Color Recipe

Forum poświęcone wydawnictwu Kotori, wydawanym przez nie tytułom, itp, itd...
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
Meliona
nołlife
Posty: 3925
Rejestracja: wt sty 01, 2013 2:10 pm
Gender:
Kontakt:
Status: Offline

Color Recipe

Post autor: Meliona » wt lis 12, 2019 7:21 pm

Na stronie sklepu Kotori można już zobaczyć polską okładkę!
Obrazek
Mangastore pisze:Opis: Shoukichi to uzdolniony stylista fryzur pracujący w jednym z tokijskich salonów. Niestety przez swoją małomówność ma problemy z zaskarbieniem sobie sympatii klientów. Pewnego dnia poznaje Fukusuke, obdarzonego niezwykłą charyzmą pracownika sieci prestiżowych salonów. Choć początkowo dwóch stylistów zdaje się nie pałać do siebie sympatią, ich relacje diametralnie się zmieniają, kiedy Shoukichi zaczyna odbierać głuche telefony.
Ograniczenia wiekowe: +18
Format: 13.0 x 18.2 cm
Oprawa: miękka ze skrzydełkami
ISBN: 9788366132719
Status serii oryginalnej: zakończona, 2 tomy
Ładnie ta okładka wyszła :D Już nie mogę się doczekać tej mangi. Mam nadzieję, że dobrze się sprzeda i wyjdzie w Polsce więcej Harady.
Obrazek

Awatar użytkownika
Koichi
Weteran
Posty: 1366
Rejestracja: pt mar 08, 2019 3:11 pm
Status: Offline

Color Recipe

Post autor: Koichi » wt lis 12, 2019 7:44 pm

Ja też się nie mogę doczekać :D Nie jest to co prawda mój ulubiony tytuł Harady, ale na pewno go kupię, bo uwielbiam autora i jakąkolwiek jego pracę wydadzą, będę zbierać :dance:

Awatar użytkownika
Yuriko
nołlife
Posty: 5394
Rejestracja: wt sie 14, 2012 4:50 pm
Gender:
Status: Offline

Color Recipe

Post autor: Yuriko » wt lis 12, 2019 7:52 pm

Ooo, nareszcie! Okładka bardzo fajnie im wyszła i również mam nadzieję, na dobrą sprzedaż. Im więcej Harady w Polsce tym lepiej :D

A tak wygląda całość okładki:

Obrazek

Awatar użytkownika
Koichi
Weteran
Posty: 1366
Rejestracja: pt mar 08, 2019 3:11 pm
Status: Offline

Color Recipe

Post autor: Koichi » wt gru 31, 2019 3:06 pm

Właśnie skończyłem czytać swój tomik. Tłumaczenie jest bezcenne i jednak przeczytanie tej mangi w rodzimym języku daje mi nowe spojrzenie na ten tytuł. Oczywiście moja pozytywna opinia pozostaje bez zmian, ale rany, wow, zapomniałem jaka szmata z Riku :P
Dziękuję ludziom którzy pracowali nad tym wydaniem - jesteście wielcy! Już nie mogę się doczekać drugiego tomiku, bo prawdziwy hardcore dopiero tam się zaczyna :D

Awatar użytkownika
Meliona
nołlife
Posty: 3925
Rejestracja: wt sty 01, 2013 2:10 pm
Gender:
Kontakt:
Status: Offline

Color Recipe

Post autor: Meliona » śr sty 15, 2020 7:09 pm

Polskie wydanie jest świetne. Okładka wygląda wspaniale, znajdzie się w top 3 najlepszych okładek 2019. Do tego 6 kolorowych stron i brak cenzury. Bałam się, że Harada w dłuższym formacie mi nie podejdzie, ale obawy okazały się niesłuszne. Bardzo dobrze mi się czytało, szczególnie, że to historia inteligentnego psychola. Polskie tłumaczenie to bajka i tego właśnie się spodziewałam, kiedy wydawnictwo ogłosiło, że będzie to tłumaczyć Tomasz Molski. On wraz z całą ekipą Kotori potrafią w humor i dobre teksty, które potrafią być zaskakujące i trafne. Ze słabym tłumaczeniem pewnie nie dałoby się tej mangi przeczytać, bo jest przegadana, szczególnie na początku. Jestem zachwycona wydaniem (pomimo, że gdzieniegdzie zdarzył się łupież) i czekam na drugi tom.
Obrazek

Awatar użytkownika
Koichi
Weteran
Posty: 1366
Rejestracja: pt mar 08, 2019 3:11 pm
Status: Offline

Color Recipe

Post autor: Koichi » pt cze 19, 2020 12:43 am

Przeczytałem drugi tom i stwierdzam - TAK, ta manga jest świetna!
► Pokaż Spoiler
Ale serio, nie chciałbym spotkać w swoim życiu kogoś takiego jak Fukusuke, to naprawdę nieprzewidywalny typ, coś jak dzikie zwierzę, które zaatakuje gdy tylko wyczuje odrobinę słabości. Przerażające!
Ale nie powiedziałbym, że Riku jest lepszy, on tylko potrafi się lepiej maskować. Dla mnie ci dwaj to typy od których lepiej trzymać się jaknajdalej! XD

Awatar użytkownika
miaka88
nołlife
Posty: 3831
Rejestracja: śr wrz 24, 2008 8:51 pm
Status: Offline

Color Recipe

Post autor: miaka88 » pt cze 19, 2020 8:19 am

Ten tytuł jest świetny, a zakończenie jest po prostu piękne.
Obrazek

Awatar użytkownika
Yuriko
nołlife
Posty: 5394
Rejestracja: wt sie 14, 2012 4:50 pm
Gender:
Status: Offline

Color Recipe

Post autor: Yuriko » pt cze 19, 2020 7:16 pm

Mi się właśnie zakończenie najmniej podobało, bo jednak wolę mniej otwarte zakończenia. Ale to nie zmienia faktu, że Color recipe jest świetnym yaoicem. Szkoda tylko, że CR Clear to tylko dodatkowy rozdział i nie będzie kontynuacji :(

Awatar użytkownika
Koichi
Weteran
Posty: 1366
Rejestracja: pt mar 08, 2019 3:11 pm
Status: Offline

Color Recipe

Post autor: Koichi » wt cze 23, 2020 12:31 am

Z ciekawości doczytałem sobie rozdział Clear i...
► Pokaż Spoiler
Ale nie wiem, czy chciałbym żeby to szło właśnie w tym kierunku? :mysli: Autorka mogłaby to pociągnąć dalej, jasne, tylko po co? Bardziej gmatwać relacje głównych bohaterów? Myślę, że i tak są dostatecznie nagmatwane, a zakończenie jest idealne, bo każdy może sam dopisać sobie dalszy scenariusz tej historii.

Awatar użytkownika
Ame
nołlife
Posty: 3906
Rejestracja: ndz gru 04, 2011 3:26 pm
Gender:
Status: Offline

Color Recipe

Post autor: Ame » wt cze 23, 2020 1:08 am

Kurczę, ale zachęcacie. :o W ogóle nie byłam zainteresowana serią w najmniejszym stopniu. A teraz się zastanawiam czy nie wziąć do koszyka następnym razem. :|

Awatar użytkownika
Koichi
Weteran
Posty: 1366
Rejestracja: pt mar 08, 2019 3:11 pm
Status: Offline

Color Recipe

Post autor: Koichi » wt cze 23, 2020 1:09 am

Ame bierz, to jest super! :wink:

ODPOWIEDZ

Wróć do „Kotori”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 6 gości