W cieniu betonowej dżungli

Rozmowy wszelakie na temat wydawnictwa Yumegari, wydawanych przez nie mang, itp, itd.
Awatar użytkownika
Angu
nołlife
Posty: 2694
Rejestracja: pt sty 07, 2011 1:38 pm
Lokalizacja: Wejherowo
Gender:
Kontakt:
Status: Offline

Post autor: Angu » czw mar 17, 2016 5:07 am

W sklepie Yume pre-order nadal dostępny, więc zgaduje, że nie wyszło jeszcze (a miało być w lutym według pierwszych zapowiedzi...)
Obrazek

Awatar użytkownika
dejikos
nołlife
Posty: 2710
Rejestracja: czw sie 10, 2006 2:04 pm
Gender:
Kontakt:
Status: Offline

Post autor: dejikos » czw mar 17, 2016 12:48 pm

Właśnie dzisiaj manhwa trafiła do sprzedaży.

Obrazek
Twitter * Discord: Dejikos#8562

Awatar użytkownika
mika
Fanatyk
Posty: 1600
Rejestracja: wt sty 21, 2014 4:55 pm
Kontakt:
Status: Offline

Post autor: mika » czw mar 17, 2016 1:15 pm

Nareszcie. Może w końcu doczekam się paczki :)

Otai
Status: Offline

Post autor: Otai » czw mar 17, 2016 4:52 pm

A ja wczoraj wywaliłam to z paczki, bo się wkurzałam, że tyle mi ten jeden tytuł opóźnia... No to chyba poczekam aż wyjdzie całość, może to znak i się nie natnę jak na Savage Garden i Nim zakwitną kwiaty ;D. W sumie z nową okładką jakoś mniej mi szkoda, bo zamawiałam jeszcze jak był ten śliczny traditional na podglądzie na gildii.

Awatar użytkownika
DarkNighty
nołlife
Posty: 2045
Rejestracja: ndz maja 25, 2014 1:25 pm
Lokalizacja: Warszawa/Łódź
Gender:
Kontakt:
Status: Offline

Post autor: DarkNighty » śr mar 23, 2016 10:50 pm

Dzisiaj dotarł do mnie tomik i już zdążyłam go przeczytać. Jestem bardzo mile zaskoczona wyglądem obwoluty, ponieważ nie byłam do niej przekonana. Podobała mi się stara wersja i nie spodziewałam się, że autorska okładka Yumegari będzie aż tak dobrze wyglądać. Świetna kolorystyka (niebieskie tło jest ciemniejsze w rzeczywistości, dla mnie na plus), ogólnie całość się świetnie prezentuje.

Historia to coś na pograniczu shoujo/josei, czyli dla mnie bajka. Ogólnie brakuje mi romansów z bohaterami, którzy mają więcej niż 20 lat. Co prawda w tym tytule tylko pani jest starsza, ale główny bohater również jest dojrzały (i wcale nie aż tak młody :D).
Ogólnie fabuła nie jest specjalnie odkrywcza i nie ma również co oczekiwać zaskakujących zwrotów akcji, ale nie żałuję zakupienia tomiku. Przede wszystkim dobrze mi się czytało i chętnie powrócę jeszcze kiedyś do tej historii. Teraz tylko oczekuję drugiego tomu, który już dawno zamówiłam :)

Dodam jeszcze, że Yumegari mnie bardzo mile zaskakuje. Mam od nich The Breakera, Savage Garden i teraz W cieniu betonowej dżungli. Z wszystkich trzech tytułów jestem bardzo zadowolona. Niedługo dojdzie jeszcze Lady Detective i może Vampire Library. Ostatnio Yumegari naprawdę trafia w mój gust i mam duże oczekiwania względem tego wydawnictwa. Szczerze życzę im powodzenia :) Mam również nadzieję, że uda im się wydawać więcej tytułów miesięcznie. Trzymam kciuki i wspieram wydawnictwo, ponieważ ma duży potencjał.
Skip Beat!, Love so Life, Hikaru no Go, Lovely Complex, Great Pretender
Saiunkoku Monogatari (LN), Oregairu (LN), Classroom of the Elite (LN), One Outs, Taiyou no ie
Obrazek
> MY ANIME / DRAMA LIST <

Awatar użytkownika
Madoka
Moderator
Posty: 3265
Rejestracja: śr sie 13, 2003 1:41 pm
Lokalizacja: Szczecin
Gender:
Kontakt:
Status: Offline

Post autor: Madoka » czw kwie 14, 2016 12:47 pm

Przeczytałam dziś swój tomik. Fajnie mi się to czytało, tłumaczenie jest płynne. Nie żałuję zupełnie, że skusiłam się na ten tytuł.
"My shadows the only one that walks beside me
My shallow hearts the only thing that's beating
Sometimes I wish someone out there will find me
Till then I'll walk alone "

GG:5144161

Awatar użytkownika
SallyCzarownica
nołlife
Posty: 2041
Rejestracja: pn wrz 16, 2013 5:39 pm
Status: Offline

Post autor: SallyCzarownica » czw kwie 14, 2016 11:07 pm

Podpisuję się obiema rękami pod wypowiedzią DarkNighty. Czekam na drugi tom :)
Obrazek

Awatar użytkownika
Reviolli
nołlife
Posty: 2121
Rejestracja: pn gru 29, 2014 7:58 am
Status: Offline

Post autor: Reviolli » śr maja 11, 2016 4:39 pm

Jestem bardzo pozytywnie zaskoczony pierwszym tomem, dawno się tak pozytywnie nie zdziwiłem, chyba to był Motylek. Pomylił mi się opis tytułu z jakąś inną mangą co zwiększyło moje zaskoczenie.

Jako że łatwiej mi wymienić to co mi zgrzytnęło więc od tego zacznę. Wstęp jest dla mnie taki nie do końca, nie lubię takiej głupoty. Tak tylko zapytam która kobieta nie cieszy się z tego że wygląda na młodszą??

Historia i bohaterowie są tacy normalni i zwyczajni, czyli coś co bardzo mi pasuje. Do tego wszystko rozwija się tak naturalnie, nie jest to grom z jasnego nieba.

Czekam teraz na drugi tomik i mam nadzieje że będzie równie udany jak pierwszy. :mrgreen:
Muzyczne, Yuri, sportowe +2
Przygodowe, gender bender, komedie +1
Horrory, SF, Kryminały -1

Mai-Takeru
Status: Offline

Post autor: Mai-Takeru » śr maja 11, 2016 5:07 pm

Reviolli pisze:Tak tylko zapytam która kobieta nie cieszy się z tego że wygląda na młodszą??
Zależy na ile młodszą. Nie znam tego komiksu, ale generalnie jeśli ktoś powie dorosłej kobiecie, że wygląda np. na 15 lat (=jak dzieciak), to jak najbardziej można się ciut zdenerwować/zasmucić. Zwłaszcza jeśli z tego powodu sprzedawcom i innym osobom postronnym zdarza się traktować ją jak małolatę. Źródło: ja. :evil:

Awatar użytkownika
Madoka
Moderator
Posty: 3265
Rejestracja: śr sie 13, 2003 1:41 pm
Lokalizacja: Szczecin
Gender:
Kontakt:
Status: Offline

Post autor: Madoka » śr maja 11, 2016 5:13 pm

Reviolli jak się słyszy teksty typu "A czy ty masz już dowód dziewczynko?" będąc już co najmniej od 10 lat pełnoletnią i w sytuacjach takich jak wskazała Mai - Takeru wierz mi, że można się zdenerwować.
"My shadows the only one that walks beside me
My shallow hearts the only thing that's beating
Sometimes I wish someone out there will find me
Till then I'll walk alone "

GG:5144161

Awatar użytkownika
Reviolli
nołlife
Posty: 2121
Rejestracja: pn gru 29, 2014 7:58 am
Status: Offline

Post autor: Reviolli » śr maja 11, 2016 8:49 pm

Nie będę się kłócił, bo nie ma o co. Większość moich znajomych stara się wyglądać młodziej.

Do tego ja wyglądam starzej niż pokazuje metryka, ale będąc facetem i tak jest mi wszystko jedno.

Mimo wszystko pierwszy tom polecam, bo jest fajny.
Muzyczne, Yuri, sportowe +2
Przygodowe, gender bender, komedie +1
Horrory, SF, Kryminały -1

Awatar użytkownika
ninna
nołlife
Posty: 2959
Rejestracja: pt wrz 15, 2006 6:19 pm
Lokalizacja: Kutno
Status: Offline

Post autor: ninna » śr maja 11, 2016 11:05 pm

Reviolli pisze:Tak tylko zapytam która kobieta nie cieszy się z tego że wygląda na młodszą??
Ja jestem taką osobą i też nie rozumiem, jak można w takiej sytuacji narzekać :D. Czasem jeszcze zdarzy się, że ktoś mnie o dowód zapyta. Zawsze się z tego cieszę! Z tym że nie biorą mnie za 15-latkę tylko bardziej "niepewne 18" - ok. 20/20 parę.

Sayuki78
Status: Offline

Post autor: Sayuki78 » czw maja 12, 2016 2:26 am

Mnie ostatnio kobitka wzięła za 16latkę i bardzo była zdziwiona, że jestem dużo starsza :P No, ale może dla tego że się nie maluję i noszę się dość młodzieżowo.

Awatar użytkownika
zandam
Moderator
Posty: 3063
Rejestracja: czw kwie 24, 2003 8:13 pm
Lokalizacja: Wronki
Kontakt:
Status: Offline

Post autor: zandam » czw maja 12, 2016 7:29 am

Dalsze dyskusje na ten temat radzę przenieść gdzieś indziej. :wink:

Awatar użytkownika
SallyCzarownica
nołlife
Posty: 2041
Rejestracja: pn wrz 16, 2013 5:39 pm
Status: Offline

Post autor: SallyCzarownica » pn maja 30, 2016 1:18 pm

Obrazek
Obrazek

Krzych_Ayanami
Status: Offline

Post autor: Krzych_Ayanami » pn cze 20, 2016 2:26 pm

Z kronikarskiego obowiązku: dzisiaj wyszedł drugi tom.

Awatar użytkownika
Reviolli
nołlife
Posty: 2121
Rejestracja: pn gru 29, 2014 7:58 am
Status: Offline

Post autor: Reviolli » czw cze 30, 2016 12:35 pm

Trochę ciężko mi napisać co sadzę o drugim tomiku.
Bo po bardzo dobrym tomie pierwszy chyba za wysoko postawiłem poprzeczkę przed następnym.

Dwójeczka jest dobra, ale trochę mniej nastrojowa* niż jedyneczka. (* Nie wytłumaczę co rozumiem prze to słowo w odniesieniu do tej historii.)

Jako całość historia jest zacna i bardzo w moim typie. Chcę następnych tytułów utrzymanych w podobnym klimacie.
Muzyczne, Yuri, sportowe +2
Przygodowe, gender bender, komedie +1
Horrory, SF, Kryminały -1

ODPOWIEDZ

Wróć do „Yumegari”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość