Zabawa w kotka i myszkę

Forum poświęcone wydawnictwu Kotori, wydawanym przez nie tytułom, itp, itd...
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
Ame
nołlife
Posty: 3906
Rejestracja: ndz gru 04, 2011 3:26 pm
Gender:
Status: Offline

Zabawa w kotka i myszkę

Post autor: Ame » pn lut 04, 2019 11:57 am

Obrazek
Autor: Setona Mizushiro
Gatunek: yaoi, okruchy życia, romans, dramat
Liczba tomów: 2
Opis: Kyouichi spotyka po latach kolegę ze studiów. Okazuje się, że Imagase jest detektywem, któremu żona Kyouichiego zleciła śledztwo mające na celu potwierdzić lub wykluczyć jego zdradę. Imagase proponuje układ: w zamian za zatajenie niewygodnych faktów Kyouichi musi pozwolić mu na pocałunki. Czy mężczyzna, który do tej pory nie potrafił podjąć ani jednej decyzji, będzie w stanie wybrnąć z takiej sytuacji? Oto nowe, wzbogacone o niepublikowany wcześniej rozdział, wydanie komiksu Setony Mizushiro. Bezgranicznie smutna historia opowiadająca o przepełnionej rozpaczą miłości i odrzuceniu.

Awatar użytkownika
Koichi
Weteran
Posty: 1358
Rejestracja: pt mar 08, 2019 3:11 pm
Status: Offline

Zabawa w kotka i myszkę

Post autor: Koichi » czw kwie 04, 2019 3:55 pm

LOL Opis wygląda jak najgorszy koszmar heteryka, aż się zastanawiam czy tego nie kupić?

Awatar użytkownika
miaka88
nołlife
Posty: 3831
Rejestracja: śr wrz 24, 2008 8:51 pm
Status: Offline

Zabawa w kotka i myszkę

Post autor: miaka88 » czw kwie 04, 2019 9:10 pm

Na początku byłam na nie, ale w końcu uznałam, że kupię na Pyrkonie.
Obrazek

Awatar użytkownika
ninna
nołlife
Posty: 2960
Rejestracja: pt wrz 15, 2006 6:19 pm
Lokalizacja: Kutno
Status: Offline

Zabawa w kotka i myszkę

Post autor: ninna » pn kwie 22, 2019 6:25 pm

Miałam spore oczekiwania co do tej mangi. Polubiłam Setonę Mizushiro po przeczytaniu "X-Day" i kiedyś planuję kupić "After School Nightmate", którego opis bardzo mnie zainteresował. Opis "Kotka i Myszki" mnie nie powalił, jednak ostatnie zdanie było bardzo obiecujące: "bezgranicznie smutna historia opowiadająca o przepełnionej rozpaczą miłości". Lubię dramaty, więc mnie to zachęciło (pomimo, że reszta opisu zapowiadała coś, czego nie lubię).

I niestety to najbardziej zachęcające zdanie jest mylące. Gdzie ta "bezgranicznie smutna historia"? Gdzie "przepełniona rozpaczą miłość"? Żadnej z tych rzeczy w tej mandze nie ma. To co najwyżej bezgranicznie mdła historia, z denerwującymi postaciami. Serio, wszyscy tam są siebie warci. Jeden nie umie
► Pokaż Spoiler
, drugi niby kocha nad życie ale okazuje to w przedziwny sposób, jest dziecinny i stosuje nieczyste zagrania, tamta zdradza męża, tamta też... Naprawdę nie ma tam nikogo, kto by nie irytował i dał się lubić. Nie pamiętam kiedy ostatnio było mi tak obojętne, z kim ostatecznie zwiążą się dane postacie. Motyw
► Pokaż Spoiler
też był śmieszny, jak w przedszkolu. No i to
► Pokaż Spoiler
:roll:. Dobrze, w którymś wątku była mowa, że jest to możliwe ale tutaj autorka pokazała to tak, jakby rzeczywiście
► Pokaż Spoiler
Czyta się to ciężko, manga jest nudna i mdła. Nie czuję chemii między postaciami (czy to kobieta, czy mężczyzna). Są one płaskie i nijakie, nikomu nie można kibicować. Niby są to trzydziestolatkowie ale zachowują się, jakby nie wyszli z gimnazjum. Klimatem manga przypomina mi "Raz na górze, raz na dole", które też było nudne i miałkie.

Zapowiedź drugiego tomu nie zachęca. Kupię go tylko ze względu na sympatię dla autorki i najprawdopodobniej po lekturze całości pozbędę się tej serii. No chyba, że jakimś cudem kontynuacja będzie na tyle dobra, że odbije się od dna. Ja traktuję "Kotka i Myszkę" jako wypadek przy pracy. Na plus mogę policzyć właściwie tylko kreskę.

Awatar użytkownika
Angu
nołlife
Posty: 2694
Rejestracja: pt sty 07, 2011 1:38 pm
Lokalizacja: Wejherowo
Gender:
Kontakt:
Status: Offline

Zabawa w kotka i myszkę

Post autor: Angu » śr sty 29, 2020 3:22 pm

Manga mnie nie interesuje, ale taka ciekawostka
https://www.animenewsnetwork.com/news/2 ... 0T_DQcDnXQ

Oba tomy mangi dostaną zmiany w przyszłych wydaniach w Japonii. W dialogach i ilustracjach.
Manga oryginalnie jest dla dorosłych. Zdecydowano, że wychodzi live action na podstawie mangi z ratingiem 15+ i z tego powodu młodsze osoby mogą chcieć się zapoznać z komiksem, więc ocenzurują, by nadawała się dla nieletnich :P
Obrazek

ODPOWIEDZ

Wróć do „Kotori”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość