Yotsuba

Forum poświęcone wydawnictwu Kotori, wydawanym przez nie tytułom, itp, itd...
Awatar użytkownika
zandam
Moderator
Posty: 3063
Rejestracja: czw kwie 24, 2003 8:13 pm
Lokalizacja: Wronki
Kontakt:
Status: Offline

Yotsuba

Post autor: zandam » pn cze 04, 2018 9:10 pm

Może i nie płakałam ze śmiechu podczas czytania, ale Yotsuba rzeczywiście chwyta za serce i jest zabawna. Zresztą, wszystkie Pyrkonowe nowości Kotori, które zamówiłam, przypadły mi do gustu, więc na pewno trafią na moją stałą listę zakupów.

Szkoda, że Kotori już nie udostępnia przedpłat na następne tomy, bo na pewno wykupiłabym sobie kilka tomów do przodu, albo wszystkie do tego najnowszego.

Awatar użytkownika
Mormicc
Weteran
Posty: 1277
Rejestracja: pn kwie 25, 2016 12:58 pm
Gender:
Status: Offline

Yotsuba

Post autor: Mormicc » pn cze 04, 2018 9:17 pm

Alextasha pisze:
pn cze 04, 2018 8:00 pm
Nie... nie możecie tak zachwalać tego tytułu :/ nie mogę się wpakować w 14+ tomową serię xD
Trzymaj się, nie jesteś sama w takiej sytuacji :P
Mój profil MAL <- przyjmuję do znajomych :v
Chcem: Houseki no Kuni, K no Souretsu :v
...Marzenia o zmierzchu - Dango<3, Beastars - SJG <3

Awatar użytkownika
Meliona
nołlife
Posty: 3925
Rejestracja: wt sty 01, 2013 2:10 pm
Gender:
Kontakt:
Status: Offline

Yotsuba

Post autor: Meliona » sob cze 16, 2018 10:25 am

Mój powrót po latach do Yotsuby okazał się bardzo udany. Nadal mnie ta manga śmieszy. Jest urocza, a interakcje między bohaterami są naturalne i niewymuszone, co stwarza atmosferę sielanki. Lubię tę kreskę, na kadry z ojcem długo patrzałam (najlepiej narysowana postać).
Jumbo faktycznie rozwala.
Obrazek

Awatar użytkownika
Bukafo
Fanatyk
Posty: 1781
Rejestracja: ndz gru 27, 2015 7:30 pm
Lokalizacja: Kasztankowy zagajnik
Gender:
Status: Offline

Yotsuba

Post autor: Bukafo » sob cze 16, 2018 3:02 pm

A ja lubię takie sielankowe serie... a Wy tak jeszcze dodatkowo zachęcacie. ;-;
No dobra, może się jednak skuszę na kolejną serię.
► Pokaż Spoiler
Obrazek
¯\_( ͡° ͜ʖ ͡°)_/¯ ¯\_( ͡° ͜ʖ ͡°)_/¯ ¯\_( ͡° ͜ʖ ͡°)_/¯ ¯\_( ͡° ͜ʖ ͡°)_/¯ ¯\_( ͡° ͜ʖ ͡°)_/¯

Awatar użytkownika
KubciO
Fanatyk
Posty: 1930
Rejestracja: pn lip 18, 2016 12:36 am
Lokalizacja: Nowy Sącz
Gender:
Status: Offline

Yotsuba

Post autor: KubciO » pn lip 16, 2018 9:47 pm

Właśnie skończyłem tomik. Dawno nie czytało mi się tak lekko i z taką przyjemnością. Jestem bardzo wdzięczny Kotori, że wydają ten tytuł.
Jumbo jest fenomenalny! Jego teksty rozbrajają. Yotsuba nie ustępuje mu pod tym względem:
► Pokaż Spoiler
:D
Tak się cieszę, że mamy ten tytuł u nas. :angel:
Last Man 6 - +4/5
Ragna Crimson 2 - 4/5
Chainsaw Man 11 - +4/5
Chainsaw Man 10 - 4/5
One-Punch Man 23 - +4/5

Ginny
Adept
Posty: 301
Rejestracja: pn mar 03, 2014 10:42 pm
Status: Offline

Yotsuba

Post autor: Ginny » ndz sie 05, 2018 12:44 am

Miałam trochę opory przed kupnem tego tytułu, ale nie żałuję. Akurat czytałam ten tom jak za oknem lało, a perspektywy kolejnych górskich wycieczek stały pod znakiem zapytania i po prostu byłam przybita. Ale ta manga poprawiła mi humor :D

Lilka
Status: Offline

Yotsuba

Post autor: Lilka » ndz sie 05, 2018 10:46 pm

Zawsze mi się wydawało, że Yotsuba to taka głupawa komedia, o wiele gorsza od Azumangi. Trzymałam się z dala od tytułu, bo zawsze mi się wydawało, że bohaterka będzie mnie nieziemsko irytować swoją głupotą. Ale jak czytam wasze opinie, to zaczynam się zastanawiać, czy może jednak warto sięgnąć po tę mangę (Azumanga mi się podobała). Co powiecie? Dziewczynka nie jest zbyt irytująca? :mysli:

Awatar użytkownika
DarkNighty
nołlife
Posty: 2045
Rejestracja: ndz maja 25, 2014 1:25 pm
Lokalizacja: Warszawa/Łódź
Gender:
Kontakt:
Status: Offline

Yotsuba

Post autor: DarkNighty » ndz sie 05, 2018 10:51 pm

Lilka pisze:
ndz sie 05, 2018 10:46 pm
Co powiecie? Dziewczynka nie jest zbyt irytująca? :mysli:
Azumangi nie znam, więc nie porównam obu serii. Mogę jednak powiedzieć, że mnie Yotsuba w ogóle nie irytowała. Właściwie to właśnie bardzo ją polubiłam i jak dla mnie jest największą zaletą tej mangi. Dla mnie jest zabawna i urocza, nie denerwowała mnie nawet przez chwilę.
Skip Beat!, Love so Life, Hikaru no Go, Lovely Complex, Great Pretender
Saiunkoku Monogatari (LN), Oregairu (LN), Classroom of the Elite (LN), One Outs, Taiyou no ie
Obrazek
> MY ANIME / DRAMA LIST <

Awatar użytkownika
Canis
nołlife
Posty: 2874
Rejestracja: pt sty 14, 2011 10:11 am
Lokalizacja: Rzeszów
Gender:
Status: Offline

Yotsuba

Post autor: Canis » pn sie 06, 2018 8:51 am

Lilka pisze:
ndz sie 05, 2018 10:46 pm
(Azumanga mi się podobała). Co powiecie? Dziewczynka nie jest zbyt irytująca?
Po pierwsze muszę powiedzieć, że Yotsuba&! nie jest podobna do Azumangi. Azumanga to komedia, podczas gdy Yotsuba to okruchy życia. Komedii teoretycznie tam nie ma, ale sytuacje które są generowane przez bohaterkę, automatycznie wywołują uśmiech na twarzy, pomimo że teoretycznie są całkowicie naturalne. Na tym polega siła Yotsuby, jest wysoce autentyczna i równocześnie zabawna, choć wcale nie usiłuje taka być. Humor jest prawdziwszy, niż w jakiejkolwiek innej komedii i trafia bezpośrednio do czytelnika, sprawiając że śmieje się i ustami, i sercem.

Czy bohaterka jest irytująca? ABSOLUTNIE NIE! Yotsuba to uosobienie pogodności. Cechuje ją dziecięca ciekawość, pomysłowość, radość życia. To chodzący antydepresant. Porównanie jej do jakiegokolwiek szczyla (nie ważne czy irytujący czy nie), to błąd w założeniu.

Po moim krótkim wywodzie, można by pomyśleć, że Yotsuba&! to manga idealna. I wiecie co? Tak. Tak właśnie uważam. :D

Awatar użytkownika
Ame
nołlife
Posty: 3906
Rejestracja: ndz gru 04, 2011 3:26 pm
Gender:
Status: Offline

Yotsuba

Post autor: Ame » wt wrz 11, 2018 2:07 pm

2 tom jest jeszcze bardziej przezabawny. Początek już rozwala.
► Pokaż Spoiler

Awatar użytkownika
Łukasz.T
nołlife
Posty: 2791
Rejestracja: wt lip 10, 2012 2:04 am
Lokalizacja: Jędrzejów
Status: Offline

Yotsuba

Post autor: Łukasz.T » czw wrz 20, 2018 10:58 pm

Drugi tomik za mną :P
► Pokaż Spoiler
Nie mogę doczekać się kolejnego tomu ^^

Awatar użytkownika
Krylan
Adept
Posty: 253
Rejestracja: czw sty 21, 2010 4:24 pm
Kontakt:
Status: Offline

Yotsuba

Post autor: Krylan » ndz wrz 23, 2018 8:05 pm

Azumanga a Yotsuba to dwie zupełnie różne rzeczy. Mnie się Azumanga niezbyt podobała, za to Yotsubę uważam za jedną z najlepszych mang, jakie czytałem. Co do zachowania głównej bohaterki, to nie jest ona irytującym dzieckiem, aaaaaleee... momentami się zdarza, że zachowuje się jak rozpieszczony małolat (i w sumie nie ma się co dziwić, wszyscy w koło ją rozpieszczają).

Na temat rozpikselowanej okładki już chyba wszystko powiedziano, ale mnie osobiście nie podobają się opisy zamieszczane na tylnej okładce. W oryginale tego nie ma (jest sam obrazek), a opis zdradza wszystko to, co się znajdzie w danym tomie. Gdyby nie to, że przeczytałem całość kilkukrotnie, to pewnie byłbym podirytowany, że po przeczytaniu opisu tomiku już wiem, co będzie w każdym z rozdziałów (no spoilery, spoilery).
Ale pogratulować chciałbym za przetłumaczenie dowcipu z ostatniego rozdziału pierwszego tomu. Kotori zrobiło to doskonale, o wiele lepiej niż wydawnictwo francuskie, czy angielskie.

A, no i bardzo dziwnie się czyta z tymi wszystkimi dopiskami na obrazkach ("wstaje", "otwiera", "idzie" itd.) – jakoś tak niewygodnie, choć wiem, że to autor tak wymyślił.

A do tych osób, co są tylko z Polskim wydaniem na bieżąco i im się podoba: poczekajcie na 4-5 tom (według mnie najlepsze rozdziały są właśnie tam) :D

Awatar użytkownika
Alextasha
Weteran
Posty: 1001
Rejestracja: pn lis 04, 2013 4:45 pm
Lokalizacja: Kraków
Gender:
Kontakt:
Status: Offline

Yotsuba

Post autor: Alextasha » ndz wrz 23, 2018 8:41 pm

Krylan pisze:
ndz wrz 23, 2018 8:05 pm
ale mnie osobiście nie podobają się opisy zamieszczane na tylnej okładce. W oryginale tego nie ma (jest sam obrazek), a opis zdradza wszystko to, co się znajdzie w danym tomie
Dlatego na mangach nigdy nie czytam opisów tomików.

Awatar użytkownika
Canis
nołlife
Posty: 2874
Rejestracja: pt sty 14, 2011 10:11 am
Lokalizacja: Rzeszów
Gender:
Status: Offline

Yotsuba

Post autor: Canis » śr wrz 26, 2018 10:18 am

Drugi tomik w końcu za mną, trochę się oczekał na półce. Zgodnie z oczekiwaniami, przez całą lekturę miałem banana na twarzy. Zabrakło mi tylko ciosów poniżej pasa, takich, jakie miały miejsce w poprzednim tomie, jak Jumbo i jego tekst z chodzeniem nago i z samochodem :lol: .
Jeśli mam się do czegoś przyczepić (to tylko czepianie się, żadne wyrzuty), to w angielskiej wersji bardziej podobało mi się przełożenie wyrzutów, jakie mama robiła Asagi. Tam nie było pytania, tylko oskarżycielskie stwierdzenie. W wolnym tłumaczeniu, wygląda to tak:
-To szczyt nikczemności! Jesteś dzieckiem diabła!
-Jestem twoim dzieckiem.

Kirion
Adept
Posty: 188
Rejestracja: ndz lip 30, 2017 5:28 pm
Status: Offline

Yotsuba

Post autor: Kirion » ndz wrz 30, 2018 9:02 pm

Ta manga jest taka urocza!
► Pokaż Spoiler

Awatar użytkownika
Ogi
Posty: 57
Rejestracja: sob sie 15, 2015 12:16 pm
Lokalizacja: Szczecin
Gender:
Status: Offline

Yotsuba

Post autor: Ogi » sob lis 10, 2018 10:21 am

Ten tytuł to mistrzostwo świata, który z miejsca podbił moje serce. Fascynacja Yotsuby nie tylko potrafi zadziwić, ale i na prawdę śmieszyć. Wspaniała, ciepła, okruszkowa komedyjka, gdzie tak jak pisali poprzednicy, banan nie schodzi z twarzy podczas czytania, co jest chyba najlepszą rekomendacją dla tej mangi :mrgreen:

Awatar użytkownika
Ame
nołlife
Posty: 3906
Rejestracja: ndz gru 04, 2011 3:26 pm
Gender:
Status: Offline

Yotsuba

Post autor: Ame » sob lis 10, 2018 1:15 pm

Mam pytanie dla tych co mają prenumeraturę. W 3 tomie też dostaliście tą samą zakładkę?

Kirion
Adept
Posty: 188
Rejestracja: ndz lip 30, 2017 5:28 pm
Status: Offline

Yotsuba

Post autor: Kirion » sob lis 10, 2018 1:44 pm

Ame pisze:
sob lis 10, 2018 1:15 pm
Mam pytanie dla tych co mają prenumeraturę. W 3 tomie też dostaliście tą samą zakładkę?
Do tego tomu nie dostałam żadnej zakładki.

Czytałaś/przeglądałaś już swój tomik? Mój ma strasznie mocno poucinane kadry, czasami z dymku przy brzegu znikają po 2 litery... :( Nie wiem, czy warto to reklamować, czy wygląda tak cały nakład i raczej nic lepszego mi się nie trafi.

Awatar użytkownika
Meliona
nołlife
Posty: 3925
Rejestracja: wt sty 01, 2013 2:10 pm
Gender:
Kontakt:
Status: Offline

Yotsuba

Post autor: Meliona » sob lis 10, 2018 3:18 pm

Mój też ma poprzycinane kadry, więc obstawiam cały nakład.

Kilka dni temu chciałam przeczytać sobie pierwszy rozdział drugiego tomu, a skończyło się na tym, że przeczytałam z miejsca oba tomiki, które dostałam :lol:
Obrazek

Awatar użytkownika
Kuroneko
Weteran
Posty: 1166
Rejestracja: śr kwie 01, 2015 4:18 pm
Gender:
Status: Offline

Yotsuba

Post autor: Kuroneko » sob lis 10, 2018 5:44 pm

Ten Count 6 też ma poucinane kadry :( To już kolejna manga z października. Czy Given 3 oraz Ku twej wieczności 3 też mają poprzesuwane strony?
ObrazekObrazekObrazekObrazek Obrazek

ODPOWIEDZ

Wróć do „Kotori”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 4 gości