Siesta

Rozmowy wszelakie na temat wydawnictwa Yumegari, wydawanych przez nie mang, itp, itd.
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
ninna
nołlife
Posty: 2960
Rejestracja: pt wrz 15, 2006 6:19 pm
Lokalizacja: Kutno
Status: Offline

Siesta

Post autor: ninna » śr mar 08, 2017 6:40 pm

Obrazek
Wyobraźcie sobie współczesną Europę – w świecie, gdzie istnieje magia! Niestety, w zwykłych ludziach wzbudza ona wiele nieufności, a władające nią osoby, nazywane Miotaczami Naboi, są stale dyskryminowane. W tej oto rzeczywistości przyszło żyć nastoletniej Dii Canto. Dia mieszka wraz ze swoją rodziną adopcyjną, uczęszcza do pobliskiego liceum i podkochuje się w swoim przybranym bracie. Pewnego dnia, by poprawić sobie humor, wybiera się na Wiosenny Festiwal, nieświadoma, że ten właśnie spacer całkowicie odmieni jej banalne życie…
Nareszcie, po długich miesiącach przekładania, ukazał się pierwszy tom "Siesty"! Tomik przyszedł do mnie wczoraj i jestem świeżo po lekturze.

Manhwę kupiłam w ciemno, opis mnie zaintrygował, a okładka bardzo się spodobała. Dobrze, że nie wykupiłam prenumeraty na więcej tomów...

Ten komiks to jeden wielki chaos i ciężko powiedzieć o nim coś konkretnego. Mamy dziewczynę (Dię), sierotę mieszkającą z przybraną rodziną. Dia jest Miotaczem Naboi - posiada nadprzyrodzone moce. Poza tym podkochuje się w swoim przybranym bracie. Ale nie chodzi tu o motyw "zakazanej miłości" bo póki co potraktowano go po macoszemu i tylko przewija się gdzieś w tle.
Fabuła skupia się na tym, że Dia poznaje na festynie Cida, swojego rówieśnika i również Miotacza Naboi. Po czym jego nadopiekuńcza babcia prosi dziewczynę, by została "ochroniarzem" chłopaka. Wiąże się z tym rozpoczęcie nauki w elitarnej szkole.
Dalej mamy kłótnie, walki, szkolną policję i przepychanki słowne. A wszystko w komediowym sosie. Owszem, mamy zasygnalizowane jakieś problemy i może w przyszłości akcja skupi się też na nich. Póki co nie widzę w "Sieście" żadnego sensu.

Strasznie męczyłam się podczas lektury i nie wiedziałam właściwie, po co ja to czytam :roll:. Nudne to i denerwujące. Dalszych tomów na pewno nie kupię.

Z plusów mogę wymienić ładną kreskę, śliczną okładkę (szkoda, że Yumegari nie pokusiło się o plakat z tą grafiką) i dobre wydanie. W środku mamy też cztery kolorowe strony.

I tak mi się przypomniało: czy wydawnictwo nie miało dodawać do tej manhwy kalendarzyków? Kit z tym, że już mocno "po terminie" ale bardzo mi się one podobały...

Awatar użytkownika
SallyCzarownica
nołlife
Posty: 2041
Rejestracja: pn wrz 16, 2013 5:39 pm
Status: Offline

Post autor: SallyCzarownica » śr mar 08, 2017 10:34 pm

I tak mi się przypomniało: czy wydawnictwo nie miało dodawać do tej manhwy kalendarzyków? Kit z tym, że już mocno "po terminie" ale bardzo mi się one podobały...

Może już im się skończyły. Ja do VL dostałam kalendarzyk z Siesty.
Obrazek

DzikiDuch
Status: Offline

Post autor: DzikiDuch » czw mar 09, 2017 8:53 am

Miałam kupić, ale powyższy opis mnie zniechęcił, więc raczej odpuszczę sobie ten tytuł.

Awatar użytkownika
Fani
nołlife
Posty: 2353
Rejestracja: sob cze 21, 2014 10:59 pm
Lokalizacja: Konstantynów Łódzki
Gender:
Status: Offline

Siesta

Post autor: Fani » śr sie 23, 2017 12:43 pm

Drugi tom już jest, a Vampire Library tom 3 poszedł do druku.
► Pokaż Spoiler

Awatar użytkownika
Reviolli
nołlife
Posty: 2121
Rejestracja: pn gru 29, 2014 7:58 am
Status: Offline

Siesta

Post autor: Reviolli » pt lip 06, 2018 5:08 pm

Nie lubię historii z dyskryminacją, jakoś tak ciężej mi takie czytać i był to główny czynnik zniechęcający mnie do zakupu tego tytułu, ale kumpel mnie namówił i nawet mi się podobało. Bo w większości była to historia o dzieciakach (młodzieży) z super mocami w szkole.

To co odróżnia ten tytuł od innych to ciężar. Nie wiem jak to napisać... Widać że postacie są tu dożo bardziej doświadczone przez życie (zwłaszcza główna bohaterka), ale jakoś jako całość wydaje się to naturalne. Co jest o tyle dziwne że ja na pojawienie się dramatu reaguje ucieczką.

Jedyne co na dłuższą metę mnie denerwuje to E.E. czyli szkolna uczniowska policja (mi kojarzy się z gestapo i SS). Nigdy nie rozumiem na jakiej zadzie działają takie ustrojstwa i dlaczego wszyscy się na to godzą.
Muzyczne, Yuri, sportowe +2
Przygodowe, gender bender, komedie +1
Horrory, SF, Kryminały -1

ODPOWIEDZ

Wróć do „Yumegari”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 3 gości