Vampire Library

Rozmowy wszelakie na temat wydawnictwa Yumegari, wydawanych przez nie mang, itp, itd.
Awatar użytkownika
SallyCzarownica
nołlife
Posty: 2041
Rejestracja: pn wrz 16, 2013 5:39 pm
Status: Offline

Vampire Library

Post autor: SallyCzarownica » ndz lip 24, 2016 12:39 pm

Obrazek

Autor: Lee Sun-Young
Gatunek: akcja, komedia, fantasy, horror, shoujo, nadprzyrodzone
Ilość tomów: 4 (seria dalej powstaje)
Cena: 22.90 zł
Premiera: lipiec 2016
Opis: Piękne, eteryczne istoty, obdarzone ponadprzeciętną siłą, wieczną młodością… i ostrymi kłami. Wampiry, bo o nich mowa, opanowały serca milionów ludzi na całym świecie. Ich miłośników nie zabrakło też w nietypowej bibliotece, wybudowanej na wzór ponurych zamczysk rodem z horrorów. Pracownicy tego przybytku są bezgranicznie przekonani, że są, ni mniej, ni więcej, najprawdziwszymi nosferatu! Chełpią się tym naokoło i wciąż opowiadają o wydarzeniach sprzed setek lat, w których ponoć brali udział. Na swoje nieszczęście Mano Yu podjął tam pracę na pół etatu i teraz musi udawać, że jest jednym z nich i wierzy w ich banialuki… Jednak czy to naprawdę tylko banialuki…? Przecież nie od dziś wiadomo, że w każdej legendzie kryje się ziarnko prawdy…
Obrazek

Awatar użytkownika
Mormicc
Weteran
Posty: 1277
Rejestracja: pn kwie 25, 2016 12:58 pm
Gender:
Status: Offline

Post autor: Mormicc » ndz lip 24, 2016 1:00 pm

Na Facebooku zostały udostępnione przykładowe strony :)
Link

Dobrze mi się czytało angielskie skany, wiec w przyszłości wezmę
Mój profil MAL <- przyjmuję do znajomych :v
Chcem: Houseki no Kuni, K no Souretsu :v
...Marzenia o zmierzchu - Dango<3, Beastars - SJG <3

Kuro23
Status: Offline

Post autor: Kuro23 » ndz lip 24, 2016 2:10 pm

Dużo jest momentów shounen ai w tej mandze?

Awatar użytkownika
Angu
nołlife
Posty: 2694
Rejestracja: pt sty 07, 2011 1:38 pm
Lokalizacja: Wejherowo
Gender:
Kontakt:
Status: Offline

Post autor: Angu » ndz lip 24, 2016 2:30 pm

Kuro23,
na swojej stronie pod ogłoszeniem Yumegari 9 grudnia 2015 o 17:50 pisze: Po lekturze dwóch pierwszych tomów trudno ten tytuł zakwalifikować do shonen-ai. Jeden z bohaterów pije wyłącznie krew mężczyzn, ale nie jest nawet homoseksualistą.
Co nie zmienia faktu, że z jakiegoś powodu na Bace jest otagowane jako shounen-ai :P

Fajnie, że w końcu coś ruszyło - pierwotnie miało być chyba w maju...
Obrazek

Awatar użytkownika
pittegawll
Wtajemniczony
Posty: 942
Rejestracja: czw sty 24, 2013 12:49 am
Lokalizacja: Kraków
Status: Offline

Post autor: pittegawll » ndz lip 24, 2016 8:37 pm

Uff udało się. Bałem się, że znowu się przedłuży. Za tematem wampirów jakoś mocno nie przepadam, ale i tak biorę głównie dla kreski autorki. Doll Song było ok, chociaż był to romans głównie. Tutaj liczę na nieco więcej tajemnicy, humoru i akcji.

Awatar użytkownika
Reviolli
nołlife
Posty: 2121
Rejestracja: pn gru 29, 2014 7:58 am
Status: Offline

Post autor: Reviolli » sob lip 30, 2016 10:18 am

A ja nie wiem czy w ogóle chcę wciskać to w swoją ramówkę zakupową.
Znaczy w necie znalazłem skany i je nawet przeczytałem, a zazwyczaj mi się nie chce bo wolę wersje papierowe.

Znaczy wydało mi się to słabe i tak po prawdzie to nie wiem z czego tu się ludzie cieszą? Do tego główny bohater zachowuje się jakby miał rozdwojenie jaźni...
Muzyczne, Yuri, sportowe +2
Przygodowe, gender bender, komedie +1
Horrory, SF, Kryminały -1

Awatar użytkownika
Fani
nołlife
Posty: 2353
Rejestracja: sob cze 21, 2014 10:59 pm
Lokalizacja: Konstantynów Łódzki
Gender:
Status: Offline

Post autor: Fani » pn sie 01, 2016 1:56 pm

Z fb:
Pierwszy tom Vampire Library dostępny!
Zapraszamy do tajemniczej biblioteki, w której dzień i noc różnią się od siebie diametralnie :D
Obrazek

A ja czekam na RS :P , mam nadzieję, że jednak wyrobią się z tym w sierpniu.

Awatar użytkownika
Ajsza
Fanatyk
Posty: 1732
Rejestracja: pt maja 25, 2012 10:30 pm
Kontakt:
Status: Offline

Post autor: Ajsza » pn sie 01, 2016 6:44 pm

Wreszcie!
Obrazek

Nyuu Manga - nowe mangi, manhwy, manhuy, animangi, light novele, artbooki, guidebooki i inne dobrocie od naszych wspaniałych polskich i amerykańskich wydawców

Awatar użytkownika
Łukasz.T
nołlife
Posty: 2791
Rejestracja: wt lip 10, 2012 2:04 am
Lokalizacja: Jędrzejów
Status: Offline

Post autor: Łukasz.T » pn sie 01, 2016 6:56 pm

Fani pisze:A ja czekam na RS :P , mam nadzieję, że jednak wyrobią się z tym w sierpniu.
Ja tak samo czekam na RS, ale nie ma szans żeby było w sierpniu. Wystarczy spojrzeć ze Lady Detective ma już obsuwę. To więc RS będzie pewnie we wrześniu.

Awatar użytkownika
DarkNighty
nołlife
Posty: 2045
Rejestracja: ndz maja 25, 2014 1:25 pm
Lokalizacja: Warszawa/Łódź
Gender:
Kontakt:
Status: Offline

Post autor: DarkNighty » śr sie 03, 2016 3:10 pm

Dzisiaj dotarł do mnie tomik Vampire Library i już go przeczytałam. Jeśli chodzi o wydanie, to jestem zadowolona. Okładka jest twardsza niż przy innych mangach od Yumegari, ale dla mnie to zaleta. Obwoluta jest ładna - najbardziej podoba mi się grzbiet, cieszę się, że jest fioletowy, a nie różowy.
Jeśli miałabym się do czegoś przyczepić, to tomik nie otwiera się do samego końca i czasami trudno obejrzeć wszystkie ilustracje i przeczytać niektóre teksty, ponieważ wewnętrzne marginesy są niewielkie.

Treść wypada niestety gorzej niż ilustracje i wydanie. Tak jak ze strony graficznej Vampire Library prezentuje się bardzo dobrze, tak fabuła jest mocno średnia. Postacie nie są złe, jednak na razie niewiele o nich wiadomo. Mają chociaż potencjał. Największy problem mam z gatunkami, ponieważ oczekiwałam horroru z nutką tajemnicy. Serii czasami bliżej do komedii. Momentami humor mi się podobał, ale często wydawał się nie na miejscu. Mam raczej mieszane uczucia, ponieważ z jednej strony nie było źle, ale zawsze mogło być lepiej.
Na razie są tylko cztery tomy, jednak seria wciąż wychodzi i nie wiem, czy będzie długa. Prenumerat na pewno już nie zamówię, ale jest spora szansa, że kiedyś kupię resztę tomów. Ale nie od razu.
Skip Beat!, Love so Life, Hikaru no Go, Lovely Complex, Great Pretender
Saiunkoku Monogatari (LN), Oregairu (LN), Classroom of the Elite (LN), One Outs, Taiyou no ie
Obrazek
> MY ANIME / DRAMA LIST <

Awatar użytkownika
SallyCzarownica
nołlife
Posty: 2041
Rejestracja: pn wrz 16, 2013 5:39 pm
Status: Offline

Post autor: SallyCzarownica » pt wrz 02, 2016 10:24 pm

To jest po prostu świetne! Strasznie mi się podobało! Spodziewałam się czegoś mroczniejszego, ale komedia, którą dostałam bardzo przypadła mi do gustu. Cały tomik czytałam z uśmiechem na ustach, a w niektórych momentach śmiałam się na głos.
Tłumaczenie podoba mi się, zwłaszcza kwestie Mano. Charakterny chłopak. Wszystko czytało mi się bardzo płynnie.
Wydanie prezentuje się wspaniale. Piękna, idealnie dopasowana, matowa obwoluta. Śliczne kolorowe strony (ale bym dorwała artbooczka od tej pani), porządny, gruby papier, nic nie prześwituje. Brawo! No takie wydania to ja mogę czekać :)
Obrazek

Awatar użytkownika
Meliona
nołlife
Posty: 3925
Rejestracja: wt sty 01, 2013 2:10 pm
Gender:
Kontakt:
Status: Offline

Vampire Library

Post autor: Meliona » pt gru 30, 2016 4:05 pm

Mam jakąś dziwną słabość do wampirów z yaoi podtekstami. Mam już na półce słabawego Vassalorda, gdzie było chyba więcej yuri niż yaoi, kupuję ciekawe Bloody Mary z śliczną kreską i lekkimi podtekstami shonen-ai, więc postanowiłam kupić też trzeci tytuł w tych klimatach :D Po pierwszym tomie nie da się stwierdzić czy będzie w Wampirzej bibliotece shonen-ai, czy tylko dwuznaczne sytuacje dla fanek gatunku.
Muszę przyznać, że tomik podobał mi się bardziej niż kiedy czytałam skany. Czyta się szybko i przyjemnie. Powiększony format służy tej kresce, wygląda w nim naprawdę dobrze. Na skanach ten styl rysowania nie do końca do mnie przemawiał.
Wydanie mi się podoba, jestem zachwycona tym, jak dobrze mam dopasowaną obwolutę. I zaskoczyły mnie kolorowe strony podczas czytania, bo nie zauważyłam ich przy przeglądaniu tomiku :)

Okładka 5 tomu, nie wiem czy ktoś już ją na forum wrzucał:
► Pokaż Spoiler
Ostatnio zmieniony ndz cze 17, 2018 5:48 pm przez Meliona, łącznie zmieniany 1 raz.
Obrazek

Awatar użytkownika
SallyCzarownica
nołlife
Posty: 2041
Rejestracja: pn wrz 16, 2013 5:39 pm
Status: Offline

Post autor: SallyCzarownica » pt gru 30, 2016 5:00 pm

Śliczna okładka, jak wszystkie. Choć i tak czwarta jest najładniejsza. Niech już wychodzi ten drugi tom, bo z dnia na dzień coraz bardziej się niecierpliwię. :evil:
Obrazek

mysz
Status: Offline

Post autor: mysz » pt gru 30, 2016 5:45 pm

Zaintrygowała mnie ta manhua, czyta się bardzo przyjemnie, o wiele lepiej niż Doll Song. Bałam się, że główny bohater będzie znów jakąś mameją, którą otaczają wspaniałe wąpierze, ale na szczęście okazało się, że jest całkiem inaczej. Tak mnie zaciekawiło, że aż zerknęłam na skany.

Może mi ktoś zaspoilerować, o co chodzi z dziwnościami głównego bohatera?

Awatar użytkownika
Fani
nołlife
Posty: 2353
Rejestracja: sob cze 21, 2014 10:59 pm
Lokalizacja: Konstantynów Łódzki
Gender:
Status: Offline

Post autor: Fani » pn sty 23, 2017 1:42 pm

Drugi tom już wyszedł, z fb:
Wampirza Biblioteka otwiera dla Was swoje podwoje po raz drugi! Z kim lub z czym przyjdzie zmierzyć się Mano tym razem? Co Carvel będzie musiał zrobić dla Pana Prezesa? I jak powstrzymać psycho-yaoistkę? Tego dowiecie się sięgając po ten tom!
[spoiler]Obrazek [/spoiler]

Awatar użytkownika
Thoreline
Wtajemniczony
Posty: 816
Rejestracja: pt sie 08, 2014 8:44 pm
Lokalizacja: gdzieś nad morzem
Gender:
Status: Offline

Post autor: Thoreline » pt sty 27, 2017 7:31 pm

Okładka tomu 6:
[spoiler]Obrazek[/spoiler]
Ostatnio zmieniony pt sty 27, 2017 7:48 pm przez Thoreline, łącznie zmieniany 1 raz.

kolora
Status: Offline

Post autor: kolora » pt sty 27, 2017 7:41 pm

Thoreline pisze:Okładka tomu 6:
[spoiler]Obrazek[/spoiler]
Większego obrazka nie było?

Awatar użytkownika
Thoreline
Wtajemniczony
Posty: 816
Rejestracja: pt sie 08, 2014 8:44 pm
Lokalizacja: gdzieś nad morzem
Gender:
Status: Offline

Post autor: Thoreline » pt sty 27, 2017 7:46 pm

kolora pisze:
Thoreline pisze:Okładka tomu 6:
[spoiler]Obrazek[/spoiler]
Większego obrazka nie było?
W mojej przeglądarce wyświetla się mały (taki sam jak wyżej obrazek tomu 5), ale rzeczywiście sprawdziłam w innej i widzę że coś nie tak, spróbuje poprawić.

Awatar użytkownika
SallyCzarownica
nołlife
Posty: 2041
Rejestracja: pn wrz 16, 2013 5:39 pm
Status: Offline

Post autor: SallyCzarownica » pt sty 27, 2017 8:55 pm

Coś szybko wychodzą te tomy. Okładeczka śliczna, ale skąd te fioletowe włosy :?
Obrazek

Awatar użytkownika
Meliona
nołlife
Posty: 3925
Rejestracja: wt sty 01, 2013 2:10 pm
Gender:
Kontakt:
Status: Offline

Vampire Library

Post autor: Meliona » ndz cze 17, 2018 5:50 pm

Okładka 7. i 8. tomu:
► Pokaż Spoiler
Doczekamy się w Polsce tomu czwartego? :lol:
Obrazek

ODPOWIEDZ

Wróć do „Yumegari”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 2 gości