Given

Forum poświęcone wydawnictwu Kotori, wydawanym przez nie tytułom, itp, itd...
Awatar użytkownika
SallyCzarownica
nołlife
Posty: 2041
Rejestracja: pn wrz 16, 2013 5:39 pm
Status: Offline

Given

Post autor: SallyCzarownica » sob kwie 14, 2018 10:01 am

Autor: Natsuki Kizu
Tomy: 4+
Gatunek: dramat, okruchy życia, romans, BL
Opis: „Zagnieździł się w mojej głowie i nie mogę o nim zapomnieć. Głos Mafuyu to bardzo niebezpieczna broń. W dniu, gdy go usłyszałem, poczułem, że moje dotychczasowe pasje zaczęły tracić swój blask”.
Pewnego popołudnia Uenoyama spotyka w szkole małomównego chłopaka trzymającego w objęciach podniszczoną gitarę z pękniętą struną. W geście życzliwości naprawia instrument, a gdy pod jego palcami rozbrzmiewa pierwszy akord, nieznajomy wydaje się tym niezwykle poruszony i prosi, by Uenoyama nauczył go grać. Odmowa nie wchodzi w grę, ponieważ Mafuyu – bo tak nazywa się chłopak – nie daje się zbyć i uparcie ponawia prośbę. Lecz dopiero jego śpiew sprawi, że Uenoyama nie tylko zgodzi się na naukę, ale zapragnie poznać go bliżej.

Obrazek

Premiera około 20 kwietnia.

Moja kolejna perełka. <3 Już nie mogę się doczekać. <3
Obrazek

Awatar użytkownika
mika
Fanatyk
Posty: 1600
Rejestracja: wt sty 21, 2014 4:55 pm
Kontakt:
Status: Offline

Given

Post autor: mika » sob kwie 14, 2018 11:25 am

Ogromnie podobają mi się okładki tej serii, to, że opowiada o zespole, ale najzwyczajniej w świecie nie lubię wątków BL. I mi smutno, i mi źle.

Awatar użytkownika
SallyCzarownica
nołlife
Posty: 2041
Rejestracja: pn wrz 16, 2013 5:39 pm
Status: Offline

Given

Post autor: SallyCzarownica » sob kwie 14, 2018 3:41 pm

mika, Given to delikatne BL. Możesz spróbować z pierwszym tomem (przy czym pierwszy tom jest dość lekki i zabawny, potem robi się bardziej dramatycznie) albo zerknąć do skanów. Bardzo polecam, historia jest warta zapoznania. ;)
Obrazek

Awatar użytkownika
MrocznyCzajnik
Adept
Posty: 245
Rejestracja: śr mar 26, 2014 7:48 pm
Lokalizacja: Chrzanów City
Status: Offline

Given

Post autor: MrocznyCzajnik » sob kwie 14, 2018 10:33 pm

mika, piąteczka! wszystko super, fajnie, okładka jest niesamowita. Tylko to bl. Niezależnie co robię nie mogę się przekonać do tego gatunku.
"Albercie Einsteinie świat się już nie zmienia.
Było bardzo fajnie, ale do widzenia"
Artur Andrus

Awatar użytkownika
SallyCzarownica
nołlife
Posty: 2041
Rejestracja: pn wrz 16, 2013 5:39 pm
Status: Offline

Given

Post autor: SallyCzarownica » czw kwie 26, 2018 12:04 pm

Jeśli ktoś się jeszcze zastanawia nad kupnem, to bardzo polecam tę recenzję. Idealnie opisuje mangę. Sama też ogromnie zachęcam do przeczytania. Given to prawdziwa perła wśród BL.
Obrazek

Awatar użytkownika
ninna
nołlife
Posty: 2960
Rejestracja: pt wrz 15, 2006 6:19 pm
Lokalizacja: Kutno
Status: Offline

Given

Post autor: ninna » czw maja 03, 2018 7:56 pm

Ja kupiłam pierwszy tom w ciemno. I po jego lekturze wiem, że na pewno kupię kolejne. Bardzo ciekawa historia. Okruchy życia, dramat i tajemnica w tle. Przypomina mi "Uśpiony Księżyc" właśnie ze względu na tajemnicę :wink: chociaż to zupełnie inny typ historii.

Jedno tylko mi "zgrzyta" (czy raczej wywołało moje zdziwienie): nigdy nie spotkałam się z takim natężeniem gejów w zespole rockowym :P. Chyba tylko bębniarz jest hetero. I mam nadzieję, że tak zostanie, tworzą ładną parę z
► Pokaż Spoiler
Sorry,
► Pokaż Spoiler
, musisz robić za element dramatyczny albo zmienić obiekt uczuć.

Awatar użytkownika
zandam
Moderator
Posty: 3063
Rejestracja: czw kwie 24, 2003 8:13 pm
Lokalizacja: Wronki
Kontakt:
Status: Offline

Given

Post autor: zandam » czw maja 03, 2018 9:42 pm

ninna pisze:
czw maja 03, 2018 7:56 pm
Chyba tylko bębniarz jest hetero. I mam nadzieję, że tak zostanie, tworzą ładną parę z
► Pokaż Spoiler
Też na to liczę,
► Pokaż Spoiler

Awatar użytkownika
SallyCzarownica
nołlife
Posty: 2041
Rejestracja: pn wrz 16, 2013 5:39 pm
Status: Offline

Given

Post autor: SallyCzarownica » czw maja 17, 2018 11:57 pm

Przeczytane. Cudo, cudo, cudo. <3 Jestem tak dumna z Givena, jakbym sama go wydała. 8-)
Tomik ładniutki, świetnie się czyta. Tylko trochę szkoda, że w środku nie znalazły się dodatki spod obwoluty.
Obrazek

Awatar użytkownika
Kuroneko
Weteran
Posty: 1166
Rejestracja: śr kwie 01, 2015 4:18 pm
Gender:
Status: Offline

Given

Post autor: Kuroneko » sob maja 19, 2018 2:48 pm

Ja też właśnie przeczytałam. Jestem zachwycona :D Manga ma niesamowity klimat, a wydanie mangi jest też świetne.
ObrazekObrazekObrazekObrazek Obrazek

Awatar użytkownika
Angu
nołlife
Posty: 2694
Rejestracja: pt sty 07, 2011 1:38 pm
Lokalizacja: Wejherowo
Gender:
Kontakt:
Status: Offline

Given

Post autor: Angu » wt lut 05, 2019 8:34 pm

Zaraz wychodzi tomik czwarty (albo już wyszedł? Zaktualizowano mi dziś status zamówienia jako wysłane) więc w końcu przeczytałam 3 tomy, na które się szarpnęłam w ciemno w prenumeracie. Poniżej spoilery z tych tomów.

Słyszałam skrajne opinie o tej mandze. Że jest dobra albo że była ok, ale potem coś poszło nie taki się popsuło.
Moim zdaniem historia cały czas trzyma poziom jak na razie. Wątki główne i poboczne są ciekawe i prowadzone tak, że czytelnik się nie nudzi. No i przeczytałam 3 tomiki na raz, więc i historię pewnie dlatego tak dobrze i spójnie odbieram.
Związek Mafuyu i Uenoyamy kwitnie powoli, jak kariera zespołu. Choć może to drugie trochę szybciej, patrząc na awans w postaci festiwalu, który zespół dostaje w tomie trzecim.

Mam nadzieje, że samobójstwo byłej miłości Mafuyu zostanie jeszcze poruszone i wyjaśnione, bo na razie wiemy niewiele. Niby mamy jakiś motyw, ale to zdecydowanie za mało. No i nie wiem czy wszystko dobrze zrozumiałam. Yuki zaczął interesować się muzyką w liceum i przez to zaniedbał związek z Mafuyu. Mafuyu przez to powiedział, co powiedział. Tutaj mamy jakąś lukę i samobójstwo. Potem Mafuyu zaczyna sam interesować się muzyką, śpiewać w zespole jednym, potem drugim, grać na gitarze itd itd. Dlaczego? Czy to nie on wykrzyczał "powinieneś skończyć z tą całą muzyką!"? Brakuje mi tutaj czegoś do całej układanki, więc liczę, że autorka to jeszcze rozwinie, bo na razie inne wątki wychodzą na pierwszy plan.

Liczę też na jakieś ciekawe rozwinięcie wątku Kajiego z jego współlokatorem, bo na razie nie wiem co o tym wszystkim sadzić. :P Opis 4 tomu ( Tymczasem Akihiko traci dach nad głową i z braku innych opcji postanawia zatrzymać się u Harukiego. Uczuciowy rozgardiasz, w jakim młodemu basiście przyszło żyć, zmusza go do wykonania ostrego cięcia...) zapowiada za to więcej miejsca poświęconemu Harukiemu+Kaijiemu. Czy opis mam brać dosłownie Haru zetnie włosy?? ;_______; Ogólnie obecnie oni najbardziej mnie ciekawią, choć co prawda, to prawda i zgodzę się z
ninna pisze:Nigdy nie spotkałam się z takim natężeniem gejów w zespole rockowym :P. Chyba tylko bębniarz jest hetero. I mam nadzieję, że tak zostanie
i z jednej strony się zgadzam, a z drugiej strony tak bardzo shippuje basistę i bębniarza xD No i potem wyszło, że bębniarz jest BI jak już, skoro miał podobno epizody z miłością do tej samej płci.

Co do samego wydania. Czytało się dobrze, dialogi są naturalne. Druk dobry, żadnego łupieżu i innych niedociągnięć. Z drobnostek, które zauważyłam
Tom 1
► Pokaż Spoiler
► Pokaż Spoiler
W tomie drugim nic, poza tym, że nie spodobał mi się napis na koszulce "dobra zmiana", która kojarzy mi się jednoznacznie z polityką a zamysł był chyba humorystyczny, czyli odwrotny skutek u mnie...

Tom 3
► Pokaż Spoiler
Z kupna jestem ogólnie zadowolona i jestem ciekawa jak zakończy się cała historia. Oby tom 5 wyszedł szybko w Japonii i byśmy nie musieli u nas długo na niego czekać.
Obrazek

Awatar użytkownika
ninna
nołlife
Posty: 2960
Rejestracja: pt wrz 15, 2006 6:19 pm
Lokalizacja: Kutno
Status: Offline

Given

Post autor: ninna » wt lut 05, 2019 9:04 pm

Angu, tego "zupełnie jak Mafuyu!" nie mówi czasem Haruki? Tak mi wynika z obrazka.

Awatar użytkownika
SallyCzarownica
nołlife
Posty: 2041
Rejestracja: pn wrz 16, 2013 5:39 pm
Status: Offline

Given

Post autor: SallyCzarownica » wt lut 05, 2019 9:10 pm

To z tomu trzeciego to seiyuu z dramy CD. Autorka narysowała ich jako postaci, którym użyczają głosu.
Czwarty tom jest straszny. Po nim zmieniłam zdanie o jednym bohaterze. Wrr. :evil: A jak się spłakałam...
Obrazek

Awatar użytkownika
Angu
nołlife
Posty: 2694
Rejestracja: pt sty 07, 2011 1:38 pm
Lokalizacja: Wejherowo
Gender:
Kontakt:
Status: Offline

Given

Post autor: Angu » wt lut 05, 2019 9:17 pm

ninna pisze:
wt lut 05, 2019 9:04 pm
Angu, tego "zupełnie jak Mafuyu!" nie mówi czasem Haruki? Tak mi wynika z obrazka.
Tak, tylko chodziło mi o to, że Mafuyu mówi, że był wokalistą, po czym ktoś stwierdza "o to zupełnie jak Mafuyu" xD
SallyCzarownica pisze:
wt lut 05, 2019 9:10 pm
To z tomu trzeciego to seiyuu z dramy CD. Autorka narysowała ich jako postaci, którym użyczają głosu.
Ach teraz wszystko ma sens! W sumie są dopiski po bokach o słuchowisku, ale z nich samych jakoś nie ogarnęłam tego. xD
Obrazek

Awatar użytkownika
Angu
nołlife
Posty: 2694
Rejestracja: pt sty 07, 2011 1:38 pm
Lokalizacja: Wejherowo
Gender:
Kontakt:
Status: Offline

Given

Post autor: Angu » pt lut 08, 2019 9:29 pm

No i 4 tomik za mną. Historia skupiła się na dramach między bohaterami. Niekoniecznie na plus to wyszło. Muzyka zeszła na dalszy plan, ale przynajmniej mieliśmy wątek z supportowaniem i pracą nad piosenkami.
► Pokaż Spoiler
Tomik krótki i niestety gdzieniegdzie pojawia się "łupież".
I co to za zaburzenie równowagi w grzbietach :< Na pierwszych trzech tomach Mafuyu, i w czwartym nagle Haruki.
Obrazek

Awatar użytkownika
SallyCzarownica
nołlife
Posty: 2041
Rejestracja: pn wrz 16, 2013 5:39 pm
Status: Offline

Given

Post autor: SallyCzarownica » sob lut 09, 2019 9:17 am

Angu, jak ja się z Tobą zgadzam. <3
► Pokaż Spoiler
Obrazek

Awatar użytkownika
Angu
nołlife
Posty: 2694
Rejestracja: pt sty 07, 2011 1:38 pm
Lokalizacja: Wejherowo
Gender:
Kontakt:
Status: Offline

Given

Post autor: Angu » sob lut 09, 2019 11:36 am

SallyCzarownica,
Obrazek
► Pokaż Spoiler
Obrazek

Awatar użytkownika
SallyCzarownica
nołlife
Posty: 2041
Rejestracja: pn wrz 16, 2013 5:39 pm
Status: Offline

Given

Post autor: SallyCzarownica » sob lut 09, 2019 5:55 pm

Angu,
► Pokaż Spoiler
Obrazek

Awatar użytkownika
Angu
nołlife
Posty: 2694
Rejestracja: pt sty 07, 2011 1:38 pm
Lokalizacja: Wejherowo
Gender:
Kontakt:
Status: Offline

Given

Post autor: Angu » sob lut 09, 2019 7:16 pm

► Pokaż Spoiler
Patrząc na tweetera to chyba jest już dość materiału by wydać 5 tom? Oby szybko wyszedł.
Wiesz może co ile wychodzą nowe rozdziały?
Obrazek

Awatar użytkownika
SallyCzarownica
nołlife
Posty: 2041
Rejestracja: pn wrz 16, 2013 5:39 pm
Status: Offline

Given

Post autor: SallyCzarownica » sob lut 09, 2019 8:52 pm

Rozdziały wychodzą przeważnie co dwa miesiące. Jest już ich tyle, że piąty tom powinien być już dawno wydany. Więc albo autorka chce wszystko teraz zamknąć i dostaniemy ładnego grubaska, albo nie wiem. XD Inaczej tego nie widzę. Śmierdzi mi to końcem. Jak nie w piątym, to na pewno w szóstym tomie.
Obrazek

Awatar użytkownika
Mormicc
Weteran
Posty: 1277
Rejestracja: pn kwie 25, 2016 12:58 pm
Gender:
Status: Offline

Given

Post autor: Mormicc » pn lut 11, 2019 11:42 pm

Byłem z przekonany, że piszecie o 3 tomie który dzisiaj do mnie dotarł i się cieszyłem, że będę mógł przeczytać spoilery, które kuszą bardzo, bo jakoś przegapiłem informację o tym, że wyszedł już 4, więc jeszcze sobie poczekam xD

Pierwszy tom kupiłem jakoś zaraz po premierze, zachęcony entuzjastycznymi postami SallyCzarownica, oraz już chyba średnio aktualną informacją, że seria zamknie się na 5 tomach. :P Przeczytałem pierwszy tom, odstawiłem na półkę, wyjąłem go i przeczytałem ponownie, żeby zobaczyć czy mi się nie przewidziało, czy ta manga jest na serio tak dobra. Jest :D (przynajmniej pierwsze 3 tomy).
Uwielbiam kreskę w tym tytule. Świetnie oddaje emocje bohaterów. Ale chyba ogólnie mam słabość do rysunków autorek BL, bo to nie pierwsza, o której mogę to napisać. :P
Z wpadek technicznych znalazłem tylko jeden nieprzetłumaczony znak.
► Pokaż Spoiler
Jednak muszę pochwalić tu jakość wydania. Jest świetna - tłumaczenie płynne i onomatopeje czy wszelkie napisy bardzo ładnie powstawiane. :mrgreen:
Teraz czekam z niecierpliwością aż kupię 4 tom, po przeczytaniu którego mam nadzieję, że moja hiperpozytywna opinia nie zmieni się zbyt mocno. :v
Mój profil MAL <- przyjmuję do znajomych :v
Chcem: Houseki no Kuni, K no Souretsu :v
...Marzenia o zmierzchu - Dango<3, Beastars - SJG <3

ODPOWIEDZ

Wróć do „Kotori”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 5 gości