To już koniec ?

Zapraszamy do dyskusji fanów detektywa Kindaichi
GonZo
Status: Offline

To już koniec ?

Post autor: GonZo » pt paź 24, 2003 8:02 pm

Przeglądając tematy w Mangaforum natrafiłem na pewną ciekawą, acz jednocześnie bardzo smutną informację dotyczącą Kindola. Info dotyczy zakończenia serii...
Krzych Ayanami pisze:[...]a i Kindachi był nawet dobry... Ale jak się zdaje 6 był przedostatnim tomem...
cratebeer pisze:Krzychu, pytanie:
Czy Kindol ma tylko 7 tomów (podejrzewam że wątpię), czy też Waneko chce tę serię przerwać?
Krzych Ayanami pisze:Sądze , że ma więcej , ale przerywają wydawanie. Przynajmniej tak mi powiedzieli w Komikslandi - a mają tam stały kontakt z wydawnictwami. Już japończycy chcieli wstrzymać licencję ale wydawnictwo wypertraktowało kolejne tomy. Teraz , kiedy wiadomość wychodzi z Waneko najprawdopodobniej chodzi o to , że Kindachi jest tytułem nieopłacalnym.
Smutne, kolejna dobra seria kończy swój żywot na polskim mangowym rynku...

Setokun
Status: Offline

Post autor: Setokun » pt paź 24, 2003 8:08 pm

Smutne w rzeczy samej.
Serie detektywistyczne nie maja u nas szczęścia.
Najpierw Jeż teraz Kindaichi, to nie fair :(

Gość
Status: Offline

Post autor: Gość » pt paź 24, 2003 8:10 pm

z jedn strony szkoda, ale z drugiej się cieszę. Dlaczego? Otóż skoro nie ma popytu na serie dedektywistyczne to nikt nie wyda słabiutkiego Conana (wydanie go byłoby najgorzym pomysłem w tym wieku, nie dość ze seria słaba {i baaardzo przereklamowana} to jeszcze nienośnie długaśna)

Shig
Status: Offline

Post autor: Shig » pt paź 24, 2003 11:45 pm

Jedna z moich ulubinych serii... :(

Muti
Status: Offline

Post autor: Muti » sob paź 25, 2003 8:45 am

Nie jestem fanem detektywistycznych serii (nigdy nie udało mi się odgadnąć kto jest mordercą), ale wiadomość o zakończeniu wydawania serii bardzo mnie zasmuciła. :cry: Nie kupowałem tej mangi ale wiem jak muszą się czuć ci którzy zbierali tomy i nie mogą dokończyć kolekcji.
BTW Mam nadzieje że Waneko nie przerwie wydawania VGAi

Radagajs
Status: Offline

Post autor: Radagajs » sob paź 25, 2003 10:02 am

Idiotka , jesteś... idiotką. Nie lubić można tego co się chce , ale dlaczego odmawiać fanom Conana (jak /me) prawa do uwielbiania tej serii... i jeszcze się z jej nie wydawania cieszyć jak sęp na grobowcu? Równie dobrze mógłbym powiedzieć , że nie powinno się wydawać Naruto , bo go nie lubię , nie czytam i uważam , że owa seria ma gupią fabułkę tudzież ohydną kreskę (prawda , ale nie mam nic przeciwko jej wydawaniu). Zagranie uważam za chamskie i poniżej pasa.

Gość
Status: Offline

Post autor: Gość » sob paź 25, 2003 10:15 am

a według mnie to zagraniem naprawde chamskim i poniżej pasa było wyczyszczenie wszystkich działów przez siebie moderowanych ^__~

i co, znowu będziemy omawiać tak oklepana frazę jak 'mam prawo do własnego zdania'? :? jak chcesz to mozesz sobie mówić, że naruciak nie powinien byc wydawany, mnie to guzik obchodzi. :P

Setokun
Status: Offline

Post autor: Setokun » sob paź 25, 2003 10:54 am

Ludzie, proszę skończcie się kłócić!!
To nie miejsce na takie zagrania!!
Każdy ma własne zdanie i powinniśmy je uszanować.
Nie można napisać, że się nie zgadzamy z wypowiedzią przedmówcy?
Nie, wy od razu wyzwiskami rzucacie na lewo i prawo!
Naprwdę, wiecej kultury.
Skończyłem :twisted:
A zakończenie wydawania drugiej już serii detektywistycznej na naszym rynku o czymś świadczy i należałoby się zastanowić nad wprowadzeniem innych tytułów, który trafiłby do wiekszej liczby fanów. Bo jeśli każda kolejna seria będzie wcześniej czy póżniej przerywana to kiepsko to widzę. Ludzie przestaną wogóle kupować nie chcąc ryzykować kolejną niedokończoną serią na półce.

Shig
Status: Offline

Post autor: Shig » sob paź 25, 2003 11:26 am

Tak swoją drogą...
Czy mi się wydaje, czy Waneko nie dokończyło do tej pory ani jednej serii?

Jeż, Locke, Michael (z tej serii chyba nie wyszedł jeden tom), teraz Kindaichi...
Co następne?

Radagajs pisze:Zagranie uważam za chamskie i poniżej pasa.
Rzekł człowiek zaprawdę zacny i postępujący uczciwie :twisted:
ROTFL

Gość
Status: Offline

Post autor: Gość » sob paź 25, 2003 11:29 am

majkele wyszły chyba wszystkie :? Coraz mniej lubię Waneko... powodów jest sporo... szczerze mówiąc jesli mam do wyboru:
- moje ulubiona seria nie zostaje wydana wcale, albo
- zostaje wydana przez waneko.
To wybieram pietrwszą opcję. :/

Setokun
Status: Offline

Post autor: Setokun » sob paź 25, 2003 11:30 am

Shig pisze:Tak swoją drogą...
Czy mi się wydaje, czy Waneko nie dokończyło do tej pory ani jednej serii?

Jeż, Locke, Michael (z tej serii chyba nie wyszedł jeden tom), teraz Kindaichi...
Co następne?
Michael wyszedł cały. Wycięte wcześniej rozdziały zamieszczono w dodatkowym 9 tomiku wydanym na życzenie fanów.

Shig
Status: Offline

Post autor: Shig » sob paź 25, 2003 11:35 am

Setokun pisze:Michael wyszedł cały. Wycięte wcześniej rozdziały zamieszczono w dodatkowym 9 tomiku wydanym na życzenie fanów.
Czyli jedna seria wydana w całości na trzy przerwane.
Stosunek zaprawdę zabójczy (oby nie dla wydawnictwa).

Zei-chan
Status: Offline

Post autor: Zei-chan » sob paź 25, 2003 9:04 pm

Nieeee! To nie fair :cry: ! A szojce sobie pięknie u nas kwitną! Zauważyliście,że wszystkie urwane serie to szoneny? :shock: Dlaczego tak jest? SZOJE NA DRZEWO! Ech... Nie pozostaje nic innego,jak kupić amerykańskie wydanie... :cry:

Krejt
Status: Offline

Post autor: Krejt » sob paź 25, 2003 9:13 pm

Nie nazwałbym "Jeża" szonenem... Jest to raczej komiks obyczajowy.

Zei-chan
Status: Offline

Post autor: Zei-chan » sob paź 25, 2003 9:38 pm

Ok,użyłem określenia "shonen",bo przypuszczam,że 90% fanek nie sięgnęło po Jeża,Locke'go i Kindaichiego,bo kreska im się nie podoba :shock: . Ech...Z tego wszystkiego wnioskuję,że najbardziej ambitne tytuły kończą najokrutniej (Jeż,Black Jack,Locke,Kindol). Ech... Trudno... Może nie przerwaliby Kindola,gdyby nie ludzie czytający mangi w empikach...Ech...

Shig
Status: Offline

Post autor: Shig » sob paź 25, 2003 9:57 pm

HA...
Znalazłem wyjście z zaistniałej sytuacji.

TOKYOPOP wydaje Kindola w USA :D
Co prawda są ostro opóźnieni w stosunku do Waneko i tom 6 wychodzi u nich doopiero w kwietniu ale co tam, jakoś doczekam i będę sobie sprowadzał ze Stanów :)

Zei-chan
Status: Offline

Post autor: Zei-chan » sob paź 25, 2003 10:37 pm

Jesteś pewien? Byłem pewien,że są tylko jeden tom do tyłu, niż Waneko... Skoro tak,to warto się postarać o Kindola z USA :wink: .

Belldandy
Status: Offline

Kindaichi...

Post autor: Belldandy » sob paź 25, 2003 11:31 pm

ja się dziś własnie dowiedziałam i jestem w głębokim szoku.
Ja tę mange kocham! Ja nie mogę sobie uświadomić tego ze już nie będę latac do kiosku po szkole i pytac się czy juz jest v.v
A na kupowanie z innych krajów mnie nie stac, nawet na krajowe było mi czasami cięzko wysępić ! I nawet ostatnio miałam sen... głos powiedział mi : kupuj Video Girl i Kindaichiego..
a tu takie coś ;(

Ja moge papier najgorszej jakości rozmazujący się jeszcze bardziej tusz i bez obwoluty .. moge nawet bez okładki wystarczy mi kartonowa z napisem 'Kindaichi' --"

chlip.

Pasuzuko
Status: Offline

Post autor: Pasuzuko » ndz paź 26, 2003 9:27 am

Zei-chan pisze:Ok,użyłem określenia "shonen",bo przypuszczam,że 90% fanek nie sięgnęło po Jeża,Locke'go i Kindaichiego,bo kreska im się nie podoba :shock: . Ech...Z tego wszystkiego wnioskuję,że najbardziej ambitne tytuły kończą najokrutniej (Jeż,Black Jack,Locke,Kindol). Ech... Trudno... Może nie przerwaliby Kindola,gdyby nie ludzie czytający mangi w empikach...Ech...
Kurde, Zeju-kleju, mi się w Kindaichim kreska nie podoba, ale mimo tego uważam ZDK za wyczepistą mangę, bo w przeciwieństwie do niektórych wydawanych u nas mang naprawde ma wciągającą fabułę... A jak sie jeszcze czyta nocą samemu w domu :D A ambitne tytuły rzeczywiście kończą marnie. Nawet sama to ostatnio zauważyłam :P Ludzie czytający mangi w empikach...może jeszcze dodaj "mający kasę". Bo jak ktoś nie ma pieniędzy to naprawdę nic innego mu nie pozostaje.

P.S:Teraz bede miala wyrzuty sumienia, że nie kupiłam Kindola do tej pory...buuuuuu....a miałam nadzieję że kiedyś sobie dokupięi będzie ładnie stało na półeczce....

P.S.2: A może by tak ładnie poprosić Waneko żeby zamiast tego podniosło cenę...? :wink:

EDIT: A tak w ogóle Waneko niech się zajmie wydawaniem serii do 8 tomów, bo wtedy jest mniejsze ryzyko, że coś przerwą :evil: :evil: :evil:

_Keitaro_
Status: Offline

Post autor: _Keitaro_ » ndz paź 26, 2003 10:38 am

Albo jakieś jednotomówki.. z chęcią bym takie coś kupił^^

Mi się kreska w Kindaichim nawet podoba.. imho bardzo pasuje do historii i klimatu mangi^^ A serii mam tylko początkowe tomy.. z powodu braku kasy :(

Zablokowany

Wróć do „Zapiski Detektywa Kindaichi”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 3 gości