Yotsuba

Forum poświęcone wydawnictwu Kotori, wydawanym przez nie tytułom, itp, itd...
Awatar użytkownika
KubciO
Fanatyk
Posty: 1930
Rejestracja: pn lip 18, 2016 12:36 am
Lokalizacja: Nowy Sącz
Gender:
Status: Offline

Yotsuba

Post autor: KubciO » ndz gru 02, 2018 11:25 am

maczek pisze:
ndz gru 02, 2018 10:52 am
Wydawcy szukają więc mang takich co mają szansę się sprzedać,
Wiadomo. W końcu to biznes. Chyba wszyscy to rozumieją.
Aby to "od czasu do czasu" miało miejsce jak najczęściej! :twisted:
A za Yotsubę jesteśmy wszyscy wdzięczni. Dzięki! :wink:.
Last Man 6 - +4/5
Ragna Crimson 2 - 4/5
Chainsaw Man 11 - +4/5
Chainsaw Man 10 - 4/5
One-Punch Man 23 - +4/5

Awatar użytkownika
ociesek
nołlife
Posty: 2281
Rejestracja: pn lip 09, 2007 9:55 pm
Status: Offline

Yotsuba

Post autor: ociesek » ndz gru 02, 2018 11:29 am

maczek pisze:
ndz gru 02, 2018 10:52 am
Wybaczcie, ale Wy na tym forum nie reprezentujecie przekroju fandomu - to, że coś jest tutaj ciepło przyjęte nie oznacza, że to się sprzeda. Przeciwnie, jest zupełnie odwrotnie
Waneko mówiło o tym już od bardzo dawna i niestety, sprawdza się :(

Awatar użytkownika
DarkNighty
nołlife
Posty: 2045
Rejestracja: ndz maja 25, 2014 1:25 pm
Lokalizacja: Warszawa/Łódź
Gender:
Kontakt:
Status: Offline

Yotsuba

Post autor: DarkNighty » ndz gru 02, 2018 12:05 pm

maczek pisze: Wybaczcie, ale Wy na tym forum nie reprezentujecie przekroju fandomu - to, że coś jest tutaj ciepło przyjęte nie oznacza, że to się sprzeda. Przeciwnie, jest zupełnie odwrotnie :twisted:
Ten czarny humor xD Szkoda tylko, że macie rację.
maczek pisze:Po prostu tu są doświadczeni czytelnicy, którzy wymagają od mangi nieco więcej. I my chcielibyśmy częściej wydawać takie tytuły, ale już by nas nie było na rynku. Wydawcy szukają więc mang takich co mają szansę się sprzedać, a od czasu do czasu pozwala to wziąć tytuł taki jak Yotsuba, który nie da zarobić, ale cieszy nas jego wydanie.
I tak chwała za to, że przynajmniej od czasu do czasu chcecie dać nam jakiś bardziej dojrzały tytuł, dla starszego czytelnika. Chociaż mam wrażenie, że obecnie wydajecie więcej niż jeden dojrzalszy tytuł. Oprócz Yotsuby jeszcze Made in Abyss (chociaż pewnie z lepszym potencjałem sprzedażowym) i Perfect World (bardzo zastanawia mnie, jak się sprzeda). Wszystkie tytuły są trochę z innej bajki, ale wyróżniają się bardzo pozytywnie wśród obecnie wydawanych serii.
Skip Beat!, Love so Life, Hikaru no Go, Lovely Complex, Great Pretender
Saiunkoku Monogatari (LN), Oregairu (LN), Classroom of the Elite (LN), One Outs, Taiyou no ie
Obrazek
> MY ANIME / DRAMA LIST <

Awatar użytkownika
Canis
nołlife
Posty: 2874
Rejestracja: pt sty 14, 2011 10:11 am
Lokalizacja: Rzeszów
Gender:
Status: Offline

Yotsuba

Post autor: Canis » ndz gru 02, 2018 6:29 pm

maczek pisze:
ndz gru 02, 2018 10:52 am
Wybaczcie, ale Wy na tym forum nie reprezentujecie przekroju fandomu - to, że coś jest tutaj ciepło przyjęte nie oznacza, że to się sprzeda. Przeciwnie, jest zupełnie odwrotnie
Już zamawiam koszulkę z nadrukiem "5%". :lol:
A tak poważniej, to jesteśmy świadomi swojej inności. Naprawdę szkoda, że przeciętny czytelnik nie jest w stanie przekonać się do tylu fajnych tytułów. Tym bardziej, że większość z nich na pewno by mu się spodobała.

Awatar użytkownika
zandam
Moderator
Posty: 3063
Rejestracja: czw kwie 24, 2003 8:13 pm
Lokalizacja: Wronki
Kontakt:
Status: Offline

Yotsuba

Post autor: zandam » wt gru 04, 2018 12:30 am

maczek pisze:
ndz gru 02, 2018 10:52 am
Yotsuba jest jak dla mnie tytułem genialnym, ale biorąc ten tytuł nie spodziewaliśmy się hitu sprzedażowego - długi, komedia... i chyba trochę za ambitny dla dużej części fandomu, który spojrzy na okładkę, przekartkuje czy jest fanserwis, bisze itp. No i ta młodsza część nie będzie przecież czytać o jakiejś małej dziewczynce... Wybaczcie, ale Wy na tym forum nie reprezentujecie przekroju fandomu - to, że coś jest tutaj ciepło przyjęte nie oznacza, że to się sprzeda. Przeciwnie, jest zupełnie odwrotnie Po prostu tu są doświadczeni czytelnicy, którzy wymagają od mangi nieco więcej. I my chcielibyśmy częściej wydawać takie tytuły, ale już by nas nie było na rynku. Wydawcy szukają więc mang takich co mają szansę się sprzedać, a od czasu do czasu pozwala to wziąć tytuł taki jak Yotsuba, który nie da zarobić, ale cieszy nas jego wydanie.
Tym bardziej warto docenić fakt, że w tym samym czasie zdecydowaliście się na "Perfect World" (a nie na Wotakoi, które wszędzie sobie świetnie radzi). Oby Was pozytywnie zaskoczyło wynikami sprzedaży. :)
Canis pisze:
ndz gru 02, 2018 6:29 pm
Już zamawiam koszulkę z nadrukiem "5%".
A tak poważniej, to jesteśmy świadomi swojej inności. Naprawdę szkoda, że przeciętny czytelnik nie jest w stanie przekonać się do tylu fajnych tytułów. Tym bardziej, że większość z nich na pewno by mu się spodobała.
Też bym taką chciała. :P
Spokojnie, przekonają się po latach, jak zdecydowana większość tych tytułów będzie już wyprzedana, a ceny podskoczą kilkukrotnie. W USA jest dokładnie tak samo (wiem z doświadczenia - "Basara", "Boys over Flowers" itp.) . Ostatnio nawet pewien ktoś miał pretensje do wydawcy, że nie robi dodruków starych tytułów, bo on/ona postanowiło go teraz kupić i nie jest w stanie, bo ceny są horrendalne. >D

A co do Yotsuby, to ciężko się jej oprzeć, jak już się ją pozna. :)

Awatar użytkownika
DarkNighty
nołlife
Posty: 2045
Rejestracja: ndz maja 25, 2014 1:25 pm
Lokalizacja: Warszawa/Łódź
Gender:
Kontakt:
Status: Offline

Yotsuba

Post autor: DarkNighty » wt gru 04, 2018 5:53 pm

zandam pisze:
wt gru 04, 2018 12:30 am
a nie na Wotakoi, które wszędzie sobie świetnie radzi
Ale na to też mogliby się zdecydować w przyszłym roku :D Pasuje mi ten tytuł do Kotori.
Skip Beat!, Love so Life, Hikaru no Go, Lovely Complex, Great Pretender
Saiunkoku Monogatari (LN), Oregairu (LN), Classroom of the Elite (LN), One Outs, Taiyou no ie
Obrazek
> MY ANIME / DRAMA LIST <

Awatar użytkownika
Fani
nołlife
Posty: 2353
Rejestracja: sob cze 21, 2014 10:59 pm
Lokalizacja: Konstantynów Łódzki
Gender:
Status: Offline

Yotsuba

Post autor: Fani » wt gru 04, 2018 5:56 pm

Właśnie. Skoro tak dobrze sobie radzi to aż grzech nie wydać tego i u nas :wink:.

By nie było offtopu to czekam na swoje 3 tomiki zamówione przy okazji BF :angel:.

GreX
Posty: 59
Rejestracja: wt gru 04, 2018 2:10 pm
Gender:
Status: Offline

Yotsuba

Post autor: GreX » wt gru 04, 2018 8:45 pm

Witam. To mój pierwszy post i dobrze że akurat wypadł przy tej pociesznej serii.
Yotsube miałem kupić, gdy wyjdzie więcej tomów, ale jednak skusiłem się wcześniej i chcę powiedzieć, że nie żałuję decyzji.
Seria jest nieskomplikowana, ale na swój sposób przyciągająca i na pewno będę kontynuował zakupy na bieżąco wychodzących tomów.
Mam nadzieję, że z czasem sprzedaż pójdzie w górę, bo naprawdę warto.

Matii
Weteran
Posty: 1322
Rejestracja: ndz mar 29, 2015 6:18 pm
Lokalizacja: Katowice
Status: Offline

Yotsuba

Post autor: Matii » śr gru 05, 2018 10:07 am

mika pisze:
pt lis 30, 2018 5:19 pm
Ja Yotsubę planuję kupować zbiorczo co jakiś czas, więc jeszcze trochę wody upłynie.
Mam tak samo. Gdy tylko kupię tomik to od razu jest przeczytany i chce się więcej, i więcej xD
Jestem po lekturze 2 tomów i ta manga jest świetna. Z początku nie planowałem zakupu ale jakoś kupiłem bo jak zawsze forum coś poleca to jest coś dobrego i opinia forum z reguły przeważa na zakupie. Mam nadzieję że sprzedaż podskoczy ja będę się starał polecać tą mangę wszędzie! Bo jest tego warta.
Czekam na wydanie - Trigun; Hunter x Hunter; Nana; Shaman King KZB; Ashita no Joe; Kiseijuu
Nakarm Prehistorycznego pokemona: Obrazek

Awatar użytkownika
amsterdream
Wtajemniczony
Posty: 814
Rejestracja: pt sty 27, 2012 11:56 pm
Status: Offline

Yotsuba

Post autor: amsterdream » śr gru 05, 2018 1:38 pm

Tak polecacie, że dołożę do paczki pierwszy tom przy następnym zamówieniu.

Niektórym mangom przydałaby się jednak jakaś większa reklama. Nie rozumiem dlaczego wydawcy mangowi wzorem tych komiksowych nie wrzucają do sieci przykładowych plansz. Skanów nie każdemu chce się szukać.

Awatar użytkownika
Kuroneko
Weteran
Posty: 1166
Rejestracja: śr kwie 01, 2015 4:18 pm
Gender:
Status: Offline

Yotsuba

Post autor: Kuroneko » śr gru 05, 2018 1:46 pm

amsterdream pisze:
śr gru 05, 2018 1:38 pm
Niektórym mangom przydałaby się jednak jakaś większa reklama. Nie rozumiem dlaczego wydawcy mangowi wzorem tych komiksowych nie wrzucają do sieci przykładowych plansz. Skanów nie każdemu chce się szukać.
Zgadzam się. Przynajmniej do pierwszego tomu mniej znanych tytułów przydałoby się kilka początkowych stron.
ObrazekObrazekObrazekObrazek Obrazek

Awatar użytkownika
MrocznyCzajnik
Adept
Posty: 245
Rejestracja: śr mar 26, 2014 7:48 pm
Lokalizacja: Chrzanów City
Status: Offline

Yotsuba

Post autor: MrocznyCzajnik » czw gru 06, 2018 1:13 pm

Jak to nie ma biszów? A Jumbo? :D
"Albercie Einsteinie świat się już nie zmienia.
Było bardzo fajnie, ale do widzenia"
Artur Andrus

Awatar użytkownika
Canis
nołlife
Posty: 2874
Rejestracja: pt sty 14, 2011 10:11 am
Lokalizacja: Rzeszów
Gender:
Status: Offline

Yotsuba

Post autor: Canis » ndz gru 23, 2018 12:38 pm

Tomik czwarty za mną. :haha: :haha: :mrgreen: :mrgreen: :dance: :-D :haha: :lol: :lol: Tak go mogę podsumować.
Yotsuba dała czadu. Naprawdę współczułem Fuuce, ale nie mogłem przestać się śmiać. Komentarz Yotsuby "narysuj mi to", po prostu mnie zabił. :lol: Tak samo produkcja mleka. XD Ostatnia strona też jest dobra. ^^

Muszę niestety przyczepić się (jak zwykle) do kilku rzeczy. Spady znowu były zbyt duże. Gdzie nie gdzie tekst został ucięty. I to tłumaczenie na 122 stronie... "I jej styl powinien podobać się chłopakom." Musieliście to przekładać tak dosłownie? Nie można było użyć innego słowa, choćby figura? Czy to może ja jestem jakiś nieświatowy, bo nigdy nie słyszałem, aby rozmawiając o dziewczynach ktokolwiek użył słowa styl.

Awatar użytkownika
maczek
Adept
Posty: 220
Rejestracja: sob lis 16, 2013 7:33 pm
Gender:
Kontakt:
Status: Offline

Yotsuba

Post autor: maczek » ndz gru 23, 2018 12:55 pm

Canis, zawsze znajdzie się coś, co komuś nie będzie pasowało. Uwierz mi, że tłumacz i redakcja wkłada masę pracy w przełożenie z "ichniego na nasze", a że czasami coś umknie lub użyte będzie słownictwo dla kogoś brzmiące nienaturalnie - normalna sprawa. Jakbyś widział dosłowne tłumaczenie, to byś się za głowę złapał (i nie mówię tu o pracy tłumacza, tylko w jaki sposób są mangi i nowelki pisane) :lol:

Awatar użytkownika
Ogi
Posty: 57
Rejestracja: sob sie 15, 2015 12:16 pm
Lokalizacja: Szczecin
Gender:
Status: Offline

Yotsuba

Post autor: Ogi » ndz gru 23, 2018 2:09 pm

To był świetny tom. Gazetka Yotsuby, historia Fuuki, no i mecz badmintona :mrgreen:

Na prawdę, jestem mega zachwycony tym tytułem. :mrgreen:

Awatar użytkownika
Bukafo
Fanatyk
Posty: 1781
Rejestracja: ndz gru 27, 2015 7:30 pm
Lokalizacja: Kasztankowy zagajnik
Gender:
Status: Offline

Yotsuba

Post autor: Bukafo » ndz gru 23, 2018 3:20 pm

Może i ja się w końcu skuszę na pierwszy tom...
Obrazek
¯\_( ͡° ͜ʖ ͡°)_/¯ ¯\_( ͡° ͜ʖ ͡°)_/¯ ¯\_( ͡° ͜ʖ ͡°)_/¯ ¯\_( ͡° ͜ʖ ͡°)_/¯ ¯\_( ͡° ͜ʖ ͡°)_/¯

Awatar użytkownika
Canis
nołlife
Posty: 2874
Rejestracja: pt sty 14, 2011 10:11 am
Lokalizacja: Rzeszów
Gender:
Status: Offline

Yotsuba

Post autor: Canis » ndz gru 23, 2018 7:04 pm

maczek, dzięki za odpowiedź. :) Może trochę zbyt emocjonalnie do tego podszedłem, ale to dlatego, że identyczna sytuacja ledwo co miała miejsce w ReLIFE od Waneko, więc tego... Tak czy siak, tomik świetny.

Awatar użytkownika
zandam
Moderator
Posty: 3063
Rejestracja: czw kwie 24, 2003 8:13 pm
Lokalizacja: Wronki
Kontakt:
Status: Offline

Yotsuba

Post autor: zandam » ndz gru 23, 2018 10:08 pm

Ta gazetka Yotsuby przypomniała mi moje dzieciństwo. Dokładnie to samo zrobiłam, tylko że zażyczyłam sobie wtedy za nią 5 zł. >D

Niemniej jednak ten tom tak mnie urzekł ( nie tylko historią jak z mojego życia ), że teraz już jestem pewna, że będę zbierała ten tytuł do samego końca. :D

Awatar użytkownika
KubciO
Fanatyk
Posty: 1930
Rejestracja: pn lip 18, 2016 12:36 am
Lokalizacja: Nowy Sącz
Gender:
Status: Offline

Yotsuba

Post autor: KubciO » pn gru 24, 2018 9:57 am

Do mnie dotarł dopiero 2. tom. Jestem jeszcze przed lekturą, ale sobie go przekartkowałem i zauważyłem, że mam prześwitujące strony - niewiele, może dwie, trzy (pamiętam, że na pewno strona 7.). U Was też się trafiło?
zandam pisze:
ndz gru 23, 2018 10:08 pm
Niemniej jednak ten tom tak mnie urzekł ( nie tylko historią jak z mojego życia ), że teraz już jestem pewna, że będę zbierała ten tytuł do samego końca. :D
Ja to wiedziałem po pierwszym tomie! :D
Powtarzam się, wiem, ale powiem po raz kolejny^^: jestem wdzięczny Kotori za ten tytuł - dziękuję. ;)
Last Man 6 - +4/5
Ragna Crimson 2 - 4/5
Chainsaw Man 11 - +4/5
Chainsaw Man 10 - 4/5
One-Punch Man 23 - +4/5

Kirion
Adept
Posty: 188
Rejestracja: ndz lip 30, 2017 5:28 pm
Status: Offline

Yotsuba

Post autor: Kirion » ndz gru 30, 2018 10:08 pm

.
Ostatnio zmieniony sob gru 23, 2023 9:57 pm przez Kirion, łącznie zmieniany 1 raz.

ODPOWIEDZ

Wróć do „Kotori”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 6 gości