoś mi nie przeszkadza, bo zdaje się, że Dogs: Bullets & Carnage jest jakby osobną serią w stosunku do tomu 0 (przynajmniej takie informacje znalazłam) i może dlatego wygląda to nieco inaczej. Ale autora można by wyrównać.
Nie da się przesunąć tej laski albo ją zmniejszyć?
Też mam nadzieję, że można ją trochę przesunąć, bo wtedy grzbiet by lepiej wyglądał.
Ostatnio zmieniony ndz kwie 07, 2013 9:41 pm przez Abcd, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
Ajsza
Fanatyk
Posty: 1732
Rejestracja: pt maja 25, 2012 10:30 pm
Kontakt:
Status: Offline

Post autor: Ajsza » pt kwie 05, 2013 10:10 pm

Akiho pisze:również myślę że lepiej by wyglądało jakby autor i tytuł były na tym samym poziomie
Też tak uważam. Albo chociaż autora dać równo, a tytuł niech już będzie inaczej...
Obrazek

Nyuu Manga - nowe mangi, manhwy, manhuy, animangi, light novele, artbooki, guidebooki i inne dobrocie od naszych wspaniałych polskich i amerykańskich wydawców

Awatar użytkownika
Mephisto
Weteran
Posty: 1296
Rejestracja: czw sty 31, 2013 4:01 pm
Kontakt:
Status: Offline

Post autor: Mephisto » pt kwie 05, 2013 10:20 pm

Zgadzam się z opiniami powyżej. Noga dziewczyny powinna zniknąć z grzbietu, i najlepiej jeśli autor byłby wyrównany w stosunku do Tomu 1 ;)
Za słowami widzę wyłącznie wątpliwości.
https://twitter.com/meurtvolant

Awatar użytkownika
romanova
Wtajemniczony
Posty: 667
Rejestracja: sob paź 08, 2011 11:04 am
Status: Offline

Post autor: romanova » ndz kwie 07, 2013 11:07 am

Zgadzam się z powyższymi opiniami, te grzbiety wyglądają obok siebie bardzo źle. Poza tym ta pani ma jakieś anatomiczne problemy, ale to już nie wasza wina ;)
the only sea i saw was the see-saw sea with you riding on it

Awatar użytkownika
wataken
nołlife
Posty: 2518
Rejestracja: śr kwie 23, 2003 4:12 am
Lokalizacja: Waneko
Status: Offline

Post autor: wataken » śr kwie 10, 2013 4:53 pm

Taki układ nie będzie idealny na półeczce, niestety Japonia bardzo naciskała, aby "zerówka" jak najbardziej odróżniała się od serii DB&C. Zaręczam, stoczyliśmy mini bitwę by ujednolicić loga. Niestety nie zgodzili się na pieska w zerówce. Jak łatwo zauważyć, z pieskiem nad głównym logo "zerówka" idealnie wpasowywałaby się w resztę serii a teraz... zgodnie z życzeniem strony japońskiej, odróżnia się.
Oficjalny (ale nie jedyny, drugi to kuras) przedstawiciel wydawnictwa Waneko. Jeżeli masz jakiś problem z forum - wyślij mi wiadomość.

http://www.glosywmojejglowie.pl/comics/ ... kt-wow.jpg

Dahlia
Status: Offline

Post autor: Dahlia » śr kwie 10, 2013 5:50 pm

wataken pisze:zgodnie z życzeniem strony japońskiej, odróżnia się.
mi to w ogóle nie przeszkadza, grzbiety wyglądają bardzo fajnie

biB
Adept
Posty: 265
Rejestracja: śr lip 26, 2006 3:29 pm
Lokalizacja: Łódź
Status: Offline

Post autor: biB » śr kwie 10, 2013 7:53 pm

Skoro logo ma takie zostać, to trudno. Ale może chociaż samego autora się da przesunąć? :D

Awatar użytkownika
wataken
nołlife
Posty: 2518
Rejestracja: śr kwie 23, 2003 4:12 am
Lokalizacja: Waneko
Status: Offline

Post autor: wataken » śr kwie 10, 2013 8:55 pm

Autor został wyrównany jeszcze zanim materiały pojechały do drukarni :D powinno wyjść elegancko :D
Oficjalny (ale nie jedyny, drugi to kuras) przedstawiciel wydawnictwa Waneko. Jeżeli masz jakiś problem z forum - wyślij mi wiadomość.

http://www.glosywmojejglowie.pl/comics/ ... kt-wow.jpg

Awatar użytkownika
Akiho
nołlife
Posty: 2302
Rejestracja: ndz sie 22, 2010 11:49 pm
Lokalizacja: W-wa
Gender:
Status: Offline

Post autor: Akiho » śr kwie 10, 2013 9:36 pm

super :)
Obrazek

ODPOWIEDZ

Wróć do „"DOGS"”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 2 gości