Biały jak śnieg

Rozmowy wszelakie na temat wydawnictwa Yumegari, wydawanych przez nie mang, itp, itd.
Otai
Status: Offline

Post autor: Otai » pn lut 08, 2016 9:35 pm

Po pierwszym tomie mogę powiedzieć, że tam najwięcej to jest lania wody :P. Ciekawa jestem czy drugi tom cokolwiek przyniesie.

Awatar użytkownika
SallyCzarownica
nołlife
Posty: 2041
Rejestracja: pn wrz 16, 2013 5:39 pm
Status: Offline

Post autor: SallyCzarownica » pn lut 08, 2016 10:16 pm

miaka88, jak dla mnie, jest to przede wszystkim komedia. Lisek jest przeuroczy! Romansu tam tyle co kot napłakał. Zobaczymy jak będzie w drugim tomie.

Awatar użytkownika
Angu
nołlife
Posty: 2697
Rejestracja: pt sty 07, 2011 1:38 pm
Lokalizacja: Wejherowo
Gender:
Kontakt:
Status: Offline

Post autor: Angu » pn lut 22, 2016 4:48 pm

W końcu skończyłam drugi tom.
Pierwszy chyba bardziej mi się podobał bo było więcej komedii - a tego oczekiwałam głównie po tym komiksie. Chociaż pierwsza połowa dwójki też była ciekawa.
Zakończenie jest... dziwne...
[spoiler]jakieś reinkarnacje, nagle jakieś randomowe postacie nie wiadomo skąd[/spoiler]
Romansu nadal tam tyle co nic, ale mając świadomość jak u nas faceci wiedzą wszędzie "wianie", to pewnie nie mogli by lektury zdzierżyć. A przecież tu tylko jakieś przytulenie czy tekst "w końcu mogę cię oglądać z bliska."
Ocena: takie 5 i pół na 10. Są lepsze komiksy u nas do kupienia.
Co mnie zaciekawiło - jest jakiś spin-off do tej historii. "Tian shen bi you", który opowiada o tym demonie z ognistej góry, którego poznajemy w pierwszym tomie i postaci, która pojawia się w drugim.
Ciężko cokolwiek znaleźć na ten temat w internetach - nawet na bace zero informacji. W sumie jakby to miało jeden tom czy dwa, to z ciekawości bym kupiła.
Obrazek

Awatar użytkownika
SallyCzarownica
nołlife
Posty: 2041
Rejestracja: pn wrz 16, 2013 5:39 pm
Status: Offline

Post autor: SallyCzarownica » sob lut 27, 2016 10:21 pm

Angu pisze:Co mnie zaciekawiło - jest jakiś spin-off do tej historii. "Tian shen bi you", który opowiada o tym demonie z ognistej góry, którego poznajemy w pierwszym tomie i postaci, która pojawia się w drugim.
Ciężko cokolwiek znaleźć na ten temat w internetach - nawet na bace zero informacji. W sumie jakby to miało jeden tom czy dwa, to z ciekawości bym kupiła.

Też szukałam o tym informacji. Jakby Yume to wydało, to kupiłabym.
Angu pisze:Pierwszy chyba bardziej mi się podobał bo było więcej komedii - a tego oczekiwałam głównie po tym komiksie. Chociaż pierwsza połowa dwójki też była ciekawa.
Zakończenie jest... dziwne...

Zgadzam się z Tobą.

[ Dodano: Sob 27 Lut, 2016 ]
Właśnie wygrzebałam to z fb. Dotyczy tego spin-offu
Wydawnictwo Yumegari: Pytasz o "Tian Shen Bi You"? Z tego co nam wiadomo tytuł ten nie ukazał się w wersji tomikowej. Jeśli kiedyś się to zmieni, z pewnością go wydamy.

Awatar użytkownika
Angu
nołlife
Posty: 2697
Rejestracja: pt sty 07, 2011 1:38 pm
Lokalizacja: Wejherowo
Gender:
Kontakt:
Status: Offline

Post autor: Angu » sob lut 27, 2016 10:53 pm

SallyCzarownica pisze:Właśnie wygrzebałam to z fb. Dotyczy tego spin-offu
Baka mówi, że Biały jak Śnieg wyszedł w 2005 roku... wychodził pewnie jakiś czas, ale to i tak 11 lat temu. Pewnie ten spin-off też był rysowany kilka lat temu i jeżeli do teraz nie ma tomiku + ciężko znaleźć cokolwiek w internecie o nim to pewnie się nie doczekamy wydania :<
Obrazek

Awatar użytkownika
Meliona
nołlife
Posty: 3925
Rejestracja: wt sty 01, 2013 2:10 pm
Gender:
Kontakt:
Status: Offline

Post autor: Meliona » sob lut 27, 2016 11:58 pm

To jest to?
Obrazek
Obrazek
Udało mi się znaleźć jakieś info, że to książka jest. (co prawda nie pewne, bo uzyskane dzięki translatorowi)
Obrazek

Awatar użytkownika
Angu
nołlife
Posty: 2697
Rejestracja: pt sty 07, 2011 1:38 pm
Lokalizacja: Wejherowo
Gender:
Kontakt:
Status: Offline

Post autor: Angu » ndz lut 28, 2016 12:12 am

Na pierwszym obrazku są postacie, o których miał być spin-off, więc to chyba dobry trop :)
Druga grafika się nie wyświetla.
Ogólnie w "biały jak śnieg" wyraźnie jest napisane: "Tian shen bi you - komiks opowiadający o przygodach Hu You i Yang Jiana", ale jeżeli byłaby to książka, to w sumie tłumaczyłoby to brak obecności na Bace.
Obrazek

Awatar użytkownika
dejikos
nołlife
Posty: 2710
Rejestracja: czw sie 10, 2006 2:04 pm
Gender:
Kontakt:
Status: Offline

Post autor: dejikos » ndz lut 28, 2016 12:20 am

A to nie jest czasem jakaś drama? "Cast" by na to wskazywało.
Twitter * Discord: Dejikos#8562

Awatar użytkownika
Meliona
nołlife
Posty: 3925
Rejestracja: wt sty 01, 2013 2:10 pm
Gender:
Kontakt:
Status: Offline

Post autor: Meliona » ndz lut 28, 2016 12:26 am

Możliwe, naprawdę nie wiem. Znalazłam w sumie tylko taką stronę http://caicai0704.blog131.fc2blog.us/blog-entry-55.html
Obrazek

Awatar użytkownika
Reviolli
nołlife
Posty: 2121
Rejestracja: pn gru 29, 2014 7:58 am
Status: Offline

Post autor: Reviolli » pt mar 18, 2016 10:37 am

Przeczytałem, dałem się skusić uszkom.
Komedia nawet dobra, ale be rewelacji. Do tego zakończenie (od połowy drugiego tomu) w innym klimacie i te reinkarnacje na ostatku...
Tak naprawdę to mało co się tu dzieje.
Wiać za bardzo nie wiało.

Dla mnie jest to taki średniak i to nawet z tych ciążących ku dołowi, przeczytać można lae nic ponad to. Nic co zapadło by w pamięć choćby na tydzień.
Muzyczne, Yuri, sportowe +2
Przygodowe, gender bender, komedie +1
Horrory, SF, Kryminały -1

ODPOWIEDZ

Wróć do „Yumegari”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 2 gości