Artbook Swort Art Online

Forum poświęcone wydawnictwu Kotori, wydawanym przez nie tytułom, itp, itd...
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
Ame
nołlife
Posty: 3906
Rejestracja: ndz gru 04, 2011 3:26 pm
Gender:
Status: Offline

Artbook Swort Art Online

Post autor: Ame » ndz mar 31, 2019 3:15 pm

Obrazek
Kotori pisze: To 160 stron niesamowitej przygody w pełnym kolorze! Album zawiera ilustracje, projekty okładek, szkice oraz grafiki koncepcyjne postaci, stworzone na potrzeby anime. A wszystko to opatrzone komentarzami autora ukrywającego się pod pseudonimem abec. Na końcu znajduje się krótkie opowiadanie Rekiego Kawahary o tym, jak kuchenne rewolucje Kirito i spółki pokonały ograniczenia systemowe ALO.

neiki
Adept
Posty: 195
Rejestracja: pn sie 21, 2017 6:35 pm
Status: Offline

Artbook Swort Art Online

Post autor: neiki » pn cze 14, 2021 9:09 am

Z Aska:
Jest jakaś szansa na kolejny artbook do SAO? Ten drugi ma takie cudowne ilustracje z Alicyzacji ;; Przy okazji zapytam o sprzedaż tego wydanego u nas :D Zadowalajaca, czy niekoniecznie? (mam nadzieję, że bardzo i że drugi też się kiedyś pojawi <3)

Wydawnictwo Kotori Na razie nie planujemy wydania artbooka. Sprzedaż poprzedniego była poniżej naszych minimalnych oczekiwań, więc nakłady pracy oraz koszty związane z pozyskaniem licencji i wydaniem takiego albumu wolimy przenieść na coś, co przynajmniej owe koszty zwróci.
To by było chyba na tyle jeśli chodzi o artbooki w Polsce, skoro nawet z bardzo popularnego SAO nie osiągnął nawet minimalnej sprzedaży żeby zwrócić koszty... :(

Awatar użytkownika
Monsterlight
Weteran
Posty: 1117
Rejestracja: pn maja 11, 2020 11:39 pm
Lokalizacja: Lublin
Gender:
Status: Offline

Artbook Swort Art Online

Post autor: Monsterlight » pn cze 14, 2021 10:07 am

Bo ja wiem czy SAO jest aż tak popularne? Może kiedyś, ale teraz już raczej średnio. Mamy masę popularniejszych serii w Polsce.
Obrazek

Czekam na wydanie: Banana Fish, Ore Monogatari!!, Takane to Hana, Blanc, Bakemono to Kedamono, New normal

neiki
Adept
Posty: 195
Rejestracja: pn sie 21, 2017 6:35 pm
Status: Offline

Artbook Swort Art Online

Post autor: neiki » pn cze 14, 2021 10:25 am

Waneko też pisało jakiś czas temu, że koszty licencji i wydania artbooków są zaporowe, więc potwierdzenie od Kotori niskiej sprzedaży to dla mnie już gwóźdź do trumny artbooków w Polsce - a szkoda, bo o ile grafiki z SAO są zupełnie nie w moim stylu, to przy innych artbookach zastanawiałabym się nad kupnem nawet jeśli byłby z serii, której nie czytam (byle miał ładne arty).

Awatar użytkownika
Fani
nołlife
Posty: 2353
Rejestracja: sob cze 21, 2014 10:59 pm
Lokalizacja: Konstantynów Łódzki
Gender:
Status: Offline

Artbook Swort Art Online

Post autor: Fani » pn cze 14, 2021 11:13 am

Jaki gwoźdź? Spokojnie. JPF przecież wyda całą masę artbooków, przecież tak mówili. Poważne głosowanie emotkami było odnośnie kolejności. W twardej i miękkiej oprawie do wyboru jak to zwykle bywa.

neiki
Adept
Posty: 195
Rejestracja: pn sie 21, 2017 6:35 pm
Status: Offline

Artbook Swort Art Online

Post autor: neiki » pn cze 14, 2021 11:30 am

Już mnie nie dobijajcie, naprawdę chciałabym jakiś jeden ładny artbook :lol: Z importami mi trochę nie po drodze, więc długo się łudziłam, że nasz rynek lada chwila będzie gotowy na artbooki...

Awatar użytkownika
Yuriko
nołlife
Posty: 5368
Rejestracja: wt sie 14, 2012 4:50 pm
Gender:
Status: Offline

Artbook Swort Art Online

Post autor: Yuriko » pn cze 14, 2021 12:23 pm

Ja sama artbooka z SAO nie kupiłam, ale planuję kupić w najbliższej przyszłości. Szkoda, że jednak 2 części nie dostaniemy, ale plusy artbooków są takie, że można je spokojnie kupić w innym języku, bo głównie są to obrazki, a nie tekst, więc nie ma co tłumaczyć. Jeżeli chodzi o sprzedaż, to powiedziałabym, że warto by było wydać artbooka do Given. Seria jest na fali popularności, więc idealnie by pokazało, czy warto w takie formy inwestować.

Awatar użytkownika
miaka88
nołlife
Posty: 3831
Rejestracja: śr wrz 24, 2008 8:51 pm
Status: Offline

Artbook Swort Art Online

Post autor: miaka88 » pn cze 14, 2021 12:28 pm

Z tego co widziałam to 90% zdjęć w artbooku to okładki LN i kolorowe strony które występują w tomiku (jako kolorowe) więc w sumie nie ma się co dziwić. W mangach są często strony które były w magazynie kolorowe a potem w tomiku są czarno-białe wtedy jest większy sens przy takim artbooku np. w Kuroshu.
Obrazek

Awatar użytkownika
Okularnik
Adept
Posty: 163
Rejestracja: ndz gru 27, 2015 12:46 am
Gender:
Status: Offline

Artbook Swort Art Online

Post autor: Okularnik » pn cze 14, 2021 1:51 pm

Kurcze, miałem nadzieję że ten artbook kiedyś jednak wleci, jak SAO nie lubię tak akurat arty ma fajne :'(
Nawet jak to w większości okładki w większej rozdzielczości to jednak alicyzacja ma ładne okładeczki.
No i ciekawostki od rysownika, poczytałbym :(

Awatar użytkownika
Koichi
Weteran
Posty: 1356
Rejestracja: pt mar 08, 2019 3:11 pm
Status: Offline

Artbook Swort Art Online

Post autor: Koichi » pn cze 14, 2021 5:58 pm

Yuriko pisze:
pn cze 14, 2021 12:23 pm
Ja sama artbooka z SAO nie kupiłam, ale planuję kupić w najbliższej przyszłości. Szkoda, że jednak 2 części nie dostaniemy, ale plusy artbooków są takie, że można je spokojnie kupić w innym języku, bo głównie są to obrazki, a nie tekst, więc nie ma co tłumaczyć. Jeżeli chodzi o sprzedaż, to powiedziałabym, że warto by było wydać artbooka do Given. Seria jest na fali popularności, więc idealnie by pokazało, czy warto w takie formy inwestować.
Dwa razy odkładałem artbook SAO z koszyka, bo miałem priorytet na coś innego, ale też się łudzę że kiedyś to kupię :wink: Ale artbooka Tanaki brałbym od razu i to wszystko jedno do jakiej serii by nawiązywał, bo ona ma mnóstwo świetnych prac.

ODPOWIEDZ

Wróć do „Kotori”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 4 gości