Doll Song

Rozmowy wszelakie na temat wydawnictwa Yumegari, wydawanych przez nie mang, itp, itd.
Shakkaho
Status: Offline

Post autor: Shakkaho » śr wrz 03, 2014 1:35 am

Mixik pisze:
Shakkaho pisze:Nawet na standardy manhwy to rozciągnięty w pionie jakby go rozciągali na kole miesiąc czy dwa.
Dokładnie moja pierwsza myśl. :lol: Cała reszta śliczna, kolorystyka i w ogóle... Tylko ta postać... :O
Taa. Nawet okładka Devils Bride przy tym ludzko wygląda. Jak dobrze, że jednak nie kupuję. :lol:

Awatar użytkownika
Carnivall
Weteran
Posty: 1331
Rejestracja: czw maja 23, 2013 8:54 pm
Kontakt:
Status: Offline

Post autor: Carnivall » śr wrz 03, 2014 2:40 pm

Mnie tam w zasadzie nie przeszkadza jego "rozciągniętość" :) Obwoluta rzecz jasna ładna. Niby przeładowana, ale jakoś nie razi to po oczach.

Senira
Status: Offline

Post autor: Senira » śr wrz 03, 2014 2:58 pm

Przykleiłam na ścianę plakat z tym gościem, nawet nie wiedząc, że jest z tej manhwy. To chyba jakiś znak :mrgreen:

Awatar użytkownika
dejikos
nołlife
Posty: 2710
Rejestracja: czw sie 10, 2006 2:04 pm
Gender:
Kontakt:
Status: Offline

Post autor: dejikos » czw paź 30, 2014 10:49 am

Drugi tom już za mną i mam bardzo mieszane uczucia. Przede wszystkim niedociągnięcia techniczne nie zostały poprawione, przez co po raz kolejny musiałam wytężać wzrok, żeby przeczytać kwestie przy grzbiecie (i nie zawsze z powodzeniem). To cholernie frustrujące i męczące, przez co przyjemność z czytania jest o wiele mniejsza (komiks czytałam na raty, tak mnie to irytowało). Do tego pojawiły się ucięte strony, a wraz z nimi ucięty tekst.

1) Kwestie przy grzbiecie (zdjęcia robione przy maksymalnym rozgięciu):
Obrazek Obrazek

2) Ucięty tekst:
Obrazek
Obrazek

Niestety takich przypadków przewinęło się przez tomik bardzo dużo.

Co do samej fabuły, to również jestem niepocieszona. Wielokrotnie gubiłam się w akcji, właściwie to nie jestem pewna, czy wszystko zrozumiałam. Bardzo to wszystko pokręcone. Głównej bohaterki po prostu nie cierpię... Na pierwszy rzut oka przypomina trochę Kobato, ale Kobato nie jest taka pusta (mimo wszystko) i mimozowata. Pod koniec tomu na szczęście pojawiła się moja ulubiona para egzorcystów (jak bardzo żałuję, że ta manhwa nie jest o nich...). Doll Song ma 5 tomów. Naprawdę nie wiem, co autorka wymyśliła, że ma to się ciągnąć tak długo. Może będzie jakiś nieoczekiwany zwrot akcji? Nadzieja umiera ostatnia.
Twitter * Discord: Dejikos#8562

Awatar użytkownika
Abrakadabra93
Adept
Posty: 121
Rejestracja: sob cze 14, 2014 10:24 pm
Status: Offline

Post autor: Abrakadabra93 » pn gru 22, 2014 11:13 am

3 tom ma mieć premierę dziś wg ich strony a nawet nie było pokazanej obwoluty......... :roll:

Awatar użytkownika
Ajsza
Fanatyk
Posty: 1732
Rejestracja: pt maja 25, 2012 10:30 pm
Kontakt:
Status: Offline

Post autor: Ajsza » pn gru 22, 2014 2:07 pm

Abrakadabra93 pisze:3 tom ma mieć premierę dziś wg ich strony a nawet nie było pokazanej obwoluty......... :roll:
W ich sklepie jest okładka: http://harro.pl/pre-order/391-pre-order ... tom-3.html

Ostatnio nadrobiłam drugi tom. Zgadzam się z dejikos, że czytanie tego było strasznie frustrujące. Oby kolejny tom był lepszy...
Obrazek

Nyuu Manga - nowe mangi, manhwy, manhuy, animangi, light novele, artbooki, guidebooki i inne dobrocie od naszych wspaniałych polskich i amerykańskich wydawców

daniel122
Status: Offline

Post autor: daniel122 » pn gru 22, 2014 6:45 pm

z FB:
Akurat dziś rano przyjechał do nas trzeci tomik Doll Song Liczymy na to, że osoby, które zakupiły go w przedsprzedaży jeszcze przed świętami dostaną swoje egzemplarze.

Awatar użytkownika
dejikos
nołlife
Posty: 2710
Rejestracja: czw sie 10, 2006 2:04 pm
Gender:
Kontakt:
Status: Offline

Post autor: dejikos » śr sie 12, 2015 4:41 pm

Premiera Doll Song 4!
Yumegari FB pisze:Czyż tomiki Doll Song #4 nie prezentują się pięknie?

W dniu wczorajszym rozesłaliśmy pre-ordery. Na dniach manhwa powinna być również dostępna w większości współpracujących z nami sklepów i księgarni.

Obrazek
Twitter * Discord: Dejikos#8562

Mixik
Status: Offline

Post autor: Mixik » śr sie 12, 2015 10:39 pm

Nie zbieram i nie zamierzam, ale chętnie powiesiłabym w pokoju plakat z obrazkiem z okładki. Szkoda, że nie robią dodatków.

Awatar użytkownika
SallyCzarownica
nołlife
Posty: 2041
Rejestracja: pn wrz 16, 2013 5:39 pm
Status: Offline

Post autor: SallyCzarownica » pn lis 02, 2015 3:35 pm

Tomik ostatni przeczytany. Bardzo brakuje mi w nim kolorowych stron. Były w pierwszym, trzecim i miałam nadzieję, że i w tym będą. Niestety. Co do samego tytułu, to zakończenie mnie trochę zaskoczyło, ale nie było złe.

Awatar użytkownika
ociesek
nołlife
Posty: 2281
Rejestracja: pn lip 09, 2007 9:55 pm
Status: Offline

Post autor: ociesek » ndz lis 08, 2015 11:45 am

Czy ta manga miała jakiś zmieniony cykl wydawniczy, czy wydawnictwo zaliczało takie obsuwy? Z tego co widzę, tomik ukazywał się raz na pół roku...?

Awatar użytkownika
Angu
nołlife
Posty: 2694
Rejestracja: pt sty 07, 2011 1:38 pm
Lokalizacja: Wejherowo
Gender:
Kontakt:
Status: Offline

Post autor: Angu » ndz lis 08, 2015 11:53 am

Ja bym powiedziała, że ukazywała się nieregularnie
żródło: tanuki
1 Tom 1 Yumegari 5.2014
2 Tom 2 Yumegari 9.2014
3 Tom 3 Yumegari 12.2014
4 Tom 4 Yumegari 8.2015
No i piąty tom 10.2015
Obrazek

Awatar użytkownika
pittegawll
Wtajemniczony
Posty: 942
Rejestracja: czw sty 24, 2013 12:49 am
Lokalizacja: Kraków
Status: Offline

Post autor: pittegawll » ndz lis 15, 2015 11:22 am

kupiłem tom 5. koniec. cieszę się, że wreszcie zakończyli całą serię bo wlekło się to dosyć długo. Ze swojej strony mogę powiedzieć, że to ciekawy tytuł chociaż raczej dla dziewczyn. Kupiłem ze względu na kreskę, która bardzo mi się spodobała. Coś pomiędzy Clamp, Kaori Yuki i Hino Matsuri. Fabularnie może, nie jest to jakiś wybitny tytuł, ale kreska nadrabia frajdę czytania.

Awatar użytkownika
Meliona
nołlife
Posty: 3925
Rejestracja: wt sty 01, 2013 2:10 pm
Gender:
Kontakt:
Status: Offline

Doll Song

Post autor: Meliona » ndz wrz 24, 2017 4:25 pm

Po co ta manhwa powstała? Postacie przez pięć tomów nie rozwinęły się ani odrobinę, nie przeszły żadnej "drogi", na końcu są w tym samym miejscu, w jakim były na początku. Wątki poboczne można by bez żalu wyciąć, bo wniosły kompletnie nic. I dodatkowo nie były nawet ciekawe/zabawne/cokolwiek. Nie żeby główny wątek był "jakiś". Podsumujmy może fabułę:
► Pokaż Spoiler
Nie ma to jak zacząć fabułę w najmniej ciekawym miejscu historii i nie zrobić choćby małego zwrotu akcji. Jestem pod wrażeniem. Ta historia mogłaby być... niezła, gdyby była one-shotem. Takim na 80 stron maks. Bo jest strasznie prosta i nie da się z tego wiele wycisnąć, jak zresztą widać.

Narracja jest chaotyczna, czasem nie wiedziałam, który kadr mam teraz czytać, ten po prawej czy może ten na dole? Sceny walki są tak pokazane, że nic nie jest pokazane. To też problem wielu mang, ale tutaj szczególnie nie miałam pojęcia, co się dzieje. Fabularnie dzieje się chaos, retrospekcje są nieoznaczone, i człowiek siedzi i zgaduje, czy to się dzieje teraz, czy może działo się w przeszłości odległej lub bliskiej? Dobrze, że czytałam te pięć tomów pod rząd.
Kreska jest ładna. Tylko tyle, to nie do końca mój styl.

Na szczęście Vampire Library od tej autorki jest znacznie lepsze. Pod każdym względem, bo w VL nawet kreska mi się bardziej podoba.
Obrazek

Awatar użytkownika
Ame
nołlife
Posty: 3906
Rejestracja: ndz gru 04, 2011 3:26 pm
Gender:
Status: Offline

Doll Song

Post autor: Ame » ndz wrz 24, 2017 5:04 pm

Meliona czyli dobrze zrobiłam, że opuściłam tę serię. Nad VL się zastanawiam. Przez te okładki mnie ta seria kusi. :P

Iris
Adept
Posty: 434
Rejestracja: śr gru 05, 2012 10:52 pm
Status: Offline

Doll Song

Post autor: Iris » ndz wrz 24, 2017 5:39 pm

Ame pisze:
ndz wrz 24, 2017 5:04 pm
Meliona czyli dobrze zrobiłam, że opuściłam tę serię. Nad VL się zastanawiam. Przez te okładki mnie ta seria kusi. :P
Ame, między "Doll Song" a "Vampire Library" jest ogromna przepaść. Moim zdaniem autorka poprawiła swój warsztat i bardziej przemyślała fabułę, dzięki czemu nowsza seria uniknęła błędów, które pojawiły się w starszej pracy. Nad "Vampire Library" naprawdę warto się zastanowić. :D

Awatar użytkownika
Ame
nołlife
Posty: 3906
Rejestracja: ndz gru 04, 2011 3:26 pm
Gender:
Status: Offline

Doll Song

Post autor: Ame » pn wrz 25, 2017 11:46 am

Miałam nawet kiedyś zamówić, ale akurat wtedy skończył się nakład 1 tomu. Tylko w sklepie wydawnictwa był dostępny... :|

ODPOWIEDZ

Wróć do „Yumegari”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 4 gości