W cieniu betonowej dżungli

Rozmowy wszelakie na temat wydawnictwa Yumegari, wydawanych przez nie mang, itp, itd.
Awatar użytkownika
SallyCzarownica
nołlife
Posty: 2041
Rejestracja: pn wrz 16, 2013 5:39 pm
Status: Offline

W cieniu betonowej dżungli

Post autor: SallyCzarownica » śr lut 03, 2016 6:25 pm

Obrazek
Premiera planowana jest na koniec miesiąca

"W cieniu betonowej dżungli to dwutomowa manhwa autorstwa Jung-Hyun Uhm. Jej główną bohaterką jest 26-letnia Yun-Ook Jang, która pracuje jako wolny strzelec przygotowując ilustracje do magazynów. Zleceń jednak nie przybywa, przelewy pojawiają się z dużym opóźnieniem, a wydatki przewyższają dochody… Co więcej Yun-Ook ma dość znaczącą słabość, a mianowicie zakupoholizm. Po wejściu do sklepu traci wszelkie zahamowania i kupuje wszystko, co tylko wpadnie jej w oko, powiększając w ten sposób swoje zadłużenie. Pewnego dnia osiąga ono już takie rozmiary, że w akcie desperacji dziewczyna postanawia znaleźć współlokatora, który odsunąłby od niej widmo komornika. Traf pada na krnąbrnego i tajemniczego pracownika baru, Bum-Moo Lee. Od samego początku wspólne mieszkanie sprawia obojgu spore kłopoty, doprowadzając w rezultacie do licznych sprzeczek. Gwoździem do trumny okazuje się wyjście na jaw jednej z tajemnic Bum-Moo… Ale ponoć kto się czubi, ten się lubi, prawda? Jeśli chcecie się dowiedzieć, czy relacje między tą dwójką ulegną poprawie i co może wyniknąć z tak wybuchowej mieszanki, to koniecznie sięgnijcie po ten komiks!"

Awatar użytkownika
Angu
nołlife
Posty: 2694
Rejestracja: pt sty 07, 2011 1:38 pm
Lokalizacja: Wejherowo
Gender:
Kontakt:
Status: Offline

Post autor: Angu » śr lut 03, 2016 6:37 pm

Bardzo ładna ta obwoluta :3 Ciekawe jak wyglądała w oryginale? Znalazłam coś takiego klik

Zdziwiłam się, że jednak tytuł przetłumaczony.
Obrazek

Awatar użytkownika
Reviolli
nołlife
Posty: 2121
Rejestracja: pn gru 29, 2014 7:58 am
Status: Offline

Post autor: Reviolli » śr lut 03, 2016 6:45 pm

Ja to chyba znam...
Muzyczne, Yuri, sportowe +2
Przygodowe, gender bender, komedie +1
Horrory, SF, Kryminały -1

Awatar użytkownika
SallyCzarownica
nołlife
Posty: 2041
Rejestracja: pn wrz 16, 2013 5:39 pm
Status: Offline

Post autor: SallyCzarownica » śr lut 03, 2016 7:20 pm

Mnie też podoba się obwoluta.
Angu pisze:Bardzo ładna ta obwoluta :3 Ciekawe jak wyglądała w oryginale? Znalazłam coś takiego klik

Zdziwiłam się, że jednak tytuł przetłumaczony.

Jak zapowiadali, to też pokazali przód tej obwoluty. Może tę naszą sami projektowali? A co do tłumaczenia tytułu, to wspominali o tym podczas ogłoszenia w jednym z komentarzy na fb.
Ostatnio zmieniony śr lut 03, 2016 8:01 pm przez SallyCzarownica, łącznie zmieniany 1 raz.

mysz
Status: Offline

Post autor: mysz » śr lut 03, 2016 7:25 pm

Tytul jest super przeltumaczony.

Awatar użytkownika
Meliona
nołlife
Posty: 3925
Rejestracja: wt sty 01, 2013 2:10 pm
Gender:
Kontakt:
Status: Offline

Post autor: Meliona » śr lut 03, 2016 7:27 pm

Nie spodziewałam się ładnej obwoluty tej mangi (patrząc na szpetny oryginał). Teraz już nie wykluczam kupna i czekam na opinie.
Obrazek

Sayuki78
Status: Offline

Post autor: Sayuki78 » śr lut 03, 2016 7:30 pm

Mi się akurat obwoluta nie podoba, ale i tak nie miałam zamiaru tego kupować. Tytuł za to na plus.

Otai
Status: Offline

Post autor: Otai » śr lut 03, 2016 7:41 pm

Mam nadzieję, że ten śliczny rysunek tradycyjny będzie jako kolorowa strona w środku, bo szkoda, żeby się konkretnie zmarnował tylko dlatego, że jest nowy, bardziej ascetyczny projekt obwoluty.

Awatar użytkownika
SallyCzarownica
nołlife
Posty: 2041
Rejestracja: pn wrz 16, 2013 5:39 pm
Status: Offline

Post autor: SallyCzarownica » śr lut 03, 2016 8:03 pm

Otai pisze:Mam nadzieję, że ten śliczny rysunek tradycyjny będzie jako kolorowa strona w środku, bo szkoda, żeby się konkretnie zmarnował tylko dlatego, że jest nowy, bardziej ascetyczny projekt obwoluty.
Mają być chyba po 2 kolorowe strony w środku, także a nuż tam się znajdzie.

Awatar użytkownika
Ame
nołlife
Posty: 3906
Rejestracja: ndz gru 04, 2011 3:26 pm
Gender:
Status: Offline

Post autor: Ame » czw lut 04, 2016 12:17 am

Nasza wersja o wiele lepsza. Tytuł też fajny jest. Postarali się =D>

Awatar użytkownika
Kitsu-nee
Adept
Posty: 191
Rejestracja: czw sty 21, 2016 5:36 am
Lokalizacja: Warszawa
Gender:
Status: Offline

Post autor: Kitsu-nee » czw lut 04, 2016 4:15 am

Cieszę się, że coraz więcej manhw u nas wychodzi - Kwiaty Grzechu mi się bardzo podobały, niedawno zaczęłam też Savage Garden :D

Obwoluta bardzo ładna, ale tytuł jest po prostu GENIALNY. Zauważyłam, że gdy mam do wyboru kilka nieznanych mi serii, to częściej kupuję coś co ma fajnie przetłumaczony tytuł i/lub ładną obwolutę :D A że gatunki mi pasują, to w tym przypadku się nawet nie będę specjalnie wahała (jak już wyjdzie drugi tom).

Awatar użytkownika
SallyCzarownica
nołlife
Posty: 2041
Rejestracja: pn wrz 16, 2013 5:39 pm
Status: Offline

Post autor: SallyCzarownica » czw lut 04, 2016 3:22 pm

Zapytałam się Yumegari, czy sami projektowali obwolutę i odpowiedzieli, że tak, to ich projekt. Postarali się. Świetnie im to wyszło i bardzo pasuje do tytułu.

[ Dodano: Czw 04 Lut, 2016 ]
A tutaj jeszcze info z fb:
Obwoluta w całości została zaprojektowana przez nas. Oryginalny projekt liczy sobie już ponad jedenaście lat i wielu osobom może wydawać się niedzisiejszy. Chcieliśmy go odświeżyć i uatrakcyjnić. Stąd właśnie ta zmiana, która wnioskując po pozytywnych komentarzach, wyszła serii na dobre Emotikon smile

D.Lilith
Status: Offline

Post autor: D.Lilith » czw lut 04, 2016 3:35 pm

Obwoluta świetna, opis zachęcający i ma tylko dwa tomy... Skuszę się.

Awatar użytkownika
Ajsza
Fanatyk
Posty: 1732
Rejestracja: pt maja 25, 2012 10:30 pm
Kontakt:
Status: Offline

Post autor: Ajsza » czw lut 04, 2016 9:29 pm

Wygląda spoko. Manhwa od dawna zamówiona, czekam z nieukrywaną ciekawością :mrgreen:
Obrazek

Nyuu Manga - nowe mangi, manhwy, manhuy, animangi, light novele, artbooki, guidebooki i inne dobrocie od naszych wspaniałych polskich i amerykańskich wydawców

Otai
Status: Offline

Post autor: Otai » pt lut 05, 2016 4:05 pm

Mam znajomych, którzy zamówili manhwę ze względu na starą obwolutę, a ja sama też uwielbiam traditional... Teraz zastanawiam się czy aby nie stałam się zbyt staroświecka ns polskie wydania :'D

Darkling
Status: Offline

Post autor: Darkling » pt lut 05, 2016 6:18 pm

Jak będzie w Empikach to kupię. Super obwoluta, fajne tłumaczenie tytułu. To by była moja pierwsza manhwa, także warto spróbować

Awatar użytkownika
Meliona
nołlife
Posty: 3925
Rejestracja: wt sty 01, 2013 2:10 pm
Gender:
Kontakt:
Status: Offline

Post autor: Meliona » pt lut 05, 2016 6:31 pm

Komiksów Yumegari nie ma w Empikach.
Obrazek

Awatar użytkownika
Madoka
Moderator
Posty: 3265
Rejestracja: śr sie 13, 2003 1:41 pm
Lokalizacja: Szczecin
Gender:
Kontakt:
Status: Offline

Post autor: Madoka » pt lut 05, 2016 6:32 pm

Nic nie ujmując projektowi wydawnictwa, to jednak starsza okładka podoba mi się bardziej. Nie wiem jakoś taki typ estetyki do mnie bardziej przemawia. Co do samego tytułu, z chęcią spróbuję. Tomów nie jest dużo więc tym bardziej to do mnie przemawia. No i byłby to mój drugi tytuł od Yumegari na półce.
"My shadows the only one that walks beside me
My shallow hearts the only thing that's beating
Sometimes I wish someone out there will find me
Till then I'll walk alone "

GG:5144161

Fenek Alfa
Status: Offline

Post autor: Fenek Alfa » pt lut 05, 2016 9:20 pm

U mnie ląduje na liście "jak będę miał więcej kasy", ale to tylko dwa tomy więc raczej szybko z niej zejdzie.

Awatar użytkownika
mika
Fanatyk
Posty: 1600
Rejestracja: wt sty 21, 2014 4:55 pm
Kontakt:
Status: Offline

Post autor: mika » czw mar 17, 2016 12:09 am

Coś gdzieś coś? :roll:

ODPOWIEDZ

Wróć do „Yumegari”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 2 gości