Perfect World

Forum poświęcone wydawnictwu Kotori, wydawanym przez nie tytułom, itp, itd...
Awatar użytkownika
Itachi Uchiha
nołlife
Posty: 3786
Rejestracja: pn paź 20, 2014 9:10 pm
Status: Online

Perfect World

Post autor: Itachi Uchiha » wt lis 20, 2018 1:58 pm

Obrazek
Autor: Rie Aruga
Tytuł oryginalny: Perfect World
Liczba tomów: 6+
Gatunek: dramat, romans, okruchy życia
Grupa odbiorców: josei
Opis:
Tsugumi Kawana, zatrudniona w firmie zajmującej się projektowaniem wnętrz, podczas kolacji z pracownikami biura projektowego po latach spotyka Itsukiego Ayukawę, kolegę z tego samego rocznika w liceum, i zarazem swoją pierwszą miłość. Na jego widok Tsugumi znów czuje żywsze bicie serca, lecz jej zapał stygnie, kiedy okazuje się, że Itsuki jest niepełnosprawny i porusza się na wózku inwalidzkim.

Początkowo Tsugumi jest pewna, że nie byłaby w stanie stworzyć związku z Itsukim, ale…

Awatar użytkownika
Fani
nołlife
Posty: 2353
Rejestracja: sob cze 21, 2014 10:59 pm
Lokalizacja: Konstantynów Łódzki
Gender:
Status: Offline

Perfect World

Post autor: Fani » wt lis 20, 2018 2:16 pm

Po ogłoszeniu byłem zdecydowany na kupno. Później przejrzałem trochę skany i zacząłem powątpiewać w słuszność decyzji. Ostatecznie poczekam na opinie forumowiczów po kilku pierwszych tomach.

Awatar użytkownika
Mormicc
Weteran
Posty: 1277
Rejestracja: pn kwie 25, 2016 12:58 pm
Gender:
Status: Offline

Perfect World

Post autor: Mormicc » wt lis 20, 2018 2:44 pm

Dziewczyna na okładce też jest niepełnosprawna? Bo nie ma jednej dłoni :v
Mój profil MAL <- przyjmuję do znajomych :v
Chcem: Houseki no Kuni, K no Souretsu :v
...Marzenia o zmierzchu - Dango<3, Beastars - SJG <3

Awatar użytkownika
Angu
nołlife
Posty: 2697
Rejestracja: pt sty 07, 2011 1:38 pm
Lokalizacja: Wejherowo
Gender:
Kontakt:
Status: Offline

Perfect World

Post autor: Angu » wt lis 20, 2018 3:18 pm

Zdziwiłabym się mocno, jakby Japonia zaakceptowała wersję bez ręki. :P Może to jakiś wcześniejszy projekt okładki?
Obrazek

Awatar użytkownika
DarkNighty
nołlife
Posty: 2045
Rejestracja: ndz maja 25, 2014 1:25 pm
Lokalizacja: Warszawa/Łódź
Gender:
Kontakt:
Status: Offline

Perfect World

Post autor: DarkNighty » wt lis 20, 2018 4:00 pm

Będzie słabo, jeśli wersja bez dłoni pójdzie do druku xD
Skip Beat!, Love so Life, Hikaru no Go, Lovely Complex, Great Pretender
Saiunkoku Monogatari (LN), Oregairu (LN), Classroom of the Elite (LN), One Outs, Taiyou no ie
Obrazek
> MY ANIME / DRAMA LIST <

Awatar użytkownika
ociesek
nołlife
Posty: 2281
Rejestracja: pn lip 09, 2007 9:55 pm
Status: Offline

Perfect World

Post autor: ociesek » wt lis 20, 2018 5:51 pm

Do premiery tydzień. Więc hmmm... Jeśli nie dali na media jakiejś wcześniejszej wersji, to...
Część krzesła też jest ścięta. Najprawdopodobniej dziewczyna była na innym oknie w ID, które się ścięło.
Takie małe przeoczenie, ale tak bardzo widać. Ugh, okładki i obwoluty muszą być straszne w projektowaniu.

Awatar użytkownika
MarcinManga
Wtajemniczony
Posty: 611
Rejestracja: śr lip 26, 2017 9:46 pm
Gender:
Status: Offline

Perfect World

Post autor: MarcinManga » śr lis 21, 2018 6:18 pm

Tomik poszedł do druku z poprawioną okładką, dziewczyna będzie miała dwie ręce!

Awatar użytkownika
ninna
nołlife
Posty: 2961
Rejestracja: pt wrz 15, 2006 6:19 pm
Lokalizacja: Kutno
Status: Offline

Perfect World

Post autor: ninna » pn gru 10, 2018 5:57 pm

Tomik już za mną i jestem bardzo zadowolona z zakupu. Dobra, poruszająca manga z wiarygodnymi bohaterami. Widać też, że autorka odrobiła lekcje i coś poczytała o funkcjonowaniu niepełnosprawnych - problemy Ayukawy wyglądają bardzo prawdziwie. Początkowo wydało mi się dziwne, że gdy Kawana zaczyna spędzać więcej czasu z Ayukawą, nagle wszędzie widzi osoby na wózkach lub ma zlecenie z pracy z tym związane. Ale w sumie po zastanowieniu tak właśnie może być - Ayukawa otworzył jej oczy, że osoby niepełnosprawne są wszędzie, a ona do tej pory po prostu nie zwracała na nie uwagi. Polubiłam parę głównych bohaterów i bardzo im kibicuję. Czekam z niecierpliwością na kolejne tomiki!

Do wydania wkradł się błąd: w posłowiu autorka jest nazywana Rie Arugawą, podczas gdy jej nazwisko brzmi Aruga. Poza tym wszystko gra. A dziewczyna na okładce ma obie dłonie :wink:.

Awatar użytkownika
zandam
Moderator
Posty: 3063
Rejestracja: czw kwie 24, 2003 8:13 pm
Lokalizacja: Wronki
Kontakt:
Status: Offline

Perfect World

Post autor: zandam » wt gru 11, 2018 9:06 pm

Też już go przeczytałam i niewiele mam do dodania ponad to, co napisała ninna.
Czytało się przyjemnie, autorka nie unikała trudnych tematów, a sama historia jest ciekawa. Żałuję tylko tego, że bohaterka bardziej przypomina bohaterki shoujo niż josei.

Awatar użytkownika
Łukasz.T
nołlife
Posty: 2794
Rejestracja: wt lip 10, 2012 2:04 am
Lokalizacja: Jędrzejów
Status: Offline

Perfect World

Post autor: Łukasz.T » pt sty 11, 2019 9:27 pm

Pierwszy tomik przeczytany. Przyjemnie czytało się :)
► Pokaż Spoiler
Cieszę się, że skusiłem się na ten tytuł :) Nie mogę doczekać się kolejnego tomu :twisted:

Awatar użytkownika
amsterdream
Wtajemniczony
Posty: 814
Rejestracja: pt sty 27, 2012 11:56 pm
Status: Offline

Perfect World

Post autor: amsterdream » wt sty 15, 2019 12:02 am

Podobają mi się wydania Kotori (lakierowana okładka ze skrzydełkami zamiast tych irytujących obwolut) a dawno nic podobnego nie czytałem więc skusiłem się na pierwszy tom i to bardziej jakieś shoujo przypominało a nie josei. I jak rozdziały 1, 2 i 4 oceniłbym jako niezłe, tak 3 załamał mnie swoją naiwnością. Koleś staje się kaleką, zamyka się na świat a jego dziewczyna dzień w dzień, przez okrągły rok przychodzi pod jego dom i pod nim przestoi. Takie rzeczy tylko w mangach :lol:

W jakim kierunku zmierza ta manga w dalszych tomach? Czy fabuła staje się bardziej dojrzała czy raczej zamienia się w takie typowe romansidło dla nastolatek?

Pajęcza_Lilia
Wtajemniczony
Posty: 572
Rejestracja: pt lip 28, 2017 2:21 pm
Status: Offline

Perfect World

Post autor: Pajęcza_Lilia » wt sty 15, 2019 12:28 pm

amsterdream pisze:
wt sty 15, 2019 12:02 am
Koleś staje się kaleką, zamyka się na świat a jego dziewczyna dzień w dzień, przez okrągły rok przychodzi pod jego dom i pod nim przestoi. Takie rzeczy tylko w mangach :lol:
Czy ja wiem czy tylko mangach, technicznie rzecz biorąc w filmach też się zdarza, a nie jest wcale takie nieprawdopodobne. Upór w chęci pomocy komuś, kto się krzywdzi potrafi być bardzo silny.

Awatar użytkownika
DarkNighty
nołlife
Posty: 2045
Rejestracja: ndz maja 25, 2014 1:25 pm
Lokalizacja: Warszawa/Łódź
Gender:
Kontakt:
Status: Offline

Perfect World

Post autor: DarkNighty » wt sty 15, 2019 3:36 pm

amsterdream pisze:
wt sty 15, 2019 12:02 am
W jakim kierunku zmierza ta manga w dalszych tomach? Czy fabuła staje się bardziej dojrzała czy raczej zamienia się w takie typowe romansidło dla nastolatek?
To zależy. Daję w spoiler, chociaż starałam się unikać wielkich bomb.
► Pokaż Spoiler
Ja ogólnie lubię i shoujo (o ile nie są przesłodkie i głupie), i joseie. Tutaj to dla mnie mieszanka.
Jeśli chcesz, mogę ci opisać więcej, tym razem ze spoilerami. Ale wolałam nie ryzykować.
Skip Beat!, Love so Life, Hikaru no Go, Lovely Complex, Great Pretender
Saiunkoku Monogatari (LN), Oregairu (LN), Classroom of the Elite (LN), One Outs, Taiyou no ie
Obrazek
> MY ANIME / DRAMA LIST <

Awatar użytkownika
Łukasz.T
nołlife
Posty: 2794
Rejestracja: wt lip 10, 2012 2:04 am
Lokalizacja: Jędrzejów
Status: Offline

Perfect World

Post autor: Łukasz.T » ndz sty 27, 2019 7:05 pm

Drugi tomik przeczytany :P
► Pokaż Spoiler
Nie mogę doczekać się kolejnego tomu :P

Awatar użytkownika
ninna
nołlife
Posty: 2961
Rejestracja: pt wrz 15, 2006 6:19 pm
Lokalizacja: Kutno
Status: Offline

Perfect World

Post autor: ninna » ndz sty 27, 2019 7:29 pm

Też już przeczytałam drugi tomik. Mimo, że mi się podobał to był niestety słabszy od jedynki. Momentami zajeżdżało telenowelą. Serio,
► Pokaż Spoiler
Trochę to nieprawdopodobne. Nie bardzo rozumiem sensu wprowadzenia tych postaci, skoro i tak będą musiały w końcu usunąć się w cień. Nie chce mi się wierzyć, że autorka
► Pokaż Spoiler
W końcu to on jest główną osią fabuły, bez niego cała manga będzie bez sensu (albo zamieni się w słabą szojkę).

Liczę, że dalsze tomy skupią się na tym, o czym jest ta manga - na ukazaniu związku z osobą niepełnosprawną. Chciałabym poczytać o codzienności, radzeniu sobie z presją otoczenia, jak rozwiąże się problem z
► Pokaż Spoiler
. Mam nadzieję, że obecne "przeszkody" szybko się wycofają i fabuła wróci na tor, który został rozpoczęty w pierwszym tomie.

Awatar użytkownika
MarcinManga
Wtajemniczony
Posty: 611
Rejestracja: śr lip 26, 2017 9:46 pm
Gender:
Status: Offline

Perfect World

Post autor: MarcinManga » pt kwie 19, 2019 11:45 am

Okładka tomu 9
► Pokaż Spoiler

Awatar użytkownika
Meliona
nołlife
Posty: 3925
Rejestracja: wt sty 01, 2013 2:10 pm
Gender:
Kontakt:
Status: Offline

Perfect World

Post autor: Meliona » sob kwie 20, 2019 11:33 pm

Już bliżej niż dalej do zakończenia tej mangi: https://www.animenewsnetwork.com/news/2 ... ge/.145956
Obrazek

Awatar użytkownika
ninna
nołlife
Posty: 2961
Rejestracja: pt wrz 15, 2006 6:19 pm
Lokalizacja: Kutno
Status: Offline

Perfect World

Post autor: ninna » wt cze 18, 2019 7:10 pm

Czwarty tom przeczytany. Chyba czas pogodzić się z tym, że moje oczekiwania względem tego tytułu były zwyczajnie zbyt wysokie. Nastawiłam się na drugi "Kształt Twojego Głosu", tymczasem "Perfect World" to przeciętna, choć sympatyczna szojka z niepełnosprawnością w tle. Czyta się to szybko i przyjemnie ale bez jakiegoś większego zaangażowania. Mamy typowe, nieco zalatujące telenowelą zagrania i jest przewidywalnie. Motyw niepełnosprawności to tylko dodatek i mam wrażenie, że niewiele by się zmieniło, gdyby go zabrakło. Szkoda, bo po lekturze pierwszego tomu można było sądzić, że będzie inaczej.

Tak szczerze, to zaczynam kibicować Koreedzie bo Itsuki zachowuje się jak chorągiewka na wietrze (choć jestem w stanie zrozumieć jego rozterki). Chociaż wiem, że i tak nie ma on w tym czworokącie żadnych szans :roll:.

W tomiku wkradło się kilka błędów:
-błąd w imieniu Itsukiego w opisie na tylnej okładce
-na str. 6 "prawda" zamiast "prawa"
-w spisie treści tytuł rozdziału 18 to "Zaryzykować po raz ostatni", w środku tomiku - "Ostatnie życzenie"
-w spisie treści nie zgadzają się strony, na których powinny zaczynać się poszczególne rozdziały (nie wszystkie).

Awatar użytkownika
mika
Fanatyk
Posty: 1600
Rejestracja: wt sty 21, 2014 4:55 pm
Kontakt:
Status: Offline

Perfect World

Post autor: mika » pt sie 30, 2019 5:57 pm

Wyszedł już 5. tom. Nie kojarzę informacji o tym, może przegapiłam, ale dziś już na mnie czekał preorder :-)

O, jednak jest informacja. To w takim razie post dla takich gap jak ja :wink:

Awatar użytkownika
ninna
nołlife
Posty: 2961
Rejestracja: pt wrz 15, 2006 6:19 pm
Lokalizacja: Kutno
Status: Offline

Perfect World

Post autor: ninna » pn wrz 02, 2019 4:42 pm

Wchodzę dziś na baka updates i widzę, że "Perfect World" jest zakończony :shock: : https://www.mangaupdates.com/series.html?id=112481 . W przytoczonym wcześniej artykule z ann pisali, że manga zbliża się do końca, a tu taki zonk.
Ale nie powiem, mnie by taka długość pasowała. Nie ma co ciągnąć na siłę.

ODPOWIEDZ

Wróć do „Kotori”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 9 gości